Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 11:16:42 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: ks. Jacek Międlar wystąpił z zakonu
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 20 Drukuj
Autor Wątek: ks. Jacek Międlar wystąpił z zakonu  (Przeczytany 58356 razy)
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #195 dnia: Lipca 01, 2018, 19:42:20 pm »

O błędach księdza lefebrysty | J. Międlar


https://www.youtube.com/watch?v=7lmZ-pNgU4s&t=74s
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
sm
Gość
« Odpowiedz #196 dnia: Lipca 01, 2018, 20:23:26 pm »

przecież o tym mówimy
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #197 dnia: Lipca 01, 2018, 20:38:01 pm »

Przez chwilę myślałem, że to przepaść między przedsoborową i posoborową formacją, ale to zestawienie pyszałkowatego debila z osobą normalną.
Rozumiem, że jest pan lekarzem o specjalności psychiatria kliniczna.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #198 dnia: Lipca 01, 2018, 21:10:11 pm »

O błędach księdza lefebrysty | J. Międlar


https://www.youtube.com/watch?v=7lmZ-pNgU4s&t=74s



W tym wpisie pana MK podane dwa linki, powyższy też:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9379.msg215606.html#msg215606
Zapisane
sm
Gość
« Odpowiedz #199 dnia: Lipca 01, 2018, 21:12:54 pm »

Przez chwilę myślałem, że to przepaść między przedsoborową i posoborową formacją, ale to zestawienie pyszałkowatego debila z osobą normalną.
Rozumiem, że jest pan lekarzem o specjalności psychiatria kliniczna.

Rozumiem,że pan też, do tego z kompetencjami biskupa, kolegą księdza Remigiusza (koleś...).

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,1478.msg210379.html#msg210379


Używanie zwrotu "ks lefebrysta" świadczy, że kmieć Międlar (bo chyba nikt nie mówi np. ks. Roman Kotliński) jest albo głupkiem dokumentnym, albo człowiekiem pozbawionym honoru. 3 razy w żuciu może oceniłem film na YT, ale jako neon nie mogłem nie dać łapki w dół temu szkodnikowi.
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2018, 21:28:11 pm wysłana przez sm » Zapisane
MK
uczestnik
***
Wiadomości: 174


« Odpowiedz #200 dnia: Lipca 01, 2018, 22:01:57 pm »

Krótko mówiąc: człowiek minął się z powołaniem i teraz buduje podstawy ideologiczne dla swoich nieciekawych fikołków. Okraszając to swoją bufonadą.

Szkoda człowieka, ale bardziej ludzi, których mami.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #201 dnia: Lipca 01, 2018, 22:32:40 pm »

...i tak skończy w Lublinie u jednego pastora.
Tam będzie mógł uprawiać bufonade, okrasić ją "patriotyzmem" i na koniec jeszcze dupy w głowie nie będą mu wytykane.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #202 dnia: Lipca 01, 2018, 23:39:09 pm »

Facet ma o sobie niezwykle wysokie mniemanie, normalnie drugi Wałęsa.  :) Widziałem  niedawno jego wypowiedź o swoich kontaktach w UK, opowiadał z kim On będzie współpracował a z kim nie będzie i dlaczego. Powtarzał to ze trzy czy cztery razy, żal było tego słuchać. Świat się kręci wokół Międlara.  ;)

Panie Gnome, tam jeszcze trzeba Żydów bardzo polubić.  ;D
Zapisane
MK
uczestnik
***
Wiadomości: 174


« Odpowiedz #203 dnia: Lipca 02, 2018, 08:42:59 am »

Nieee, do lubelskich geopolityków po podstawówce nie trafi. Ale dryfuje w tą stronę.... Dziwi mnie że nie zawędrował jeszcze np. do polskokatolików. Czekają nas być może niecodzienne alianse....
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #204 dnia: Lipca 02, 2018, 11:45:11 am »


Używanie zwrotu "ks lefebrysta" świadczy, że kmieć Międlar (bo chyba nikt nie mówi np. ks. Roman Kotliński) jest albo głupkiem dokumentnym, albo człowiekiem pozbawionym honoru.


No kiedyś ten "ks.lefebrysta" dał mu wsparcie i lewica i prawica o tym pisały:

Nie było zgody na mszę za ks. Międlara. Zebranych pocieszał lefebrysta



Według prawicy i narodowców krakowska kuria nie zgodziła się na odprawienie mszy w intencji ks. Jacka Międlara. Tych, którzy przyszli na nabożeństwo, pocieszał inny młody kapłan - ks. Łukasz Szydłowski, lefebrysta. - Problem nie tylko w tym, że chcą nam imigrantów zesłać, że chcą nam ojczyznę zniszczyć. Problem jest głębszy, a polega na tym, że liberalnymi ideami jest przesiąknięta hierarchia Kościoła katolickiego - objaśniał.
Msza w intencji ks. Jacka Międlara miała zostać zamówiona jeszcze trzy miesiące temu przez jego znajomych z czasów krakowskich.

