Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Wrzesień 26, 2020, 07:45:25 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Skauci św. Bernarda

http://ssbc.pl/
219008 wiadomości w 6321 wątkach, wysłana przez 1567 użytkowników
Najnowszy użytkownik: random1414
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Tradycjonaliści z Sydney
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Tradycjonaliści z Sydney  (Przeczytany 529 razy)
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1219

« dnia: Maj 02, 2016, 20:36:53 pm »

Zapewne większości osób w polskim millieu konserwatywnym Australia nie kojarzy się jakoś szczególnie z szeroko pojętym tradycjonalizmem – rozumianym czy to jako tradycjonalizm stricte katolicki, czy też jako szerszy projekt i program (meta)polityczny.

Do pewnego stopnia problemem może być już sam anglosaski wymiar tego kraju (bo przecież nie mówimy tu o Aborygenach, jakkolwiek tych zawsze moglibyśmy podpiąć pod tradycjonalizm integralny). Wiadomo jednak, że choć anglikanizm i nieprawowita „monarchia Windsorów” są słabym gruntem pod rozwój reakcjonizmu w europejskim (kontynentalnym) rozumieniu, to jednak wyjątki w świecie anglosaskim są wcale liczne. A więc wprost możemy rzec, że również w Australii funkcjonuje przynajmniej jedno znane nam środowisko mocno odwołujące się do tradycjonalizmu i monarchizmu, promujące dobrze pojętą wrogość czy przynajmniej podejrzliwość względem mondo moderne.

Mowa o Forum Tradycjonalistycznym Sydney (Sydney Traditionalist Forum). Jest to inicjatywa o charakterze głównie internetowym – ale przecież wiemy (trzeba to przyznać z pewną dozą gorzkiej ironii), że w dzisiejszych czasach to właśnie w Sieci toczy się prawdziwe życie, ciężkie jak cegła, jak czerstwy chleb.

STF skupia paleokonserwatystów żyjących i działających w Australii, a zwłaszcza w Sydney. Jest to, jak twierdzą sami założyciele, prawdopodobnie pierwsza zorganizowana społeczność tradycjonalistów w Sydney, a do tego pierwsze jawnie paleokonserwatywne stowarzyszenie w Australii. STF nie korzysta z dotacji państwowych, nie jest też odnogą jakiejkolwiek partii czy innej tego rodzaju grupy nacisku. Nie jest też wspierane ze środków sponsorów innych niż sami członkowie inicjatywy.

CAŁOŚĆ -----------------> http://www.legitymizm.org/tradycja-na-antypodach
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Tradycjonaliści z Sydney « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!