Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czerwiec 07, 2020, 12:46:20 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Skauci św. Bernarda

http://ssbc.pl/
217282 wiadomości w 6264 wątkach, wysłana przez 1555 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Tomasz KatolickieMazowsze
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Gnidy z Czerskiej i TVN atakują x. Kneblewskiego
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: Gnidy z Czerskiej i TVN atakują x. Kneblewskiego  (Przeczytany 8247 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 5822


« Odpowiedz #30 dnia: Czerwiec 12, 2019, 16:56:04 pm »

Nie wypisywałem bredni a jedynie ujawniałem swój pogląd na daną kwestię. Niechęć do rozmówcy z powodu odmiennej wizji świata przysłania panu obiektywność. Nie zgadzamy się w wielu kwestiach ale to nie powód by używać obraźliwego słownictwa. Proszę o tym pamiętać. Jak na razie odchodzi pan od głównego tematu nie posiadając argumentów na rzecz tezy jakobym obraził kapłana.
Bo Go Pan obraził, obraził Pan też Świętego Jana Pawła II, imputując bluśnierczy sposób odprawiania Mszy Świętej. Jest Pan bezczelnym nieukiem i krętaczem sadzącym się "obiektywizm".
Zapisane
Für Kikokarmenisten, Komunisten und Volkskomissaren Eintritt verboten.
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #31 dnia: Czerwiec 12, 2019, 17:37:04 pm »

Mam nadzieję, że przestanie pan jęczeć nad prezbiterami, którzy odprawiają NOM na stole zamiast na prawdziwym ołtarzu. Pragnie pan aby tradycja katolicka powróciła powszechnie a jednocześnie broni kanonizacji osoby, która delikatnie mówiąc największym zwolennikiem mszy trydenckiej nie była.

I znowu widzę atak personalny.  :(
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
woland
rezydent
****
Wiadomości: 363


« Odpowiedz #32 dnia: Czerwiec 12, 2019, 18:13:40 pm »

Mam nadzieję, że przestanie pan jęczeć nad prezbiterami, którzy odprawiają NOM na stole zamiast na prawdziwym ołtarzu. Pragnie pan aby tradycja katolicka powróciła powszechnie a jednocześnie broni kanonizacji osoby, która delikatnie mówiąc największym zwolennikiem mszy trydenckiej nie była.

I znowu widzę atak personalny.  :(


Skończcie z tym biadoleniem, żeby nie napisać pier******* o ideologii stołu i ołtarza. Ołtarz to stół ofiarny. I jak ktoś tego nie rozumie, jest zwyczajnym teologicznym nieukiem.
Tu Pius XII odprawia Mszę przy ołtarzu, po którym każdy taki nieuk jasno będzie widział, że ma formę wielkiego stołu. Nie odbiera ołtarzowi 'stołowego' charakteru ani umieszczenie nad nim rozbudowanej nadstawy ani przysunięcie do ściany. Ani zredukowanie go do postaci portatylu - jesli mowa o ołtarzu przenośnym.

Zapisane
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 272

« Odpowiedz #33 dnia: Czerwiec 12, 2019, 19:25:45 pm »

Stół – wypisz, wymaluj!
Zapisane
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #34 dnia: Czerwiec 12, 2019, 23:57:06 pm »

Stół stołowi nierówny. Widzę, że niektórzy z państwa pragną jednak tradycyjnie odwracać kota ogonem byleby tylko prawda o lewicowym źródle ideologii nacjonalistycznej została zatarta. Jest ona najzwyczajniej w świecie sprzeczna z ideą Kościoła Powszechnego obejmującego swym zasięgiem wszystkie ludy.

Cytuj
Jak pokazuje historia, elementem rozstrzygającym zarówno w przypadku schizm wschodnich, jak i zachodnich, było powstawanie nacjonalizmów. To prawda, że przynależność narodowa ma swoją świętą wartość (choć nie absolutną). Jednak trzeba pamiętać, że nacjonalizmy były i pozostaną głównymi przyczynami wszelkich podziałów i konfliktów politycznych lub religijnych, które szalały w epoce nowożytnej. Czy przezwyciężenie nacjonalizmów przyniesie pokój polityczny i religijny? Odpowiedzi na to pytanie udzieli być może dopiero następne tysiąclecie.
Franco Pierini, Historia Kościoła. Odpowiedzi na najbardziej prowokacyjne pytania.

