Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 19:26:17 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231944 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Gnidy z Czerskiej i TVN atakują x. Kneblewskiego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 Drukuj
Autor Wątek: Gnidy z Czerskiej i TVN atakują x. Kneblewskiego  (Przeczytany 13346 razy)
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #75 dnia: Czerwca 19, 2019, 09:17:06 am »

Pan Mesenti otrzymał permanentnego bana.

   -- Administracja
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #76 dnia: Czerwca 19, 2019, 11:30:02 am »

Pan Mesenti otrzymał permanentnego bana.

   -- Administracja


A nie mogliście Państwo ograniczyć mu dostępu tylko do wybranych wątków, np. niniejszégo, żeby chętni sobie z nim porozmawiali?



Cytuj
Za nazwanie kapłana zgodnie z jego funkcją? Nie bądźmy śmieszni, takie pełni stanowisko w chrześcijańskiej wspólnocie. Prawdę mówiąc nawet tytułowanie go jedynie panem nie byłoby ujmą.
Cytuj
Pan Kneblewski jest obywatelem Polskiej Republiki. Żadne tytuły mu nie przysługują. Nazywanie go prezbiterem jest wyrazem mojej dobrej woli.

Przyjęty zwyczaj polski jest przecież jasny: "xiądz" do duchownégo, "pan" do świeckiégo.

Cytuj
Odrzucam religie, które usilnie pragną narzucić swoją wolę innym niszcząc przy okazji tradycje starsze od nich o setki lat.
Religja nié ma woli, wolę ma Pan Bóg oraz człowiek. Bardziéj prawidłowo brzmiałoby tak: "odrzucam religje, któré nie ograniczają się do kiérowania prywatnym życiém wiernych". W takim przypadku odrzuca Pan także religje, któré zabraniają morderstwa; no, ale do tego od sodomii tylko krok.
Swoją drogą, wymawia się Pan tylko w tén sposób od odpowiedzi na moje pytanié:
Cytuj
Próbuję Pana zrozumieć. Czy dobrze rozumiém, że odrzuca Pan religję jako system, którégo kult(y) i opowieści (mithy, legendy) są częścią, a podobają się Panu kulty i różné mithy w ogólności, niezależnie od ich wzajemnéj sprzeczności? Czy jest Pan w ogóle wyznawcą jakiégoś boga czy tam elfów? 

Cytuj
Gdyby nie Imperator to galilejczycy po katakumbach by się nadal chowali, gdyż prowadzili antypaństwową działalność.

Można téż powiedzieć, że 8 V 1945 roku III Rzesza Niemiecka wyświadczyła aljantom łaskę podpisania kapitulacji. Gdyby nie to...

Cytuj
Wszystkie przywileje i cały splendor chrześcijaństwo zawdzięcza Rzymskim Cezarom. Bez nich poszczególne odłamy kąsałyby się nieustannie.

Theza bez dowodów, zdradzająca osobę, wybaczy Pan, oczytaną głupotami.
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #77 dnia: Czerwca 19, 2019, 12:57:18 pm »

Cytuj
Cytuj

    Gdyby nie Imperator to galilejczycy po katakumbach by się nadal chowali, gdyż prowadzili antypaństwową działalność.


Można téż powiedzieć, że 8 V 1945 roku III Rzesza Niemiecka wyświadczyła aljantom łaskę podpisania kapitulacji. Gdyby nie to...

Cytuj

    Wszystkie przywileje i cały splendor chrześcijaństwo zawdzięcza Rzymskim Cezarom. Bez nich poszczególne odłamy kąsałyby się nieustannie.


Theza bez dowodów, zdradzająca osobę, wybaczy Pan, oczytaną głupotami.

1 a propos "antypaństwowej" działalności:  - chrzescijanie siłą rzeczy - niezależnie niejako od siebie- podkopali powoli niektóre elementy państwowości/ gospodarki. Np. nie uczestniczyli w kulcie pogańskim - tym samym "podkopali jedność" dawnej wspólnoty społecznej.
Więcej, nie składali ofiar bogom - co podkopało sektor hodowli zwierząt ofiarnych. Napięcia z tym związane były b. duże.

