Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:56:12 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: Kraków FSSPX - przeorat pw. św. Stanisława przy ul. Zdunów 24.
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Kraków FSSPX - przeorat pw. św. Stanisława przy ul. Zdunów 24.  (Przeczytany 11595 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« dnia: Stycznia 09, 2016, 18:31:30 pm »

Kraków: Uroczyste otwarcie przeoratu
(...)
http://news.fsspx.pl/2015/10/krakow-uroczyste-otwarcie-przeoratu/



Zmiana adresu kaplicy

24 stycznia br. zostanie odprawiona ostatnia Msza św. w kaplicy przy ul. Berka Joselewicza. Od niedzieli 31 stycznia br. Msze św. i nabożeństwa będą sprawowane wyłącznie w przeoracie pw. św. Stanisława przy ul. Zdunów 24. Jednocześnie ulegnie przesunięciu początek niedzielnych Mszy św. – będą się one zaczynać o godz. 9.00

(...)

http://www.piusx.org.pl/komunikaty/2016/13
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 15, 2016, 21:34:05 pm »

31 stycznia została odprawiona pierwsza niedzielna Msza św. w krakowskim przeoracie pw. św. Stanisława Biskupa (wezwanie kaplicy zostało to samo, co było, t.j. Matki Boskiej Pośredniczki Wszystkich Łask). Br. Wojciech - z pomocą posiłków w postaci br. Roberta z Warszawy - skończył remont na czas, więc kaplica została powiększona o ok. 20 metrów kwadratowych oraz przeorientowana. Na otwarcie przeoratu bylo tak:



Po remoncie ołtarz znajduje się teraz nie na wprost wejścia, ale po prawej stronie, w dawnym garażu (mamy więc prawdziwe Msze garażowe!  ;D  Minus jest taki, że kaplica przybrała kształt litery T i nie wszyscy widzą ołtarz. Wierni się jednak tym nie zrażają i nadal tłumnie przybywają - przez te trzy tygodnie frekwencja na Zdunów w stosunku do ul. Joselewicza nie zmalała ani trochę; nadal na Mszy jest ok. pół setki wiernych, z których najstarszy liczy ponad 90 lat, a najmłodszy - pół roku. Jest ciasno, ale modlimy się o jeszcze większą liczbę wiernych.
Zapisane
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #2 dnia: Marca 03, 2016, 20:37:53 pm »

A którędy się tam idzie do Komunii? Na zdjęciu to wygląda jakby trzeba było skakać po ławkach, ale podejrzewam że to złudzenie optyczne.
Zapisane
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #3 dnia: Marca 03, 2016, 21:20:52 pm »

Przerobione, powiększone, pomalowane, ozdobione.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #4 dnia: Maja 03, 2017, 22:40:20 pm »

Mam pytanko do osób, które uczęszczają do FSSPX w Krakowie. Czy w Przeoracie odbywają się jakieś Msze w tygodniu i niedzielę? Bo na stronie coś nie mogę znaleźć. Kaplica na Joselewicza nadal działa rozumiem i w najbliższą sobotę o 18 jest tam Msza? Nie wiem czy to dotyczy też Przeoratu czy tylko kaplicy.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Innomine
rezydent
****
Wiadomości: 326


« Odpowiedz #5 dnia: Maja 04, 2017, 10:40:39 am »

Mam pytanko do osób, które uczęszczają do FSSPX w Krakowie. Czy w Przeoracie odbywają się jakieś Msze w tygodniu i niedzielę? Bo na stronie coś nie mogę znaleźć. Kaplica na Joselewicza nadal działa rozumiem i w najbliższą sobotę o 18 jest tam Msza? Nie wiem czy to dotyczy też Przeoratu czy tylko kaplicy.
Działa tylko kaplica przy ul. Zdunów 24. Informacje o Mszach są tutaj: http://www.piusx.org.pl/kaplice/Krakow
Zapisane
"Poza tym trudno ci było opuścić oratorium, tak dobrze się tam czułeś. Czy widzisz, jak prowadzi do Boga, jak do Niego przybliża rygoryzm liturgiczny?"  św. Józef Maria Escrivá de Balaguer, Droga, N. 543
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #6 dnia: Maja 04, 2017, 20:26:17 pm »