Cytuj
Jako nuncjusz w Warszawie podczas wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku wykazał się stanowczością charakteru oraz własnymi opiniami i nie opuścił miasta (porzuconego natomiast przez rząd, który przeniósł się do Poznania) nawet w momencie niebezpieczeństwa, kiedy zagrożenie atakiem bolszewików było realne. Swoją nieprzejednaną niechęcią do wszelkiej formy nieokiełznanego nacjonalizmu ściągnął na siebie, przy okazji plebiscytu na Górnym Śląsku, gdzie był członkiem komisji kontroli aliantów, wrogość grup ultranacjonalistycznych. W opinii Polaków był nazbyt proniemiecki, Niemcy zaś uważali go za zbyt propolskiego, co poważnie zaszkodziło jego działalności, uniemożliwiając mu dalszy owocny pobyt w tym regionie.
Ambrogio M. Piazzoni, Historia wyboru papieży.

Cytuj
Pius IX był człowiekiem o imponującym wyglądzie, pełnym dobrej woli i godności, czarującym, dowcipnym i głęboko pobożnym. Przez mniej więcej dwadzieścia miesięcy cieszył się pozycją najbardziej popularnej postaci we Włoszech, ale potem nacjonaliści próbowali go przyciągnąć do swojej sprawy w wojnie przeciw Austrii. Kiedy odmówił, wskazując, że jego stanowisko czyni go kochającym ojcem wszystkich narodów, w jednej chwili stał się „wrogiem Włochów" i czarnym zdrajcą.
Louis de Wohl, Skała. Historia Kościoła, jakiego nie znacie.

Cytuj
Z drugiej strony badacze identyfikujący się z modernizmem przypisywali teologom modernistycznym znacznie więcej nowatorstwa niż rzeczywiście go było, a równocześnie pozostawiali niekiedy w cieniu pewne antymodernistyczne skłonności „modernistów" (jak na przykład zainteresowanie ideami nacjonalistycznymi, witalistycznymi i „organiczno-integralistycznymi").
Claus Arnold, Mała historia modernizmu.

Cytuj
Jakie to było panowanie? Chyba najtrafniej podsumował je Stefan Badeni (bratanek dawnego austriackiego premiera, Kazimierza Badeniego): „O panowaniu Karola można powiedzieć, że rzadko w dziejach tyle najlepszych chęci poszło na marne. Sprzysięgły się siły potężne. Świat antyklerykalny, masoński zwalczał Karola wszędzie. Zdawało się, że Francji, Anglii, Ameryce bardziej zależy na zdruzgotaniu łagodnego katolicyzmu Habsburgów aniżeli Prus silnych i zdobywczych, ale wyznaniowo obojętnych. Obóz nacjonalistów niemieckich nienawidził cesarza, pragnącego pokoju kompromisowego, i bardziej jeszcze Zyty, której bracia walczyli w szeregach belgijskich. Podporą nie byli arystokraci wspominający z żalem zmarłego cesarza. Uboższa ludność miast, nękana wojną, garnęła się do socjalistów, którzy dążyli do obalenia regime'u".
Grzegorz Kucharczyk, Czerwone karty Kościoła.

Cytuj
Do Dolfussa zbliżało Hildebranda także przekonanie o konieczności istnienia niepodległej Austrii. Dla redaktora „Christlicher Standesstaat" Austria tworzy „własną duchową przestrzeń", całkowicie odmienną od Niemiec. Austria jest — jak pisał w 1934 roku — „najszlachetniejszym i najbardziej autentycznym przejawem ducha niemieckiego (...) i dlatego też misją małej Austrii jest nie tylko tworzenie zapory przeciw narodowemu socjalizmowi i bolszewizmowi, ale również pozostanie Zachodem w pomniejszeniu [...]. Musi [ona] poprzedzać Europę w powrocie do Chrystusa i uwolnieniu od herezji Nacjonalizmu”.
Grzegorz Kucharczyk, Czerwone karty Kościoła.Cytuj
Po drugie, idea prawa narodów do samostanowienia niesie ze sobą bardzo silne przesłanie polityczno-ustrojowe. Naród sam o sobie samostanowiący to taki, który sam ustala sobie formę polityczną swojego bytu oraz swobodnie wybiera osoby sprawujące władzę, kontroluje je i cyklicznie rozlicza ze sposobu w jaki wykonują powierzoną im władzę. Innymi słowy, prawo narodów do samostanowienia to nic innego jak postulat suwerenności ludu (narodu) oraz demokracji jako ustroju politycznego. Sama formuła nacjonalistyczna nie przesądza czy winna to być formuła plebiscytarna czy też parlamentarna sprawowania władzy przez naród. Rzeczą jednoznaczną jest jedynie stwierdzenie, że nacjonalizm to władza pierwotnie należąca do narodu, a ta musi być wykonywana za pomocą demokratycznych procedur, delegitymizujących wszelką władzę, która nie pochodzi od narodu (monarchia z Bożej Łaski, zasada dynastyczna, legitymizm Kongresu Wiedeńskiego)[vi].

