Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2023, 09:16:13 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
229243 wiadomości w 6583 wątkach, wysłana przez 1669 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: ROK Z BOŻYM SERCEM
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: ROK Z BOŻYM SERCEM  (Przeczytany 512 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7377

« dnia: Lutego 24, 2021, 21:45:32 pm »

ROK Z BOŻYM SERCEM

"Pan Jezus w swej nieskończonej miłości stale zaprasza nas, byśmy przyszli do Niego z naszym utrudzeniem i obciążeniem i znaleźli ukojenie, kształtując nasze serca na wzór Jego Serca cichego i pokornego (por. Mt 11,28-29).

Na to zaproszenie odpowiedzieli w sposób szczególny Polacy u progu odzyskania niepodległości. Po konsekracji jezuickiego kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie, która miała miejsce 29 maja 1921 roku, pasterze Kościoła katolickiego w Polsce, przy udziale licznych wiernych ze wszystkich stron naszej ojczyzny, 3 czerwca 1921 roku dokonali w Krakowie poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

W 100. rocznicę tego wydarzenia, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 11 czerwca 2021 roku podczas Mszy św. o 18.00 w bazylice NSPJ w Krakowie abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP, wraz z całym episkopatem dokona aktu poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W łączności z tym wydarzeniem tego samego dnia poświęcenie to zostanie również dokonane w każdej polskiej parafii. Poświęcenie to, będąc odpowiedzią na nieskończoną miłość Boga, którą w pełni objawia Jezus Chrystus, będzie również publicznym zadośćuczynieniem Jezusowi za nasze grzechy, którymi przez te lata raniliśmy Jego Najświętsze Serce.

Aby się do tego przygotować, proponujemy konkretne materiały do wykorzystania w pierwsze piątki miesiąca, jak również w czasie Wielkiego Postu i w okresie wielkanocnym, aż do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Chcielibyśmy, aby służyły one pomocą w osobistym, małżeńskim, rodzinnym, parafialnym, a w końcu narodowym poświęceniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Świadomi naszych grzechów, chcemy Pana Jezusa przeprosić i zadośćuczynić Mu za wszystkie grzechy, zgorszenia i zaniedbania. Chcemy również odnowić nasze serca, ucząc się od Jezusa, którego Serce jest ciche i pokorne.

Jubileusz i przygotowanie do niego może być dla nas wszystkich okazją do odnowienia duchowego i moralnego naszego narodu i Kościoła. Odnowienia przez stałe pogłębianie więzi z naszym Zbawicielem, przez otwarcie na Jego miłość i obietnice, które nam przekazał przez św. Małgorzatę Marię Alacoque".

Słowo wstępne o. Jarosława Paszyńskiego SJ, prowincjała Prowincji Południowej Towarzystwa Jezusowego

Serdecznie zachęcamy do lektury pełnej treści Zeszytu specjalnego do programu duszpasterskiego Kościoła katolickiego w Polsce na rok 2020/2021. Plik w formacie pdf można pobrać z naszej strony, klikając w link, który znajduje się poniżej.

https://www.strazhonorowa.pl/aktualnosc/zeszyt-specjalny-207

Zachęcam do pobrania tego pliku w pdf, który jest udostępniony na stronie.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: ROK Z BOŻYM SERCEM « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!