Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 09:05:06 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231955 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Tradycyjny prezent na Chrzest Święty
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Tradycyjny prezent na Chrzest Święty  (Przeczytany 4259 razy)
skrzypek
adept
*
Wiadomości: 13

« dnia: Sierpnia 13, 2010, 23:49:09 pm »

Szczęść Boże,

za niedługo mam zostać rodzicem Chrzestnym (Chrzest odbędzie się w Novus Ordo), w związku z czym zastanawiam się nad TRADYCYJNYM prezentem i zwracam się do szanownych forumowiczów o sugestie w temacie.

Póki co myślę o przekazaniu kilku rzeczy.

1) Medalik - szkaplerz, lub cudowny medalik lub medalik św. Benedykta
2) Twoja Msza - komiks,
3) Jakiś Tradycyjny np. Katechizm np. Gaspariego
4) Myślałem też o książeczce do modlenia wydanej przez FSSPX, ale odpada, chyba, żebt była jakaś inna również tradycyjna i dobra.

Będę wdzięczny za wszelkie propozycje.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #1 dnia: Sierpnia 14, 2010, 10:36:01 am »

Czy to ma być prezent dla dziecka czy dla rodziców, bo jeśli dla rodziców to Katechizm może być, ale o jeden medalik mogą się pokłócić. Zresztą zawsze może być auto, dziecko dorośnie i będzie jak znalazł.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Sierpnia 14, 2010, 11:02:04 am »

Jeśli już auto, to proponuję zabytkowe, bo kilkunastoletni samochód to tylko kłopot.
Zapisane
skrzypek
adept
*
Wiadomości: 13

« Odpowiedz #3 dnia: Sierpnia 14, 2010, 11:46:43 am »

Rzecz jasna prezent ma być dla dziecka, a katechizm jest ponadczasowy - dorośnie to sięgnie po niego.
Zapisane
MilesChristi
uczestnik
***
Wiadomości: 145


« Odpowiedz #4 dnia: Sierpnia 14, 2010, 11:48:43 am »

Co by Pan nie podarował, to komiks "Twoja Msza" zawsze warto dorzucić. :) Przyda się nie tylko dziecku, jak już będzie większe, ale i jego rodzicom.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2010, 11:59:36 am wysłana przez MilesChristi » Zapisane
Kimże jest Ta,
która świeci z wysoka jak zorza, 
piękna jak księżyc,
jaśniejąca jak słońce, 
groźna jak zbrojne zastępy?

(Pnp 6,10)

Ave Maria!
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #5 dnia: Sierpnia 14, 2010, 12:15:23 pm »

Rzecz jasna prezent ma być dla dziecka, a katechizm jest ponadczasowy - dorośnie to sięgnie po niego.

...a może jakiś tradycyjny obrazek na ścianę? Będzie dorastał patrząc na niego.
Zapisane
SolusLupus
Gość
« Odpowiedz #6 dnia: Sierpnia 14, 2010, 19:10:26 pm »

Ja polecam tę książeczkę

http://libriselecti.pl/POJDZ_DO_JEZUSA_HISTORIA_SWIETA_I_PRZYGOTOWANIE_DO_I_KOMUNII_SWIETEJ-52.html
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #7 dnia: Sierpnia 15, 2010, 22:58:36 pm »

może nie prezentowo, ale warto zastanowic się nad porządną woskową gromnicą!
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
STS
rezydent
****
Wiadomości: 334

« Odpowiedz #8 dnia: Stycznia 26, 2016, 18:24:27 pm »

Przepraszam, że odkopuję temat, ale mam obecnie podobny dylemat, co autor wątku. Konkretniej mam pytanie o:
...a może jakiś tradycyjny obrazek na ścianę? Będzie dorastał patrząc na niego.
Ktoś coś doradzi w tym temacie?
Zapisane
BMK
rezydent
****
Wiadomości: 309


Ora pro nobis, sancta Dei génetrix

« Odpowiedz #9 dnia: Stycznia 26, 2016, 18:38:43 pm »

Ja kupiłem swojej córce chrzestnej Nowy Katechizm Diecezjalny, ryngraf z NMP Ostrobramską i okolicznościowym grawerem, obrazek Matki Bożej Szkaplerznej i świecę.  Wszystko dałem księdzu do poświęcenia i prezent gotowy.
Zapisane
Marusia
uczestnik
***
Wiadomości: 145

« Odpowiedz #10 dnia: Stycznia 26, 2016, 19:15:36 pm »

Można kupić Biblię w tłumaczeniu księdza Wujka albo różaniec ze srebra.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #11 dnia: Stycznia 26, 2016, 19:54:55 pm »

Jak mowa o obrazach, to pokażę co mnie się bardzo podoba. (proszę mojej wypowiedzi nie traktować jako podpowiedź na prezent, o co pyta pan STS), chociaż prezentem może być, np. na ślub.



"Madonna z winogronami" - Madonna z siedzącym na jej kolanach Dzieciątkiem ujmującym kiść ciemnych winogron. Kiść winogron, jakie głębokie, symboliczne znaczenie.

Obraz namalowany w r. 1640 przez Pierra Mignarda. Oryginał znajduje się w Muzeum w Luwrze, ale na podstawie tego obrazu współcześni malarze, malują ten obraz i można go w Galeriach Sztuki Współczesnej kupić.




(kliknąć na obraz to się powiekszy)

To jest obraz namalowany przez współczesnego artystę plastyka, wg oryginału Pierra Mignarda.


Czytałam, że kopia takiego obrazu Madonna z Dzieciątkiem i kiśćmi winogron była w kościele św. Anny w Grodzisku Mazowieckim i w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach przepadła:
http://nimoz.pl/upload/wydawnictwa/cenne_bezcenne_utracone/2015_1/Strony_od_cenne_8-11_BENDKOWSKI.pdf



Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Tradycyjny prezent na Chrzest Święty « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!