Cytuj
Formuła katolicka o pochodzeniu władzy stała więc w jaskrawej opozycji gnozeologicznej i finalistycznej względem narodowej koncepcji prawa narodów do samostanowienia, która głosiła, że lud właśnie po to sam sobie ustanowił władzę, aby realizowała ona jego wolę (wola ludu, interes narodowy), ale także i jego zachcianki, a nie wolę Boga wyrażającą się w uprawnieniach Kościoła czy bezwzględnej zasadzie podporządkowania prawa stanowionego prawom Bożym oraz naturalnym. Suwerenność ludu oznaczała więc antytezę prawa Boga w każdej postaci
  • . Dlatego też doktryna suwerenności ludu (narodu) była niezwykle mocno krytykowana przez Biskupów Rzymu w interesującym nas okresie, którzy widzieli w niej bunt ludzkiej pychy przeciwko Bogu.[/size]
Cytuj
Doktryna prawa narodów do samostanowienia, czyli zjednoczenia państw, zaprzeczała zasadzie legitymistycznej, która nakazywała posłuszeństwo wszelkiej monarszej władzy ustanowionej i od dawna uznanej. Uznanie prawa narodów do zjednoczenia państw oznaczała równocześnie ich moc do wyzucia z legitymistycznie posiadanej władzy wielu władców w sytuacji, gdy Niemcy i Włochy były – wedle znanej formuły Klemensa von Metternicha – wyłącznie pojęciem geograficznym, stanowiąc luźny zlepek wielu drobnych państw, księstw i wolnych miast. Kościół katolicki szczególnie mocno bronił zasady legitymistycznej przeciwko zasadzie prawa narodów do samostanowienia, ponieważ oznaczało to śmiertelne zagrożenie dla istnienia Państwa Kościelnego, które ówcześni katolicy – po przykrych i licznych historycznych doświadczeniach cezaropapizmu późnoantycznego i wczesnośredniowiecznego (Biznacjum) i późnośredniowiecznego (spór o inwestyturę, niewola awiniońska) – dosyć powszechnie postrzegali jako gwarancję swobody nauczania i niezależności papieża[xiv]. Dlatego też papieże, obawiając się zaboru Państwa Kościelnego i etatyzacji wspólnoty eklezjalnej, piorunowali zasadę prawa narodów do samostanowienia[xv]. Stosunki Kościoła i nacjonalistów układały się tym gorzej, że ci ostatni bardzo często głosili swoisty kult ojczyzny i narodu, traktując naród jako nowego monolatrycznego boga, nowy absolut przed którym wszystko i wszyscy muszą schylić głowę[xvi], a co dobrze tłumaczą socjologowie-strukturaliści wskazujący, że nacjonalizm był na przełomie XVIII i XIX wieku nowym spoiwem społecznym skupiającym jednostki we wspólnotę w epoce powszechnej laicyzacji, gdy upadła koncepcja monoideowej wspólnoty chrześcijańskiej[xvii].Cytuj
Nie ma wątpliwości, że w latach 1789-1849 idee narodowe i rewolucyjne były ze sobą ściśle połączone, atakując i Kościół jako instytucję, jak i nauczanie katolickie. Rewolucyjni nacjonaliści uważali, że absolutem i źródłem wszystkiego jest pierwotnie suwerenny lud, który ustanawia sobie ustrój społeczny, polityczny, wybiera osoby sprawujące władzę, ustanawia sobie nawet własny kult religijny. Idea ta nie miała nic wspólnego, poza odwoływaniem się do tego samego terminu, czyli narodu z tradycyjnie pojmowanym narodem, którego głową był monarcha pochodzący z Bożej Łaski, a esencją tradycyjna chrześcijańska kultura[xxv]. Kościół głosił, że źródłem wszelkiego istnienia i prawowitości jest Bóg, a więc wszystko powstaje nie od dołu, lecz od góry. Pomiędzy tymi przeciwstawnymi światopoglądami nie mogło być kompromisu. Dlatego też jezuici ze Szkoły Rzymskiej – tworzący wiodący kierunek teologiczny w epoce pontyfikatu Piusa IX i nadający ton debacie w czasie Soboru Watykańskiego I (1869-70) – radykalnie odżegnują się nie tylko od wszelkich form nacjonalizmu, ale nawet od narodowej samoidentyfikacji, traktowanej jako jedno z zarzewi rewolucji przeciwko katolickiemu uniwersalizmowi[xxvi]. Jeśli tradycjonalistyczny kler przyjmował jakiekolwiek idee narodowe, to tylko w wymiarze chrześcijańskim np. w postaci idei Francji jako narodu obdarzonego przez Boga prowidencjalnym zadaniem obrony Państwa Kościelnego przed bezbożnym i rewolucyjnym Piemontem[xxvii].

