Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 01:38:37 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bicz Montaillou - Ogień na herezję!
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Bicz Montaillou - Ogień na herezję!  (Przeczytany 7559 razy)
Bicz Montaillou
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 19


Bicz Montaillou - Ogień na herezję!
« dnia: Stycznia 12, 2017, 18:43:26 pm »

Szczęść Boże!


Od ładnych paru lat zajmuję się analizą środowisk tzw. aliansów katolicki bądź jak kto woli: schizmatyckich kościołów katolickich bądź podających się za takie.
Swojego czasu zajmował się tym Inqusitor, prowadzący stronę www.melficarium.cba.pl, jednakże odszedł on w cień swojej działalności a ja ciągnę ten wózek dalej.

Oprócz tematów tak oczywistych jak spis episcopi vagantes który sukcesywnie powiększam, poruszam wszelaką tematykę związaną z Kościołem.

Zapraszam do zaglądnięcia na moją stronę, gdzie możecie przeczytać co nieco o tym, co dzieje się na naszym rodzimym podwórku eklezjalnym.

www.biczmontaillou.pl

Pozdrawiam,
Bicz Montaillou.
Zapisane
Bicz Montaillou - Ogień na herezję! - www.biczmontaillou.blogspot.com
donbor
uczestnik
***
Wiadomości: 186


Domine, non sum dignus.

« Odpowiedz #1 dnia: Stycznia 12, 2017, 19:50:24 pm »

Strona promuje schizmatyków i heretyków.
Moim zdaniem fk to nie miejsce dla powyższych.
Zapisane
Bicz Montaillou
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 19


Bicz Montaillou - Ogień na herezję!
« Odpowiedz #2 dnia: Stycznia 12, 2017, 19:52:51 pm »

Strona promuje schizmatyków i heretyków.
Moim zdaniem fk to nie miejsce dla powyższych.


Hola, hola - w żaden sposób nie promuje - chciałbym zaznaczyć, że ton strony jest obrany w takim stopniu, ażeby nie naruszać obowiązującego prawa.
Zapisane
Bicz Montaillou - Ogień na herezję! - www.biczmontaillou.blogspot.com
donbor
uczestnik
***
Wiadomości: 186


Domine, non sum dignus.

« Odpowiedz #3 dnia: Stycznia 12, 2017, 19:57:54 pm »

Ogień herezji brzmieć winien tytuł  ;D
Zapisane
Bicz Montaillou
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 19


Bicz Montaillou - Ogień na herezję!
« Odpowiedz #4 dnia: Stycznia 12, 2017, 20:00:34 pm »

Ogień herezji brzmieć winien tytuł  ;D

To co najmniej niesmaczne.
Poświęciłem masę czasu na zbiór pewnych informacji i nie sądzę, że ktokolwiek jest pokazywany w dobrym świetle.
Strona ma charakter informacyjny i nie sądzę, że cokolwiek związanego z wagansami czy schizmatykami jest przedstawione tu w dobrym świetle.
Zapisane
Bicz Montaillou - Ogień na herezję! - www.biczmontaillou.blogspot.com
donbor
uczestnik
***
Wiadomości: 186


Domine, non sum dignus.

« Odpowiedz #5 dnia: Stycznia 12, 2017, 20:11:52 pm »

Nie neguję pracy i wysiłku włożonego w stronę.  Moim zdaniem promowanie tego typu informacji jest niewłaściwe. Nobilituje treści których dotyczą.
Niech się wypowiedzą mądrzejsi ode mnie, ja już zamilknę.
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #6 dnia: Stycznia 12, 2017, 21:01:01 pm »

Nie chcę by moją wypowiedź ktoś traktował jako chęć pretendowania o miano mądrzejszego (to odniesienie do słów Przedmówcy);
uważam, że linkowana strona ma charakter dość neutralny, chociaż raczej nie uznałbym jej treści za przedstawiające w niekorzystnym świetle opisywane osoby i tematy,
w czym mam zdanie odmienne od autora tej strony,
jako jedno ze źródeł informacji dość rzadko spotykanych w większościowym nurcie internetu moim zdaniem zasługuje ona na zauważenie,
co nie zwalnia oczywiście czytelnika od krytycznej oceny zawartych tam treści - sam w taki właśnie sposób staram się zawsze podchodzić do czytanych/oglądanych informacji.
Nie interesuje mnie wtedy promocja tego czy innego, a raczej fakty, jak np.: kto i kiedy z kim się spotkał, co powiedział, jak to zostało skomentowane, itp.
Zapisane
Bicz Montaillou
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 19


