Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 06:00:10 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: ks. Jacek Międlar wystąpił z zakonu
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 20 Drukuj
Autor Wątek: ks. Jacek Międlar wystąpił z zakonu  (Przeczytany 58348 razy)
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2917

« Odpowiedz #180 dnia: Lipca 08, 2017, 16:46:09 pm »

Cytuj
Rzeczywiście musze przyznać, że ksiądz Międlar miał wsród wiernych FSSPX duzo sympatii, co stawiało mnie w jednoosobowej miejszości.
Mój znajomy uczęszczający do FSSPX widział i słuchał ks. Jacka na Marszu Niepodległości i mówił, że nie podobało mu się wystąpienie i że tak krzyczał itd., że to tak do kapłana nie pasuje (znajomy był wtedy na etapie poszukiwanie "świętych kapłanów" i zdaje, że znalazł ich w Bractwie).
Natomiast to, że budził on u wielu sympatię jest jak dla mnie trochę analogiczne z o. Rydzykiem. Był atakowany przez lewicę więc należało go bronić. Pomimo, że od początku nie za bardzo mi się podobały jego styl i zachowanie to jak widziałem jego i posłankę Scheuring-Wielgus to oczywiście sympatia w tym sporze lądowała po jego stronie. Tak samo w jakimkowiek sporze Radia Maryja z "Wyborczą" czy TVNem czy czymś innym wielu tradycjonalistów stanie po stronie RM, pomimo, że samo RM wielu kryteriów nie spełnia. Kiedyś dobrze to tłumaczył artykuł prof. Bartyzela o RM.

Cytuj
Spotkałem się z jego kolegą kursowym. Bał najinteligentniejszy na roku. Dużo czytał i błyszczał dowcipem.
Widać, że nie jest głupi. Niestety zdaje się, że się w pewien sposób tym zachłysnął, stąd np. częsty pouczający ton czy też próba "zabłyśnięcia" słowami obcego pochodzenie (tak było m. in. u Pośpieszalskiego), przy czym zaznaczam, że nie znam go osobiście. Wnioskuję z zachowania w mediach.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #181 dnia: Lipca 08, 2017, 17:36:40 pm »

Trzeba chyba przypomniec oburzanko na tzw prawicowych forach dotyczące wypowiedzi Prymasa Polaka (co do tego istnieja watpliwosci) na temat herezji nacjonalizmu. Oczywiście jest to zdanie katolickie i tutaj nie ma watpliwości ale wiekszośc odurzonych kolektywistycznymi herezjami patriotów stanęła znowu murem za bredniami ks Miedlara. Inną szosą, ks Prymas potepił nacjonalizm z pozycji internacjonalistycznych co stawia go w tym samym rzędzie co ks Miedlar, no bo obaj sa z tej samej wycieczki.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2917

« Odpowiedz #182 dnia: Lipca 08, 2017, 21:25:11 pm »

Problem w tym, że każdy mówiąc o nacjonalizmie ma co innego na myśli. Z tego co wiem środowiska związane z dyplomacją są z góry przeciwne bo oprócz tego, że są w stałym kontakcie z "establishmentem" to mają pojęcie głównie na wzór nacjonalizmów bałkańskich.
Ks. prymas kierował się twierdzeniami Jana Pawła II, ale tutaj znowu można zabrnąć w szczegóły, że nie wszystkie formy JPII mógł znać tudzież mieć na myśli, a tak w ogóle to nie wypowiedź doktrynalna... Częściowo tym argumentuje ks. Kneblewski (a swoją drogą czy ks. prałat i ks. prymas to nie "kursowi"?).

Tymczasem wielu ostatnio lubi nacjonalizm z pobudek "antysystemowych" i nawet nie bardzo interesują ich te założenia.

