Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 05:33:36 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: ks. Jacek Międlar wystąpił z zakonu
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 20 Drukuj
Autor Wątek: ks. Jacek Międlar wystąpił z zakonu  (Przeczytany 57751 razy)
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #150 dnia: Czerwca 12, 2017, 16:43:38 pm »

BARDZO chcę się czegoś dowiedzieć więcej na temat chrześcijaństwa afrykańskiego po podbojach kalifatu. To jedyna część cesarstwa w której nie zachowało się nawet szczątkowe chrześcijaństwo i to jest bardzo ciekawe.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #151 dnia: Czerwca 12, 2017, 21:27:11 pm »


Z innej beczki, zapowiedział w mini wywiadzie dla pewnego JEDYNIE SŁUSZNEGO RADIA (moje :-) określenie się wzg.starej Mszy. Czekamy z niecierpliwością i... nadzieją, mimo wszystko.


Zobaczycie, że Międlar się ożeni, po czem ... zacznie celebrować Mszę trydencką. Być może po łacinie, być może po polsku.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #152 dnia: Czerwca 12, 2017, 23:05:33 pm »


Z innej beczki, zapowiedział w mini wywiadzie dla pewnego JEDYNIE SŁUSZNEGO RADIA (moje :-) określenie się wzg.starej Mszy. Czekamy z niecierpliwością i... nadzieją, mimo wszystko.


Zobaczycie, że Międlar się ożeni, po czem ... zacznie celebrować Mszę trydencką. Być może po łacinie, być może po polsku.
OK, przyjmuję zakład, pod warunkiem, że określisz Krusejderze ramki czasowe w/w zdarzeń.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #153 dnia: Czerwca 13, 2017, 00:09:54 am »

rok mu daję, licząc od pogadanki o celibacie
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #154 dnia: Czerwca 13, 2017, 00:16:05 am »

rok mu daję, licząc od pogadanki o celibacie
A druga kwestia? Msza...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #155 dnia: Czerwca 13, 2017, 07:29:40 am »

Na wszystko ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #156 dnia: Czerwca 14, 2017, 05:09:58 am »

Przynależność do Tradycji to nie ubezpieczalnia. Czasem wygląda na to, że niejeden myśli, iż nie musi się już trudzić, bo przecież Msza trydencka.... Bez pracy, bez walki i największa świętość sama za nas nic nie wykona.

Otóż to.

Pewien tradycyjny ksiądz powiedział (jest to gdzieś na YT), że wierni Tradycji w konfesjonale nie różnią się od innych wiernych. Te same grzechy, bardzo często ta sama ignorancja.

Ks. Stehlin powiedział kiedyś, że jedyną zasługą w oczach Pana Boga jest ich przywiązanie do tradycyjnej Mszy , a poza tym, to tacy sami grzesznicy jak wszyscy.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 14, 2017, 05:12:15 am wysłana przez CiociaA » Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #157 dnia: Czerwca 14, 2017, 10:02:40 am »

A co sądzicie p.t. Państwo o filmiku x. Jacka nr 97 (Sowa & purpurowi przyjaciele...)? Ciekawe informacje...
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #158 dnia: Czerwca 14, 2017, 15:43:40 pm »

Ks. Stehlin powiedział kiedyś, że jedyną zasługą w oczach Pana Boga jest ich przywiązanie do tradycyjnej Mszy , a poza tym, to tacy sami grzesznicy jak wszyscy.
I słusznie! W ogóle to Ksiądz Karol jest wyjątkowo mądrym duchownym a jego lekko chropawa Polszczyzna powoduje, że lepiej się Go odbiera. Pamiętam fragment z Jego kazania w którym porównał nas do kamieni w "Mozaik" w Planach Bożych. Kiedy zajmujemy wyznaczone miejsce w "Mozaik" jest piękny obraz całości, kiedy przemieszczamy się - obraz się psuje. Ciekawe, jak w tym modelu wygląda sytuacja Księdza Jacka i Jego przełożonych.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #159 dnia: Czerwca 14, 2017, 20:43:08 pm »

A co sądzicie p.t. Państwo o filmiku x. Jacka nr 97 (Sowa & purpurowi przyjaciele...)? Ciekawe informacje...

Ponizej link do filmu blokowanego przez krasnoludki w Polsce

https://www.gloria.tv/video/AZKq2F8P3LEb1PsN2xuyRhdVP

Bardzo ciekawe jak "zalosny i smieszny byly ksiadz" stal sie tak grozny, ze blokowane jest jego konto. Sila zlego na jednego. Byle komu konta nie blokuja. Nawet KNO nie bylo blokowane, o młotku nie wspomnę ;)

Ks. Sowa opowiada o  jednym z Kepskich zwanych prywatnie przez niektorych ksiezy z archidiecezji warszawskiej "Paździoch" lub "Łysy".
Dowiadujemy sie, ze Paździoch zblatowany jest z Tuskiem. A Der Dziennik, analizujac kto w Polsce moze byc lokomotywą "Kosciola franciszkowego" ubolewa, ze Paździoch choć jest bardzo postepowo-europejski to jest ....pazerny na kasę do tego stopnia, ze nawet jego zblatowanie z politykami PO go nie uratuje.

https://m.facebook.com/BlogRzymskiKatolik/photos/a.627088797357173.1073741838.141860555880002/1425531630846215/?type=3&source=48&__tn__=E



Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #160 dnia: Czerwca 14, 2017, 21:11:35 pm »


Myślę, że x. Jacek też minął się z powołaniem, tudzież nie do końca zrozumiał swoje powołanie. Na x. Jacka czeka Kowalski&Chójecki... i tak to się zapewne skończy.


Inny "odnowiciel" Kościoła to by Panu tak odpowiedział:




Zapisane
donbor
uczestnik
***
Wiadomości: 186


Domine, non sum dignus.

« Odpowiedz #161 dnia: Czerwca 14, 2017, 21:31:57 pm »


Myślę, że x. Jacek też minął się z powołaniem, tudzież nie do końca zrozumiał swoje powołanie. Na x. Jacka czeka Kowalski&Chójecki... i tak to się zapewne skończy.


Inny "odnowiciel" Kościoła to by Panu tak odpowiedział:



Skoro tako rzecze sam Papież.... :)

Roma locuta,  causa finita ;)
Zapisane
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #162 dnia: Lipca 04, 2017, 22:52:35 pm »

https://www.youtube.com/watch?v=wGLA8vZIrDg&feature=share

Od 22 minuty ks. Międlar tłumaczy, że nie pozwoli, aby uwikłani w różne układy biskupi skazali go na starokawalerstwo i że zmierza w kierunku zbudowania rodziny, oczywiście nacjonalistycznej i chrześcijańskiej, czy nawet "katolickiej".

Zapisane
Lappiy
uczestnik
***
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #163 dnia: Lipca 04, 2017, 23:31:52 pm »

Temat Międlara można więc zamknąć.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #164 dnia: Lipca 05, 2017, 00:05:15 am »

Byle nie zaczął za parę miesięcy odprawiać Mszy trydenckiej po polsku dla nowoutworzonej sekty
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 20 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: ks. Jacek Międlar wystąpił z zakonu « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!