Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 19, 2024, 08:46:21 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232278 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia gnieźnieńska  |  Wątek: WŁOCŁAWEK
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: WŁOCŁAWEK  (Przeczytany 3323 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« dnia: Marca 18, 2017, 12:38:15 pm »

Historia zabiegów o Mszę Wszechczasów we Włocławku:

Był listopad roku 2011... za forum Rebelya:

Są ludzie. I to więcej niż się spodziewałem. Sprawa będzie w toku.
Na razie bardzo proszę o modlitwę na ks. bpa Meringa i rozmowę z nim.

...

W dniu dzisiejszym poszedł do Kurii diecezjalnej list, w którym przedstawiliśmy prośbę o Mszę. Pod listem podpisało się około stu wiernych z Włocławka. Jest spora szansa, więc nie zaszkodzi sie pomodlić w naszej intencji ;)

...

Styczeń 2012

W odpowiedzi na wysłany list zostaliśmy poproszeni o spotkanie z księdzem kanclerzem.

Spotkanie odbyło się dziś w pozytywnym i zyczliwym tonie. Wyjaśnilismy pewne nieścisłości. Generalnie zgoda na Msze jest, ksiądz biskup powołał odpowiednią komisję [ ;D] która ma się tym zająć. Uprzedził, że znalezienie kapłana, który będzie gotów nauczyć się rytu, i zorganizowanie wszystkiego może troszkę zająć. Czas pokaże czy to czasem nie gra na zwłokę. Generalnie wrażenia pozytywne.

Zapadła już wstępna decyzja co do miejsca celebracji. Ma nim być... Katedra Włocławska ;)

Ksiądz powiedział, że sprawa jest poważna i nie mozna tak teraz zaraz i musi to być dobrze przygotowane żeby nie było ośmieszenia i mieszania rytów (więc pozytywnie, nie będzie hybrydy).

Poprosilismy o kontakt gdy znajdą księdza odpowiedniego abysmy mogli pomóc mu we wszytskim w czym będziemy w stanie.

Jest jedna obawa, na czele komisji stoi główny liturgista naszej diecezji, a nie jest on sympatykiem KRR. Na koniec spotkania ks. kanclerz polecł modlic się w intencji sprawy do czego równiez i państwa zachęcam.

....

Wracam, po wielkopostnej przerwie. Sprawy posunęły się do przodu. Msza święta będzie, mamy celebransa. Jednak dopóki nie będzie oficjalnej informacji z terminem nic więcej pisać nie będę. Nie zaszkodzi się w naszej intencji pomodlić ;)
Pozdrawiam.

....

lipiec 2012


Macie już Msze? Bo w niedzielę mam przesiadkę w tych stronach i nie wiem, czy przesiadać się we Włocławku czy w Toruniu ;>

...

Zjechałem na trochę do Włocławka, jest msza ? Coś się dzieje jakieś ciekawe eventy, spotkania ? Oczywiście tylko prawe :)

...

Msza podobno po wakacjach ma być.

...

09. 10. 2012

Otóż nie wiem skąd te informacje o Mszy św. w starym rycie rzymskim we Włocławku. W kancelarii parafialnej nic nie wiedzą o tym. Mają być od listopada Msze św. w rycie zwykłym po łacinie.

....

Marzec 2017

Może UNA CUM pociągnie temat wielce "konserwatywno-PiSowskiego-patriotycznego i pobożnego" biskupa? (von Leslau  :) ) List podpisało w 2011 stu wiernych (w pełnej łączności).
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2017, 12:46:42 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2651


« Odpowiedz #1 dnia: Marca 18, 2017, 22:00:01 pm »

Sprawa wygląda tak, że starający się o Mszę (a nasz forumkowicz) wyjechał na studia do Warszawy i nie miał kto tego ciągnąć. Obecnie jest nowa grupa starających się.
https://www.facebook.com/trydentwloclawek/?fref=ts
Zapisane
zdewirtualizować awatary
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2 dnia: Marca 19, 2017, 23:45:30 pm »

Sprawa wygląda tak, że starający się o Mszę (a nasz forumkowicz) wyjechał na studia do Warszawy i nie miał kto tego ciągnąć. Obecnie jest nowa grupa starających się.
https://www.facebook.com/trydentwloclawek/?fref=ts
Rozumiem bardzo dobrze. To taka sztafeta pokoleniowa - po szesciu latach bezowocnych staran czesc grupy wymarla, czesc doczekala sie dzieci, czesc skonczyla gimnazjum i wyjechala na studia. Powstala nowa grupa i w duchu lansowanej przez Christianitas zle pojetej pokory traci czas w pelnej jednosci z bp von Leslau. Na facebookowym profilu widze fotke Markiza z Opus Dei. Zatem wkreceni naiwniacy moga byc pewni, ze kontrola grupy bedzie dokladna - a z mszą.... biskup powoła kolejną komisję  ;D ktora zastapi te powolana w styczniu 2012 roku. ;D
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3 dnia: Sierpnia 11, 2018, 00:48:08 am »