2. Splendor kultu chrześcijańskiego siłą rzeczy nawiązywał swoimi gestami i strojami do splendoru Imperium: np. wyjście procesyjne do ołtarza jest nawiązaniem do procesji "mandatorum" (?) sędziego rzymskiego, Ornat też zaczerpnięty jest od Rzymian, manipularz - też ze stroju rzymskiego (ręcznik do ocierania potu - taka współczesna chustka w kieszeni marynarki) itp.

Tylko, że nie można tego wszystkiego kwitować tak jak zrobił to p. M. : działalność antypaństwowa, splendor "zawdzięczają". A skąd chrześcijanie mieli czerpać zwyczaje i estetykę jak nie od Rzymu  ???
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2019, 13:00:53 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #78 dnia: Czerwca 19, 2019, 15:27:37 pm »

Pan Mesenti otrzymał permanentnego bana.

   -- Administracja


A nie mogliście Państwo ograniczyć mu dostępu tylko do wybranych wątków, np. niniejszego, żeby chętni sobie z nim porozmawiali?

Powszechnie nie uważa się dyskutowania ze złym duchem za bezpieczne dla zbawienia wiecznego.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2019, 15:30:38 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #79 dnia: Czerwca 19, 2019, 19:03:27 pm »

Cytuj
Cytuj
Wszystkie przywileje i cały splendor chrześcijaństwo zawdzięcza Rzymskim Cezarom. Bez nich poszczególne odłamy kąsałyby się nieustannie.

Theza bez dowodów, zdradzająca osobę, wybaczy Pan, oczytaną głupotami.

Mój adwersarz przestawiał thezę o, powiedzmy, "państwowym pochodzeniu religii katholickiéj" gołymi słowy, bez odwołania do czegokolwiek, to ja się nie powstydzę cytować wikipedyi:
Cytuj
Sam Atanazy, w wyniku nacisków na cesarza ze strony arian, był czterokrotnie usuwany ze swej stolicy biskupiej w Aleksandrii. Za piątym razem w 369 r. wierni diecezji wymusili na cesarzu odwołanie reskryptu.
Cytuj
Hilary, biskup Poitiers, przeciwstawiał się arianizmowi w Europie Zachodniej, zwłaszcza w Galii. Jednym z pierwszych kroków po wyborze na biskupa ok. 353 r. było przekonanie części hierarchii galijskiej, która pozostała ortodoksyjna, by ekskomunikować ariańskiego biskupa Arles Saturninusa oraz jego dwóch wybitnych sprzymierzeńców, Ursacjusza i Walensa.

W tym samym czasie napisał do cesarza Konstancjusza II ze skargą na prześladowania ze strony arian, którymi próbowali zetrzeć swoich przeciwników. Niestety na synodzie w Biterrae (nowożytne Béziers), zwołanym w 356 r. przez Konstancjusza, by zakończyć ciągnące się spory, cesarskim reskryptem Hilary został wygnany, a następnie przewieziony z Tuluzy nad Rodanem do Frygii w Azji Mniejszej.



Pan Mesenti otrzymał permanentnego bana.

   -- Administracja


A nie mogliście Państwo ograniczyć mu dostępu tylko do wybranych wątków, np. niniejszego, żeby chętni sobie z nim porozmawiali?

Powszechnie nie uważa się dyskutowania ze złym duchem za bezpieczne dla zbawienia wiecznego.

To człowiek, i to prawdopodobnie jeszcze z dobrą wolą. Sądzę, że naczytał się głupot, a jeśli naprawdę był sedewakantystą, to pewnie głupot z Internetu, to jedno. Drugié to to, że pewnie jest sentymentalny i żal mu rzeczy przedstawionych jako dobra bezpowrotnie utraconé.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2019, 19:27:58 pm wysłana przez ahmed » Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #80 dnia: Czerwca 20, 2019, 12:35:11 pm »

@ahmed
Znowu posłużyłem się zbyt daleko idącym skrótem myślowym, założyłem, że Państwo wszyscy zorientują się o co mi chodziło. Kawaler M. oczywiście jest człowiekiem ale co do jego woli, to można już przypuszczać, że jest pod wpływem demonów zwanych "bogami" za czym przemawia jego wyjątkowa "płodność" na tym Forum. W tej sytuacji próbujemy pośrednio polemizować ze złymi duchami a te są o wiele cwańsze od nas.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #81 dnia: Czerwca 20, 2019, 13:35:18 pm »

@ahmed
Znowu posłużyłem się zbyt daleko idącym skrótem myślowym, założyłem, że Państwo wszyscy zorientują się o co mi chodziło. Kawaler M. oczywiście jest człowiekiem ale co do jego woli, to można już przypuszczać, że jest pod wpływem demonów zwanych "bogami" za czym przemawia jego wyjątkowa "płodność" na tym Forum. W tej sytuacji próbujemy pośrednio polemizować ze złymi duchami a te są o wiele cwańsze od nas.


