Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:38:36 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Gnidy z Czerskiej i TVN atakują x. Kneblewskiego
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 Drukuj
Autor Wątek: Gnidy z Czerskiej i TVN atakują x. Kneblewskiego  (Przeczytany 13188 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #45 dnia: Czerwca 14, 2019, 21:59:34 pm »

Panie Mesenti, mam jedno pytanie. Jest Pan katolikiem?
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #46 dnia: Czerwca 14, 2019, 22:39:35 pm »

Ja też mam pewne skojarzenia z Krzysiem co go nie piekło  ;).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ant
bywalec
**
Wiadomości: 84

« Odpowiedz #47 dnia: Czerwca 14, 2019, 22:53:11 pm »

Panie Mesenti, mam jedno pytanie. Jest Pan katolikiem?
Jakim znowu katolikiem? Ewidentnie użytkownik Mesenti jest poganinem i homoseksualistą.
Zapisane
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #48 dnia: Czerwca 14, 2019, 23:28:55 pm »

Skoro Administracja dała bana schizmatykowi, ale jednak chrześcijaninowi, p. Bogosłowowi, to uważam, że p. Messenti zasługuje na permanentnego.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #49 dnia: Czerwca 14, 2019, 23:55:41 pm »

Skoro Administracja dała bana schizmatykowi, ale jednak chrześcijaninowi, p. Bogosłowowi, to uważam, że p. Messenti zasługuje na permanentnego.

A jakie pan by podał uzasadnienie? Czy kogokolwiek obraziłem? Ukazuję jedynie swoje poglądy.

Ja też mam pewne skojarzenia z Krzysiem co go nie piekło  ;).

Ale proszę mnie z tamtym panem nie łączyć. Był liberalnym chrześcijaninem. Wszystkich pan wrzuca do dwóch worków? Jeden z napisem Rzymscy katolicy a drugi Cała reszta?

Panie Mesenti, mam jedno pytanie. Jest Pan katolikiem?
Jakim znowu katolikiem? Ewidentnie użytkownik Mesenti jest poganinem i homoseksualistą.

A pan jest Galilejczykiem i wielbicielem kobiet?  ;)

Panie Mesenti, mam jedno pytanie. Jest Pan katolikiem?

Wolałbym pytanie: czy jest pan chrześcijaninem?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2019, 00:11:17 am wysłana przez Mesenti » Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #50 dnia: Czerwca 15, 2019, 00:12:08 am »


Panie Mesenti, mam jedno pytanie. Jest Pan katolikiem?

Wolałbym pytanie: czy jest pan chrześcijaninem?


Kto to jest ten chrześcijanin?  bo dziś różnie z tym też bywa. I warto wrócić do kilku pytań katechizmowych.

1. Czy jesteś chrześcijaninem?
Z łaski Bożej jestem chrześcijaninem.

2. Kto się nazywa i jest chrześcijaninem?
Chrześcijaninem nazywa się i jest ten, kto przyjął sakrament chrztu, przez który wchodzi się do Kościoła Chrystusowego.

3. A kto jest chrześcijaninem w znaczeniu ściślejszym i pełnym?
W znaczeniu ściślejszym i pełnym chrześcijaninem jest człowiek ochrzczony, który wyznaje prawdziwą i całą wiarę Chrystusową, czyli katolik; jeżeli przy tym zachowuje prawo Chrystusowe, wówczas jest dobrym chrześcijaninem.

4. Co jest zewnętrznym znakiem chrześcijanina?
Zewnętrznym znakiem chrześcijanina jest znak Krzyża Świętego.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #51 dnia: Czerwca 16, 2019, 00:02:27 am »

https://youtu.be/IGLM5zEyxh0
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #52 dnia: Czerwca 16, 2019, 02:23:12 am »


Panie Mesenti, mam jedno pytanie. Jest Pan katolikiem?

Wolałbym pytanie: czy jest pan chrześcijaninem?


Kto to jest ten chrześcijanin?  bo dziś różnie z tym też bywa. I warto wrócić do kilku pytań katechizmowych.