Bicz Montaillou - Ogień na herezję!
« Odpowiedz #7 dnia: Stycznia 12, 2017, 22:09:35 pm »

Wydaje mi się, że wpisy typu: http://www.biczmontaillou.pl/2017/01/ku-przestrodze.html czy moja reakcja na zarzuty kierowane przez użytkownika donbor, którą znajdziecie tutaj - http://www.biczmontaillou.pl/2017/01/gwoli-wyjasnienia.html jest jasnym sygnałem, jaki kierunek obrała strona.

Zapisane
Bicz Montaillou - Ogień na herezję! - www.biczmontaillou.blogspot.com
Bicz Montaillou
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 19


Bicz Montaillou - Ogień na herezję!
« Odpowiedz #8 dnia: Stycznia 13, 2017, 21:03:53 pm »

O "kanoniku", który posługuje się podrobionym dokumentem dyplomu magistra teologii - słów kilka - http://www.biczmontaillou.pl/2017/01/fantazje-kanonika-ciag-dalszy.html
Zapisane
Bicz Montaillou - Ogień na herezję! - www.biczmontaillou.blogspot.com
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #9 dnia: Stycznia 16, 2017, 09:38:44 am »

Bicz ma ciekawe informacje, ale nas tradycjonalistów interesują one w marginalnym zakresie. O tyle, o ile ci przebierańcy udają rzymskich katolików. Tłumaczyłem mu już tę kwestję i bardzo dobrze, że z Państwa strony ten sam przekaz idzie.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #10 dnia: Stycznia 17, 2017, 22:34:54 pm »

Myślałem, że dość intensywnie badam szurostwo polskie, a kiedy dotarłem do 'Monitora Polskiego' czy 'Sygnałów Sudeckich', to podejrzewałem, że to już ten legendarny koniec internetów - ale jednak życie ciągle zaskakuje. Tzn. mam na myśli przypadki opisywane na stronie, a nie ją samą, choć to chyba ta sytuacja, w której zaczyna się zacierać granica pomiędzy szurologią i szurostwem.

Ale że tylu jest ludzi, którzy koniecznie chcą być jakimiś / czegoś / gdzieś księżmi / zakonnikami?
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #11 dnia: Stycznia 18, 2017, 03:17:48 am »

Szurologia... Trzeba przyznać, że to un passe-temps excentrique...

Ale każdy ma jakieś hobby  :)
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Bicz Montaillou
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 19


Bicz Montaillou - Ogień na herezję!
« Odpowiedz #12 dnia: Stycznia 18, 2017, 19:47:54 pm »

Dlatego też Bicz zrobił sobie wolne ;)
http://www.biczmontaillou.pl/2017/01/zmiana-na-froncie.html
Zapisane
Bicz Montaillou - Ogień na herezję! - www.biczmontaillou.blogspot.com
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #13 dnia: Stycznia 19, 2017, 06:31:46 am »

Chociaż, z drugiej strony, ja np. kiedyś 'lurkowałem' (tak się teraz mówi) wszelkie strony o 'prawdziwych papieżach', którzy po SV II postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Pius XIII (Pulvermacher) i Michał I (Bawden) to dopiero wierzchołek góry lodowej.
Zapisane
Bicz Montaillou
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 19


Bicz Montaillou - Ogień na herezję!
« Odpowiedz #14 dnia: Stycznia 19, 2017, 14:00:15 pm »

Dlatego też opisałem przypadek polskiego biskupa palmariańskiego - http://www.biczmontaillou.pl/2017/01/faustyn-w-palmar-de-troya.html

PS. To nie ten Salwowski z Frondy ^^
Zapisane
Bicz Montaillou - Ogień na herezję! - www.biczmontaillou.blogspot.com
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bicz Montaillou - Ogień na herezję! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!