Coz, zamiast nawracac to sie odsuwamy? Zamiast tlumaczyc - wypinamy 4 litery? Zamiast zaopiekowac sie zagubionym czlowiekiem - udajemy, ze nie istnieje?


To nie byl kaliber pana Krzysia, ktorego nie pieklo. Jego argumenty i wypowiedzi mialy sens i byly grzeczne oraz rzeczowe, chociaz zazwyczaj oczywiscie wbrew wielu uzyszkodnikom tego forum.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #82 dnia: Czerwca 20, 2019, 20:08:02 pm »

Widział Pan jakieś szanse nawrócenia? To raczej przypadek dla egzorcysty. Był grzeczny i rzeczowy? A występ w kontekście "Mszy  na kajaku" (wtedy jeszcze) Księdza Karola Wojtyły, czy nie mający nic wspólnego z kulturą atak na Przezacnego Księdza Prałata Romana Kneblewskiego?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #83 dnia: Czerwca 20, 2019, 22:50:29 pm »

I to by było na tyle.
Cóż - szkoda...

Podyskutuje z nieobecnym zatem
Za nazwanie kapłana zgodnie z jego funkcją? Nie bądźmy śmieszni, takie pełni stanowisko w chrześcijańskiej wspólnocie. Prawdę mówiąc nawet tytułowanie go jedynie panem nie byłoby ujmą. To przesadne przywiązanie do tytułów to jakieś natręctwo? Ładne sobie pan tu świadectwo wystawia.
Petitio pricncipi - "przesadne przywiązanie do tytułów"  - wykazując jedynie, że występuje przywiązanie.

Odrzucam religie, które usilnie pragną narzucić swoją wolę innym niszcząc przy okazji tradycje starsze od nich o setki lat.
Akurat - starożytna Grecja to czas przybycia Abrama/Abrahama do Kanaan. Trudno mówić o starszeństwie... 

Tu już pan operuje pojęciami z Tory, która nie jest powszechnie obowiązującym prawem. Zrównywanie dobrowolnej relacji dwóch dorosłych mężczyzn czy też kobiet z morderstwem czy samobójstwem jest gwałtem na logice.
Samobójstwo też jest dobrowolne...

Pan Kneblewski jest obywatelem Polskiej Republiki. Żadne tytuły mu nie przysługują. Nazywanie go prezbiterem jest wyrazem mojej dobrej woli. Biskup chrześcijański udzielił mu jedynie święceń prezbiteriatu.
Owo "jedynie udzielenie święceń" ma tu znaczenie kluczowe. Podobnie jak "jedynie koronacja" w przypadku króla...

Gdyby nie Imperator to galilejczycy po katakumbach by się nadal chowali, gdyż prowadzili antypaństwową działalność. Konstantyn ofiarował im swobodę kultu a oni poczęli wywracać porządek społeczny do góry nogami wskutek czego pobożność zaczęła zanikać a obywatele popadli w ateizm. Wszystkie przywileje i cały splendor chrześcijaństwo zawdzięcza Rzymskim Cezarom. Bez nich poszczególne odłamy kąsałyby się nieustannie.
POza Rzymem nie było katakumb i była względna swoboda kultu. Poza Justynem - apostatą. A i świat nie sprowadzał się jedynie do Imperium Romanum - chrześcijaństwo ówczesne dotarło do Indii a nawet Chin.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #84 dnia: Czerwca 21, 2019, 08:38:46 am »

Widział Pan jakieś szanse nawrócenia? To raczej przypadek dla egzorcysty. Był grzeczny i rzeczowy? A występ w kontekście "Mszy  na kajaku" (wtedy jeszcze) Księdza Karola Wojtyły, czy nie mający nic wspólnego z kulturą atak na Przezacnego Księdza Prałata Romana Kneblewskiego?


