Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 11:54:05 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Gnidy z Czerskiej i TVN atakują x. Kneblewskiego
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: Gnidy z Czerskiej i TVN atakują x. Kneblewskiego  (Przeczytany 13195 razy)
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #15 dnia: Czerwca 11, 2019, 19:19:29 pm »

@Rysio Dzisiaj o 18:07:28

Tym "konserwatywnym" miałby być bp Jan Tyrawa? "Współkonsekrator" luterańskiego "biskupa" Ryszarda Bogusza w 1994r.?

http://ekumenizm.wiara.pl/files/old/ekumenizm.wiara.pl/zalaczniki/2009/01/06/1204020370/1231253453.pdf. Na str. 19-ej figuruje razem z paroma polsko-katolikami i nawet jednym prawosławnym.

Sprawę pamiętam, gdyż pytałem o tę "współkonsekrację" i w wątku Staroluteranie przytoczyłem odpowiedź. To było 3 lata temu. Wszelako "postęp" postępuje w takim tempie, że nie chcę zgadywać, jaką odpowiedź uzyskałbym dzisiaj.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2019, 19:22:33 pm wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #16 dnia: Czerwca 11, 2019, 20:06:25 pm »

Naprawdę warto bronić chrześcijańskiego kapłana, który opowiada takie herezje? O spożywaniu alkoholu już nawet nie wspominam.  ::)

https://telewizjarepublika.pl/ks-kneblewski-pan-jezus-ukazuje-sie-nam-jako-patriota-nacjonalista-ktory-kocha-swoj-kraj,56498.html
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2019, 20:07:57 pm wysłana przez Mesenti » Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #17 dnia: Czerwca 11, 2019, 20:22:16 pm »

Cytuj
.  Tym "konserwatywnym" miałby być bp Jan Tyrawa? "Współkonsekrator" luterańskiego "biskupa" Ryszarda Bogusza w 1994r.?

Trudno juz w tym posoborowym bajzlu się połapać... Może nowym proboszczem zostanie jaki luter? Ciekawą drogę obrała nasza Partia.

Czyli tak: w Bydgoszczu  ;) mamy pajaca, ktory konsekruje wszystko co na drzewo nie ucieka, w Lodzi mamy apostatę judaizującego, w W-wie kapelana politycznego HGW... w Gdansku flaszka modli sie na mszy z muezinem ( plus taki, ze muślim nie pija tyla! ), co tam mamy dalej w Ojczyźnie naszey? W Legnicy tańczą w prześcieradłach?
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #18 dnia: Czerwca 11, 2019, 20:47:31 pm »

Naprawdę warto bronić chrześcijańskiego kapłana, który opowiada takie herezje? O spożywaniu alkoholu już nawet nie wspominam.  ::)
Proszę nie obrażać.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #19 dnia: Czerwca 11, 2019, 21:09:11 pm »

Pan Mesenti chyba powoli chce się z nami pożegnać. Przynajmniej na czas jakiś.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #20 dnia: Czerwca 11, 2019, 21:12:12 pm »

Naprawdę warto bronić chrześcijańskiego kapłana, który opowiada takie herezje? O spożywaniu alkoholu już nawet nie wspominam.  ::)
Proszę nie obrażać.

Czyżbym użył niewłaściwych słów? Doktryna rzymskokatolicka nie zawiera wzmianki o tym, że Chrystus był nacjonalistą.

Cytuj
Albowiem nie ma różnicy między Żydem a Grekiem, bo ten sam jest Pan wszystkich, bogaty dla wszystkich, którzy go wzywają.


Pan Mesenti chyba powoli chce się z nami pożegnać. Przynajmniej na czas jakiś.

Nazywanie Jezusa nacjonalistą jest w porządku?  ::)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2019, 21:19:58 pm wysłana przez Mesenti » Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #21 dnia: Czerwca 11, 2019, 21:28:38 pm »

Naprawdę warto bronić chrześcijańskiego kapłana, który opowiada takie herezje? O spożywaniu alkoholu już nawet nie wspominam.  ::)
Proszę nie obrażać.

Czyżbym użył niewłaściwych słów? Doktryna rzymskokatolicka nie zawiera wzmianki o tym, że Chrystus był nacjonalistą.

Cytuj
Albowiem nie ma różnicy między Żydem a Grekiem, bo ten sam jest Pan wszystkich, bogaty dla wszystkich, którzy go wzywają.


Pan Mesenti chyba powoli chce się z nami pożegnać. Przynajmniej na czas jakiś.

Nazywanie Jezusa nacjonalistą jest w porządku?  ::)
Jak już to PANA Jezusa drogi Panie.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #22 dnia: Czerwca 11, 2019, 22:26:14 pm »

Jeśli koniecznie pragnie pan zagłębiać się w szczegóły dotyczące tytułów. Ewangelistów oraz tłumaczy też by pan chciał pouczać jak mają pisać o Synu Bożym?




