Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 09:31:03 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: IBP
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8 Drukuj
Autor Wątek: IBP  (Przeczytany 26693 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #15 dnia: Sierpnia 31, 2019, 10:16:45 am »

(pisząc o instytutach ED nie mam na myśli "Piotrusi" - ci są oswojeni bo birytualni)
A o co chodzi z tym birytualizmem? Można prosić o wyjaśnienie, bo nigdy nie spotkałem księdza FSSP birytualisty? Gdzie tacy są?
Po prostu, używając ludowego przysłowia, pan 'rysio' strzela jak głupi bez prochu.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 31, 2019, 10:25:17 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #16 dnia: Sierpnia 31, 2019, 12:19:22 pm »

A o co chodzi z tym birytualizmem? Można prosić o wyjaśnienie, bo nigdy nie spotkałem księdza FSSP birytualisty? Gdzie tacy są?
Chyba x. Grygiel koncelebruje z abp-em krakowskim Mszę Krzyżma w Wlk. Czwartek - ale jeśli teraz pisze nieprawdę proszę mnie poprawić to usunę ten wpis.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« Odpowiedz #17 dnia: Sierpnia 31, 2019, 15:15:55 pm »

A o co chodzi z tym birytualizmem? Można prosić o wyjaśnienie, bo nigdy nie spotkałem księdza FSSP birytualisty? Gdzie tacy są?
Chyba x. Grygiel koncelebruje z abp-em krakowskim Mszę Krzyżma w Wlk. Czwartek - ale jeśli teraz pisze nieprawdę proszę mnie poprawić to usunę ten wpis.

Koncelebra, komunia pod dwiema postaciami, czy pieśń polska, która razi tradycjonalistów jest o wiele mniej groźna, niż polska natura pchająca nas ku uleganiu pięknym ludziom, którzy nic sobą nie reprezentują.
Ks. Wojciech jest powszechnie lubiany w Krakowie i tym wygrywa z cudakami, którzy dali się utopić w piusackiej głupocie* nie mającej na celu promować tradycjonalizmu jako ruchu masowego a jako ruch elitarny i pseudointeligencki.
Sprawa jest prosta, ks. Wojciech strategią oferty spowiedzi w kościołach, gdzie go poproszą  zjednał sobie serca proboszczów będąc uważanym za normalnego księdza z cudacznym hobby jakim jest Msza tyłem i po łacinie.


*Samo FSSPX nie jest tylko problemem, lefebvryzm to ruch ideologiczny dotykający nie tylko inne tradi instytuty, ale i zwykłych wiernych.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #18 dnia: Sierpnia 31, 2019, 19:40:08 pm »

A o co chodzi z tym birytualizmem? Można prosić o wyjaśnienie, bo nigdy nie spotkałem księdza FSSP birytualisty? Gdzie tacy są?
Chyba x. Grygiel koncelebruje z abp-em krakowskim Mszę Krzyżma w Wlk. Czwartek - ale jeśli teraz pisze nieprawdę proszę mnie poprawić to usunę ten wpis.
Ksiądz Olewiński też uczestniczył we Mszy Krzyżma w Wielki Czwartek z Kardynałem Glempem ale czy to jest birytualizm? Chyba tylko dla p. 'rysio', któremu wszystko z jednym się kojarzy ;-)
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 370

« Odpowiedz #19 dnia: Sierpnia 31, 2019, 20:16:25 pm »

Ks. Wojciech jest powszechnie lubiany w Krakowie i tym wygrywa z cudakami, którzy dali się utopić w piusackiej głupocie* nie mającej na celu promować tradycjonalizmu jako ruchu masowego a jako ruch elitarny i pseudointeligencki.

To jest Pańska diagnoza co do FSSPX w Krakowie, w Polsce czy w ogóle?

Ksiądz Olewiński też uczestniczył we Mszy Krzyżma w Wielki Czwartek z Kardynałem Glempem ale czy to jest birytualizm?

