Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 19, 2024, 05:09:07 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231786 wiadomości w 6624 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Nie żyje Profesor Jan Szyszko.
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Nie żyje Profesor Jan Szyszko.  (Przeczytany 1182 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« dnia: Października 09, 2019, 13:24:06 pm »

Niezwykle zasłużony dla polskiej przyrody i spraw trzeźwej ochrony klimatu, prawdziwy Polski Patriota.
R+i+P
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Mruk
uczestnik
***
Wiadomości: 128

« Odpowiedz #1 dnia: Października 09, 2019, 14:33:30 pm »

+
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2 dnia: Października 09, 2019, 16:52:36 pm »

Tu trochę informacji:

Nie żyje prof. Jan Szyszko, były minister środowiska, wieloletni parlamentarzysta i nauczyciel akademicki.

https://www.radiomaryja.pl/informacje/zmarl-prof-jan-szyszko/
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3 dnia: Października 10, 2019, 15:45:39 pm »

Ostatni wykład śp. prof. dr. hab. Jana Szyszko, wygłoszony 7 października 2019 r. w Biłgoraju podczas konferencji naukowej „Piękno tej ziemi skłania mnie do wołania o jej zachowanie dla przyszłych pokoleń”.

https://www.youtube.com/watch?v=2QctiWCRHMI
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #4 dnia: Października 10, 2019, 23:44:10 pm »

Dziękuje Pani Anno. W odnośnikach do tego wykładu trafiłem na jeden z ostatnich wywiadów:
https://www.youtube.com/watch?v=FpI0GOKKHV4
Porównując z wcześniejszymi wystąpieniami w Telewizji TRWAM widać, że Pan Profesor wygląda tu już na osobę poważnie chorą.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #5 dnia: Października 16, 2019, 15:56:12 pm »

Przed chwilą zakończyły się uroczystości pogrzebowe śp.Jana Szyszki.
R. i. P.

Ciekawe były słowa homilii wygłoszone przez bpa Dydycza, chociaż zdziwiła mnie sugestia, że śp.Jan już jest w niebie.

Tak by wynikało ze słów bpa Dydycza wygłoszonymi w homilii:
"... że mi pan profesor Z NIEBA wybaczy - Janie, nie zapominaj, że jesteś naszym przedstawicielem i złóż od nas życzenia św. Janowi Pawłowi ..." (bo rocznica wyboru papieża JP II).

Czyżby biskup dostał jakąś objawioną informację o uproszczonych procedurach co do wejścia do nieba?
Ja już nie nadążam za unowocześnianiem doktryny KR-K 🙃
« Ostatnia zmiana: Października 16, 2019, 15:57:48 pm wysłana przez ratio » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #6 dnia: Października 16, 2019, 19:17:32 pm »

Czyżby biskup dostał jakąś objawioną informację o uproszczonych procedurach co do wejścia do nieba?
Ja już nie nadążam za unowocześnianiem doktryny KR-K 🙃
To sądzi Pan, że po Tamtej Stronie dusze są ciągle uwięzione w czasie jak my tu? Ja nie wiem, ja tylko pytam.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #7 dnia: Października 16, 2019, 21:04:10 pm »

Śp. prof. Jan Szyszko demaskował destrukcyjne oddziaływanie ideologii neomarksizmu, która pod pozorem ochrony środowiska, klimatu, zasobów ziemi wprowadza lewicową dyktaturę

Nikt nie przypuszczał, że to będzie ostatni wykład śp. prof. dr. hab. Jana Szyszko. 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej, 2 dni przed swoją śmiercią, na konferencji naukowej w Biłgoraju, mówił na temat: „Zrozumieć przyrodę i rolę człowieka w koncepcji zrównoważonego rozwoju”. Odszedł od przygotowanego wystąpienia. Chciał w przystępny sposób przekazać prawdę o antyludzkim obliczu tzw. polityki klimatycznej, działalności aktywistów ekologicznych. Teraz wiemy, że pożegnalny wykład Profesora to jego testament. Dla polityków, naukowców, dla wszystkich Polaków. Pełny tekst wystąpienia znajdą Państwo w dzisiejszym „Naszym Dzienniku”.

(...)

https://naszdziennik.pl/polska-kraj/213985,testament-profesora.html


Ten ostatni wykład jest zalinkowany powyżej na tym forum.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #8 dnia: Października 16, 2019, 21:14:57 pm »

Uroczystości pogrzebowe śp.Jana Szyszki można obejrzeć i homilię wysłuchać:

https://www.youtube.com/watch?v=zgVzyDG0MiQ&feature=youtu.be&t=1877
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #9 dnia: Października 16, 2019, 23:37:11 pm »

Nie zaszkodzi pomodlić się za dusze zmarłych wspomnianych w tym wątku czyli śp. Jana Szyszki i śp Jana Pawła II.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #10 dnia: Października 17, 2019, 11:04:51 am »

Czyżby biskup dostał jakąś objawioną informację o uproszczonych procedurach co do wejścia do nieba?
Ja już nie nadążam za unowocześnianiem doktryny KR-K 🙃
To sądzi Pan, że po Tamtej Stronie dusze są ciągle uwięzione w czasie jak my tu? Ja nie wiem, ja tylko pytam.

Przecież wyobrażenia o życiu pozagrobowym na podobieństwo tego ziemskiego to po prostu ludowy folklor! Nie możemy np. pojąć, co to znaczy "być poza czasem".

Kiedyś w TV był program pt. "Benefis Stanisława Lema" (czy jakoś tak). Bohater mówił, że jest agnostykiem, bo m.in. nie może sobie wyobrazić wpatrywania się w oblicze Boga przez sto milionów lat i nie odczuć nudy. Aż się prosiło zacytować... samego Stanisława Lema: - "- Mój ty poczciwcze(...) Rozumujesz kategoriami istoty nietrwałej" - Przyjaciel Automateusza   

PS A co do śp. prof. Jana Szyszki - chciałoby się, by takich było jak najwięcej! R.I.P.
« Ostatnia zmiana: Października 17, 2019, 11:10:59 am wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Nie żyje Profesor Jan Szyszko. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!