Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Wrzesień 24, 2020, 14:35:55 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl
                   www.facebook.com/unacumpl
Centrum Informacyjne
Ruchu Summorum Pontificum
218988 wiadomości w 6321 wątkach, wysłana przez 1567 użytkowników
Najnowszy użytkownik: random1414
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Modlitwa w intencjach bliskich zmarłych
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Modlitwa w intencjach bliskich zmarłych  (Przeczytany 2846 razy)
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
rezydent
****
Wiadomości: 262

ochrzczony

« dnia: Maj 16, 2017, 22:38:18 pm »

Laudetur Jesus Christus Rex!
Dziś po 16ej zmarł mój Wujek. Najstarszy w rodzie po kądzieli i depozytariusz w zw .z tym wszelkiego PRZEKAZU niepisanego. Leonard mu w 1930r na chrzcie dali i jako żywo przyszło mu jak lew, za tow."Tomasza"rozkułaczanemu, w osławionych batalionach rob.w Stalinogrodzie na "dole" ...Wujka walczyć o fizyczne i duchowe przetrwanie zamojskich kmieci.
 Towarzysz :-)  sielskich wakacji przedszkolnych, a jeszcze kilkanaście lat temu eskapad roztoczańskich.
Do końca świadomych dni odmawiał wolno cały Różaniec prawie codziennie-zapewne wiedział za czyje nawrócenie i skutkiem tego także moja skromna i niedouczona obecność w Tem miejscu...sieci i realu.

Prosi o modlitwę.
Requiem aeternam dona Ei Domine, et...
Zapisane
accessus XII.XII.XII
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 4916


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1 dnia: Maj 17, 2017, 00:21:53 am »

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie
A Światłość Wiekuista niechaj Mu świeci...
+
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
rezydent
****
Wiadomości: 262

ochrzczony

« Odpowiedz #2 dnia: Wrzesień 13, 2017, 23:15:22 pm »

Zmarł bp Kazimierz Ryczan. Nie wiem jak tam było z jego stosunkiem do całej Tradycji, ale pare swoich "momentów" miał, np w pamiętnym 2010 czy 2012 r.
R.I.P
Zapisane
accessus XII.XII.XII
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 5956


« Odpowiedz #3 dnia: Wrzesień 13, 2017, 23:25:06 pm »

Coraz rzadszy przypadek Odważnego Biskupa. Potrafił pogonić protestanckich sekciarzy z Kościoła. Niech odpoczywa w pokoju.
Zapisane
Für Kikokarmenisten, Komunisten und Volkskomissaren Eintritt verboten.
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
rezydent
****
Wiadomości: 262

ochrzczony

« Odpowiedz #4 dnia: Grudzień 20, 2017, 17:57:23 pm »

Cytuj
"Wierzę o Boże mój! i wyznaję, że odpuszczając ludziom grzechy i wieczną karę za nie, zatrzymujesz karę doczesną, tak jak zatrzymałeś Maryi, siostrze Mojżesza i Dawidowi. Wielbię w tém Twoję sprawiedliwość, że za odpuszczone grzechy obawiać się nam grzesznym każesz doczesnego karania. Ale téż proszę Cię jak najpokorniéj o miłosierdzie, abyś cierpiącym te kary duszom w czyścu łaskawie pofolgować i skrócić ich trwanie raczył. Wspomnij, o dobry Panie! na miłość Twoję, którąś te dusze od wieków kochał, i na zasługi Jezusa Chrystusa Syna Twego, który je Krwią Swoją odkupił. Wyprowadźże je, o Boże! z tak ciężkiego więzienia i przyjmij do chwały Twojéj, do któréj tęsknią."


W ostatnią sobotę odbył się pogrzeb tragicznie zmarłego w jednym z niemieckich portów rówieśnika ze szkolnej ławy i początków ministrantury za czasów ks.prob.St. Lamenta.
Trzydzieści lat to sporo, więc nasze drogi życiowe zdążyły się dawno rozejść, ale okresowo bywaliśmy dalszymi sąsiadami, szczególnie że jego zmarły kilka lat temu ojciec był moim chrzestnym. (Świadkowanie 20 l. temu na ślubie jego siostry było ostatnim znaczącym, publicznym aktem katolickim z mojej strony na 14/15 lat:-)
 Był stolarzem i kilka lat temu zdążył sie pobudować- tem bardziej chciał się odkuć na emigranckim gorzkim chlebie...

W "mikołajki" zginął zwykły mąż jednej żony i ojciec dwójki dzieci. Kolega, przyjaciel dziecięcych, dziwnie radosnych chwil "ciężkich" lat '80ych.


