Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:07:32 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: O zapłodnieniu pozaustrojowym in vitro - racjonalnie
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: O zapłodnieniu pozaustrojowym in vitro - racjonalnie  (Przeczytany 4870 razy)
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« dnia: Czerwca 17, 2009, 13:48:46 pm »

Cytuj
Oddział Warszawski Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów

Katedra Prawa Wyznaniowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego

Europejska Feministyczna Inicjatywa w Polsce

zapraszają na dyskusję panelową

O zapłodnieniu pozaustrojowym in vitro - racjonalnie

Warszawa, ul. Lipowa 4, Wydział Prawa i Administracji UW, sala A3, 18 czerwca 2009 r. godzina 17.30

Program
• 17.30 Powitanie gości, podziękowania dla Patronów medialnych i Sponsorów: Nina Sankari, Komitet Organizacyjny
• 17.35 Otwarcie debaty i wprowadzenie: dr Paweł Borecki, Katedra Prawa Wyznaniowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
• 17.45 - 19.00 Wystąpienia:
• 17.45 Prof. Marek A. Maleszewski, znakomity embriolog, Zakład Embriologii Wydziału Biologii UW
• 18.00 Prof. Sławomir Wołczyński, pionier technik medycznie wspomaganego rozrodu w Polsce, Klinika Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku,
• 18.15 Prof. Eleonora Zielińska, ekspert w dziedzinie prawa medycznego, Wydział Prawa i Administracji UW,
• 18.30 Prof. Jacek Hołówka, wybitny filozof, Kierownik Zakładu Filozofii Analitycznej w Instytucie Filozofii UW i redaktor naczelny Przeglądu Filozoficznego
• 18.45 Wanda Nowicka, Przewodnicząca Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny
• 19.00 Wystąpienia przedstawicieli Stowarzyszenia "Nasz Bocian"
• 19.15 Marian P. Jankowski, Wiceprezes Warszawskiego Oddziału PSR
• 19.30 - 20.50 Dyskusja
• 20.50 Konkluzja i zamknięcie debaty

Prowadzenie debaty: Nina Sankari, PSR i Europejska Feministyczna Inicjatywa

http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,217805

Może warto się pojawić i powiedzieć że dzieci nie przynoszą bociany i nie wrzucają przez komin?

Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
siloam
uczestnik
***
Wiadomości: 222


Profil na slideshare
« Odpowiedz #1 dnia: Czerwca 17, 2009, 14:05:48 pm »

Biorąc pod uwagę, że debatą prowadzą feminazistki nie usłyszmy tam nic nowego. Argumenty pragmatyczne depersonalizujące dziecko i czyniące człowieka jedynym panem życia i śmierci. Dla tych ludzi człowiek to tylko zlepek komórek. Na Pani miejscu nie czytałbym racjonalisty. Po pierwsze, że tam tylko można albo wiarę stracić albo załamać się nad głupotą pewnych ludzi. Poza tym zarabiają na reklamach. Nie mam zamiaru płacić ani grosza tym antyklerykałom.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 17, 2009, 14:09:55 pm wysłana przez siloam » Zapisane
O salutaris Hostia!
Quae Coeli pandis ostium,
Bella premunt hostilia,
Da robur, fer auxilium.
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #2 dnia: Czerwca 17, 2009, 14:19:47 pm »

To feminazistki wiedzą co to w ogóle dyskusja panelowa?

Miałem osobistą nieprzyjemność uczestniczyć (gapić się przez 2h w zegar na ścianie) przez jeden semestr w cotygodniowych „zajęciach” socjologii prowadzonych przez niejaką Kingę Dunin (tą samą ;D) - doświadczenie „tolerancji” i poszanowania odmiennego zdania studentów - bezcenne.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 17, 2009, 17:14:27 pm wysłana przez Hyacinthus Stanislaus » Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #3 dnia: Czerwca 17, 2009, 15:01:39 pm »

Na Pani miejscu nie czytałbym racjonalisty. Po pierwsze, że tam tylko można albo wiarę stracić albo załamać się nad głupotą pewnych ludzi. Poza tym zarabiają na reklamach. Nie mam zamiaru płacić ani grosza tym antyklerykałom.

