Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwiecień 10, 2021, 23:52:27 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Skauci św. Bernarda

http://ssbc.pl/
222121 wiadomości w 6423 wątkach, wysłana przez 1600 użytkowników
Najnowszy użytkownik: widelec
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Duszpasterstwo w czasie pandemii - Komisja Duszpasterstwa KEP-u
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Duszpasterstwo w czasie pandemii - Komisja Duszpasterstwa KEP-u  (Przeczytany 1142 razy)
Angelus Silesius
rezydent

I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #15 dnia: Luty 07, 2021, 23:36:59 pm »

To hulanie prezydenta im (biskupom)  nie przeszkadza
https://www.youtube.com/watch?v=cXGOMceYWWo

A czemu by miało przeszkadzać?
Toż to odnowa liturgiczna i aktywność wspólnot w jednym obrazku. Jeszcze kremówki brakuje i byłby komplet.
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Jotes
bywalec
**

« Odpowiedz #16 dnia: Luty 08, 2021, 11:41:38 am »

Najważniejsze, że Episkopat ma świadomość konieczności korekty nauczania II Soboru Watykańskiego, na razie jeszcze z pewną nieśmiałością ale informacja o tym jest budująca. Zawoalowano to pod pojęciem "wcześniejszego nauczania" ale wiemy o co chodzi.
Fideliss
aktywista

« Odpowiedz #17 dnia: Luty 08, 2021, 14:46:31 pm »

Wygląda na to, że blokada Pana Sławka na tym forum wychodzi naprzeciw żywotnym interesom KEP.
Część i chałwa bohaterom!
Pan Sławek musi się nauczyć zasad konwersacji. Jeśli tego nie opanuje to pożegnamy się na stałe i nie ma znaczenia, czy Jego poglądy są zbieżne, czy rozbierzne z interlokutorami. Na razie ma wolne do Niedzieli Zmartwychwstania.
[/quote]

Coooo? Pan Sławek dostał bana??? Rzecz to niesłychana! O me miserum! Nie wiedziałem. Rzadko tu ostatnio zaglądam. Jaka szkoda! A taki miły, sympatyczny interlokutor był. I taki aktywny! Bardzo go lubiłem. Ajajaj . . . To się narobiło!
Hubertos
aktywista

Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #18 dnia: Luty 08, 2021, 15:35:19 pm »

Wygląda na to, że blokada Pana Sławka na tym forum wychodzi naprzeciw żywotnym interesom KEP.
Część i chałwa bohaterom!
Pan Sławek musi się nauczyć zasad konwersacji. Jeśli tego nie opanuje to pożegnamy się na stałe i nie ma znaczenia, czy Jego poglądy są zbieżne, czy rozbierzne z interlokutorami. Na razie ma wolne do Niedzieli Zmartwychwstania.

Coooo? Pan Sławek dostał bana??? Rzecz to niesłychana! O me miserum! Nie wiedziałem. Rzadko tu ostatnio zaglądam. Jaka szkoda! A taki miły, sympatyczny interlokutor był. I taki aktywny! Bardzo go lubiłem. Ajajaj . . . To się narobiło!

Tez sie dziwie, ze tak wybitnie inteligentna, wybitnie oczytana i otwarta osoba mogla zostac zablokowana. O tempora, o mores!
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
michal260189
aktywista

« Odpowiedz #19 dnia: Luty 08, 2021, 17:32:35 pm »

Episkopat RUGA księży i świeckich! Dlaczego nie z katolewicy? || Paweł Chmielewski NA STRAŻY
https://www.youtube.com/watch?v=mnig5bC05gs
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Młody Zgred
adept
*

« Odpowiedz #20 dnia: Luty 08, 2021, 18:45:48 pm »

To jest jakaś kpina. Czy KiEPscy są aż tak głupi, że produkują takie gnioty? Czy też jest to metodyczne działanie wpisane w obecną narrację pseudopandemii? Szkoda to komentować. Można ewentualnie wersję papierową użyć jako namiastkę papieru toaletowego, albo jako podpałkę do rozpalenia sporych rozmiarów stosu. Za to działania DJ Remiego, MC Kramera, oSzusta-ka, cwela Martina, całej rzeszy czwartorzeszańskich klechów i wszelkiej maści szkodników z watykańskim na czele jest git i koszer.

Akurat skrytykowano o. Szustaka :o Jestem w szoku, że aż tak mocno :P

"Najbardziej rzuca się w oczy celebryctwo. Dzięki internetowi kaznodzieje
stali się wszechobecni i wszechwiedzący. Nie ma miejsca, do którego
by nie dotarli ze swoim przekazem, i nie ma tematu, na którym by się nie
znali. Wielu z nich już dzisiaj osiągnęło status celebrytów. W sieci nie tylko
głoszą rekolekcje, nauczają, ale także uczą gotowania i promują gry. Często
ich medialne projekty bywają szumnie określane mianem ewangelizacji,
niejednokrotnie jednak nie mają z nią wiele wspólnego. W przekazie przede
wszystkim eksponują siebie. Ich poglądy szczelnie wypełniają przestrzeń
przepowiadania, spychając słowo Boże na dalszy plan. Kwestie merytoryczne
nie zawsze są dla nich istotne. Liczy się przede wszystkim twarz nauczającego.
Ona jest gwarantem kaznodziejskiego sukcesu. O wartości przekazu
decyduje status głoszącego. Im więcej jego kanał ma subskrybentów, a strona
FB lajków, tym jest on bardziej wartościowy."
(str. 127)

Szkoda, że nie po imieniu, jak to było z innymi, ale co można w obecnych czasach wymagać od Episkopatu  :'(
Prombudrak
adept
*

« Odpowiedz #21 dnia: Luty 10, 2021, 23:15:35 pm »

To hulanie prezydenta im (biskupom)  nie przeszkadza
https://www.youtube.com/watch?v=cXGOMceYWWo

Jakiś czas temu widziałem tę chasydzką hucpę. Ale dopiero teraz dostrzegłem rewelacyjną grę aktorską chłopców z BORu. Szacun.

Co do KEPu. Wiadomo. Gdyby ta instytucja istniała w czasach pierwszych Chrześcijan, to zabroniono by uczestnictwa we Mszy św. ze względu na zagrożenie trafienia na arenę z dzikimi zwierzętami. Radujmy się. Pseudopandemiopsychodelia w sposób bardzo dobitny pokazała hu is hu.
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Duszpasterstwo w czasie pandemii - Komisja Duszpasterstwa KEP-u « poprzedni następny »

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!