'Przezacny ks. Kneblewski'? Bo odprawia trydentine? Wie pan, tu sie nie zgadzamy. Szanuje ks. Kneblewskiego za to, ze podtrzymuje tradycje liturgiczne, ale nie moge go nazwac 'przezacnym' z uwagi na jego 'pozamszalne' wystepy.


1. Zostawiam moralnosc ks. Romana bez komentarza - kazdy niech sie wlasnym podworkiem w tej kwestii zajmuje.
2. Przesadny nacjonalizm - nie popieram dzialan Mlodziezy Wszechpolskiej i im podobnych nacjonalistow (prosze nie brac slowa nacjonalista pejoratywnie / negatywnie). Nie odpowiada mi ich styl, poniewaz zachowuja sie jak banda dzikusow wypuszczonych z lasu, groza smiercia 'lewakom' itp. O koszulkach 'pseudopatriotycznych' przez grzecznosc nie wspomne.
3. Nie wiem czy juz mu przeszlo - ale przez dlugi czas glosil bzdurna teorie polakow - sarmatow, ktora jest nie tylko nieprawdziwa, ale w swojej warstwie znaczeniowej szkodliwa i umacniajaca 'kastowy' podzial spoleczenstwa.
4. 'Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają' - swoj kastowy podzial spoleczenstwa ks. Kneblewski podkresla poprzez to jak traktuje swoich parafian. Znam wielu jego parafian i niestety, wiekszosc z nich mowi mi 'Ja naszego proboszcza to znam tylko z internetu, chociaz co niedziela jestem w kosciele. Czasem tam Msze odprawi, ale zeby z nim chociaz 5 minut porozmawiac to przez 9 lat mi sie nie udalo'.
5. Ostatnia rzecza, ktora mi sie nie podoba jest arogancja w stosunku do biskupa. Ostanie wypowiedzi ks. Kneblewskiego, nagrywanie filmikow, jak to biskup nie wie co robi, a on taki wspanialy proboszcz... Jaki by biskup Tyrawa nie byl - nie glosil publicznie herezji (vide casus Bergoglio, jesli chodzi o uczestniczenie w swieceniach jakiegos protestanta, mimo, ze tak protestanci podaja na swojej stronie, biskup Jan NIE wspolkonsekrowal, a jedynie byl obecny w charakterze goscia na tej uroczystosci), zatem jest waznie i (prawdopodonie) godnie wyswieconym biskupem i nalezy mu sie bezwzgledne posluszenstwo i szacunek. Posluszenstwo mozna wypowiedziec tylko w wyjatkowych sytuacjach, taka na pewno nie jest odwolanie z funkcji proboszcza. W dodatku nagrywajac swoje filmiki podwaza autorytet biskupa w oczach wiernych, co samo w sobie jest juz karygodne w czasach ciaglego ataku na biskupow w mediach lewicowych.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #85 dnia: Czerwca 21, 2019, 13:35:34 pm »

Nie mieszxkam w Bydgoszczu a ks. Kneblewskiego znam z internetu. Owszem, jego aktywnosc internetowa jest męcząca.
Gdy kaplan jest "charakterystyczny" w swoim pozakaplanskim zachowaniu zyskuje wianuszek zacieklych obrońców, najczęściej obrończyń. To taka polska odmiana papolatrii.

W indulcie mamy zazwyczaj dwie odmiany kapłanów 'tradycyjnych":

- "z urzędu" gdy biskup kazali zajac sie tą robotą. Taki kaplan jest "roztropny", rozumie biskupa pozawerbalnie, zdaje raporty ustne i pisemne biskupowi a ten dalej "policjom tajnym, jedno i dwu płciowym".

- "spontaniczny", kapłan, który sam z siebie interesuje się tym niewygodnym tematem jakim jest stara msza. Bywa, ze takich kaplanow wyznacza sie do tridentiny gdy jakas grupa uporczywie prosi. Ale zazwyczaj jest to pomocnik proboszcza lub wikary. Aby parafii nie zarazic tradycją a grupy nie umocnic takiego kaplana biskup na prosbe proboszcza wywala po krotkim czasie (najczesciej do 'parafii neonowej').

