Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 16:23:36 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Wizjonerstwo nie popłaca - fałszywa nowenna!
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Wizjonerstwo nie popłaca - fałszywa nowenna!  (Przeczytany 25223 razy)
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« dnia: Lutego 10, 2009, 19:08:54 pm »

Wyszło szydło z worka.Wizjonerzy fałszują nowennę do Chrystusa Króla. Czyja to sprawka to nie mam watpliwości.
Ks dr hab Piotr Natanek i spółka.Proszę porównać ten komunikat Kurii bielsko zywieckiej z filmem o ks Natanku.
To jest niedopuszczalne aby wizjonerzy głosili z ambony takie bzdury!

http://diecezja.bielsko.pl/wiadomosci/2099,kuria_ostrzega_przed_nowenna_falsyfikatem
Kuria ostrzega przed nowenną-falsyfikatem
Kuria Diecezjalna w Bielsku-Białej ostrzega przed fałszywymi egzemplarzami "Nowenny ku czci Chrystusa Króla",
, które pojawiły się w niektórych rejonach Polski. W nielegalnej wersji broszura " oryginalnie wydana rok temu przez bielskie Duszpasterstwo Wspólnot Intronizacyjnych  zawiera na stronie tytułowej specjalną notatkę, mówiąca o przydzielaniu dodatkowych "aniołów stróżów" dla tego, który odmówi nowennę.

Kanclerz Kurii ks. infułat Stanisław Dadak w specjalnym oświadczeniu nazywa tę notatkę "bzdurną" i zwraca uwagę, że w całej tej "nielegalnej publikacji może się także znaleźć wiele innych niewłaściwych sformułowań". Dlatego Kuria Diecezjalna Bielsko-Żywiecka oświadcza, że imprimatur, wydane 18 września 2007 roku, dotyczyło zupełnie innego tekstu" napisał kanclerz.

Notariusz Kurii Biskupiej ks. Stanisław Lubaszka dodał w rozmowie KAI, że fałszywą broszurkę przesłał władzom kościelnym mieszkaniec Limanowej.
"Legalną i prawidłową wersję nowenny, przygotowującej przed liturgiczną uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, rozesłaliśmy do kapłanów. W tej sfałszowanej wersji łatwo zauważyć na stronie tytułowej dziwną zachętę, z której wynika, że jest nawet kilkadziesiąt "aniołów stróżów". To dodatkowe uzupełnienie na karcie tytułowej stawia całą publikację w złym świetle. To jest falsyfikat " ostrzega kapłan.

proszę wysłuchac z tej strony wypowiedzi audio
i porównać z tym
http://pl.youtube.com/watch?v=5qqF9zsLzbw

« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2009, 19:48:55 pm wysłana przez Robert » Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 10, 2009, 19:55:15 pm »

List do Wspólnot Nieustającego Różańca
fragmenty:


List do Wspólnot Nieustającego Różańca

..."Nowenna we Wspólnocie jest organizowana w sposób nieustanny. 23 listopada rozpoczyna ją animator Wspólnoty albo inna osoba (jeśli animator nie będzie mógł tego wtedy uczynić). Każda Wspólnota powinna mieć duży oprawiony w ramkę obraz Chrystusa Króla Wszechświata i książeczkę z Nowenną. Obraz Chrystusa Króla jest w domu przez 9 dni trwania Nowenny, a po jej zakończeniu przekazuje go następnej osobie, a ta po 9 dniach kolejnej (itd.). Piękną praktyką byłoby codzienne uczestnictwo we Mszy św. i przyjęcie Pana Jezusa w Komunii św. Wtedy otrzymujemy każdego dnia na całe życie do pomocy kolejnego anioła, czyli przez 9 dni możemy otrzymać aż 9 aniołów. (Jest to obietnica Pana Jezusa dana w prywatnych objawieniach w Puerto Rico.).

Warunkiem tej wielkiej Nowenny, która ma rozszerzyć się na cały świat, (aby
uratować go przed zagładą) jest to, aby każdy z nas jeden raz w roku odprawił tę
Nowennę. Bądźmy apostołami i rozszerzajmy Nowennę poza krąg naszej Wspólnoty.
Listę osób całej Wspólnoty i listę innych osób spoza Wspólnoty (odrębną)
przesyłamy na adres: Ks. Piotr Natanek, ul. Pod Strzechą 16; 31-352 Kraków.
.
Animator
Wspólnoty Nieustającego Różańca Świętego Urszula Strynowicz

Opiekun Duchowy
Wspólnoty Nieustającego Różańca Świętego Ks.dr hab. Piotr Natanek"

Wspólnoty te kilka lat temu rozwiązane przez kurię olsztyńską ,później przez 2 lata nie miały nawet opiekuna kapłana/ dla mnie bardzo podejrzane/, a teraz przyszedł ks Natanek ze swoimi aniołami stróżami i wizjami.
Działania tego kapłana bez zgody swojego krakowskiego biskupa i biskupa z Olsztyna - ciekawe do czego doprowadzą?
Wspólnoty te nie są Nieustajacym Jerychem Różańcowym które ogłasza sie w Naszym Dzienniku. To zupełnie coś innego.
Zapisane
Maswerk
aktywista
*****
Wiadomości: 664

Poznańskie Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 10, 2009, 20:34:17 pm »

Ciekawe... Znajoma bardzo zachwalała rekolekcje x. Natanka, które wygłosił w Poznaniu. Bardzo entuzjastycznie podeszła też do kwestii "9 aniołów stróżów".

