Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:29:47 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Modlitwa w intencjach bliskich zmarłych
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 6 Drukuj
Autor Wątek: Modlitwa w intencjach bliskich zmarłych  (Przeczytany 14598 razy)
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« dnia: Maja 16, 2017, 22:38:18 pm »

Laudetur Jesus Christus Rex!
Dziś po 16ej zmarł mój Wujek. Najstarszy w rodzie po kądzieli i depozytariusz w zw .z tym wszelkiego PRZEKAZU niepisanego. Leonard mu w 1930r na chrzcie dali i jako żywo przyszło mu jak lew, za tow."Tomasza"rozkułaczanemu, w osławionych batalionach rob.w Stalinogrodzie na "dole" ...Wujka walczyć o fizyczne i duchowe przetrwanie zamojskich kmieci.
 Towarzysz :-)  sielskich wakacji przedszkolnych, a jeszcze kilkanaście lat temu eskapad roztoczańskich.
Do końca świadomych dni odmawiał wolno cały Różaniec prawie codziennie-zapewne wiedział za czyje nawrócenie i skutkiem tego także moja skromna i niedouczona obecność w Tem miejscu...sieci i realu.

Prosi o modlitwę.
Requiem aeternam dona Ei Domine, et...
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1 dnia: Maja 17, 2017, 00:21:53 am »

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie
A Światłość Wiekuista niechaj Mu świeci...
+
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2 dnia: Września 13, 2017, 23:25:06 pm »

Coraz rzadszy przypadek Odważnego Biskupa. Potrafił pogonić protestanckich sekciarzy z Kościoła. Niech odpoczywa w pokoju.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #3 dnia: Grudnia 20, 2017, 17:57:23 pm »

Cytuj
"Wierzę o Boże mój! i wyznaję, że odpuszczając ludziom grzechy i wieczną karę za nie, zatrzymujesz karę doczesną, tak jak zatrzymałeś Maryi, siostrze Mojżesza i Dawidowi. Wielbię w tém Twoję sprawiedliwość, że za odpuszczone grzechy obawiać się nam grzesznym każesz doczesnego karania. Ale téż proszę Cię jak najpokorniéj o miłosierdzie, abyś cierpiącym te kary duszom w czyścu łaskawie pofolgować i skrócić ich trwanie raczył. Wspomnij, o dobry Panie! na miłość Twoję, którąś te dusze od wieków kochał, i na zasługi Jezusa Chrystusa Syna Twego, który je Krwią Swoją odkupił. Wyprowadźże je, o Boże! z tak ciężkiego więzienia i przyjmij do chwały Twojéj, do któréj tęsknią."


W ostatnią sobotę odbył się pogrzeb tragicznie zmarłego w jednym z niemieckich portów rówieśnika ze szkolnej ławy i początków ministrantury za czasów ks.prob.St. Lamenta.
Trzydzieści lat to sporo, więc nasze drogi życiowe zdążyły się dawno rozejść, ale okresowo bywaliśmy dalszymi sąsiadami, szczególnie że jego zmarły kilka lat temu ojciec był moim chrzestnym. (Świadkowanie 20 l. temu na ślubie jego siostry było ostatnim znaczącym, publicznym aktem katolickim z mojej strony na 14/15 lat:-)
 Był stolarzem i kilka lat temu zdążył sie pobudować- tem bardziej chciał się odkuć na emigranckim gorzkim chlebie...

W "mikołajki" zginął zwykły mąż jednej żony i ojciec dwójki dzieci. Kolega, przyjaciel dziecięcych, dziwnie radosnych chwil "ciężkich" lat '80ych.


Cytuj
"Ach, Ojcze najmiłosierniejszy! wszakże to są prawdziwe dziatki Twoje, wpuśćże je do dziedzictwa im zgotowanego, złącz z Jezusem te członki cierpiące, jako z uwielbioną ich Głową; daj wnijść na gody Baranka Niebieskiego tym, którzy w godowéj sukience, to jest w łasce Twojéj z tego świata zeszli. Otwórzże, o Boże! niebieską Jerozolimę tym wygnańcom, których imiona są zapisane w księdze żywota; wysłuchaj ich jęczenia i zaspokój ich tęskność, pokaż im to naocznie, w co tu mocno uwierzyli, oddaj im te dobra wieczne, gdyż niewzruszoną w Twoich obietnicach pokładali nadzieję; dokonaj zupełnego ich zjednoczenia, które z Tobą przez miłość mieli; spraw łaskawie, abyś i Ty w nich królował i oni w Tobie się cieszyli na wieki."
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #4 dnia: Marca 17, 2018, 23:43:32 pm »

Panie "secessio". Jak Pan piszesz w wątku "Modlitwa w intencjach ..." to daj se Pan spokój z tym "something :-)". Bo to co najmniej niepoważne, a i nie po Polsku. I na pewno nie tradycjonalistyczne. Chyba, że jesteś Pan piętnastoletnim gówniarzem uzależnionym od PEJS-ZBUKA.
A w innych wątkach też proponuję zmienić formę - to nie to forum.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Prombudrak
bywalec
**
Wiadomości: 60

« Odpowiedz #5 dnia: Listopada 12, 2019, 13:25:15 pm »

Dziś rano o godzinie 6:00 zmarł ksiądz prałat Władysław Jóźków, wieloletni proboszcz mojej macierzystej parafii pw. Świętej Trójcy w Legnicy. Bardzo zacny kapłan. Do prawie samego końca dreptał pomiędzy konfesjonałem a prezbiterium, starając się prowadzić swoje owieczki właściwą drogą.

