Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 19:32:08 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231944 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: O tym, jak "ksiądz" pedał nadał nowy kierunek zmianom w Kościele (SV II)
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: O tym, jak "ksiądz" pedał nadał nowy kierunek zmianom w Kościele (SV II)  (Przeczytany 1908 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5778


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« dnia: Lutego 21, 2017, 19:37:35 pm »

Cytuj
93-letni Gregory Baum, były ksiądz katolicki, teolog, który jako jeden z głównych ekspertów Soboru Watykańskiego II nadał kierunek zmianom w Kościele właśnie przyznał, że przez kilkadziesiąt lat potajemnie prowadził homoseksualny styl życia.

Baum jako ekspert Soboru Watykańskiego II miał przygotować pierwotny projekt „Nostra aetate”, czyli Deklaracji o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich. Zalecał rezygnację z podejmowania wysiłków przez Kościół, by zachęcać Żydów do uznania Chrystusa jako Mesjasza. Propagował ekumenizm i marksistowską teologię wyzwolenia.

Wpływowy duchowny w swojej najnowszej publikacji pt. „The story of my theological pathway” (Historia mojej ścieżki teologicznej) pisze: „Nie przyznawałem się do mojego homoseksualizmu w miejscach publicznych, ponieważ taki akt szczerości umniejszałby mój wpływ jako krytycznego teologa”.

„Pragnąłem być wysłuchany jako teolog ufający w zbawczą moc Boga i jako osoba oddana idei sprawiedliwości społecznej, teologii wyzwolenia oraz globalnej solidarności”.

Baum był wpływową postacią w Kościele katolickim w Kanadzie mimo jawnie heretyckich poglądów na temat seksualności, wyrażanych na łamach różnych czasopism. Ostro zaatakował m.in. encyklikę Pawła VI z 1968 r. – Humanae vitae – zakazującą antykoncepcji. Jego duży wpływ na członków episkopatu Kanady – wg ks. Vincenta Foya – przyczynił się do powstania ostrego w swojej wymowie Oświadczenia z Winnipeg (Winnipeg Statement). Biskupi kanadyjscy zasugerowali, że w kwestiach dot. m.in. stosowania lub odrzucenia antykoncepcji każdy katolik powinien kierować się własnym sumieniem, a nie opartym na Objawieniu Bożym nauczaniem Magisterium Kościoła. Dokument, który propaguje wybiórcze traktowanie Bożego prawa, nigdy nie został wycofany.

W swojej nowej książce Baum pisze: “W wieku 40 lat miałem pierwszy kontakt seksualny z mężczyzną. Poznałem go w restauracji w Londynie. To było ekscytujące i zarazem rozczarowujące, bo wiedziałem, co oznacza miłość, naprawdę chciałem dzielić swoje życie z partnerem”.

O swojej rezygnacji z kapłaństwa szumnie informował świat na łamach gazet. Ożenił się z rozwiedzioną byłą zakonnicą. Wciąż jednak utrzymywał stosunki homoseksualne. Pisze, że jego żonie to “nie przeszkadzało”, „kiedy przenieśliśmy się do Montrealu w 1986 roku i poznałem Normanda, byłego księdza w którym się zakochałem”. Normand także był „gejem”.

Dr Michael Higgins, wiceprezes Mission and Catolic Identity na uniwersytecie w Fairfield w USA napisał w jednej ze swych prac, że teolog Gregory Baum „pracował na różnych stanowiskach w komisjach odpowiedzialnych za przygotowanie dokumentów soborowych. Rozpoczynając swoją pracę w listopadzie 1960 roku, zakończył ją w grudniu 1965 roku, przygotowując pierwszą wersję Nostra aetate”.

Zdaniem ks. Foya, który specjalizował się w badaniach dokumentów episkopatu Kanady dotyczących seksualności, “Baum jest osobą, która bardziej niż ktokolwiek inny zaszkodził Kościołowi w Kanadzie”
.