Natomiast sa przypadki niebezpieczne gdy proboszcz jest "spontaniczny"  - tak jak ks. Kneblewski. Co wtedy?

- wyrzuca sie proboszcza na emeryture wczesniejsza lub odmawia sie zgody na dalsze proboszczowanie ( np Ursynow).
Jest to dla naszego przeciwnika bardzo wazne, bo ukreca sie leb grupie wiernych oraz - co wazniejsze wysyla sie sygnał do kaplanow: " sprobuj wyciagnac rękę po stary mszał, a Partia ci tę rękę odrąbie".

W przypadku ks Kneblewskiego, moim zdaniem, bp Tyrawa upiekl dwie pieczenie na jednym ogniu:
1. Dal ostrzezenie proboszczom w calej Polsce ( sprawa jest medialna)
2. Przehandlował ks. Kneblewskiego za własną skórę ( oskarzenie Sekielskiego o krycie pedofila)

Nie zapominajmy, ze od jakiegos czasu, KEPscy korzystaja z profesjonalistow od PR. Tak wiec negocjacje zakulisowe z lewica mysle, ze odbywaja sie. Kosciol cofa sie na calej linii. Skoro lewica i PiS bedzie rozprawiac sie z Marszem Niepodleglosci i "nurtem trydenckim" to mozna sprzedac niewygodnych trydenciakow skoro i tak beda musieli odejsc.

PS
Historia nas uczy, ze bp Tyrawa, jezeli deal sie powiedzie, moze zrobic zawrotna kariere: hak pedofilski przyschnie...ale nie zniknie; zatem chlopak bedzie chodzil jak szwajcarski zegarek: wierny Partii i Rzadowi.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2019, 13:42:54 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #86 dnia: Czerwca 21, 2019, 14:14:03 pm »

Nie mieszxkam w Bydgoszczu a ks. Kneblewskiego znam z internetu. Owszem, jego aktywnosc internetowa jest męcząca.
Gdy kaplan jest "charakterystyczny" w swoim pozakaplanskim zachowaniu zyskuje wianuszek zacieklych obrońców, najczęściej obrończyń. To taka polska odmiana papolatrii.

W indulcie mamy zazwyczaj dwie odmiany kapłanów 'tradycyjnych":

- "z urzędu" gdy biskup kazali zajac sie tą robotą. Taki kaplan jest "roztropny", rozumie biskupa pozawerbalnie, zdaje raporty ustne i pisemne biskupowi a ten dalej "policjom tajnym, jedno i dwu płciowym".

- "spontaniczny", kapłan, który sam z siebie interesuje się tym niewygodnym tematem jakim jest stara msza. Bywa, ze takich kaplanow wyznacza sie do tridentiny gdy jakas grupa uporczywie prosi. Ale zazwyczaj jest to pomocnik proboszcza lub wikary. Aby parafii nie zarazic tradycją a grupy nie umocnic takiego kaplana biskup na prosbe proboszcza wywala po krotkim czasie (najczesciej do 'parafii neonowej').

Natomiast sa przypadki niebezpieczne gdy proboszcz jest "spontaniczny"  - tak jak ks. Kneblewski. Co wtedy?

- wyrzuca sie proboszcza na emeryture wczesniejsza lub odmawia sie zgody na dalsze proboszczowanie ( np Ursynow).
Jest to dla naszego przeciwnika bardzo wazne, bo ukreca sie leb grupie wiernych oraz - co wazniejsze wysyla sie sygnał do kaplanow: " sprobuj wyciagnac rękę po stary mszał, a Partia ci tę rękę odrąbie".

W przypadku ks Kneblewskiego, moim zdaniem, bp Tyrawa upiekl dwie pieczenie na jednym ogniu:
1. Dal ostrzezenie proboszczom w calej Polsce ( sprawa jest medialna)
2. Przehandlował ks. Kneblewskiego za własną skórę ( oskarzenie Sekielskiego o krycie pedofila)

Nie zapominajmy, ze od jakiegos czasu, KEPscy korzystaja z profesjonalistow od PR. Tak wiec negocjacje zakulisowe z lewica mysle, ze odbywaja sie. Kosciol cofa sie na calej linii. Skoro lewica i PiS bedzie rozprawiac sie z Marszem Niepodleglosci i "nurtem trydenckim" to mozna sprzedac niewygodnych trydenciakow skoro i tak beda musieli odejsc.