Jak zauważył jeden ze współczesnych badaczy hiszpańskich, stosunki nacjonalizmu i katolicyzmu w XIX wieku można ująć w formule podobnej do praw fizyki: stopień zainteresowania i sympatii do nacjonalizmu danego myśliciela czy ruchu politycznego jest odwrotnie proporcjonalny do stopnia katolickiego konserwatyzmu tegoż myśliciela lub stronnictwa[xxviii]. Nic przeto dziwnego, że w czasie trwanie obrad Soboru Watykańskiego I liberalny bawarski katolik Ignaz von Döllinger pisał o niemieckich jezuitach, że „zostali odgermanizowani tak bardzo jak to tylko było możliwe” (dadurch möglicht entgermanisirt sind)[xxix].

https://konserwatyzm.pl/nacjonalizm-a-katolicyzm-pozycje-i-pojecia-od-piusa-vi-po-jana-pawla-ii-cz-i/

Dopóki ludy nie podporządkują się władzy Cesarskiej dopóty nie zapanuje pokój i ład. Cesarz i biskup Rzymski powinni być braćmi nie wrogami. Obce powinno im być wywyższanie się jeden ponad drugiego. Reprezentują dwa miecze - świecki i duchowny.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2019, 23:59:52 pm wysłana przez Mesenti » Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 6961

« Odpowiedz #35 dnia: Czerwiec 14, 2019, 13:04:15 pm »

Oświadczenie w sprawie odwołania mnie z urzędu proboszcza: [Tuba Cordis 13 VI A.D. 2019]

https://www.youtube.com/watch?v=IGLM5zEyxh0&t=1080s
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2528

« Odpowiedz #36 dnia: Czerwiec 14, 2019, 13:57:51 pm »

http://isakowicz.pl/w-bydgoszczy-winien-odejsc-biskup-a-nie-bogobojny-ks-roman-kneblewski/
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 528


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #37 dnia: Czerwiec 14, 2019, 14:22:31 pm »

http://isakowicz.pl/w-bydgoszczy-winien-odejsc-biskup-a-nie-bogobojny-ks-roman-kneblewski/


Bogobojny ks. Roman w swojej rózowej sypialni broniony przez ks. Isakowicza. Swiat sie konczy.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #38 dnia: Czerwiec 14, 2019, 17:10:29 pm »

Różowa sypialnia nie ma tu nic do rzeczy. Może mieć nawet tęczową, byleby tylko nie stwierdzał błędnych rzeczy na temat Chrystusa tyczących się Jego rzekomego  nacjonalizmu.
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 5822


« Odpowiedz #39 dnia: Czerwiec 14, 2019, 18:13:36 pm »

Różowa sypialnia nie ma tu nic do rzeczy. Może mieć nawet tęczową, byleby tylko nie stwierdzał błędnych rzeczy na temat Chrystusa tyczących się Jego rzekomego  nacjonalizmu.

Cytuj
  Gdy był już blisko, na widok miasta zapłakał nad nim i rzekł: O gdybyś i ty poznało w ten dzień to, co służy pokojowi. Ale teraz zostało to zakryte przed twoimi oczami. Bo przyjdą na ciebie dni, gdy twoi nieprzyjaciele otoczą cię wałem, oblegną cię i ścisną zewsząd. Powalą na ziemię ciebie i twoje dzieci z tobą i nie zostawią w tobie kamienia na kamieniu za to, żeś nie rozpoznało czasu twojego nawiedzenia (Łk 19, 41-44).
Zapisane
Für Kikokarmenisten, Komunisten und Volkskomissaren Eintritt verboten.
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #40 dnia: Czerwiec 14, 2019, 19:02:50 pm »

Nazywanie Jezusa nacjonalistą jest herezją. Gdyby nim był nie rozesłałby apostołów w świat tylko kazałby głosić Ewangelię jedynie pośród ludu Izraela.