Cytuj
Nie każdy, który mi mówi: Panie, Panie, wejdzie do królestwa niebieskiego, ale ten, co czyni wolę Ojca mego, który jest w niebiosach, ten wejdzie do królestwa niebieskiego. Wielu powie mi w ów dzień: Panie, Panie! czyśmy nie prorokowali w imię twoje i w imię twoje nie wyrzucali czartów i w imię twoje nie czynili wielu cudów. A wtedy wyznam im: żem was nigdy nie znał, odstąpcie ode mnie, którzy czynicie nieprawość.

Cytuj
I stało się, gdy Jezus dokończył tych słów, zdumiewały się rzesze nad nauką jego. Albowiem nauczał ich jak władzę mający, a nie jak ich doktorowie i faryzeusze.

Cytuj
Wtedy Jezus przemówił do rzesz i do uczniów swoich, mówiąc: Na stolicy Mojżeszowej zasiedli doktorowie i faryzeusze. Wszystko tedy, cokolwiek wam rozkażą, zachowujcie i czyńcie, ale według uczynków ich nie czyńcie; gdyż mówią, a nie czynią. Gdyż wiążą brzemiona ciężkie i nieznośne, i kładą na ramiona ludzkie, a palcem swym nie chcą ich ruszyć. Wszystkie też sprawy swe czynią, aby byli widziani od ludzi; albowiem rozszerzają filaktery swe i wydłużają kraje płaszczów.

Cytuj
Rzekł im więc Jezus: Zaprawdę, zaprawdę mówię wam: Nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale Ojciec mój daje wam chleb z nieba prawdziwy.

Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #23 dnia: Czerwca 11, 2019, 22:57:19 pm »

Liczę na ciekawe dyskusje w przyjemnej atmosferze.
Nie daje nam Pan żadnej szansy.

Pan Mesenti chyba powoli chce się z nami pożegnać. Przynajmniej na czas jakiś.

Czyżbym użył niewłaściwych słów? Doktryna rzymskokatolicka nie zawiera wzmianki o tym, że Chrystus był nacjonalistą.

Przezacny Ksiądz Prałat Roman Kneblewski w przeciwieństwie do Pana wierzy w inteligencję swoich czytelników i co chwila nie wstawia znaczka ;).
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2019, 23:03:53 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #24 dnia: Czerwca 12, 2019, 00:14:23 am »

skoro X. Kneblewski przechodzi na emeryturę, to proponuję też emeryturę dla p. Mesentiego

;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #25 dnia: Czerwca 12, 2019, 00:49:06 am »

Liczę na ciekawe dyskusje w przyjemnej atmosferze.
Nie daje nam Pan żadnej szansy.

Cytuj
Dyskusja (od łac. discussio 'roztrząsanie')[1] – jeden ze sposobów wymiany poglądów na określony temat, popartych argumentami, prowadzona w gronie dwóch lub więcej osób. Dyskusja może mieć formę ustną (komunikacja werbalna) lub pisemną. W wyniku dyskusji dochodzi do ścierania się różnych poglądów związanych z różnymi punktami widzenia osób prowadzących dyskusję. Określenie zbieżnego (wspólnego) stanowiska, o ile do tego dojdzie, może mieć formę kompromisu lub konsensu.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja

Nie jesteśmy członkami partii aby mieć identyczne poglądy.  ::) Przedstawiam jedynie swoje stanowisko nie atakując przy tym nikogo personalnie. Do każdego podchodzę z życzliwością. Cóż by to była za dyskusja gdybym podzielał w stu procentach pogląd moich rozmówców?

Jak pan tak może widzieć źdźbło w mym oku nie dostrzegając belki we własnym?


Pański umiłowany Ludwik XIV z jego nieodpowiedzialną nadpobudliwością seksualną PRAWDZIWYM FACETEM też nie był.
"Kapłańsktwo" Szymona Niemca przyjęte dla jaj żadnym kapłaństwem nie jest. To jajcarska profanacja podłego błazna.

Pan to chyba jest głupszy niż ustawa przewiduje a o liturgii ma zerowe pojęcie.

Wie Pan co? Pan jest po prostu ciężkim idiotą.





Przezacny Ksiądz Prałat Roman Kneblewski w przeciwieństwie do Pana wierzy w inteligencję swoich czytelników i co chwila nie wstawia znaczka ;).

Proszę nie odwracać kota ogonem. To nie pierwsze tego typu słowa owego kapłana. W ten sposób chrześcijaństwo nie będzie kojarzyło się z pozytywnymi rzeczami lecz z ideologią.
https://prawy.pl/69586-ks-kneblewski-kazdy-katolik-powinien-byc-nacjonalista-i-patriota/
 
« Ostatnia zmiana: Czerwca 12, 2019, 00:56:38 am wysłana przez Mesenti » Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #26 dnia: Czerwca 12, 2019, 09:16:39 am »

skoro X. Kneblewski przechodzi na emeryturę, to proponuję też emeryturę dla p. Mesentiego

;)

Bez możliwości dorobienia "na boku".