1. Czy jesteś chrześcijaninem?
Z łaski Bożej jestem chrześcijaninem.

2. Kto się nazywa i jest chrześcijaninem?
Chrześcijaninem nazywa się i jest ten, kto przyjął sakrament chrztu, przez który wchodzi się do Kościoła Chrystusowego.

3. A kto jest chrześcijaninem w znaczeniu ściślejszym i pełnym?
W znaczeniu ściślejszym i pełnym chrześcijaninem jest człowiek ochrzczony, który wyznaje prawdziwą i całą wiarę Chrystusową, czyli katolik; jeżeli przy tym zachowuje prawo Chrystusowe, wówczas jest dobrym chrześcijaninem.

4. Co jest zewnętrznym znakiem chrześcijanina?
Zewnętrznym znakiem chrześcijanina jest znak Krzyża Świętego.


Dla mnie definicja chrześcijanina jest bardzo prosta. Jest nim ten kto otacza boską czcią Jezusa Chrystusa negując jednocześnie istnienie innych Bogów.
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #53 dnia: Czerwca 16, 2019, 11:04:24 am »


Dla mnie definicja chrześcijanina jest bardzo prosta. Jest nim ten kto otacza boską czcią Jezusa Chrystusa negując jednocześnie istnienie innych Bogów.


Ci wszyscy na poniższym, te przylepy do Roman Catholic  Chuch to wszyscy deklarujący się jako chrześcijanie:



Zapisane
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #54 dnia: Czerwca 16, 2019, 14:14:49 pm »

A gdzie prawosławie?  :P
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #55 dnia: Czerwca 16, 2019, 15:29:39 pm »

A gdzie prawosławie?  :P

Pierwsze, proszę z takimi emotikonami nie do mnie.

Ich tu akurat nie ma, ale oni też zwią się chrześcijanie, odszczepieństwo wschodnie było wcześniej jak reformacja, co nie znaczy że są jakimś monolitem.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/56910f57f93aeacf

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/75c775abb37233e2

"Nierównie więcej, niż protestantyzm, zbliża się do Kościoła katolickiego odszczepieństwo wschodnie (1); ma bowiem ten sam Skład Apostolski i te same dekreta siedmiu pierwszych soborów powszechnych, ma kapłaństwo widome, z biskupami jako następcami Apostołów na czele, ma Mszę św., siedem Sakramentów św., cześć Bogarodzicy i Świętych; nazywa się zaś odszczepieństwem czyli schizmą dlatego, że oderwało się od Stolicy Świętej. Zarazem popadło ono w niektóre błędy dogmatyczne; a mianowicie odrzuciło wiarę w prymat papieża, w pochodzenie Ducha Świętego od Ojca i Syna, w czyściec, wreszcie w Niepokalane Poczęcie N. P. Maryi i w nieomylność papieża, jako najwyższego mistrza nauki objawionej." - Bp Józef Sebastian Pelczar.


Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #56 dnia: Czerwca 16, 2019, 19:36:07 pm »

Cytuj
.Biskup Jan Tyrawa bowiem jest w filmie Sekielskiego oskarżany o to, że krył, przenosząc z parafii do parafii księdza pedofila Pawła K. To jest tylko moja opinia i każdy może mieć inną, oryginalniejszą, ale ja mam właśnie taką. Uważam, że ksiądz biskup Jan Tyrawa ugiął się przed presją, być może w okolicznościach dla niego samego niepięknych i postanowił wysłać na emeryturę księdza prałata Romana Kneblewskiego. 

https://coryllus.pl/o-nadstawianiu-policzka-dupy-i-portfela/

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #57 dnia: Czerwca 16, 2019, 22:15:05 pm »

Cytuj
Biskup Jan Tyrawa bowiem jest w filmie Sekielskiego oskarżany o to, że krył, przenosząc z parafii do parafii księdza pedofila Pawła K. To jest tylko moja opinia i każdy może mieć inną, oryginalniejszą, ale ja mam właśnie taką. Uważam, że ksiądz biskup Jan Tyrawa ugiął się przed presją, być może w okolicznościach dla niego samego niepięknych i postanowił wysłać na emeryturę księdza prałata Romana Kneblewskiego.

