Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 06:55:54 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: ks. Jacek Międlar wystąpił z zakonu
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 20 Drukuj
Autor Wątek: ks. Jacek Międlar wystąpił z zakonu  (Przeczytany 57754 razy)
kamilek
Gość
« Odpowiedz #105 dnia: Czerwca 05, 2017, 20:26:47 pm »

.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 05, 2017, 20:29:29 pm wysłana przez kamilek » Zapisane
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #106 dnia: Czerwca 05, 2017, 21:03:47 pm »

Prosze p. J.H. w to nie mieszać, odcina się od Międlara. Proszę nie sugerować takich rzeczy. Międlar wrzucał na fb zdjęcia z jakąś dziewczyną, ale nie jest to postać publiczna.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Marc
uczestnik
***
Wiadomości: 209

Bóg cię kocha!

« Odpowiedz #107 dnia: Czerwca 05, 2017, 21:35:54 pm »

Przepraszam za tą bardzo nietrafną i niesmaczną sugestię i niesłuszne wmieszanie p. J.H. Było to oparte na bezwartościowym skojarzeniu: po prostu wystąpili razem kiedyś w spocie zapraszającym na MN.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 05, 2017, 21:39:40 pm wysłana przez Marc » Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #108 dnia: Czerwca 05, 2017, 21:56:33 pm »

Zdecydowanie nie jest to JH.

Obecny motor napędowy wrocławskiego "vlogera i blogera" raczej nie powinien być znany forumowiczom, dlatego zostawmy ten temat.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #109 dnia: Czerwca 06, 2017, 00:42:18 am »

Cytuj
Pan Rysio ceni odwagę, ja mam z tym pewien problem. Jako cnota jest ważna i niejednokrotnie nam jej brakuje. Natomiast może też być przesadzona i pójść w stronę brawury. Mam czasem wrażenie (może się mylę) jakby wytwarzał Pan swego rodzaju "cnotę nieposłuszeństwa", przez którą zawsze należy zawsze stawać po stronie tego kto się stawia przełożonemu. Tak przynajmniej mi się wydaje - od sprawy ks. Lemańskiego aż po ks. Międlara i wspomnianego Williamsona.
Z Pana porównaniem:

Szczerze mowiąc nie sledzę historii x Międlara. Nie sledzilem "sprawy" Lemańskiego. Nie gustuję w telenowelach.
Charamsa przyprawia mnie o obrzydzenie.
Zabieram glos w wątkach im poświęconych nie po to by komentowac wypowiedzi bohaterow telenowel. Nie sa na tyle ciekawe.

Najciekawsze są komentarze forowiczów. Ludzie sa jednak w masie swojej oportunistami. Ścierpią kazde upokorzenie, trochę popsioczą pod nosem. Prosto w oczy niczego nie powiedza, listu podpisanego wlasnym nazwiskiem nie wysla do biskupa lub ED. Muszą jednak rozladowac frustrację i wowczas pokazują sobie i swiatu, ze jednak sa odwazni: kopiąc ludzi leżących lub skopanych przez glowny nurt posoborowia.
To sa najdłuższe wątki  ;D te wątki przypominają słynną szafę w gabinecie prezesa klubu Tęcza w filmie Miś.

Zauważmy, jakiej ekwilibrystyki imają się niektorzy by pozytywnie wyjasnic mętne i debilne wypowiedzi hierarchow posoborowych ( np. Bergoglia lub abp Michalika). Dla "chlopców do bicia" takiej wyrozumialosci już nie ma ;D
Dlatego, tylko dlatego, lubie pomóc skopanym i wyciągam rękę do Międlara lub Lemanskiego. Do Charamsy reki nie wyciągam bo nie mam pewnosci gdzie on swoją dlon przed chwilą trzymał. A tak serio, to uwazam, ze Charamsa jest niebezpiecznym potworem, ktory po mistrzowsku operuje slowem.

PS
Nie porownujmy dyskusji x Miedlara o celibacie (kwestia dyscyplinarna) z proba legitymizacji sodomickich zwiazkow potepionych jednoznacznie chyba 7 razy w Biblii - Charamsa.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2017, 00:50:47 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #110 dnia: Czerwca 06, 2017, 10:00:32 am »

Cytuj
Najciekawsze są komentarze forowiczów. Ludzie sa jednak w masie swojej oportunistami. Ścierpią kazde upokorzenie, trochę popsioczą pod nosem. Prosto w oczy niczego nie powiedza, listu podpisanego wlasnym nazwiskiem nie wysla do biskupa lub ED. Muszą jednak rozladowac frustrację i wowczas pokazują sobie i swiatu, ze jednak sa odwazni: kopiąc ludzi leżących lub skopanych przez glowny nurt posoborowia.
Ma Pan rację, to cecha forów internetowych, portali społecznościowych itd. W liście do ED trzeba się podpisać imieniem i nazwiskiem, na forum można być anonimowym i wtedy łatwiej oceniać. I podobnie będzie czy to do byłego księdza czy to do problematycznego biskupa (moje ekwilibrystyczne określenie  :) ).