Podsumowanie...za facebookiem "msza trydencka we Włocławku" i "młot na posoborowie"

Hmmmm a może biskup Mering podobnie jak wcześniej Paweł VI też ma sobowtóra? Jeden z nich przyjeżdza na warsztaty ARS CELEBRANDI, wyraża się z wielką sympatią i uznaniem o tradycyjnej liturgii rzymskiej, a drugi czołga grupy tradycjonalistów z diecezji włocławskiej jakby to był 1993 rok ....


PODSUMOWANIE ROKU STARAŃ O MSZĘ TRYDENCKĄ WE WŁOCŁAWKU ⬅️

Niedawno minął rok od rozpoczęcia przez grupę wiernych starań o stałą celebrację Mszy św. w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego we Włocławku. Czujemy się w obowiązku poinformować wszystkich zainteresowanych o przebiegu naszych działań.

13 czerwca 2017, zgodnie z instrukcją znajdującą się w motu proprio papieża Benedykta XVI Summorum Pontificum, na ręce ks. prałata Sławomira Deręgowskiego, proboszcza parafii pw. św. Stanisława BM, przekazaliśmy pisemną prośbę o stałą celebrację Mszy św. w NFRR wraz z listą 80 podpisów wiernych z włocławskich parafii. Ksiądz Prałat, sprawujący równocześnie funkcję Wikariusza Biskupiego Rejonu Włocławskiego, po przeanalizowaniu motywacji naszej prośby, skierował sprawę do JE ks. bp. Wiesława Meringa.

W efekcie, 18 października 2017, JE ks. bp Wiesław Mering wystosował pismo (załączony skan), w którym wyraża swoją aprobatę dla inicjatywy oraz wskazuje klasztor oo. franciszkanów- parafię pw. Wszystkich Świętych jako miejsce celebracji, a księży: Jarosława Szpolorowskiego i Marka Raszewskiego jako celebransów.

Jesienią 2017 rozpoczęliśmy rozmowy z o. Mariuszem Dębińskim, proboszczem parafii pw. Wszystkich Świętych, księżmi celebransami oraz ks. prałatem Deręgowskim na temat szczegółów organizacyjnych celebracji Mszy św. Na rozpoczęcie celebracji planowaliśmy I niedzielę Adwentu 2017, następnie I niedzielę 2018 roku, a później I niedzielę Wielkiego Postu 2018. W parafii klasztornej mowa była o dodatkowej Mszy św. o godzinie 15:30 lub zastąpieniu jednej z Mszy św. z obecnego terminarza- o 7:00.

Nasza inicjatywa wśród duchowieństwa naszej diecezji spotkała się zarówno z pozytywną reakcją, jak i podejściem zachowawczym. Efektem tego było drugie pismo JE ks. bp. Wiesława Meringa, w którym pasterz naszej diecezji kieruje sprawę celebracji Mszy św. w NFRR we Włocławku i Sieradzu (wierni z Sieradza równocześnie starali się o Mszę św. w swoim mieście) do zbadania przez Komisję Liturgiczną Diecezji Włocławskiej pod przewodnictwem ks. prałata Krzysztofa Koneckiego.

Przed Komisją Liturgiczną stanęliśmy 6 lutego 2018. Podczas ok. 3h rozmowy ks. prałat Konecki poznał motywy naszego działania. Po przeanalizowaniu sprawy Ksiądz Prałat skierował swoją opinię do JE ks. bp. Wiesława Meringa, który na jej podstawie miał wydać ostateczną decyzję.

 Wiosną 2018, kilkukrotnie dopytywaliśmy ks. prałata Deręgowskiego o decyzję JE ks. bp. Wiesława Meringa. W uroczystość Bożego Ciała, 31 maja 2018, podczas rozmowy z Księdzem Prałatem, dowiedzieliśmy się, że Jego Ekscelencja podtrzymuje swoją decyzję wyrażoną w piśmie z 18 października 2017, zmieniając miejsce celebracji na kościół pw. św. Stanisława BM.

Obecnie prowadzimy zaawansowane rozmowy z ks. Jarosławem Szpolorowskim (celebransem) oraz ks. prałatem Sławomirem Deręgowskim (proboszczem parafii pw. św. Stanisława BM) na temat szczegółów coniedzielnej celebracji, która miałaby rozpocząć się od I niedzieli września.

