Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 10:13:33 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: dlaczego?
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj
Autor Wątek: dlaczego?  (Przeczytany 10697 razy)
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« dnia: Maja 19, 2016, 22:56:11 pm »

Dlaczego w nowym kosciele ks. T Rydzyka katoliccy biskupi i świeccy modlą się razem z kukłą JP2 w prezbiterium?
TO juz drugi przypadek, gdy przy oltarzu widzialem kukłę.
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #1 dnia: Maja 19, 2016, 23:01:08 pm »

No właśnie...
http://undometindome.blogspot.com/2016/05/koszszszmar.html
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #2 dnia: Maja 19, 2016, 23:13:51 pm »

Błogosławiony Fra Angelico, który swą sztuką ukazywałeś niebiańską słodycz i pokój, módl się za nami, chroń przed kiczem i brzydotą

Chyba raczej przed zwykłym bałwochwalstwem. W wolskim kościele Mariawitów stoi naturalnych rozmiarów figura s. mariawitki - ale z boku, wyraźnie poza prezbiterium i raczej nie rozprasza uwagi wiernych
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #3 dnia: Maja 20, 2016, 23:25:02 pm »

Jeszcze jeden smutny dowód na wyższość (liturgiczno- architektoniczną przynajmniej) płockich "katolików" nad polskimi. Poniekąd zrozumiały-NśS jest u nich centrum.
A te malowane rzędy podobizn polskich herosów mitycznych umieszczone razem z błogosławionymi/kanonizowanymi po obu stronach? A i jedna z głównych gościn-attache z właściwym textem o tym jak bohater wydarzenia zbliżył (ponownie:-)  oba nasze nieszczęśliwe narody m.in.przez sławną wizytę, dokładnie 30 lat temu w Nd Dobrego Pasterza(Sic!)  Oglądałem też niemal całą komunie. Także tą szafowaną przez ojca Zwierzchnika-zero paten i skutek w takim scisku i pośpiechu gwarantowany.
Nadzieja umiera ostatnia-może "coś" poprawią?
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #4 dnia: Maja 21, 2016, 17:31:32 pm »

Niedawno w EWTN był kolejny odcinek programu Extraordinary Faith o katolicyzmie tradycyjnym w USA. Tym razem było o nowy kościołach budowanych tamże. Kiedy mu w Polsce doczekamy się takich świątyń....

A czy podzielacie Państwo mój pogląd, że zaproszenie Pani Premier na konsekracje świątyni, oraz dokonanie tego przez "legata papieskiego" czyli kard. Grocholewskiego a nie po prostu ordynariusza miejsca to tak jakby ciut za dużo...

A już o tym pochodzie osób przebranych w za sławnych Polaków i ogólnym "narodowiźmie" nie wspominając.... Albo robimy imprezę patriotyczną, albo uroczystość religijną.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #5 dnia: Maja 21, 2016, 17:58:55 pm »

A czy podzielacie Państwo mój pogląd, że zaproszenie Pani Premier na konsekracje świątyni, oraz dokonanie tego przez "legata papieskiego" czyli kard. Grocholewskiego a nie po prostu ordynariusza miejsca to tak jakby ciut za dużo...

A już o tym pochodzie osób przebranych w za sławnych Polaków i ogólnym "narodowiźmie" nie wspominając.... Albo robimy imprezę patriotyczną, albo uroczystość religijną.

PiS traktuje Kosciol jak cepeliadę. To narzedzie polityki wewnetrznej - proba "sakralizacji" państwa. Trochę jak za Napoleona l -go , ktory ratowal co sie dalo z Rew.Franc. Boga zastąpiono państwem. Czyli taka swiecka "Sanacja pomajowa" doprawiona szczyptą neokosciola. Nowy Pilsudski na Wawelu juz jest. Czyli namy rok ...np 1938. Za chwilę zbierać będą na FON.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #6 dnia: Maja 21, 2016, 18:13:29 pm »

A czy podzielacie Państwo mój pogląd, że zaproszenie Pani Premier na konsekracje świątyni, oraz dokonanie tego przez "legata papieskiego" czyli kard. Grocholewskiego a nie po prostu ordynariusza miejsca to tak jakby ciut za dużo...

A już o tym pochodzie osób przebranych w za sławnych Polaków i ogólnym "narodowiźmie" nie wspominając.... Albo robimy imprezę patriotyczną, albo uroczystość religijną.

PiS traktuje Kosciol jak cepeliadę. To narzedzie polityki wewnetrznej - proba "sakralizacji" państwa. Trochę jak za Napoleona l -go , ktory ratowal co sie dalo z Rew.Franc. Boga zastąpiono państwem. Czyli taka swiecka "Sanacja pomajowa" doprawiona szczyptą neokosciola. Nowy Pilsudski na Wawelu juz jest. Czyli namy rok ...np 1938. Za chwilę zbierać będą na FON.