PS
Historia nas uczy, ze bp Tyrawa, jezeli deal sie powiedzie, moze zrobic zawrotna kariere: hak pedofilski przyschnie...ale nie zniknie; zatem chlopak bedzie chodzil jak szwajcarski zegarek: wierny Partii i Rzadowi.


Biskup Tyrawa juz jest dawno w wieku 'pokarierowym'. 70 lat w tym roku, chociaz znajac tego pana podajacego sie za biskupa i jego niezrozumiale decyzje - kto wie.


Poza tym - ks. Kneblewski nie dostal zakazu odprawiania Mszy (ani NOMowej ani trydenckiej). Ba, dekret zacheca go do zamieszkania w domu ksiezy emerytow, czyli jakies 10 minut taksowka od obecnej parafii (w szczycie pol godziny). Nowy proboszcz (tez zabawne, bo ludzie tez protestuja przeciwko jego przenosinom), ks. Bucholttz, jest ksiedzem tak bardzo otwartym, ze i ks. Kneblewskiemu pozwoli na pare Mszy trydenckich w tygodniu.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #87 dnia: Czerwca 21, 2019, 19:49:00 pm »

Cytuj
.Poza tym - ks. Kneblewski nie dostal zakazu odprawiania Mszy (ani NOMowej ani trydenckiej). Ba, dekret zacheca go do zamieszkania w domu ksiezy emerytow, czyli jakies 10 minut taksowka od obecnej parafii (w szczycie pol godziny). Nowy proboszcz (tez zabawne, bo ludzie tez protestuja przeciwko jego przenosinom), ks. Bucholttz, jest ksiedzem tak bardzo otwartym, ze i ks. Kneblewskiemu pozwoli na pare Mszy trydenckich w tygodniu. 

Jest prawda czasu i prawda ekranu.
Kazdy wyrzucony kaplan bedzie musiał prosić proboszcza o zgodę na odprawienie mszy. Nowy proboszcz dzieckiem nie jest...i "skonsultuje" sprawę z biskupem.
W rezultacie dostanie rozpiskę "konikiem szachowym po kalendarzu" tak, aby nawet profesjonalny szyfrant z Abwehry nie byl w stanie przewidziec nastepnego terminu mszy sw.
Oczywiscie msza odprawiana bedzxie w kaplicy, najlepiej poza budynkiem kosciola, w suterenie drugie drzwi za węzłem cieplnym po prawej ( klucz u dozorcy) tak jak na Ursynowie (dawny proboszcz odprawia obok węzła czy innej rozdzielni C.O.  a urzednik zwalczajacy msze w imieniu Nycza zajął miejsce proboszcza).
Klasyka Barei - czyli KEP scy w akcji.

Teraz chyba jest najlepszy moment by rozgladac sie za kaplica fsspx w Bydgoszczu.
Zadnycvh zludzen zwiazanych z osoba kryjaca pedofila.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2019, 21:12:01 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #88 dnia: Czerwca 21, 2019, 23:18:32 pm »


W przypadku ks Kneblewskiego, moim zdaniem, bp Tyrawa upiekl dwie pieczenie na jednym ogniu:
1. Dal ostrzezenie proboszczom w calej Polsce ( sprawa jest medialna)
2. Przehandlował ks. Kneblewskiego za własną skórę ( oskarzenie Sekielskiego o krycie pedofila)



Odnośnie punktu 2 jest wyjaśnienie tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9373.msg222982.html#msg222982

Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #89 dnia: Czerwca 22, 2019, 01:14:21 am »

1. Używana przeze mnie forma "Bydgoszczu" jest ironią  ;) nawiazuje tym samym do ministra finansdow "piniędzy ni ma"
2. Wyjasnienia kurialnych mecenasów, ze dach nie przeciekał, bo prawie wcale nie padalo sa tak samo wiarygodne jak obrona abp Paetza, TW Cappino TW Greya etc, etc, etc.
Chlopaki ida w zaparte do konca. Taka taktyka jest taktyka profesjonalną - w pelnym tego slowa znasczeniu.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Gnidy z Czerskiej i TVN atakują x. Kneblewskiego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!