Requiem aeternam dona ei, Domine, et lux perpetua luceat ei. Requiescat in pace. Amen.
Zapisane
Tolerancja...to odchyłka od normy.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #6 dnia: Listopada 12, 2019, 13:58:16 pm »

R+i+P
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #7 dnia: Grudnia 17, 2019, 14:23:25 pm »

https://www.m.pch24.pl/zmarl-ojciec-adam-kotula-o-carm---obronca-zycia-i-przyjaciel-portalu-pch24,72783,i.html

Brat p. Jacka Kotuli zmarł w sile wieku (roczn.67').  Nie miałem zaszczytu poznać osobiście, szkoda.
+ Salve Regina+
« Ostatnia zmiana: Grudnia 17, 2019, 14:28:15 pm wysłana przez (se)cessio » Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #8 dnia: Grudnia 19, 2019, 03:14:14 am »

https://www.m.pch24.pl/zmarl-ojciec-adam-kotula-o-carm---obronca-zycia-i-przyjaciel-portalu-pch24,72783,i.html

Brat p. Jacka Kotuli zmarł w sile wieku (roczn.67').  Nie miałem zaszczytu poznać osobiście, szkoda.
+ Salve Regina+

Widywałem go bardzo często w okolicach św. Katarzyny w Gdańsku, gdzie był przeorem. Jestem w szoku. Niech odpoczywa w pokoju.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #9 dnia: Stycznia 30, 2020, 11:38:48 am »

Samodzielne zmontowany kosz na "podjeździe" ciągle stoi, piłka nawet zeszłoroczna. Kiedyś byłem sporym "fanem" basketu. Znaczy ostatnią dekadę ub.wieku i (wówczas:) oczywista dla NBA przede całą resztą noce zarywane w play-offach się zdarzały. Kolorowi i ich dziwne konfesje mi w tej branży nie przeszkadzali do tego stopnia, że wziąłem od jednego rozgrywającego pistonsów oryginalnego patrona na  bierzmowanie.
Mimo wszystko ze zdziwieniem i opóźnieniem doczytałem o osobistym życiu Kobiego, jego otwartym dzieleniu się doświadczeniem religijnym i siłą jaką z tego czerpał. Przy ogromnej wartości medialnej Bryanta to było ważne w tych ciężkich czasach dla uczestników/słuchaczy Kościoła (konkretnie NASZEJ cerkwii "łacińskiej")
 Rozrywkowi chrzczeńcy z chnnjusa też nam zazdroszczą ;)

https://chnnews.pl/rozrywka/item/4501-jaka-byla-wiara-kobego-bryanta.html

Przez miłosierdzie Boże...rest in peace+Amen
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #10 dnia: Stycznia 30, 2020, 13:46:10 pm »

R+i+P
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #11 dnia: Maja 26, 2020, 19:01:23 pm »

Podobnież w Japonii 20.V zmarł (poprzedni?) czarny papież ojciec gen. Adolfo, rówieśnik "białego" . Może potrzebować sporej dawki bezinteresownego miłosierdzia, także z naszej strony.✝️☦️
Niektórzy łączą z jego odejściem nadejście pewnych zmian. W kraju, któremu poświęcił większość życia dotyczyć mają one m.in. (współ)rządzącej od kilku dekad rodziny Shinzo Abe.
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #12 dnia: Lipca 11, 2020, 12:48:07 pm »

Zmarł pewien pan kościelny z kościoła filialnego na wsi. Pomógł mi niegdyś zorganizować nienagłaśnianą Tridentinę dla grupy pielgrzymkowej w kościele filialnym, w którym posługiwał, poprzez udostępnienie miejsca. Cieszył się wtedy też, że był na takiej mszy "jak dawniej" (nie pamiętam jak to dokładnie określił).

+ RIP +
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #13 dnia: Lipca 20, 2020, 17:38:29 pm »

Salve Regina ...
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #14 dnia: Lipca 20, 2020, 21:49:33 pm »

Zmarł pewien pan kościelny z kościoła filialnego na wsi. Pomógł mi niegdyś zorganizować nienagłaśnianą Tridentinę dla grupy pielgrzymkowej w kościele filialnym, w którym posługiwał, poprzez udostępnienie miejsca. Cieszył się wtedy też, że był na takiej mszy "jak dawniej" (nie pamiętam jak to dokładnie określił).

+ RIP +

+++
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: [1] 2 3 ... 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Modlitwa w intencjach bliskich zmarłych « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!