Jan Wypijewski
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #4 dnia: Sierpnia 12, 2018, 22:06:57 pm »

Podsumowanie...za facebookiem "msza trydencka we Włocławku" i "młot na posoborowie"
Biorąc jednak pod uwagę, że tamtejsi działacze mogą reprezentować mentalność rysia (tym razem tego forumowego a nie łódzkiego) wszystko układa się w logiczną całość. Niestety mentalność rysia jest dość popularna a w połączeniu z ADHD takich osobników jej siła rażenia jest nie mniejsza od tornada.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3993


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #5 dnia: Sierpnia 13, 2018, 12:39:56 pm »

Cytuj
Msza Trydencka we Włocławku dodał(a) wydarzenie.
1 sierpnia o 23:10 ·

Po 49 latach do Włocławka wraca na stałe Msza św. w tzw. "rycie trydenckim". To właśnie w takiej Mszy św. uczestniczyli i na jej podstawie budowali swoją duchowość tacy święci jak: św. Jan Paweł II, św. s. Faustyna, czy św. o. Pio.

Serdecznie zapraszamy na Mszę świętą w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego, odprawianą według Mszału Rzymskiego wydanego przez Jana XXIII w 1962 roku.

Msza św. będzie celebrowana w każdą niedzielę o godz. 15:00, począwszy od 9 września 2018, przy ołtarzu bocznym św. Andrzeja Boboli w kościele pw. św. Stanisława BM we Włocławku.

strona https://trydentwloclawek.blogspot.com/
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #6 dnia: Sierpnia 13, 2018, 23:20:11 pm »

Podsumowanie...za facebookiem "msza trydencka we Włocławku" i "młot na posoborowie"
Biorąc jednak pod uwagę, że tamtejsi działacze mogą reprezentować mentalność rysia (tym razem tego forumowego a nie łódzkiego) wszystko układa się w logiczną całość. Niestety mentalność rysia jest dość popularna a w połączeniu z ADHD takich osobników jej siła rażenia jest nie mniejsza od tornada.

Gdyby liderzy z Wloclawka mieli "mentalnosc rysia" to od 5 lat msza bylaby odprawiana.

Sa dwa wyjscia:
Albo liderom nie chce sie boksowac z debilami ( lub ludzmi, ktorzy znakomicie ich udają od czasow seminarium  - weszlo im to w krew)
- swoja droga rozumiem, ze szkoda zycia na takie "dialogi na cztery nogi"
Albo liderzy reprezentuja typ masochistyczny i przez 7 (siedem  ::) lat rozkoszuja sie obcowaniem z debilami. I powiedzmy sobie szczerze, z doswiadczenia polskich grup wiemy, ze "zgoda na mszę" to dopiero bedzie okazja do pokazania bezczelnym wiernym "nielepszosci" tridentiny. Pamietaja Panstwo jakie wybryki wyczyniali z liturgia i wiernymi ksieza z (bodajze) Ciechanowa  ;D

Wierni o mentalnosci rysia, napisali serie listow do Rzymu zgodnie z MPSP. Msza jest. Ale wiedzac to co o hierarchii wiemy dziś (bylismy naiwni) nie powtorzylbym tej zabawy. Czlowiek zle sie czuje, gdy dostaje listy pelne klamstw. To sa ludzie w wiekszosci zlej woli,  zlosliwi maloduszni i msciwi. Mozna ich rzucicv na kolana, ale nie zmienic.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2018, 23:22:10 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Loviche
adept
*
Wiadomości: 32


« Odpowiedz #7 dnia: Marca 25, 2020, 23:22:31 pm »

Hmm, Pan Jezus rzekł: "Po owocach ich poznacie"
a więc Primo:
- Msza Trydencka się we Włocławku odprawia, ale nie Katedrze, a w parafii św. Stanisława, którą dowodzi Persona tępiąca Tradycję (noo może w koncu poznał prawdziwe wartości), zatem pacyfikacja się udała.
- i grupa zwolenników tejże Mszy jest grupą rekonstrukcyjną, a nie grupą oczekującą i wspierającą prawdziwe duszpasterstwo.

Biskup Von Leslau tak przeciwny Mszy Trydenckiej, teraz jej klaszcze....
ale czy współpraca i pójście na tak wielkie układy zbuduje duszpasterstwo? Śmiem wątpić, raczej powstało pseudo duszpasterstwo z dykty, i kolorowych światełek jakie w tym kościele namiętnie (a wzięte z dyskoteki) sa promowane...
Zapisane
"Gdy więc stoimy przy ołtarzu, przemieńmy tak swojego ducha, aby cokolwiek w nim było grzesznego, całkowicie zgasło, a cokolwiek rodzi przez Chrystusa życie nadprzyrodzone, wzmogło się i spotężniało. W taki sposób mamy się stać wraz z Hostią Niepokalaną ofiarą miłą Ojcu Przedwiecznemu" pap. Pius XII
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia gnieźnieńska  |  Wątek: WŁOCŁAWEK « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!