Cytuj
"Ach, Ojcze najmiłosierniejszy! wszakże to są prawdziwe dziatki Twoje, wpuśćże je do dziedzictwa im zgotowanego, złącz z Jezusem te członki cierpiące, jako z uwielbioną ich Głową; daj wnijść na gody Baranka Niebieskiego tym, którzy w godowéj sukience, to jest w łasce Twojéj z tego świata zeszli. Otwórzże, o Boże! niebieską Jerozolimę tym wygnańcom, których imiona są zapisane w księdze żywota; wysłuchaj ich jęczenia i zaspokój ich tęskność, pokaż im to naocznie, w co tu mocno uwierzyli, oddaj im te dobra wieczne, gdyż niewzruszoną w Twoich obietnicach pokładali nadzieję; dokonaj zupełnego ich zjednoczenia, które z Tobą przez miłość mieli; spraw łaskawie, abyś i Ty w nich królował i oni w Tobie się cieszyli na wieki."
Zapisane
accessus XII.XII.XII
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
rezydent
****
Wiadomości: 262

ochrzczony

« Odpowiedz #5 dnia: Marzec 17, 2018, 12:38:05 pm »

W ostatnią środę o 21.40...something:-)  zmarł "nasz", od dekady emeritus, Prałat rocznik 1932, nazw.pan. matki: Mikrut.

ODNOWICIEL KATEDRY KOŁOBRZESKIEJ i taki tytuł za 35 lat odbudowy faktycznie mu sie należy. Zdaje mnie sie że za dawnych DOBRYCH czasów "budowlanych" rękę człowiek Mu nawet podał, a i nie wykluczone że w innej sprawie... na odwrót.
A że podobno "święci garnków nie lepią" więc... dziś tylko pożegnanie w Bazylice mn, a pogrzeb jednak w rodzinnej galicyjskiej Żurawicy.

+Tem bardziej prosi o modlitwę+
Salve Regina...
Zapisane
accessus XII.XII.XII
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2126


« Odpowiedz #6 dnia: Marzec 17, 2018, 23:43:32 pm »

Panie "secessio". Jak Pan piszesz w wątku "Modlitwa w intencjach ..." to daj se Pan spokój z tym "something :-)". Bo to co najmniej niepoważne, a i nie po Polsku. I na pewno nie tradycjonalistyczne. Chyba, że jesteś Pan piętnastoletnim gówniarzem uzależnionym od PEJS-ZBUKA.
A w innych wątkach też proponuję zmienić formę - to nie to forum.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
rezydent
****
Wiadomości: 262

ochrzczony

« Odpowiedz #7 dnia: Marzec 19, 2018, 17:00:50 pm »

No faktycznie troszkę pokręciłem.
Nie w Żurawicy a w Żurowej, pod dzisiejszego Patrona pogrzebali.
+R.I.P+
Zapisane
accessus XII.XII.XII
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
rezydent
****
Wiadomości: 262

ochrzczony

« Odpowiedz #8 dnia: Sierpień 31, 2019, 16:09:05 pm »

http://wiernitradycjilacinskiej.pl/2019/08/30/niech-odpoczywa-w-pokoju-wiecznym/

+
Zapisane
accessus XII.XII.XII
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
rezydent
****
Wiadomości: 262

ochrzczony

« Odpowiedz #9 dnia: Październik 06, 2019, 15:05:21 pm »

Niezależnie od okoliczności i funkcji jaką ten pogrzeb musiał wypełnić w obecnym okresie ś.p.p. Kornel za życia nie dał się jednoznacznie "zaszufladkować", a rok temu wg.NIEKTÓRYCH zapewne miał szansę awansować razem z GB, JKW i resztą na "ruską o..." :

https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/poranna-rozmowa/news-kornel-morawiecki-przeciez-na-donbas-najpierw-kijow-puscil-c,nId,2636616