Cytuj
A tak serio, to uwazam, ze Charamsa jest niebezpiecznym potworem, ktory po mistrzowsku operuje slowem.
I w różnych tych sprawach mam wrażenie, że czasem robią wrażenie jakiegoś "sterowania". U Charamsy nie pasuje mi to, że jak homosia, który jednak "chce być dalej katolikiem i księdzem" i dopiero co wyszedł z KNW, gdzie, jak mówi, uwielbiał Ratzingera, wszystkie albo prawie wszystkie podstawy filozoficzne zdaje się mieć niemalże dostosowane do "Krytyki politycznej", również w kwestiach bioetyki.
U ks. Międlara też mi pewne rzeczy nie pasowały i myślałem czasem czy nie jest on podstawiony (nie chcę pomawiać oczywiście, ale tak taktyka była już stosowana za PRLu, o czym mówił m. in. Michalkiewicz), ale jak jest to nie wiem i pewnie się nie dowiem.
Z drugiej strony nie przepadam za skrajnym użyciem "teorii spiskowej" jakoby wszystko było sterowane.

Cytuj
PS
Nie porownujmy dyskusji x Miedlara o celibacie (kwestia dyscyplinarna) z proba legitymizacji sodomickich zwiazkow potepionych jednoznacznie chyba 7 razy w Biblii - Charamsa.
Oczywiście. Nie to miałem na myśli. Raczej chodziło mi o to, że cokolwiek od zwykłego nieposłuszeństwa (powiedzmy, że nawet uzasadnionego) aż po sodomię można uzasadniać "a tamten ksiądz ma babę/chłopa i nic mu nie robią".
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #111 dnia: Czerwca 06, 2017, 11:39:46 am »


Nie porownujmy dyskusji x Miedlara o celibacie (kwestia dyscyplinarna) z proba legitymizacji sodomickich zwiazkow potepionych jednoznacznie chyba 7 razy w Biblii - Charamsa.

Skoro na tapetę wraca Charamsa, to miał pan napisać coś o szmalu, który co miesiąc w Rzymie pobiera.

Zaś co do Międlara - trudno powiedzieć, że posoborowie go kopie. Dostał jedyną karę - zakaz kontaktów medialnych i od razu poszedł do cywila. No wielki mi męczennik :D Gdyby miał normalnie poukładane klepki we łbie, to potrafiłby się dogadać z przełożonymi. I wszyscy by patrzyli przez palce na to, jak traktuje celibat.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #112 dnia: Czerwca 06, 2017, 13:39:55 pm »


Nie porownujmy dyskusji x Miedlara o celibacie (kwestia dyscyplinarna) z proba legitymizacji sodomickich zwiazkow potepionych jednoznacznie chyba 7 razy w Biblii - Charamsa.

Skoro na tapetę wraca Charamsa, to miał pan napisać coś o szmalu, który co miesiąc w Rzymie pobiera.

Zaś co do Międlara - trudno powiedzieć, że posoborowie go kopie. Dostał jedyną karę - zakaz kontaktów medialnych i od razu poszedł do cywila. No wielki mi męczennik :D Gdyby miał normalnie poukładane klepki we łbie, to potrafiłby się dogadać z przełożonymi. I wszyscy by patrzyli przez palce na to, jak traktuje celibat.


Na moją wypowiedź też nie odpowiedział, i niech odpowiada na to, o czym pisze! Pozwolę sobie moje zacytować, gdzie prosiłam o wypowiedź:

Cytuj
. Kapłański gołowąs, który bierze się za naprawianie Kościoła porzucając kapłańską służbę i wypowiadając posłuszeństwo przełożonym.

Przyganiał kocioł garncowi...


Zacytował pan FRAGMENT z mojej wypowiedzi i proszę jaśniej odnośnie tego przyganiania garncowi. 