Gdybym nie znał kilku osób związanych z nacjonalizmem też bym miał o tym gorsze pojęcie. Kilkanaście lat temu dla wielu pod potocznym pojęciem "nacjonalisty" czy "narodowca" krył się "łysol"-łobuz chcący bić cudzoziemców. Zmieniło się to m. in. za sprawą organizacji takich jak Młodzież Wszechpolska (wcale nie lubię Giertycha, osoby wówczas będące w tej organizacji dzisiaj działają RN). Publicznie zobaczono, że może to być równie dobrze względnie sympatyczny Krzysztof Bosak czy nieco bardziej irytujący Wierzejski (ale w każdym razie nie łobuz) i pojęcie przekierowało się w tą stronę. Dzisiaj co jakiś pojawiają się znowu ci bardziej krzyczący, w takiej formie stadionowej (przypuszczam, że tam może działać niejeden prowokator w stylu Andrzeja Hadacza). Jak dla mnie jest to pewien problem, bo jak się tłumaczy komuś, że "narodowiec" nie musi być taki zły i łobuzowaty, a tu zaczną wrzeszczeć, i albo trzeba tłumaczyć dalej albo dać sobie spokój... Niestety ks. Międlar też przyjął ten styl "wrzeszczany" (o czym wspomniałem w wypowiedzi powyżej, powołując się na znajomego uczęszczającego do FSSPX na temat księdza na Marszu Niepodległości, ostatnio było to też widać przed rozprawą z panią Wielgusową). Nie wiem po co mu to było i myślę, że tym również sobie nie pomagał i nie pomaga (bo teraz będą go znowu ścigać za "podżeganie" itd.).
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #183 dnia: Lipca 08, 2017, 21:34:58 pm »

Cytuj
Wśród krytykujących są również osoby utożsamiające się z FSSPX tudzież skaczący i tu i tam. Więc ograniczenie krytyki do tradycjonalistów koncesjonowanych to zbytnie uogólnienie.

Zgoda. Jest tak jak ks. pisze.
Kolega wracajac z Garncarskiej podrzucil znajomego do domu. Jadac przez Warszawę ow znajomy mijając koscioły opowiadał:

o, w tym kosciele to widzialem ministrantki, a w tamtym ksiadz nie przyklęka po Przeistoczeniu, a tam cholera jasna to kazania sa heretyckie
To po co chodzisz do posoborakow?
bo NOM jest ważny

 ;D


Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2917

« Odpowiedz #184 dnia: Lipca 08, 2017, 21:46:58 pm »

Są osoby "jarające się" nadużyciami. Może to charakterystyczne dla pewnego etapu. Niektórzy z tego powodu trafiają do Tradycji.

Natomiast chodzący "tu i tam" są różni. Po prostu nie mają wyrobionej taiej bariery (tam to już ci źli lefebryści/tam to już ci źli moderniści). Z tego czy innego powodu przepływają (niektórzy na linii NOM-postindult-FSSPX, inni tylko postindult-FSSPX). Mam do tych osób pewien szacunek bo to jednak często ludzie myślący (owszem ta cecha nie jest jedynie ważna, ale jednak ważna, szczególnie jak się z kimś rozmawia).
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #185 dnia: Lipca 17, 2017, 15:07:23 pm »

Nie wiedziałam gdzie to dać, daję tu bo dotyczy kapłanów (nie tylko tego, o którym wątek), a warto posłuchać, a kto dostanie książkę to przeczyta.

Ks. Piotr Glas cytuje fragmenty „Orędzi Jezusa Chrystusa do swego kapłana”, jednego z najwybitniejszych dzieł ascetyczno – mistycznych o. Josepha Schrijversa (1876-1945), belgijskiego redemptorysty. Dzieło jest wstrząsającym wezwaniem Jezusa Chrystusa do swoich kapłanów, osób duchownych – o świętość życia, o nawrócenie, o zrozumienie, jak wielka walka toczy się o każdą kapłańską duszę z siłami ciemności. Ks. Piotr przypomina prawdę zawartą w tym dziele: „Jeden nawrócony, gorliwy kapłan może pomóc w zbawieniu tysiącom dusz; jeden upadły kapłan, pociągnie za sobą wiele powierzonych sobie dusz”.

Proszę posłuchać, ksiądz czyta pewne fragmenty:

https://www.youtube.com/watch?v=vnt4w1X2DTU
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #186 dnia: Września 27, 2017, 21:42:18 pm »

Pan Jacek Międlar skazany na pól roku ograniczenia wolności.

http://fakty.interia.pl/polska/news-byly-ksiadz-jacek-miedlar-skazany-na-pol-roku-ograniczenia-w,nId,2445955
Zapisane
mestwin
uczestnik
***
Wiadomości: 180


« Odpowiedz #187 dnia: Września 28, 2017, 12:34:40 pm »

Cytuj
Pan??? Jacek Międlar
KSIĄDZ Jacek Międlar !!!
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #188 dnia: Września 28, 2017, 12:43:18 pm »

Cytuj
Pan??? Jacek Międlar
KSIĄDZ Jacek Międlar !!!