Odnośnie powyższego to było i jest oświadczenie Kanclerza Kurii Diecezji Bydgoskiej:

"W Oświadczeniu Mec. Edmunda Dobeckiego czytamy, że wnioski wyciągane na podstawie filmu w stosunku do Księdza Biskupa są bezpodstawne. Na dowód tego, Pan Mecenas na podstawie dokumentacji wykazuje, że nikt nie ukrywał Pawła K., nie przenosił z parafii do parafii. Na terenie Diecezji Bydgoskiej Paweł K., który decyzją Stolicy Apostolskiej został usunięty z szeregów kapłaństwa, nie popełnił żadnego przestępstwa. "

https://ekai.pl/kuria-bydgoska-odpowiada-na-zarzuty-wobec-biskupa/
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #58 dnia: Czerwca 16, 2019, 23:29:51 pm »

Cytuj
Nie każdy, który mi mówi: Panie, Panie, wejdzie do królestwa niebieskiego, ale ten, co czyni wolę Ojca mego, który jest w niebiosach, ten wejdzie do królestwa niebieskiego. Wielu powie mi w ów dzień: Panie, Panie! czyśmy nie prorokowali w imię twoje i w imię twoje nie wyrzucali czartów i w imię twoje nie czynili wielu cudów. A wtedy wyznam im: żem was nigdy nie znał, odstąpcie ode mnie, którzy czynicie nieprawość.
Pojęcie "warunek konieczny, niewystarczający" szanowny pan zna?

I stało się, gdy Jezus dokończył tych słów, zdumiewały się rzesze nad nauką jego. Albowiem nauczał ich jak władzę mający, a nie jak ich doktorowie i faryzeusze.
Owszem - w Ewangeliach pisane jest per "Jezus". Problem w tym, że autorzy najprawdopodobniej znali Osobę o której pisali. Ani pan, ani ja - osobiście Go nie znamy.  A wiec popatrzmy w najstarsze pisma Kościoła: "  „Jak prawdą jest, że żyje Bóg, żyje Pan Jezus Chrystus i Duch Święty, wspólna wiara i nadzieja wszystkich wybranych” („List do Kościoła w Koryncie” 58:2). ( w tekście dalej jest "Pan Jezus", "Chrystus" albo "Jezus Chrystus"). tyle św. Klemens Rzymski. Św. Polikarp ze Smyrny: " „Wespół z wami uradowałem się wielce w Panu naszym Jezusie Chrystusie, " („List do Kościoła w Filippi” 1:1).

„Kościół Boży w Smyrnie do Kościoła Bożego w Filomelion i do wszystkich gmin świętego i powszechnego Kościoła, gdziekolwiek się znajdują: miłosierdzie, pokój i miłość Boga Ojca i Pana naszego Jezusa Chrystusa niechaj będzie udzielone wam obficie” („Męczeństwo św. Polikarpa” wstęp)." (tak samo.- dalej w tekście m.in. "Syn Boży")
Św. Ireneusz z Lyonu: " „Życzę wam, abyście byli zawsze zdrowi w Bogu naszym Jezusie Chrystusie. Obyście trwali w Nim w jedności i pieczy Bożej” („Do Polikarpa” 8:2)."

"Didache" - "Jezusa, Twego Sługę" (izaaszowy "Sługa Jahwe" i "Jezusa Chrystusa"
...

Ergo - jak pan szanowny miał przyjemność być z Nim w czasach prze Jego Męką - może pan pisać o Nim za apostołami "Jezus".

W przeciwieństwie do pana wskazałem jedynie na problem nacjonalizmu w nauczaniu owego kapłana. Nie użyłem wobec niego inwektyw. [/size][/font]
Nazywa pan kapłana heretykiem w sprawie, w którym nie ma definitywnego rozstrzygnięcia (więc każdy pogląd jest uprawniony). Na marginesie - monarchiści twierdzą, jakoby narody pojawiły się dopiero po rewolucji (anty)francuskiej ("precz z narodem niech żyje król") - to jednak Izrael był pierwszym narodem w znaczeniu nowożytnym. I wynikało to z jego powołania...