 ;)



Cytuj
Jak pan tak może widzieć źdźbło w mym oku nie dostrzegając belki we własnym?
Jak wyrwane z kontekstu fragmenty tekstu pokazać w całości to widać, jak Pan pozwala sobie tu manipulować:

Na jakiej podstawie wysuwa pan wniosek, że Szymon Niemiec nie jest mężczyzną?  ??? Chyba pan za bardzo uległ wpływowi gender::)
Biskup Szymon Niemiec jest kapłanem chrześcijańskim, co do tego nie ma wątpliwości.

A niejaki Charamza według pana był mężczyzną? Musi być KOMPLETNYM mężczyzną. Przykładowo skopcy są wyłączeni. Pański umiłowany Ludwik XIV z jego nieodpowiedzialną nadpobudliwością seksualną PRAWDZIWYM FACETEM też nie był.
"Kapłańsktwo" Szymona Niemca przyjęte dla jaj żadnym kapłaństwem nie jest. To jajcarska profanacja podłego błazna.


https://fakty.interia.pl/polska/news-episkopat-o-incydencie-na-paradzie-rownosci-znamiona-bluznie,nId,3034161


Czekam teraz aż wydadzą oświadczenie w sprawie Karola Wojtyły. Moim zdaniem odprawianie mszy na kajaku to bluźnierstwo. Gdyby takowe nabożeństwo miało miejsce na marszu nacjonalistów jestem pewien, że konserwatywne posoborowie nawet by się tym nie zainteresowało.  ;)
Pan to chyba jest głupszy niż ustawa przewiduje a o liturgii ma zerowe pojęcie. Zapewne Ksiądz Wojtyła nie używał portatylu, który trudno byłoby przewozić w kajaku ale w tamtych czasach były już w użyciu zastępujące portatyl korporały ze wszytymi relikwiami, opatrzone pieczęciami Stolicy Apostolskiej i na tym sprawowano Najświętszą Ofiarę.

To tylko słowa, używa się ich gdy ciężko przyjąć prawdę o własnych ograniczeniach intelektualnych.
Dlaczego prawo i sprawiedliwość deklarując się jako partia konserwatywna i prawicowa nie unieważni reformy rolnej?
Wie Pan co? Pan jest po prostu ciężkim idiotą ....

I co tu komu z czego wystaje?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 12, 2019, 09:39:04 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #27 dnia: Czerwca 12, 2019, 16:21:08 pm »

Uważa pan stosowanie obraźliwych słów wobec bliźnich za zgodne z duchem Ewangelii??? Czuje się pan usprawiedliwiony? Mam nadzieję, że pańskie chrześcijańskie sumienie da niedługo znać o sobie i zrozumie pan swoje postępowanie.
W przeciwieństwie do pana wskazałem jedynie na problem nacjonalizmu w nauczaniu owego kapłana. Nie użyłem wobec niego inwektyw.

Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #28 dnia: Czerwca 12, 2019, 16:24:33 pm »

Uważa pan stosowanie obraźliwych słów wobec bliźnich za zgodne z duchem Ewangelii??? Czuje się pan usprawiedliwiony? Mam nadzieję, że pańskie chrześcijańskie sumienie da niedługo znać o sobie i zrozumie pan swoje postępowanie.
W przeciwieństwie do pana wskazałem jedynie na problem nacjonalizmu w nauczaniu owego kapłana. Nie użyłem wobec niego inwektyw.

Dużo innych bredni Pan tu wypisał opatrując je niekiedy znaczkiem " ;)"

W kwestii formalnej, nadużywa Pan słowa "nacjonalizm" podkładając pod to pojęcie "szowinizm", tak jak Gazeta Aborcza i inne gadzinówki tej klasy.Zarzut herezji czy bluźnierstwa wobec prawowiernych duchownych jest całkiem "nieewangeliczny", żeby nie powiedzieć o wiele dosadniej.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 12, 2019, 16:52:20 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #29 dnia: Czerwca 12, 2019, 16:32:24 pm »

Nie wypisywałem bredni a jedynie ujawniałem swój pogląd na daną kwestię. Niechęć do rozmówcy z powodu odmiennej wizji świata przysłania panu obiektywność. Nie zgadzamy się w wielu kwestiach ale to nie powód by używać obraźliwego słownictwa. Proszę o tym pamiętać. Jak na razie odchodzi pan od głównego tematu nie posiadając argumentów na rzecz tezy jakobym obraził kapłana.
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Gnidy z Czerskiej i TVN atakują x. Kneblewskiego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!