Cytuj
Na koniec ukazał się owym jedenastu siedzącym u stołu, i wymawiał im niedowiarstwo i zatwardziałość serca, że tym, którzy go widzieli, że zmartwychwstał, nie uwierzyli. I rzekł im : Idąc na cały świat, opowiadajcie ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i ochrzci się, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.

Cytuj
A gdy dopełniały się dni Pięćdziesiątnicy, byli wszyscy razem na tym samym miejscu. I nagle stał się z nieba szum, jakby nadchodzącego wichru gwałtownego, i napełnił cały dom, w którym siedzieli. I ukazały im się rozdzielone języki jakby ognia, i usiadł na każdym z nich z osobna. I napełnieni zostali wszyscy duchem Świętym, i poczęli mówić rozmaitymi językami, jak im Duch Święty dawał mówić. Byli zaś w Jeruzalem żydzi mieszkający, mężowie nabożni z każdego narodu, który jest pod niebem. A gdy rozległ się ten głos, zbiegło się mnóstwo, zatrwożyli się w duchu, bo każdy słyszał ich mówiących swoim językiem. Zdumiewali się zaś wszyscy, i dziwili się, mówiąc: Czyż oto ci wszyscy, co mówią, nie są Galilejczykami? I jakże usłyszeliśmy każdy z nas swój język, w którym urodziliśmy się? Partowie i Medowie, i Elamici i mieszkający w Mezopotamii, w Judei i w Kapadocji, w Poncie i w Azji, we Frygii i w Pamfilii, w Egipcie i w stronach Libii, które leżą koło Cyreny, i przybysze z Rzymu, żydzi też i prozelici, Kreteńczycy i Arabowie, słyszeliśmy ich głoszących językami naszymi wielmożne sprawy Boże.
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #41 dnia: Czerwiec 14, 2019, 19:10:35 pm »

nie rozesłałby apostołów w świat tylko kazałby głosić Ewangelię jedynie pośród ludu Izraela.
„Tych dwunastu wysłał Jezus, rozkazując im i mówiąc: »Na drogę pogan nie zachodźcie i do miast samarytańskich nie wchodźcie. Ale raczej idźcie do owiec, które poginęły z domu Izraela«”.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #42 dnia: Czerwiec 14, 2019, 19:39:53 pm »

Myli pan rzeczy porządek.

Cytuj
Dopiero po wniebowstąpieniu Pana misja apostołów obejmie swym zasięgiem wszystkie narody świata.
Biblia Tysiąclecia.

Cytuj
Zabrania opowiadać poganom, gdyż naprzód Żydom synom Królestwa należało opowiadać słowo Boże.
Biblia Łacińsko-Polska w tłumaczeniu Jakuba Wujka.

Cytuj
Lecz jedenastu uczniów poszło do Galilei na górę, gdzie im był wyznaczył Jezus. I ujrzawszy go, pokłonili się, a niektórzy wątpili. I przystąpiwszy Jezus, przemówił do nich, mówiąc: Dana mi jest wszelka władza na niebie i na ziemi. Idąc tedy, nauczajcie wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, nauczając je zachowywać wszystko, cokolwiek wam przykazałem. A oto ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata.
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 5822


« Odpowiedz #43 dnia: Czerwiec 14, 2019, 20:49:43 pm »

Nazywanie Jezusa nacjonalistą jest herezją. Gdyby nim był nie rozesłałby apostołów w świat tylko kazałby głosić Ewangelię jedynie pośród ludu Izraela.