Młody kapłan, który otrzymał kilka dni temu całkowity zakaz publicznych wystąpień za głoszenie nacjonalistycznych poglądów, święcenia przyjmował właśnie w Krakowie. Wiele osób pamięta, jak przychodził na miesięcznice smoleńskie pod Wawel jako kleryk krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego Księży Misjonarzy.

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,19972264,nie-bylo-zgody-na-msze-za-ks-miedlara-zebranych-pocieszal.html


Kraków z ks. Jackiem Międlarem. Zabronili odprawić mszę. Ks. Szydłowski wyjaśnia sytuację.
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=mpcQVKOM_iY


Ks. Szydłowski: Duchowieństwo ma się bać Boga a nie Wyborczej i TVN-u
(...)
http://prawy.pl/30237-ks-szydlowski-duchowienstwo-ma-sie-bac-boga-a-nie-wyborczej-i-tvn-u/


Teraz widać podziękował "ks. lefebryście". A ks. lefebrysta ma nauczkę.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #205 dnia: Lipca 02, 2018, 12:54:12 pm »

Ksiądz lefebrysta robi, co do niego należy.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
sm
Gość
« Odpowiedz #206 dnia: Lipca 02, 2018, 12:54:36 pm »

O ile nie można mieć pretensji do osób niezwiązanych z tradycją, że publicznie używają takiego określenia, o tyle Międlar przebywał w takim gronie, że albo napisał tak, żeby w tandetny sposób zdyskredytować x. Łukasza, albo jest tak ograniczony, że faktycznie nie przyswoił sobie podstaw savoir-vivre’u szeroko rozumianej prawej strony.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2917

« Odpowiedz #207 dnia: Lipca 02, 2018, 13:35:05 pm »

Cytuj
O ile nie można mieć pretensji do osób niezwiązanych z tradycją, że publicznie używają takiego określenia, o tyle Międlar przebywał w takim gronie, że albo napisał tak, żeby w tandetny sposób zdyskredytować x. Łukasza

Wątpię. Aż mi się chce powtórzyć to co powtarzam od początku: ks. Międlar z Tradycją miał bardzo mało wspólnego, albo nawet nic. O tyle, że niektórzy wierni na podstawie silnej fascynacji po prawej stronie sceny politycznej próbowali jego problemy w Tradycję zmieścić, ale on po prostu się tym nie zajmował (jak się mylę to proszę mnie poprawić).

Swoją drogą poprawił mu się styl mówienia, chociaż zwolennicy w kometarzach go za to krytykują. O ile wcześniej kojarzę jakieś takie gniewne uniesienia, które wydawały mi się teatralne, to teraz zdaje się przyjąć styl rzeczowej polemiki.

Nie siedzę w tym temacie i nie śledziłem tego na bieżąco. Natomiast wydaje mi się, że obawa przed nawiązywaniem do celibatu w jego książkach nie polega na tym, że ktoś by się miał czegoś bać na swój temat, jak zdaje się sugerować (wątpię, żeby dużo wiedział o wewnętrznych sprawach FSSPX, to nie było jego podwórko), ale właśnie co do tego, że zaczynając od tego tematu łatwo skręcić w stronę protestantyzującą.
Swoją drogą wątpię, żeby ks. Jacek szedł w stronę protestantyzmu. Wydaje mi się, że on już się woli zająć sprawami okołopolitycznymi z religijnym odniesieniem, niż znowu "wchodzić" w religię, ale właściwie nie wiem.

Tak w ogóle na prawicy pojawiło się ostatnio dużo internetowych person,czasem kreowanych na autorytety albo je kreujących (nie wiem czy lewica też tak ma i tego nie sprawdzałem), nie nadążam za tym i powoduje to u mnie takie zmęczenie jak przy mnogości orędzi i objawień prywatnych.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
sm
Gość
« Odpowiedz #208 dnia: Lipca 02, 2018, 14:37:07 pm »


Wątpię. Aż mi się chce powtórzyć to co powtarzam od początku: ks. Międlar z Tradycją miał bardzo mało wspólnego, albo nawet nic. O tyle, że niektórzy wierni na podstawie silnej fascynacji po prawej stronie sceny politycznej próbowali jego problemy w Tradycję zmieścić, ale on po prostu się tym nie zajmował (jak się mylę to proszę mnie poprawić).

Ja nie mam nic wspólnego z prawosławiem, ale wiem, że nie wypada używać słowa "pop". Nie mam pretensji do osób niezorientowanych, ale wypada, żeby pan Międlar był zorientowany. 
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #209 dnia: Lipca 02, 2018, 20:17:57 pm »

Będę nudny:

"Lefebvrysci" - tak określają hierarchowie posoborowi, o szeregowych księżach nie wspomnę, czlonkow Bractwa. Tak mawiają KEPscy, tak mowil kard. Glemp. "Lefebvriani" - mowili rzecznicy SA, a moze i sam Jorge Bergoglio. Tak tez wychowali Międlara.

Nie rozumiem tego pastwienia sie nad ob. Międlarem.
Mogę to tłumaczyć tylko mechanizmem kompensacji: brak nam odwagi by upomnieć biskupa z
Episkopatu to skatujemy leżącego Międlara.
Mozna i tak...

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 20 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: ks. Jacek Międlar wystąpił z zakonu « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!