To moje "ciut za dużo" było raczej pod adresem Ojca Dyrektora. Podnosi rangę siebie i swoich dzieł poprzez zapraszanie Pani Premier i Księdza Kardynała. Zwłaszcza że dzieła ojca dyrektora są jego "prywatną" inicjatywą. Nie są przecież oficjalnymi mediami episkopatu.
Zapisane
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #7 dnia: Maja 21, 2016, 19:36:25 pm »

...
Zwłaszcza że dzieła ojca dyrektora są jego "prywatną" inicjatywą. Nie są przecież oficjalnymi mediami episkopatu.


Od F-1 i załatwienia koncesji- kość. kanałami oficjalnymi jak sie wydaje- można mówić, ze troche jednak są. Rodzimi i watykańscy pasterze są mile widziani, a i dobór tematów/prelegentów do Rozmów...sie zdemokreatyzował. Szczególnie prof.z UKSW brylują regularnie  właśnie w tem."demokracji", niemal na równi z politykami jedynie słusznej linii partyjnej. Tematy ryzykowne z których kiedyś słynęła antena odeszły do lamusa razem z goścmi typu Braun, J.R.Nowak czy Wolniewicz albo s.M.Pawlik.
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #8 dnia: Maja 21, 2016, 22:56:24 pm »

Znalazłem film https://youtu.be/vdE-HHU-7kc . Niezła ta kukła!
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #9 dnia: Maja 22, 2016, 00:34:06 am »

Znalazłem film https://youtu.be/vdE-HHU-7kc . Niezła ta kukła!

Czy ta kukla z gabinetu figur woskowych to ekspozycja czasowa czy też staly element wyposazenia sali koncertowej?
Chyba czas umierac. Rzeczywistosc przegonila audycję 60 minut na godzinę. Nie wiem co to za religia ale jest mi obca. I jeszcze te pienia operowe cór pułku.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #10 dnia: Maja 22, 2016, 08:13:00 am »

Proroctwo kardynała Josepha Ratzingera z 1969 roku: Kościół czeka poważny kryzys, Odrodzony będzie niewielką, ale bardziej uduchowioną wspólnotą …

I niech te agonalne drgawki nie trwają zbyt długo
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #11 dnia: Maja 22, 2016, 13:29:43 pm »

Cytuj
I niech te agonalne drgawki nie trwają zbyt długo
Uporczywej terapii nalezy zaniechac.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
B Rumm
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 166

« Odpowiedz #12 dnia: Maja 22, 2016, 21:14:38 pm »

Znalazłem film https://youtu.be/vdE-HHU-7kc . Niezła ta kukła!

I w którym momencie ją najlepiej widać?
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #13 dnia: Maja 22, 2016, 22:05:42 pm »

Cytuj
To moje "ciut za dużo" było raczej pod adresem Ojca Dyrektora. Podnosi rangę siebie i swoich dzieł poprzez zapraszanie Pani Premier i Księdza Kardynała. Zwłaszcza że dzieła ojca dyrektora są jego "prywatną" inicjatywą. Nie są przecież oficjalnymi mediami episkopatu.
Dlatego redemptoryści (prawdopodobnie w porozumieniu z ordynariuszem miejsca) mogli sobie zaprosić papieża, który wyznaczył legata (bo po to się zaprasza, żeby wyznaczył legata, a nie po to, żeby przyjechał  :) ), a nie musiało tego robić prezydium KEP.
Przynajmniej dopóki redemptoryści się nie odcinają od ojca dyrektora (a wydaje się, że nie) tego rodzaju "prywatne" inicjatywy wpisują się w działalność zakonu, który "jakąśtam" autonomię wobec episkopatu ma.
Zmierzam do tego, żeby nie ograniczyć Kościoła do episkopatu czy też (tym bardziej) do krajowych konferencji (a jest dzisiaj ta tendencja).

Bokotematując: oglądałem fragment rozmowy Moniki Olejnik z pobożnym posłem PiSu i próbowała go zagiąć tym, że prymas Glemp i biskup Pieronek (wówczas sekretarz KEP) zgodzili się na kompromis aborcyjny, więc jak go można uznać za niewystarczający. Pobożny poseł tłumaczył jej dlaczego biskup Pieronek się na to zgodził zamiast wytłumaczyć jej, że ani wiara katolicka nie jest wiarą w biskupa ani etyka od zdania biskupa nie zależy... No właśnie, bo przecież "Kościół = biskup" a "wypowiedź biskupa = Magisterium Kościoła". Niby wiemy o tym, że tak nie jest (szczególnie w czasach kryzysu), a łatwo się przyłapać na tym, że jednak i takie myślenie w nas tkwi.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #14 dnia: Maja 22, 2016, 22:16:30 pm »

Znalazłem film https://youtu.be/vdE-HHU-7kc . Niezła ta kukła!

I w którym momencie ją najlepiej widać?

Mi się wydaje że tu: https://youtu.be/vdE-HHU-7kc?t=16637

Tu  https://youtu.be/vdE-HHU-7kc?t=10141 też widać. ale od tyłu i w całym prezbiterim
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2016, 22:18:59 pm wysłana przez prosty_czlowiek » Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: dlaczego? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!