To, że wypisuje Pan tu swoje dyrdymały czcionką 12, 18 a nawet 24 punktową nie spowoduje ich uwiarygodnienia. Nafaszerowany jest Pan propagandą, na co się Pan zresztą powołuje:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24889682,pomnik-z-ksiedzem-makulskim-i-janem-pawlem-ii-usuniety-sprzed.amp

https://www.rp.pl/Nieruchomosci/306179954-Reforma-rolna-spadkobiercy-ziemian-niezadowoleni-z-nowego-prawa-PiS.html[/size][/font]

https://fakty.interia.pl/polska/news-episkopat-o-incydencie-na-paradzie-rownosci-znamiona-bluznie,nId,3034161

https://rozrywka.dziennik.pl/plotki/artykuly/540254,jerzy-polomski-krytykuje-zaangazowanie-jana-pietrzaka-w-polityke.html[/size][/font]

https://natemat.pl/274295,pensjonariusze-dps-w-tykocinie-mieli-glosowac-na-pis-policja-o-wykopie

https://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/piecdziesiat-twarzy-geja-cztery-lata-za-watykanska-kurtyna,207,3615

https://oko.press/lech-kaczynski-wygumkowany-z-okraglego-stolu-historyk-o-propagandzie-wiadomosci-tvp/

Tomasz Piątek, Macierewicz i jego tajemnice.

https://natemat.pl/274221,obraza-uczuc-religijnych-na-marszu-rownosci-w-gdansku-wkracza-prokuratura

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-pedofilia-w-kosciele/aktualnosci/news-gw-abp-glodz-ukrywal-ksiedza-ktory-molestowal-15-latke,nId,3005941

https://natemat.pl/273113,tylko-nie-mow-nikomu-rozmowa-z-markiem-mielewczykiem-wywiad

https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/572770,fundacja-czartoryskich-tamara-transakcja-afera-skandal-glinski.html

https://wroclaw.onet.pl/jest-petycja-ws-kard-henryka-gulbinowicza-straci-honorowe-obywatelstwa/trp9rtr

czy też autorytet niszowy Wielomski.

W rezultacie jak każdy szanujący się lewak podkłada Pan pod 'nacjonalizm' treść pojęcia 'szowinizm' tymczasem 'nacjonalizm' jak i 'patriotyzm' coś diametralnie odmiennego. Skoro nasz Boski Zbawiciel za swoich ziemskich czasów podobny był do nas we wszystkim z wyjątkiem grzechu i ukazywał głębokie przywiązanie do Swej ziemskiej ojczyzny to nie ma w tym nic zdrożnego. No ale Panu wychowankowi Czerskiej i Wiertniczej oraz pokrewnych mediów niemieckich w główce to się nie mieści.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2019, 20:51:56 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Für Kikokarmenisten, Komunisten und Volkskomissaren Eintritt verboten.
Mesenti
uczestnik
***
Wiadomości: 181


Sługa Wiecznego Rzymu

« Odpowiedz #44 dnia: Czerwiec 14, 2019, 21:23:13 pm »

Nazywa pan lewakiem monarchistę i czciciela Tradycji, która liczy więcej niż ledwo dwa tysiące lat. Fryderyk II Hohenstauf śmieje się teraz z pana. Jeśli chodzi o nacjonalizm. Zło, które od niego pochodzi jest dzieleniem Europy na wzajemnie zwalczające się ludy. Nam żadne konflikty nie są potrzebne. Wszystkie Europejskie narody są braćmi zjednoczonymi w jednym Grecko-Rzymskim dziedzictwie. Polacy wyzbyli się swojej słowiańskości. Pozostało im to co przyniosło im łacińskie chrześcijaństwo (jedna z nielicznych zasług katolicyzmu). Jestem w stanie zrozumieć nacjonalistę rodzimowiercę, ale katolik nacjonalista jest dla mnie sprzecznością.


Mnie się w głowie nie mieści pycha ludzi, którzy powrót do starych dobrych czasów upatrują w egalitaryzmie, republikanizmie i wysławianiu narodu albo nękaniu środowiska LGBT. Prawda jest taka, że prawica rzeczywista umarła w XIX wieku a wszystko to co dzisiaj za nią się uważa to siódma woda po kisielu.

Nie ma mojej zgody na katolicką republikę. Każdy ma prawo do kultu takiego jaki uzna za stosowne z poszanowaniem praw innych. Wzajemne obrażanie do niczego nie prowadzi. Teodozjusz uczynił wiele złego. Chrześcijanie mają prawo do szerzenia swojej nauki ale nie polega to na rodzeniu konfliktów społecznych. Państwo by chcieli, żeby etyka chrześcijańska zastąpiła prawo świeckie, na to również nie ma mojej zgody (choć jeśli chodzi o aborcję bliższy jestem chrześcijaństwu).
Zapisane
Dieu et mon droit

Wasza Świątobliwość została namaszczona olejem pochodzącym z ziemi, a ja Olejem zesłanym z Nieba.
Ludwik XIV
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Gnidy z Czerskiej i TVN atakują x. Kneblewskiego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!