Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 20:26:17 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Zmarł mój kolega Irek "Pióro" Nowacki - proszę o modlitwę.
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Zmarł mój kolega Irek "Pióro" Nowacki - proszę o modlitwę.  (Przeczytany 2261 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« dnia: Stycznia 12, 2017, 14:57:43 pm »

Dziś w nocy zmarł Ireneusz Nowacki "Pióro" Ceniony perkusista z Wrocławia. Mój kolega. Dobry człowiek.

Jak się otrząsnę to napiszę pewną historię...

Proszę o Modlitwę za Irka... +++
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2017, 15:05:07 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #1 dnia: Stycznia 12, 2017, 15:03:03 pm »

+
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2 dnia: Stycznia 12, 2017, 17:56:21 pm »

To było kilka lat temu. Gdzieś przy piwie rozmawialiśmy trochę o Bogu, o religii, o polityce i takie tam. Irek, stary rokendrolowiec do kościoła często nie chodził. Z jakiego powodu? Nie wiem. Mogę się tylko domyślać. Niemniej jednak mówił o sobie że jest "niewierzący, ale praktykujący" ;) Kiedy po kilku tygodniach spotkaliśmy się znowu, znów poruszyłem temat Boga i religii. Pogadaliśmy trochę i nagle wpadłem na pomysł, aby pokazać Piórowi moją ukochaną Mszę Trydencką. Na szybko wytłumaczyłem mu co i jak i o dziwo zgodził się przyjść. Ale jak to w życiu bywa zanim dotarł na Mszę minęło parę tygodni. Wreszcie pojawił się. Msza była sprawowana w kaplicy zimowej w kościele Na Piasku. Ubrany w czarne skórzane spodnie, ramoneskę wyróżniał się na tle innych wiernych (podobnie i ja;). Siedzieliśmy na końcu. Wyszedł xiądz z ministrantami, i zaczęła się Msza. Irek posłusznie zaczął wykonywać wszystkie gesty jakby był to dla niego chleb powszedni. Parę razy kątem oka zauważyłem że coś szepcze do siebie pod nosem, ale nie wiedziałem o co chodzi i nie zajmowałem się tym. Po Ite Missa Est i Benedicat Irek wstał i stoi. Xiądz przeczytał ostatnią Ewangelię i wraz z ministrantami poszedł do zakrystii. Uklęknąłem i pomodliłem się. Irek nadal stoi i patrzy na Ołtarz. Organista przestał grać, prawie wszyscy wierni już wyszli, a Irek stoi.
Mówię do Niego.
- Pióro, idziemy!
Irek stoi
Ponawiam. - Pióro, chodź, bo spóźnię się na autobus.
Nic. Stoi dalej i patrzy na Ołtarz.
Po kilkunastu sekundach łapię Go za ramię i lekko szarpiąc powtarzam: Ireneusz, chodź, Msza się już skończyła.
Wyglądał, jakbym Go zbudził z głębokiego snu.
- Co, co? Aha, dobra, idziemy...
Wyszliśmy z kościoła. Zapaliliśmy po calaku. Patrzę a Irek ma w oczach łzy. Mówię do Niego:
- Co jest?
A On mi na to:
- Zrobiłeś mi najpiękniejszą rzecz w życiu... Przypomniałeś mi moje dzieciństwo...
- Tzn???
- To jest Msza mojego dzieciństwa, byłem ministrantem...
Nagle dotarło do mnie co on mamrotał pod nosem w czasie Mszy. Nagle się mu wszystko przypomniało...
Nigdy więcej nie wrócił na Tridentinę.
Po jakimś czasie trochę urwał nam się kontakt, ale dowiedziałem się, że mocno zaangażował się w polityczne ruchy prawicowe i wrócił do Kościoła, co było powodem do żartów (czasem dość niewybrednych) wśród kolegów z wrocławskiego światka muzycznego.
Dawnośmy się nie widzieli. Kilka razy rozmawialiśmy, coby się spotkać, ale jakoś się nie udało.
Mam nadzieję, że spotkamy się Tam, u Pana Boga w Niebie. Zawsze będzie można coś wspólnie zagrać na Bożą Chwałę...

Dzięki za dźwięki Irku. Spoczywaj w Pokoju.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3 dnia: Stycznia 12, 2017, 23:55:30 pm »

R+i+P
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
mestwin
uczestnik
***
Wiadomości: 180


« Odpowiedz #4 dnia: Stycznia 13, 2017, 06:16:39 am »

+++
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #5 dnia: Stycznia 13, 2017, 14:14:53 pm »

+++
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #6 dnia: Stycznia 13, 2017, 16:05:02 pm »

RiP.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #7 dnia: Stycznia 14, 2017, 23:17:29 pm »

+
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #8 dnia: Stycznia 16, 2017, 14:07:10 pm »

+
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Zmarł mój kolega Irek "Pióro" Nowacki - proszę o modlitwę. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!