Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 16:55:15 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bp. Schneider
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Bp. Schneider  (Przeczytany 3821 razy)
B Rumm
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 166

« dnia: Marca 22, 2016, 19:45:52 pm »

o franciszkowej antykoncepcji

Cytuj
The teaching of the Church on the intrinsic immorality of contraception is unchangeable and no pope can change this teaching, because the Church through the Holy Spirit taught this truth always and everywhere (semper et ubique) in the same sense and in the same signification (eodem sensu eademque sententia).

Nauczanie kościoła o wewnętrznej niemoralności antykoncepcji jest niezmienne, i żaden papież nie może zmienić tego nauczania, ponieważ Kościół za sprawą Ducha Świętego nauczał tę prawdę zawsze i wszędzie (semper et ubique), w tym samym sensie i w tym samym znaczeniu (eodem sensu eademque sententia).

Cytuj
The faithful should react in the same way as did all the saint confessors of the faith in all times and as did our forefathers according to the words which the Holy Spirit spoke through the mouth of the holy Apostles: “Contend for the faith that was once for all delivered to the saints” (Jude 3); “Even if we or an angel from heaven should preach to you a gospel contrary to the one we preached to you, let him be accursed. As we have said before, so now I say again: If anyone is preaching to you a gospel contrary to the one you received, let him be accursed. For am I now seeking the approval of man, or of God? Or am I trying to please man? If I were still trying to please man, I would not be a servant of Christ” (Gal 1: 9-10).

Wierni powinni zareagować w ten sam sposób jak wszyscy święci wyznawcy wiary wszech czasów i tak jak nasi przodkowie zgodnie ze słowami, którymi Duch Święty przemawiał przez usta świętych Apostołów: "walczyć o wiarę raz tylko przekazaną świętym" (Jud 3); "Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty. Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą od nas otrzymaliście - niech będzie przeklęty. A zatem teraz: czy zabiegam o względy ludzi, czy raczej Boga? Czy ludziom staram się przypodobać? Gdybym jeszcze teraz ludziom chciał się przypodobać, nie byłbym sługą Chrystusa" (Ga 1, 9-10).

Całość: https://www.lifesitenews.com/news/exclusive-bishop-schneider-takes-up-popes-remarks-on-contraception-for-zika

Mocne...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2016, 16:38:37 pm wysłana przez B Rumm » Zapisane
B Rumm
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 166

« Odpowiedz #1 dnia: Kwietnia 22, 2016, 17:59:16 pm »

O drodze Neokatechumenalnej. Tłumaczenie bardzo na szybko:

To bardzo złożone i smutne zjawisko. Mówiąc otwarcie: jest to koń trojański w Kościele. Znam ich bardzo dobrze, ponieważ byłem u nich delegatem biskupim przez kilka lat w Kazachstanie, w Karagandzie. Również uczestniczyłem w ich Mszach i spotkaniach i czytałem pisma Kiko, ich założyciela, więc znam ich dobrze. Jeśli mówić otwarcie bez dyplomacji, muszę stwierdzić: Neokatechumenat to protestancko-żydowska wspólnota wewnątrz Kościoła, jedynie z katolicką dekoracją. Najbardziej niebezpieczny aspekt dotyczy Eucharystii, ponieważ jest ona sercem Kościoła. Kiedy serce jest w złym stanie, całe ciało jest w złym stanie. Dla Neokatechumenatu, Eucharystia jest jedynie braterską ucztą. To protestanckie, typowo luterańskie podejście. Odrzucają pojęcie i nauczanie Eucharystii jako prawdziwej ofiary. Uważają nawet, że tradycyjne nauczanie i wiara Eucharystię jako ofiarę nie jest chrześcijańska, lecz pogańska. To zupełny absurd, to typowo luterańskie, protestanckie. Podczas ich liturgij eucharystycznych traktują Najświętszy Sakrament w tak banalny sposób, że czasem jest to aż straszne.  Podczas przyjmowania Komunii siedzą, gubią fragmenty gdyż nie przykładają do nich uwagi, a po Komunii tańczą zamiast się modlić i adorować Jezusa w ciszy. To zupełnie światowe i pogańskie, naturalistyczne.