Jak pokazuje historia, elementem rozstrzygającym zarówno w przypadku schizm wschodnich, jak i zachodnich, było powstawanie nacjonalizmów. To prawda, że przynależność narodowa ma swoją świętą wartość (choć nie absolutną). Jednak trzeba pamiętać, że nacjonalizmy były i pozostaną głównymi przyczynami wszelkich podziałów i konfliktów politycznych lub religijnych, które szalały w epoce nowożytnej.
Autor myli trybalizm (przynależność etniczną) z nacjonalizmem, którego w czasach schizm nie było. Na marginesie kością niezgody z "wschodniakami" był spór o datę Wielkanocy. Od Klemensa Rzymskiego...

Pius IX był człowiekiem o imponującym wyglądzie, pełnym dobrej woli i godności, czarującym, dowcipnym i głęboko pobożnym. Przez mniej więcej dwadzieścia miesięcy cieszył się pozycją najbardziej popularnej postaci we Włoszech, ale potem nacjonaliści próbowali go przyciągnąć do swojej sprawy w wojnie przeciw Austrii. Kiedy odmówił, wskazując, że jego stanowisko czyni go kochającym ojcem wszystkich narodów, w jednej chwili stał się „wrogiem Włochów" i czarnym zdrajcą.
Louis de Wohl, Skała. Historia Kościoła, jakiego nie znacie.
Tu przyczyną była bardziej niechęć do wojny przeciw ultrakatolickiej Austrii.  czyli polityka. Nota bene słuszna - nawet zwycięstwo Państwa  Kościelnego - przynosi osłabienie dla  "świata katolickiego". Przy porażce - trudno zgadywać co by być mogło...
Cytuj
Do Dolfussa zbliżało Hildebranda także przekonanie o konieczności istnienia niepodległej Austrii. Dla redaktora „Christlicher Standesstaat" Austria tworzy „własną duchową przestrzeń", całkowicie odmienną od Niemiec. Austria jest — jak pisał w 1934 roku — „najszlachetniejszym i najbardziej autentycznym przejawem ducha niemieckiego (...) i dlatego też misją małej Austrii jest nie tylko tworzenie zapory przeciw narodowemu socjalizmowi i bolszewizmowi, ale również pozostanie Zachodem w pomniejszeniu [...]. Musi [ona] poprzedzać Europę w powrocie do Chrystusa i uwolnieniu od herezji Nacjonalizmu”.
Grzegorz Kucharczyk, Czerwone karty Kościoła.
Tu - odwołał bym się do "Ducha Lwa" - małżonki wspomnianego Ditricha v. Hildebranta gdzie autorka jego biografii pisała niemal dokładnie to samo. Jedyną różnicą - zamiast "Nacjonalizmu" było "narodowego socjalizmu. Tylko zanim znajdę książke i stosowne fragmenty - za dużo czasu minie.  Musi mi pan zatem wierzyć na słowo.
++++edit - dodane
Nota bene Kanclerz Dolfus był... nacjonalistą austriackim.
+++
Reasumując - cytując Biblię można by też np. udowadniać, że Pan Jezus zniósł więzi rodzinne (są stosowne fragmenty). A wszyscy (mam nadzieję) wiemy, że nie jest to prawdą. Zaistniały nowe więzy (i obowiązki). Stare nie zostały zniesione.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 17, 2019, 22:53:30 pm wysłana przez jp7 » Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #59 dnia: Czerwca 17, 2019, 00:06:17 am »

Perły przed wieprze ...

Zestawiłem takie cytaty z Pisma Świętego, z których wynikało, skoro Judasz się powiesił, mamy podobnie czynić ale chłopię ma jak bóbr na uszach takie klapki, co mu nie odpowiada, tego nie słyszy ani nie widzi.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Gnidy z Czerskiej i TVN atakują x. Kneblewskiego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!