Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 07:41:58 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: IBP
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Drukuj
Autor Wątek: IBP  (Przeczytany 26353 razy)
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #30 dnia: Września 13, 2021, 00:46:32 am »

Co ze Świętkiem, Markiewiczem i Załęskim?
X. Świętek jedzie do Francji, nw czy do Courtalain czy gdzie indziej, a xx. Markiewicz i Załęski chyba nigdzie się nie będą ruszać?

X. Markiewicz miał być w Polsce, ale plany się zmieniły i pozostaje na drodze awansu na superiora IBP ;)
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #31 dnia: Września 14, 2021, 23:35:20 pm »

Taka m/w wypowiedź księdza de Tanouarn IBP a propos listu przełożonych wspólnot ED do papieża i biskupów francuskich.
"List jest grzeczny i wyraża poddanie papieżowi, ale trzeba wziąć pod uwagę, że jeśli nie dopuści się nas do rozwoju w szacunku do prawa kościelnego, trzeba będzie uznać, że prawo kościelne w tym przypadku nie jest dobre i uciec się do metod FSSPX. (...) Ryzyko jest takie, że wspólnoty ED będą miały dość traktowania ich jak głupków i obejdą się bez pozwoleń, które i tak nie są im udzielane."
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 366

« Odpowiedz #32 dnia: Września 15, 2021, 07:23:19 am »

Póki co to mamy regres a nie rozwój w liczbie apostolatów, bo w Brwinowie ks. proboszcz po TC „zawiesił”.

W Białymstoku miała być szkoła stacjonarna. Pomysł, jak słyszałem, nie przypadł do gustu biskupowi miejsca.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #33 dnia: Września 15, 2021, 09:50:01 am »

Póki co to mamy regres a nie rozwój w liczbie apostolatów, bo w Brwinowie ks. proboszcz po TC „zawiesił”.

W Białymstoku miała być szkoła stacjonarna. Pomysł, jak słyszałem, nie przypadł do gustu biskupowi miejsca.

Są stowarzyszenia świeckich wiernych Tradycji Łacińskiej, nic też nie stoi na przeszkodzie założenia nowego, i tym biskup miejsca nie może już szkodzić w tego typu inicjatywie. Oczywiście w innych może.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Simeonus vel Claviger
uczestnik
***
Wiadomości: 152


« Odpowiedz #34 dnia: Września 16, 2021, 23:06:51 pm »

(...) Ryzyko jest takie, że wspólnoty ED będą miały dość traktowania ich jak głupków i obejdą się bez pozwoleń, które i tak nie są im udzielane."

A kto poważnie traktuje schizofreników?
"Głupi po szkodzie głupim zostanie" Horacy.

Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #35 dnia: Września 29, 2021, 22:54:05 pm »

Byłam dziś na Mszy św. u ss wizytek. Celebrował ks. Pobudkowski no i pięknie schola śpiewała. To coś niesamowitego - Msza trydencka w kościele, a nie w pomieszczeniu, które kościoła nawet nie przypomina, jak np. to coś na placu Teatralnym czy salka pod kościołem Św. Krzyża. Pomyślałam sobie, że przecież kiedyś tak było - we wszystkich pięknych kościołach sprawowano tę piękną Mszę. A teraz - jak łaskawie pozwolą. Dziś środa, środek tygodnia, kościół wizytek pełny, więc dlaczego nie może tak być codziennie? Ukradli nam kościoły. Dopóki nie odbijemy kościołów, nie wygramy.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
cogito
bywalec
**
Wiadomości: 94

« Odpowiedz #36 dnia: Września 29, 2021, 23:12:39 pm »

Ukradli nam kościoły. Dopóki nie odbijemy kościołów, nie wygramy.
W sumie racja. Po co budować kościoły, skoro one już od dawna stoją pobudowane?
Zapisane
MK
uczestnik
***
Wiadomości: 174


« Odpowiedz #37 dnia: Września 30, 2021, 07:32:16 am »