za: http://rorate-caeli.blogspot.com/2016/04/exclusive-interview-with-bishop.html#more
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2016, 20:29:41 pm wysłana przez B Rumm » Zapisane
B Rumm
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 166

« Odpowiedz #2 dnia: Kwietnia 22, 2016, 18:37:38 pm »

Drugim niebezpieczeństwem jest ich ideologia. Główną ideą Neokatechumenatu, według założyciela Kiko Argüello jest: Kościół prowadził życie idealne tylko do Konstantyna w IV wieku, tylko wtedy był właściwie prawdziwy Kościół. Wraz z Konstantynem Kościół zaczął degenerować: degeneracja doktrynalna, liturgiczna i moralna. Swoje dno degeneracji doktryny i liturgii Kościół osiągnął wraz z dekretami Soboru Trydenckiego. Tymczasem prawda jest odwrotna: były to czasy świetności w historii Kościoła dzięki klarownej doktrynie i dyscyplinie. Według Kiko, od IV wieku do II Soboru Watykańskiego trwały ciemne wieki w Kościele. To herezja, ponieważ to tak jakby mówić że Duch Święty opuścił Kościół. I jest to typowo sekciarskie i zgodne z linią Marcina Lutra, który uważał że aż do niego Kościół był w ciemności i tylko dzięki niemu pojawiło się światło w Kościele. Pozycja Kiko jest fundamentalnie taka sama, z tym tylko że Kiko postuluje wieki ciemne Kościoła od Konstantyna do II SW. Oni źle interpretują II Sobór Watykański. Uważają że są apostołami V II. Wszystkie swoje heretyckie praktyki uzasadniają Soborem. To wielkie nadużycie.

Jak taka wspólnota mogła być oficjalnie uznana przez Kościół?

To kolejna tragedia. Ustanowili silne lobby w Watykanie co najmniej trzydzieści lat temu. Jest i inne oszustwo: przy wielu okazjach przedstawiają biskupom wielkie owoce nawróceń i powołań. Wielu biskupów jest zaślepionych owocami, i nie widzą błędów, nie badają ich. Mają oni duże rodziny, mają wiele dzieci, i wysokie standardy moralne w życiu rodzinnym. To są, oczywiście, dobre rezultaty. Istnieją też jednak przesadne naciski na rodziny by miały maksymalną liczbę dzieci. To nie jest zdrowe. Mówią, akceptujemy
Humanae Vitae, i to jest, oczywiście, dobre. Ale w rzeczywistości jest to iluzja, bo istnieje dziś na świecie również wiele grup protestanckich o wysokich standardach moralnych, mających wiele dzieci i protestujących przeciwko ideologi gender, homoseksualizmowi, i które również akceptują Humanae Vitae. Ale dla mnie to nie jest decydującym kryterium prawdy! Istnieje też wiele wspólnot protestanckich, które nawracają wielu grzeszników, ludzi którzy żyli w nałogach takich jak alkoholizm czy narkotyki. Więc owoce nawróceń nie są dla mnie kryterium decydującym i nie będę zapraszał tych dobrych grup protestanckich nawracających grzeszników i mających wiele dzieci do diecezji by prowadziły apostolat. To iluzja wielu biskupów, zaślepionych tak zwanymi owocami.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2016, 20:28:20 pm wysłana przez B Rumm » Zapisane
zdzichu
adept
*
Wiadomości: 25

« Odpowiedz #3 dnia: Kwietnia 22, 2016, 19:41:26 pm »

Cytuj
Apoftegmat dwudziesty szósty - o Atanazym, Obrońcy Wiary

Młody kapłan (podczas wielkiego spotkania duchowieństwa z patriarchą) zapytał Abbę: Abbo, co sądzisz o współczesnym Kościele?"

Abba po chwili namysłu odpowiedział: "W IV wieku Kościół zbudził się ariański, w XXI wieku budzi się protestancki."

Młody kapłan oburzony tym słowem rzekł: "Gdyby tak było, to Bóg posłał by nowego Atanazego do obrony wiary."

Abba spuściwszy oczy powiedział: "Atanazych Bóg posyła dzisiaj wielu. Cierpią niezrozumienie, są atakowani oszczerstwami, ośmieszani, oskarżani o zbrodnie przeciwko posłuszeństwu, oraz o dzielenie Kościoła." Natychmiast po zakończeniu mowy Abba został wezwany na "dywanik" do patriarchy...
Z facebookowego fanpage "Apoftegmaty ojców miastowych".
Zbieżność imion i nazwisk (nie)przypadkowa ;)
Zapisane
Franciszek
uczestnik
***
Wiadomości: 144

Św. Franciszku, módl się za nami!