Najważniejsze z biografii jak kończył (a nie domniemana współpraca z "nimi" i marzec 68') oraz że na judokatolickim bezrybiu i rak ... Nie każdego z nas za parę wiosen kościelnych będzie stać na taką, może trochę wyborczą lub pożegnalną, ale jednak deklarację:
Cytuj
,,Witam Was, (...) Patrioci kochający Polskę, twórcy i obywatele największej cywilizacji. Budowanej na fundamencie chrześcijaństwa, na miłości i na sile.
Nasza kultura jest hojna i ciągle płodna. Nowoczesna edukacja, nauka, technologie, polityka i jej powszechne instytucje, to nasze bezcenne dary dla nas i dla innych.
Sami strząsnęliśmy z siebie zło komunizmu i faszyzmu. I najważniejsze: zmniejszamy względny udział ubóstwa; wprowadzamy wsparcie dla rodzin, dziejowy program 500+ oraz trzynastą emeryturę. Doprowadziliśmy do niebywałego w dziejach przyrostu ludzi, którym żyje się coraz dostatniej, coraz lepiej. Poprzez nowe, elektroniczne, komunikatory łączymy wszystkich ze wszystkimi. To przełom porównywalny z pismem, z drukiem, może z językiem. Przełom, którego my Polacy byliśmy i stale jesteśmy źródłem.
Pragnę być ambasadorem Waszej Ziemi w Senacie Rzeczypospolitej. Zabiegać o rozwój waszych miast i wsi. Być gwarantem nowych inwestycji, dróg, rozwoju komunikacji PKP i PKS. Utrzymać programy wsparcia dla Rodzin, dążyć do szybkiego wzrostu płac w regionie. Dla wszystkich.
Dziś, proszę Was o dumę i odwagę, ale przede wszystkim, o Wasze wsparcie. I rzecz zasadnicza. My współtwórcy najwspanialszej religii, musimy dziś bronić przekazu Założyciela, Jezusa Chrystusa, który jest codziennie atakowany. Dlaczego tak się dzieje, jak temu zapobiec? Kultura tracąca poczucie świętości, nie może trwać. Dlatego naszym obowiązkiem jest obrona polskości i wiary chrześcijańskiej, które złączone, są naszym najtwardszym fundamentem.
Dziękuję Prawu i Sprawiedliwości za umożliwienie mi startu w wyborach do Senatu RP z Państwa Ziemi. Szanownych Wyborców, proszę o poparcie i o głos na moją kandydaturę.''
Niech dobry Pan wybaczy mu wszelkie zdrady i błędy. +
Zapisane
accessus XII.XII.XII
Prombudrak
adept
*
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #10 dnia: Listopad 12, 2019, 13:25:15 pm »

Dziś rano o godzinie 6:00 zmarł ksiądz prałat Władysław Jóźków, wieloletni proboszcz mojej macierzystej parafii pw. Świętej Trójcy w Legnicy. Bardzo zacny kapłan. Do prawie samego końca dreptał pomiędzy konfesjonałem a prezbiterium, starając się prowadzić swoje owieczki właściwą drogą.

Requiem aeternam dona ei, Domine, et lux perpetua luceat ei. Requiescat in pace. Amen.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 5956


« Odpowiedz #11 dnia: Listopad 12, 2019, 13:58:16 pm »

R+i+P
Zapisane
Für Kikokarmenisten, Komunisten und Volkskomissaren Eintritt verboten.
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
rezydent
****
Wiadomości: 262

ochrzczony

« Odpowiedz #12 dnia: Grudzień 17, 2019, 14:23:25 pm »

https://www.m.pch24.pl/zmarl-ojciec-adam-kotula-o-carm---obronca-zycia-i-przyjaciel-portalu-pch24,72783,i.html

Brat p. Jacka Kotuli zmarł w sile wieku (roczn.67').  Nie miałem zaszczytu poznać osobiście, szkoda.
+ Salve Regina+
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2019, 14:28:15 pm wysłana przez (se)cessio » Zapisane
accessus XII.XII.XII
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 552


« Odpowiedz #13 dnia: Grudzień 19, 2019, 03:14:14 am »

https://www.m.pch24.pl/zmarl-ojciec-adam-kotula-o-carm---obronca-zycia-i-przyjaciel-portalu-pch24,72783,i.html

Brat p. Jacka Kotuli zmarł w sile wieku (roczn.67').  Nie miałem zaszczytu poznać osobiście, szkoda.
+ Salve Regina+

Widywałem go bardzo często w okolicach św. Katarzyny w Gdańsku, gdzie był przeorem. Jestem w szoku. Niech odpoczywa w pokoju.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
rezydent
****
Wiadomości: 262

ochrzczony

« Odpowiedz #14 dnia: Styczeń 30, 2020, 11:38:48 am »

Samodzielne zmontowany kosz na "podjeździe" ciągle stoi, piłka nawet zeszłoroczna. Kiedyś byłem sporym "fanem" basketu. Znaczy ostatnią dekadę ub.wieku i (wówczas:) oczywista dla NBA przede całą resztą noce zarywane w play-offach się zdarzały. Kolorowi i ich dziwne konfesje mi w tej branży nie przeszkadzali do tego stopnia, że wziąłem od jednego rozgrywającego pistonsów oryginalnego patrona na  bierzmowanie.
Mimo wszystko ze zdziwieniem i opóźnieniem doczytałem o osobistym życiu Kobiego, jego otwartym dzieleniu się doświadczeniem religijnym i siłą jaką z tego czerpał. Przy ogromnej wartości medialnej Bryanta to było ważne w tych ciężkich czasach dla uczestników/słuchaczy Kościoła (konkretnie NASZEJ cerkwii "łacińskiej")
 Rozrywkowi chrzczeńcy z chnnjusa też nam zazdroszczą ;)

https://chnnews.pl/rozrywka/item/4501-jaka-byla-wiara-kobego-bryanta.html

Przez miłosierdzie Boże...rest in peace+Amen
Zapisane
accessus XII.XII.XII
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Modlitwa w intencjach bliskich zmarłych « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!