Skoro raz do roku można… to zawsze można.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 31, 2019, 20:50:35 pm wysłana przez _Michał_ » Zapisane
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« Odpowiedz #20 dnia: Sierpnia 31, 2019, 20:25:25 pm »

Ks. Wojciech jest powszechnie lubiany w Krakowie i tym wygrywa z cudakami, którzy dali się utopić w piusackiej głupocie* nie mającej na celu promować tradycjonalizmu jako ruchu masowego a jako ruch elitarny i pseudointeligencki.

To jest Pańska diagnoza co FSSPX w Krakowie, w Polsce czy w ogóle?


Polska obrazuje tendencje światowe.
Zapisane
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 370

« Odpowiedz #21 dnia: Sierpnia 31, 2019, 20:54:11 pm »

A zatem sieroty w Indiach, wieśniacy na Filipinach, biedota w Afryce to… dążąca do elitarności pseudointeligencja. :-)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 31, 2019, 21:50:00 pm wysłana przez _Michał_ » Zapisane
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #22 dnia: Sierpnia 31, 2019, 22:01:17 pm »

Ks. Wojciech jest powszechnie lubiany w Krakowie
Pan jest krakowianinem, czy ta opinia to zasłyszana?
Cytuj
Samo FSSPX nie jest tylko problemem, lefebvryzm to ruch ideologiczny dotykający nie tylko inne tradi instytuty, ale i zwykłych wiernych.
Czy mógłby Pan rozwinąć szerzej  tę myśl?
Zapisane
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« Odpowiedz #23 dnia: Października 08, 2019, 07:28:20 am »

https://disputationes-theologicae.blogspot.com/2019/09/libp-e-finito-nelle-mani-della-tfp.html?m=1
Jak widać w IPN jest jeszcze śmieszniej ,niż myślałem.  A bedzie jeszcze śmieszniej.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #24 dnia: Października 08, 2019, 10:14:18 am »

https://disputationes-theologicae.blogspot.com/2019/09/libp-e-finito-nelle-mani-della-tfp.html?m=1
Jak widać w IPN jest jeszcze śmieszniej ,niż myślałem.  A bedzie jeszcze śmieszniej.

Piękne smaczek:

". Il resto è noto, Padre Barrero - con un piccolo aiuto dalla Polonia - è diventato il nuovo Superiore Generale;   
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #25 dnia: Października 10, 2019, 21:48:50 pm »

https://disputationes-theologicae.blogspot.com/2019/09/libp-e-finito-nelle-mani-della-tfp.html?m=1
Jak widać w IPN jest jeszcze śmieszniej ,niż myślałem.  A bedzie jeszcze śmieszniej.
Co tam niby śmiesznego?
Zapisane
tomeczekl
adept
*
Wiadomości: 37

« Odpowiedz #26 dnia: Września 11, 2021, 21:20:59 pm »

W tym roku nastąpiły zmiany w polskich apostolatach Instytutu Dobrego Pasterza. Duszpasterzem w Częstochowie został ks. Leszek Królikowski, natomiast w Białymstoku ks. Piotr Buda. Zastąpili oni odpowiednio ks. Grzegorza Śniadocha i ks. Michała Świętka. Czy dwaj ostatni wymieni kapłani podejmą pracę w Polsce? Jest szansa w tych trudnych dla tradycji czasach na nowy apostolat IBP w naszym kraju?
Zapisane
Kacper
adept
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #27 dnia: Września 11, 2021, 21:30:27 pm »

X. Grzegorz już w Rzymie wedle dzisiejszej tt relacji x. Matthieu Raffraya


Póki co to mamy regres a nie rozwój w liczbie apostolatów, bo w Brwinowie ks. proboszcz po TC „zawiesił”.
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2021, 22:45:00 pm wysłana przez Kacper » Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #28 dnia: Września 12, 2021, 23:25:07 pm »

Co ze Świętkiem, Markiewiczem i Załęskim?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Kacper
adept
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #29 dnia: Września 13, 2021, 00:24:37 am »

Co ze Świętkiem, Markiewiczem i Załęskim?
X. Świętek jedzie do Francji, nw czy do Courtalain czy gdzie indziej, a xx. Markiewicz i Załęski chyba nigdzie się nie będą ruszać?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: IBP « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!