Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 19, 2024, 11:04:17 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231786 wiadomości w 6624 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warmińska  |  Wątek: Pustynia
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Pustynia  (Przeczytany 11383 razy)
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« dnia: Czerwca 15, 2009, 11:34:49 am »

Wygląda na to, że metropolia warmińska to tradi- pustynia. A w tym roku mam tak zamiar spędzić urlop :(
Zapisane
bohator
uczestnik
***
Wiadomości: 238

« Odpowiedz #1 dnia: Czerwca 15, 2009, 17:36:23 pm »

To prawda niestety. Chciaż może za rok coś ruszy, ponieważ są tradycjonalistycznolubni diakoni seminariów duchownych :)
Zapisane
"Ujednolicenie dogmatów, złagodzenie nauki moralnej, uproszczenie rytuału nie przyciąga niewierzących, lecz zbliża do nich" - N. G. Davila.
Domino
uczestnik
***
Wiadomości: 232


Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

« Odpowiedz #2 dnia: Czerwca 22, 2009, 14:24:29 pm »

Wygląda na to, że metropolia warmińska to tradi- pustynia. A w tym roku mam tak zamiar spędzić urlop :(

Guzik prawda, tylko trzeba drogą podszewkową nieco. A tak w ogóle to ostrożnie z krytyką mojej ex-diecezji, bo ugryzę.
Zapisane
Delikatna materia wymaga delikatnego podejścia.
amersand
bywalec
**
Wiadomości: 66

« Odpowiedz #3 dnia: Czerwca 23, 2009, 07:58:41 am »

To musi być mocno podszewkowe.
Biskup Mazur(SVD ;) ) (jak zauważyłem będąc w Giżycku na Mszy dziękczynnej w 1000lecie męczeńskiej śmierci Św. Brunona) lubi wszelkie nowinki. Neo, świeccy szafarze i wszędobylski przerost formy nad treścią.

Ale skoro są jakieś nadzieje na dotarcie na Mszę drogą podszewkową, to proszę o cynk :)
Zapisane
Domino
uczestnik
***
Wiadomości: 232


Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

« Odpowiedz #4 dnia: Czerwca 23, 2009, 08:48:17 am »

momento, zaraz będzie na priva póki co. Solche Zeiten.
Zapisane
Delikatna materia wymaga delikatnego podejścia.
Teresa_M
uczestnik
***
Wiadomości: 106


Jezu jestes Królem, króluj nam Chryste

« Odpowiedz #5 dnia: Czerwca 30, 2009, 12:33:32 pm »

momento, zaraz będzie na priva póki co. Solche Zeiten.


czy też mogę poprosić o informację gdzie mam szukać Tridentiny? Może będzie bliżej niż do Ostrołęki?
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #6 dnia: Grudnia 27, 2009, 21:14:15 pm »

czy są może jakieś nowe wiadomości o KRR w archidiecezji warmińskiej? To zupełna pustyniia w Tradycji. Jakoś mi trudno uwierzyć, że w dość dużym mieście jak Olsztyn nikt nie starał się o KRR, i żaden ksiądz nie jest zainteresowany, żaden wierny
Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #7 dnia: Sierpnia 27, 2012, 22:21:16 pm »

 Kiedyś jeszcze w poprzednim roku pisałem list z prosbą do Parafi NSPJ dostałem odpowiedz że istnieje taka mozliwosc jesli znajdzie sie grupa chętnych . W tym roku pisałem do jednego Pana który również zanosił starania w tej intenci aby  taka grópa była wystarczajaca potrzeba minimum dwadzieścia osób dlatego wszystkich chetnych prosze o kontakt najlepiej było by podpisac wspólną pośbe a jeszcze lepiej udac sie razem do kancelari. Jednak nie wiem jak ma sie sprawa z kaplanami umiejacymi odprawiac KRR.