Mało że włączył tu sodomickie związki, ks. Charmasa, to i  tridentine, bp Williamsona, posłuszeństwo - krótko cały misz-masz!   Wiem do czego pan tu pije i odpowiem panu.  Co napisałam w temacie ks. Międlara? - wypowiedź można powyżej przeczytać.  Jest też wspomniany przez pana bp Williamson, to i przytyk do FSSPX i abo Lefebvre.  Arcybiskup, gdy podejmował swe działania płynące z niezgody na zrywanie z Tradycją, miał za sobą lata kapłaństwa wypełnionego służbą, zapominaniem o sobie, lata gorliwości misjonarskiej w Afryce. Jego sprzeciw nie był buntem przeciw władzy, Bractwo było legalnie erygowane, a on sam nigdy nie wypowiedział posłuszeństwa papieżowi. Nigdy też nie ogłosił się reformatorem Kościoła, nie mówił, że będzie go "naprawiał od dołu". Mówił za to o wierności Tradycji, nauczaniu papieży. Zupełnie inaczej niż ten młody kapłan, kapłański gołowąs, który oto bierze się za naprawianie Kościoła porzucając kapłańską służbę i wypowiadając posłuszeństwo przełożonym.

Edit:

Abp Lefebvre, zanim podjął jakiekolwiek działania czy decyzje, to wyczerpał inne środki. Tak w 1976 r. jak i w 1988 r.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2017, 13:44:49 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #113 dnia: Czerwca 06, 2017, 13:44:21 pm »

Cytuj
Gdyby miał normalnie poukładane klepki we łbie, to potrafiłby się dogadać z przełożonymi. I wszyscy by patrzyli przez palce na to, jak traktuje celibat.

O to to ;D Brawo panie Krusejderze! W posoborowiu jest dokładnie tak jak pan napisał  ;D! Tak to właśnie się to odbywa: biskup do księdza: "co? masz kobietę, ona spodziewa się dziecka a ty chcesz nas opuścić? Masz poukładane klepki we łbie to możesz mieć jedno i drugie: szacunek, szatę duchowną i kobietę; pomożemy, wielkie mi rzeczy. Po co zaraz robić skandal i zrzucać sutannę, pozostań. Nie rób szumu, skandalu a będzie dobrze".

Na warszawskiej Pradze, jest parafia gdzie ksiądz odprawiał mszę pierwszokomunijną a zona ksiedza nieopodal spacerowała z wózkiem po parku. Wszyscy o tym mówili głośno. Żonę nawet mi pokazano. Ksiądz był bardzo otwarty na organizowanie I Komunii dla szkół, które miały na pieńku z własnym proboszczem miejsca (zwłaszcza szkoły niepubliczne, które nie chciały dawać etatów katechetom --znajomym proboszcza, tylko zatrudniały innych katechetów. Proboszczowie w takich sytuacjach mscili się wyznaczając idiotyczne godziny mszy komunijnej, więc szkoły szukają innych możliwości) To w pana diecezji było ;D

I to jest filozofia tradsa w pełnej łączności z posoboruchem miejsca.

Nie tylko, ze ksiądz może mieć zonę w posoborowiu, ale także znaczący świecki może sobie załatwić tridentinę. Warunek: trzeba mieć "poukładane we łbie" i nie szumieć, nie wytykać, nie krytykować. Niewierzącym tridentina ani żona księdza nie przeszkadza. Biskupom posoborowym przeszkadza nagłaśnianie spraw, o których wszyscy wiemy. Tylko trzeba mieć "poukładane we łbie"...
Dobranoc Państwu.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #114 dnia: Czerwca 06, 2017, 14:42:41 pm »


Dla znajomego kapłana-tego z żoną...

https://m.youtube.com/watch?v=eQCV8geSzZc

Ps. Oglądałem live (w końcu to moja metropolia:-)  i bardzo pozytywne wrażenia. Jak na NOM oczywiście, tzn.obok estetyki i wokalów np.nieśpieszna "trójeczka" +una cum Francesco. Uwieczniłem sobie pare skrinów szczeg.z adoracji i komunalnego Pater Noster.
Ps.2. Bp Rosiek też lubi dzieci ;)


Katolicki Kościół Narodowy? Wskazana lektura i chyba nie zdezaktualizowała się:

Wyjaśnienie Ostrzeżenie przed propagandą sekciarską. - kard. August Hlond
Poznań, dnia 11 lutego 1946.


Dzienniki donoszą, że zalegalizowane zostało wyznanie pod nazwą polski narodowy kościół katolicki. W związku z tą wiadomością podaję drogim diecezjanom następujące wyjaśnienie:

1) Wyznanie pod nazwą polski narodowy kościół katolicki nie jest kościołem katolickim ustanowionym przez Zbawiciela Jezusa Chrystusa, lecz sektą amerykańską, utworzoną niedawno przez grono odstępców. Jest to więc jedna z wielu herezyj a nie ten kościół powszechny, od którego Polska przyjęła wiarę chrześcijańską i chrzest i do którego naród polski należy od tysiąca lat.