W sensie pieczęci sakramentalnej na duszy to ksiądz do śmierci, to Pan Bóg widzi, a póki co, dla mnie PAN Międlar. Ksiądz musi postępować i zachowywać się jak na księdza przystoi. Sam zapowiedział założenie rodziny, filmik chyba powyżej jest, także nie za bardzo z tym tytułowaniem ksiądz.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #189 dnia: Września 28, 2017, 13:03:12 pm »

Proponuję po prostu Jacek Międlar. Na tytuł "pana" też trzeba sobie zasłużyć, nie każdemu gówniarzowi warto taką grzeczność czynić
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
MK
uczestnik
***
Wiadomości: 174


« Odpowiedz #190 dnia: Września 28, 2017, 13:25:51 pm »

Proponuję po prostu Jacek Międlar. Na tytuł "pana" też trzeba sobie zasłużyć, nie każdemu gówniarzowi warto taką grzeczność czynić
Amen.
Zapisane
MK
uczestnik
***
Wiadomości: 174


« Odpowiedz #191 dnia: Czerwca 29, 2018, 20:57:27 pm »

Odświeżę wątek.

x. Łukasz Szydłowski FSSPX wystąpił w Mediach Narodowych, punktując błędy (ks.) Jacka Międlara nt. celibatu, które głosi od dawna, teraz zamierza je rozgłaszać w swojej nowej książce "Moja walka o prawdę": https://www.youtube.com/watch?v=X6jsfpX1VBk

Na replikę nie trzeba było długo czekać: https://www.youtube.com/watch?v=7lmZ-pNgU4s

Mój komentarz: "Proszę państwa, to są ręce.... to są ręce, które opadają".
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #192 dnia: Czerwca 29, 2018, 21:23:06 pm »

Zmusiłam się i wysłuchałam całej tej paplaniny pana Międlara i wszystko jest do obalenia! Mówi co wie, a nie wie co mówi. Mamy  rodzimego Lutra.  Stanął na czele ruchu odnowy Kościoła i od czego zaczyna reformę? Jak każdy pseudo-reformator od zniesienia CELIBATU?

Zniesienie celibatu bynajmniej nie oznaczałoby postępu, lecz uwstecznienie. ks. Roman Kneblewski.

Celibat
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=TTuMZUMUbBo&feature=em-subs_digest

Zapowiedź celibatu w Ewangelii:

Ewangelia wg. św. Mateusza 19, 10-12.

"10 Rzekli Mu uczniowie: "Jeśli tak ma się sprawa człowieka z żoną, to nie warto się żenić". 11 Lecz On im odpowiedział: "Nie wszyscy to pojmują, lecz tylko ci, którym to jest dane. 12 Bo są niezdatni do małżeństwa, którzy z łona matki takimi się urodzili; i są niezdatni do małżeństwa, których ludzie takimi uczynili; a są i tacy bezżenni, którzy dla królestwa niebieskiego sami zostali bezżenni. Kto może pojąć, niech pojmuje!"


A tu działalność tego pana:

https://www.youtube.com/watch?v=4CAvWqg1NLg
« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2018, 21:59:55 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
sm
Gość
« Odpowiedz #193 dnia: Lipca 01, 2018, 18:14:27 pm »

Przez chwilę myślałem, że to przepaść między przedsoborową i posoborową formacją, ale to zestawienie pyszałkowatego debila z osobą normalną.
Zapisane
marianos
bywalec
**
Wiadomości: 59

« Odpowiedz #194 dnia: Lipca 01, 2018, 19:04:44 pm »

Być może x Jacek miał na początku dobre intencje. Potem się pogubił, teraz brnie w wiadomym kierunku.
Pytanie czy robi to sam, czy może ktoś tym wszystkim steruje?
Dla przeciwników Kościoła w Polsce to wymarzona sytuacja, Ksiądz i to narodowiec i taka dalsza "kariera"'.
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 20 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: ks. Jacek Międlar wystąpił z zakonu « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!