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-02-20)

http://www.bibula.com/?p=93899
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 21, 2017, 21:47:21 pm »

Jakiś pedał, jeden czy drugi, pewnie paru masonów i agentów róznych wywiadów. No dobra, niech ich 100 by było albo 200 na 2500 biskupów. To z czym my mielismy do czynienia? Setka czy dwie szubrawców zryła berety, znaczy birety całej reszcie? To sie nie mogło dobrze skończyc. Jan XXIII wiedział, że to towarzystwo klepnie wszystko, bo jest im wszystko jedno.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 21, 2017, 21:49:19 pm »

Wcześniej,  bo w 2012 roku na stronie lifesitenews.com pojawił się artykuł "Zwolennik homoseksualnych "małżeństw" Gregory Baum chwalony w kanadyjskich mediach katolickich".  A chwalony był przez ks. Tomasza Rosice.



Wiele pisze w artykule o czym już wiemy z powyższego artykułu tu zamieszczonego, ale jest jeszcze dużo więcej. W tekście są odnośniki do innych stron, jest wspominanie SVII, jest odnośnik do transkrypcji całego wywiadu ks. Rosicy z Baumem. Kto zna j. angielski nie będzie miał z niczym problemu, kto nie zna to zostaje wujek googiel tłumacz. A może ktoś z tych tekstów coś więcej przybliży po polsku.

https://www.lifesitenews.com/news/same-sex-marriage-advocate-gregory-baum-lauded-by-canadian-catholic-media

Bardzo dobrze się z tym rozprawia Michael Voris w programie "The Vortex" (ChurchMilitant.tv) tłumaczy, co znaczy być katolikiem, o smutnych tradycjonalistach i o przypadku księdza Rosiki, który wychwala nie kogo innego, ale właśnie Gregorego Bauma. Proszę posłuchać, są polskie napisy.

https://www.youtube.com/watch?v=Dp3BRpl3gbg


edit --> Ks. Thomas Rosica, duchowny z Watykańskiego Biura Prasowego, odpowiedzialny był za briefingi z obrad synodu w języku angielskim.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3616


« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 21, 2017, 22:28:03 pm »

Setka czy dwie szubrawców zryła berety, znaczy birety całej reszcie?

Normalna rzecz, tak jest zawsze.   Aby zrobić rewolucję, nie trzeba wcale mieć większości - potrzebna jest zdeterminowana i gotowa na wszystko garstka liderów-działaczy.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 21, 2017, 22:59:57 pm »

Sorry, ale tam byli sami liderzy.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 22, 2017, 12:50:02 pm »

Dlatego tak daleko idąca niespójność dokumentów soborowych, w których ortodoksja ścierała się z herezją, zaś ze względu na przychylność papieży dla "reform", starano się osiągnąć "kompromis"...tego typu bełkot zawierają wszystkie "demokratyczne" dokumenty we wszystkich rewolucyjnych republikach oraz międzynarodowych lożach na świecie...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 24, 2017, 04:53:54 am »

Ks.Rosica wyplynal na szersze wody po Swiatowych Dniach Mlodziezy w Toronto w 2002, podczas ktorych odpowiedzialny  byl za wiele spraw, m.in. biuro prasowe.
Niedawno glosno bylo o nim za sprawa blogera Vox Cantoris'a, ktory sciagnal na siebie gromy Rosica  krytyka Franciszkowych wariactw .
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3616


« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 24, 2017, 22:23:17 pm »

Jakoś umknęło mojej uwadze, że ten Baum to ze starszych braci... To kto tam jeszcze redagował te soborowe dokumenty, może i Roza z Sownarchoza albo mąż Chajki z Czerezwyczajki?

Niedługo okaże się, że wśród architektów przesławnego Soboru było mniej więcej tylu katolikow, ilu było proletariuszy wśród przywódców Rewolucji pażdziernikowej...
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 26, 2017, 12:26:41 pm »

Tak to niestety wygląda....
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 26, 2017, 12:52:46 pm »

No to idąc tym tropem myślenia, nasuwa się pytanie o naszych rodzimych liderów obecnych na tym Soborze.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: O tym, jak "ksiądz" pedał nadał nowy kierunek zmianom w Kościele (SV II) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!