P.S. Jakiś czas temu pisałem list do ks. prał Romana Adama Kneblewskiego z prośba o Msze KRR w intencji Tradycji Katolickiej w Olsztynie, została odprawiona na tradicampie zamierzam napisać kolejny list w tej sprawie i proszę Państwa o modlitwę w tej sprawie. Kiedy patrze na mapę ze Mszą Trydencka w Polsce to Podlaskie, Warmińsko-Mazurskie i Lubuskie wypadają blado. Choć oczywiście że chciałbym aby Nadzwyczajnej formy było więcej i w innych miejscach
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2012, 12:45:47 pm wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #8 dnia: Sierpnia 28, 2012, 10:22:43 am »


Zbierzcie 20 poważnych i zdeterminowanych osób z Olsztyna zbierając ich podpisy i adresy. Skonsultujcie na uvp@unavocepolonia.pl co trzeba wpisać w liście do biskupa warmińskiego.
Zapisane
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #9 dnia: Sierpnia 29, 2012, 11:30:45 am »

Bp Jezierski bodajże przekazał kiedyś piórem swego sekretarza ks. Rosłana, że nikt o tridentinę w Olsztynie nie występował i że jeśli zbierze się grupa kilkudziesięciu osób, to biskup wyznaczy kapłana. Szczerze mówiąc, wątpię w pozytywne efekty takiego wyznaczania, czy kapłan z łapanki nauczy się porządnie odprawiać czy nie będzie celebrował na odwal, z musu. Nawet ksiądz który odprawia sporadycznie w Klebarku trochę miesza starą Mszę z nową, a o ile wiem nikt go do odprawiania starej Mszy nie przymuszał.
Zebrać w Olsztynie kilkadziesiąt, czy nawet 20 osób które będą stałymi bywalcami też nie będzie łatwo (acz w katedrze mogłoby się udać). Osoby które są zainteresowane starym rytem a nie chodzą do Bractwa to pewno z 10 dusz(szacuję kierując się kobiecą intuicją, osobiście znam "aż" dwie takie osoby). W zespole wokalnym śpiewającym chorał ćwiczy kilkunastu panów, ale nie wiem, czy ich zainteresowanie śpiewem wynika z jakichś tradi-sympatii.
Na wsparcie wiernych stale uczęszczających do Bractwa bym zbytnio nie liczyła, szczególnie w przypadku ustawienia Mszy na ten sam dzień co u "peiksów".
Z drugiej strony, gdyby znalazło się kilka osób na tyle sprytnych by porządnie wszystko przygotować, zapewnić śpiew itd, to po odpowiednim rozreklamowaniu byłaby szansa że przyjdą osoby nie mające do tej pory z KRR styczności. Możliwe, że komuś by się spodobało i zacząłby chodzić regularnie.
Chyba za dużo gdybam ;D
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2012, 11:32:22 am wysłana przez Warmiaczka » Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #10 dnia: Sierpnia 29, 2012, 14:36:14 pm »

 Ja w tym czasie kiedy wysłałem list do ks.prał. R.A. Kneblowskiego napisałem też do Jego Ekscelencji bp. J. Jezierskiego nie wiem czy został dostarczony do rąk własnych Jego Ekscelencji raczej wątpię ale adres był dobry wiec Ktoś w kancelaria musiał odebrać. Po tym jak KRR miało odbyć się w Gietrzwałdzie itd. a inicjatywa została przez Biskupa zaprzestana napisałem e-mail do Kurii nie sadze aby to dzięki tej wiadomości ale zdecydowano się jednak na zgodę co do KRR. Ja akurat dowiedziałem się o tym po powrocie z Bydgoszczy gdzie mogłem uczestniczyć we Mszy Trydenckiej aż dwa razy, z jednej strony Biskup nie musi wyrażać zgody na msze alo może jeśli Biskup by chciał pomóc to wtedy było by łatwo a poza tym to podkreśliło by naszą jedność z Kościołem Św.; proszę chętni piszcie.
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #11 dnia: Sierpnia 29, 2012, 14:45:56 pm »

[...] jeśli Biskup by chciał pomóc to [...]podkreśliło by naszą jedność z Kościołem Św.;[...]
A raczej podkreśliłoby jedność Biskupa z Kościołem ;D
Zapisane
Benedykt Korczyński
uczestnik
***
Wiadomości: 237


« Odpowiedz #12 dnia: Sierpnia 29, 2012, 17:19:30 pm »

Ja tam na Państwa miejscu "zagospodarowałbym" kapłana, który w Olsztynie już jest i odprawia  ;)
Zapisane
Jakże piękne i pełne pociechy jest świętych obcowanie! BXVI
martyrologium.blogspot.com/
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #13 dnia: Sierpnia 29, 2012, 21:05:15 pm »

A kto to jest?
Zapisane
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #14 dnia: Sierpnia 30, 2012, 07:12:54 am »

Panie Benedykcie, można prosić o rozwinięcie myśli?
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warmińska  |  Wątek: Pustynia « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!