2) Zgodnie z odwiecznymi przepisami Kościoła katolickiego wiernym nie wolno pod ciężkim grzechem ani uczęszczać na nabożeństwa do tzw. polskiego narodowego kościoła katolickiego ani udzielać mu jakiejkolwiek pomocy. Przeciwnie należy mieć się na baczności przed jego propagandą i po bratersku przestrzegać przed nią rodaków. Dla wysłanników sekty domy polskie powinny być zamknięte.

3) Kto by przystąpił do tzw. polskiego narodowego kościoła katolickiego, odpadłby tym samym od Kościoła Chrystusowego i wiary ojców, wyłączyłby się od katolickiej wspólnoty narodu polskiego i od uczestnictwa w Sakramentach świętych oraz pozbawiłby się pogrzebu kościelnego.

4) Przestrzegam wiernych także przed wznowioną propagandą innych sekt, które niepowołane wciskają się w domy polskie. Za żadną cenę, ani za złote ani za dolary ani za dary zagraniczne, nie wolno sprzedawać swej wiary, swej duszy nieśmiertelnej, swego honoru katolickiego. Srebrniki zdrady nie uszczęśliwiły Judasza i nie wniosą ani błogosławieństwa ani szczęścia w rodzinę, która z Kościołem Chrystusowym zrywa.

Zbawiciel przestrzega: Kto we mnie tkwić nie będzie, zostanie precz wyrzucony i uschnie jako latorośl, którą zbierają i do ognia wrzucają i płonie. (J 15.6)

Przeżywamy okres krytyczny dla ducha narodu. Strzeżcie się pokusy odstępstwa. Pilniej niż kiedykolwiek wzmacniajmy religijną jedność narodową, pogłębiając swą wiarę i przynależność do Mistycznego Ciała Chrystusowego, którym jest święty Kościół katolicki.

Druk: "Zarządzenia Władzy Duchownej dla Archidiecezji Gnieźnieńskiej i Poznańskeij" 3(1946), s. 38-39;

http://www.hlond.chrystusowcy.pl/kandydaci-na-oltarze/sluga-bozy-kard-august-hlond/dziela/1945-1948/Wyjasnienie-Ostrzezenie-przed-propaganda-sekciarska-_1141#.VkTujtIvet8
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #115 dnia: Czerwca 06, 2017, 14:52:38 pm »

@ secessio --> dla mnie sama data jest bardzo wymowna, tak jak i nauczanie kard. Augusta Hlonda, ale ... co pan chciał powiedzieć?

Edit --> widzę, że post usunięty  ???
Zapisane
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #116 dnia: Czerwca 06, 2017, 14:56:28 pm »


Dla znajomego kapłana-tego z żoną...

https://m.youtube.com/watch?v=eQCV8geSzZc

Ps. Oglądałem live (w końcu to moja metropolia:-)  i bardzo pozytywne wrażenia. Jak na NOM oczywiście, tzn.obok estetyki i wokalów np.nieśpieszna "trójeczka" +una cum Francesco. Uwieczniłem sobie pare skrinów szczeg.z adoracji i komunalnego Pater Noster.
Ps.2. Bp Rosiek też lubi dzieci ;)




...Wskazana lektura i chyba nie zdezaktualizowała się:

...dnia 11 lutego ...


Nic ponad tą datę...
To zdaje sie także "dzień chorego" wg JP II.
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #117 dnia: Czerwca 06, 2017, 15:42:03 pm »

@ secessio

Cytuj
https://m.youtube.com/watch?v=eQCV8geSzZc

Estetyka kaplicy suterenowej - wypisz wymaluj "niebieska kaplica u św. Tomasza na Imielinie" ;D.
Eh... te nasze rodzime poczucie estetyki i godnosci miejsca...
Jak stary kościół - to wesoły oberek/nowusek + plandeki/plakaty nowej ewangelizacji
Jak tridentina - to garaż (podziemny lub nadziemny - do wyboru)

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
kamilek
Gość
« Odpowiedz #118 dnia: Czerwca 06, 2017, 15:58:56 pm »

.
Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #119 dnia: Czerwca 06, 2017, 16:55:48 pm »

.
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 20 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: ks. Jacek Międlar wystąpił z zakonu « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!