1.Cyfrak.
2.Za cyfrakiem kobieta.
o ukształtowaniu kaplicy pisali już wcześniej. Jaka tam może być akustyka?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #7 dnia: Marca 15, 2019, 09:15:59 am »

Parę pytań:

1) Msza św. niedzielna jest o godz. 9:00. Czy wedle Państwa wiedzy, jeśli będę w Krakowie ok. kwadrans przed 8:00 (na głównym dworcu PKP), to mam szansę dojechać komunikacją miejską na czas? [jaka linia, gdzie wsiadać, gdzie kupuje się bilety?]

2) Analogiczne pytanie co do powrotu z mszy po godz. 10:00, tak żeby ok. 11:00 znów być w okolicach centrum / staromiejskich.

3) Czy może ktoś będzie się wybierał samochodem w jedną i / lub drugą stronę... i byłby w stanie ten jeden raz podrzucić? :-)
Zapisane
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #8 dnia: Marca 15, 2019, 10:11:23 am »

1. Linia 78 (podziemie dworca) w kierunku Borek Fałęcki - wysiadamy na przystanku Solvay i 15 min. per pedes. Bilety w tramwaju w automacie (nie przyjmuje banknotów, lubi nie wydawć reszty).
2. Na abarot. Można linią 22 - wtedy wysiąść na przystanku Starowiślna.
3. Zamieścić ekspresowy inserat w "Zawsze Wierni" ;)
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #9 dnia: Marca 15, 2019, 10:55:29 am »

włącza mi się opcja "wujek dobra rada" - a nie lepiej zostać w centrum ?
10:00 x. Trytek
10:30 FSSP
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #10 dnia: Marca 15, 2019, 11:03:41 am »

10:00 x. Trytek
A zna Pan hasło?
Zapisane
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #11 dnia: Marca 15, 2019, 11:15:52 am »

Cytuj
włącza mi się opcja "wujek dobra rada" - a nie lepiej zostać w centrum ?
10:00 x. Trytek
10:30 FSSP

Tak, ale o 11:00 wskazane byłoby dla mnie, z pewnych przyczyn, że tak powiem, nie być już na mszy. Poza tym co do ks. Trytka, to nie uczęszczam... Mimo całej sympatii do ks. Ramy Coomaraswamy (ale przecież nie za sedewakantyzm go cenimy, hyhy).

Cytuj
1. Linia 78 (podziemie dworca) w kierunku Borek Fałęcki - wysiadamy na przystanku Solvay i 15 min. per pedes. Bilety w tramwaju w automacie (nie przyjmuje banknotów, lubi nie wydawć reszty).

No, ale to jest do zrobienia licząc od 7:50? Z rozkładu wynika, że jedzie 8:08 taka linia - spod Dworca... I że 8:45 jest na tym Solvay.
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2019, 11:22:29 am wysłana przez Adimad » Zapisane
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #12 dnia: Marca 15, 2019, 11:45:40 am »

No, ale to jest do zrobienia licząc od 7:50? Z rozkładu wynika, że jedzie 8:08 taka linia - spod Dworca... I że 8:45 jest na tym Solvay.
15 min. per pedes.
W sam raz.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #13 dnia: Marca 15, 2019, 11:52:20 am »

No, ale to jest do zrobienia licząc od 7:50? Z rozkładu wynika, że jedzie 8:08 taka linia - spod Dworca... I że 8:45 jest na tym Solvay.
15 min. per pedes.
W sam raz.
Będzie stał na polu
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #14 dnia: Marca 17, 2019, 00:15:05 am »

Hmm cóż..optycznie to wrocławska się dużo lepiej prezentuje...., ale rozumiem, że przynajmniej Księża mają gdzie mieszkać...?
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: Kraków FSSPX - przeorat pw. św. Stanisława przy ul. Zdunów 24. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!