Ukradli nam kościoły. Dopóki nie odbijemy kościołów, nie wygramy.
W sumie racja. Po co budować kościoły, skoro one już od dawna stoją pobudowane?
Wystarczy poczekać, będą na sprzedaż.
Zapisane
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #38 dnia: Września 30, 2021, 11:20:45 am »

Ukradli nam kościoły. Dopóki nie odbijemy kościołów, nie wygramy.
W sumie racja. Po co budować kościoły, skoro one już od dawna stoją pobudowane?
Jak to po co? Papież każe, w parafiach odprawiać nie wolno.
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #39 dnia: Września 30, 2021, 14:19:29 pm »

Może należałoby zaktualizować internetowe informacje o Brwinowie? Na stronie IBP, stronie blogu o Mszy w Brwinowie, stronie parafii i stronie FB wciąż widnieje, że o 14h30 w niedziele jest Msza trydencka.
A czy proboszcz z własnej inicjatywy zawiesił, czy to biskup kazał?
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Kacper
adept
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #40 dnia: Września 30, 2021, 15:22:51 pm »

Nie wiem czy była to osobista decyzja proboszcza czy interwencja biskupa, ale znając dotychczasowy pozytywny stosunek proboszcza do Mszy Trydenckiej to nie wydaje mi się by zawiesił ją z własnej inicjatywy.

Z drugiej strony nie wiem czemu Kardynał miałby zawiesić akurat Brwinów, skoro w Pruszkowie w parafialnym nie zawiesza a czasowo nawet  przyzwala, obawiam się jednak, że to kwestia mojego ks. proboszcza :)
« Ostatnia zmiana: Września 30, 2021, 15:25:43 pm wysłana przez Kacper » Zapisane
wiliams
adept
*
Wiadomości: 10

« Odpowiedz #41 dnia: Września 30, 2021, 15:46:58 pm »

Przecież inne parafialne celebracje (istniejące od jakiegoś czasu) w Archidiecezji Warszawskiej się utrzymały: Karolkowa, Pruszków, św. Krzyża
Zapisane
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« Odpowiedz #42 dnia: Września 30, 2021, 17:00:26 pm »

Przecież inne parafialne celebracje (istniejące od jakiegoś czasu) w Archidiecezji Warszawskiej się utrzymały: Karolkowa, Pruszków, św. Krzyża

Skoro tak, to może z Brwinowem to jakiś fake news, albo jest zawieszona tymczasowo z zupełnie innych przyczyn.

Swoją drogą nie jest tak źle, myślałam że po tym liście już we wszystkich kościołach parafialnych pocałuję klamkę  ;D
Co Pani słyszała o Pruszkowie? Że księża tam nie są tak klerykalni, że im tylko manipulacja i pieniądze w głowie?
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #43 dnia: Września 30, 2021, 17:41:24 pm »

@williams
W Św. Krzyżu ks. proboszcz zredukował do dwóch niedziel w miesiącu. Nie mam pojęcia, co mu mogło przeszkadzać, skoro Msza nie jest w kościele, tylko w sali na dole, skoro ludzi przychodzi dużo i taca też jest niezła.

@Joanna K.
Mogło tak być, że ktoś z wiernych w czymś mu się naraził. Dziś takie czasy, że wszyscy strasznie drażliwi. Wystarczy, że jakiś nadgorliwiec wyskoczy ze swoimi uwagami i może zniechęcić proboszcza na dobre.
« Ostatnia zmiana: Września 30, 2021, 17:46:11 pm wysłana przez Murka » Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« Odpowiedz #44 dnia: Września 30, 2021, 18:35:54 pm »

Co Pani słyszała o Pruszkowie? Że księża tam nie są tak klerykalni, że im tylko manipulacja i pieniądze w głowie?

Tak w skrócie zarzuty dotyczyły miernych kazań i słabej formacji duchowej księdza.
[/quote]

Ale którego księdza?
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: IBP « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!