« Odpowiedz #4 dnia: Kwietnia 24, 2016, 08:20:54 am »


"..."

Całe te moje wypociny ...


słuszna konstatacja.
Zapisane
Nie umiem czytać między wierszami i staram się nie pisać między wierszami.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #5 dnia: Września 22, 2017, 23:03:11 pm »

Dwa ciekawe pytania do bp Schneidera i jego odpowiedzi.

Ksiądz biskup Athanasius Schneider: rola świeckich pośród chaosu naszych czasów
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=T2Lax7cR4h0

Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #6 dnia: Września 24, 2017, 14:08:45 pm »

Biskup Schneider o islamie:

https://www.youtube.com/watch?v=9IdDgKm-_M0&feature=youtu.be
Zapisane
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #7 dnia: Marca 13, 2019, 14:41:31 pm »

Nadpisek:-)

Excelencja ma swoją OFICJALNĄ str. w j. ang:

https://www.gloriadei.io/about-bishop-schneider/



Biskup "zachęcił" do precyzji:

https://www.eng.pch24.pl/na-prosbe-bp--schneidera-papiez-doprecyzowal-kontrowersyjne-stwierdzenie,66716,i.html

I jeszcze laurka na... te SZEŚĆ DŁUGICH WIOSEN, ze szczeg. dedykacją dla takich jak Biskup (i np. znany jakiś czas temu abp Vigano:-)

https://m.youtube.com/watch?v=7rc7jwtxMew

Siostra stara się w latynoskim feministycznym rimejku o rolę trenerki okręgowej II kl. Jarząbek.
Od terminologii i poglądów kanałodawczyni "lekko" się dystansujemy...
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2019, 22:33:00 pm wysłana przez secessio » Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
Sindarin
bywalec
**
Wiadomości: 81


Litera Tura - blog literacki
« Odpowiedz #8 dnia: Sierpnia 04, 2019, 19:47:02 pm »

Podoba mi się, co bp Schneider pisze o neokatechumenacie. Miałem kiedyś możliwość wstąpienia, przeszedłem katechezy, wyjechałem na konwiwencję, ale kilka spraw mnie zastanowiło.

Primo, wizja KK w neo: do Konstantyna było super, potem nadeszły mroki, które trwały aż do SW II. Głosili to katechiści.
Secundo, ludzie, którzy czynią zło, wykonują misję Judasza, czyli że są potrzebni w Kościele. Śmierdzi herezją na kilometr.
Tertio, to już kwestia nie doktrynalna, ale organizacyjna. Koszt konwiwencji nie został podany, więc jako biedny student (lata 90.) wziąłem trochę grosza, ale niespecjalnie sporo. Pod koniec wyjazdu doszło do płacenia co łaska; po przeliczeniu pieniędzy katechiści stwierdzili, że jest ich za mało i trzeba było dorzucać. Ja nie dorzucałem, bo nie miałem, więc koszty spadły na tych zamożniejszych.
Zapisane
Zapraszam na blog literacki https://ltura.blogspot.com/
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #9 dnia: Sierpnia 04, 2019, 21:14:07 pm »

Cytuj
po przeliczeniu pieniędzy katechiści stwierdzili, że jest ich za mało i trzeba było dorzucać. Ja nie dorzucałem, bo nie miałem,

Więc grzechu nie masz, młody człowieku   ;)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sindarin
bywalec
**
Wiadomości: 81


Litera Tura - blog literacki
« Odpowiedz #10 dnia: Sierpnia 06, 2019, 23:24:13 pm »

Cytuj
po przeliczeniu pieniędzy katechiści stwierdzili, że jest ich za mało i trzeba było dorzucać. Ja nie dorzucałem, bo nie miałem,

Więc grzechu nie masz, młody człowieku   ;)

Młody w moim przypadku to już pieśń przeszłości, ale doceniam komplement. :)
Zapisane
Zapraszam na blog literacki https://ltura.blogspot.com/
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bp. Schneider « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!