Nie czytam ale plakaty wiszą na mojej uczelni.
A jak się podaje coś to dobrze podać źródło. Na stronie wydziału informacji o konferencji nie było.

Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Czerwca 17, 2009, 22:31:35 pm »

Cytuj
17.30 Powitanie gości, podziękowania dla Patronów medialnych i Sponsorów:

w każdym razie i tak ten punkt programu uznaję za kluczowy
bez kasy sponsorów i poparcia mediów (właściwie to jedno) nikt by takich durnot nie promował


edit: po wydzieleniu wątku ten wpis w oryginale stracił sens, więc go nieco zmodyfikowałem
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2009, 15:07:08 pm wysłana przez Kristoforos » Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #5 dnia: Czerwca 18, 2009, 20:52:52 pm »

Czy ktoś się orientuje, czy któryś z panelistów ma inne niż jedynie słusze poglądy "pro" in vitro? Jeśli żaden, to kiepsko świadczy o jednostce naukowej, która dyskusję organizuje. Że racjonaliści i feministki zajmują się propagandą, nie dyskusją to wiadomo, szkoda, że coraz częściej również uczelnie.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #6 dnia: Czerwca 18, 2009, 22:16:37 pm »

Cytuj
Nie mam zamiaru płacić ani grosza tym antyklerykałom.
To więcej niż antyklerykałowie. Dalej poszli w procesie, o którym mówił/pisał Pius XII, przytoczył to prof. Plinio Correa de Oliveira, nie zacytuję słowo w słowo ale było jakoś tak:
<<Najpierw mówią "Chrystus tak, Kościół nie", potem "Bóg tak, Chrystus nie", następnie bluźniercze "Bóg umarł" a w końcu "Boga nigdy nie było".>>
Wydaje mi się, że antyklerykalizm odpowiada pierwszej części, a przynajmniej część tych ludzi niestety już chyba przeszła do ostatniej.

Co do sympozjum: PWT w Warszawie organizował sympozja na te tematy (możliwe, że inne uczelnie też) w związku z rokiem duszpasterskim, który ma hasło "Otoczmy troską życie". Myślę, że to może być pewną odpowiedzią ze strony środowisk lewicowych itd.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #7 dnia: Czerwca 19, 2009, 09:13:43 am »

Najlepszy tekst: katolicy mają różne zdania na temat in vitro :D

Siedziałam za Szczuką do której podobno jestem podobna...
Ale jako najsłabsze ogniwo szybko odpadliśmy.

Niestety ciężko mi było zrozumieć czy in vitro to w końcu leczenie bezpłodności czy jej omijanie bo Pan prezentujący temat nie mógł się zdecydować. W każdym razie nie sprecyzował jakie inne (beznadziejne oczywiście wg niego) metody leczenia bezpłodności istnieją. Więc taki to poziom naukowy był.
Aha podobno dzieci z probówki to jednak bardziej chorują i są narażone na choroby mimo tego co np. gazeta aborcza twierdzi, chociaż oczywiście nieznacznie bardziej i winą za to jest wiek i geny rodziców w największym stopniu (dziwne bo jakby tak to nie byłyby to większe odsteki niż przy dzieciach naturalnie poczętych)
No i mamy hodowle ludzkich zarodków i plony. No comment.

Oczywiście wystąpienie kierownika katedry prawa wyznaniowego the best jak zwykle. Jad zieje taki z jego przemów że nie zauważa jakie głupoty wali vide to ze zdaniem katolików.

Pierwszy wykład o tym jakie zdolności mają komórki sensowny i jakoś nie odczułam żeby był nacechowany ideologicznie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2009, 09:16:05 am wysłana przez wiridiana » Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #8 dnia: Czerwca 19, 2009, 09:38:14 am »

Wątek ortograficzny wydzielono:
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,955.0.html
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: O zapłodnieniu pozaustrojowym in vitro - racjonalnie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!