Ale gdy usłyszałem, co było po Mszy - adoracja relikwii Jana Pawła II i błogosławieństwo skutkujące "omdleniem w Duchu Świętym" (czy jakoś tak), zwątpiłem. Ten filmik z YouTube dopełnił wrażenia. Gdy widzę, że ktoś krzyczy i za wszelką cenę próbuje coś przekazać, znaczy się - oszust.

I jak tu tradycjonalisto masz być ufny i pokorny, jak nawet do kapłana trzeba z rezerwą.

PS. Ale w mojej książeczce notki o 9 aniołach nie ma.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 10, 2009, 20:42:00 pm »

Ja widziałem tego księdza na TV Trwam i mi wystarczyło. A co Poznania to ma tam być chyba niebawem?
Zapisane
michal_k
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 10, 2009, 21:31:47 pm »

Ks. Natanek miał rekolekcje u mnie w parafii, ale nie przypominam sobie zeby mówił o 9 aniołach... Dziwne rzeczy. Ciekawe o co tak naprawde chodzi w tym wszystkim.
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 10, 2009, 22:35:14 pm »

Jak to o co? Pamięta Pan P. Dereka sprzed awarii forum? Co post, to wielka reklama płyt DVD sprzedawanych przez ks. Natanka. Ale pewnie nie tylko o to. Temu "bez kolan" co takie fałszerstwa podsuwa do propagowania na niczym dobrym na pewno nie zależy.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 11, 2009, 07:32:56 am »

No wlasnie, czy moglby ktos powiedziec w ogole pare slow o ksiedzu itd? moja znajoma sie nim pasjonuje i uwaza,ze jest swietym:) jakie niesie zagrozenie  jego "dzialalnosc"?
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
michal_k
Gość
« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 11, 2009, 12:34:28 pm »

Ja zapamietałem ze sprzedawał.... Akty strzeliste na DVD!! Tak to rekalmował u mnie w kościele.
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 11, 2009, 12:41:18 pm »

No wlasnie, czy moglby ktos powiedziec w ogole pare slow o ksiedzu itd? moja znajoma sie nim pasjonuje i uwaza,ze jest swietym:) jakie niesie zagrozenie  jego "dzialalnosc"?

Właściwie sprawę znam wyłącznie z forum sprzed awarii. Bardzo ożywiona dyskusja była, może nawet aż za bardzo.
Z czytania tej dyskusji odniosłem wrażenie, że głównym zagrożeniem jest przeinaczenie i wypaczenie idei intronizacji NSPJ.
Zapisane
kwiatostan lipy
Gość
« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 11, 2009, 12:41:48 pm »

Ktoś propagujący działalność x Natanka "zwinał" Regnum Christi domenę
Cytuj
Dnia 9 stycznia 2009 r. ojciec Steven Clarke LC, przełożony Legionistów Chrystusa i Regnum Christi w Polsce, wydał komunikat w sprawie strony internetowej wykorzystującej nazwę Regnum Christi.

W ubiegłym roku osoba prywatna zarejestrowała domenę internetową regnumchristi.com.pl oraz prowadzi witrynę internetową funkcjonującą pod adresem http://www.regnumchristi.com.pl. Osoba ta nie jest związana z Ruchem Regnum Christi. Także informacje prezentowane na portalu znajdującym pod wyżej wspomnianym adresem nie są informacjami związanymi z Ruchem Regnum Christi i nie należy ich wiązać z działalnością Ruchu w Polsce i na świecie. Ruch Regnum Christi nie odpowiada za treści tam umieszczane. Jedyną, oficjalną witryną internetową Ruchu Regnum Christi w Polsce jest ta znajdująca się pod adresem http://www.regnumchristi.org/polish .
Ciekawe czy wiedział o istnieniu tego ruchu...
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 11, 2009, 12:42:14 pm »

No wlasnie wiem,ale na czym to wypaczenie polega?
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 11, 2009, 12:46:06 pm »

Z tego co widzę to ta strona  http://www.regnumchristi.com.pl  nadal hula.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 11, 2009, 12:59:22 pm »

Tak rzeczywiście ta strona jest. Są jak widzę tam do obejrzenia i wysłuchania konferencje więc Pan Kurak sobie opinię wyrobi.
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 11, 2009, 16:23:53 pm »

Witam

Proszę o materiały linki i cytaty(sługi Bożej Rozalii Celakówny te prawdziwe a nie te podrabiane ) na temat Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego i przeciwko Intronizacji Pana Jezusa Króla Polski było to na starym forum ale się skasowało :-(

Z góry dziękuję za wszelką pomoc  :)
Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #14 dnia: Lutego 11, 2009, 17:16:45 pm »

Witam

Proszę o materiały linki i cytaty(sługi Bożej Rozalii Celakówny te prawdziwe a nie te podrabiane ) na temat Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego i przeciwko Intronizacji Pana Jezusa Króla Polski było to na starym forum ale się skasowało :-(

Z góry dziękuję za wszelką pomoc  :)
wiele informacji na ten temat może Pan uzyskać tu

http://www.traditia.fora.pl/wypaczanie-przeslania-pana-jezusa-do-rozalii-celakowny,47/?sid=18e459d7fb8fdcae441ab3abcb8f6d87
wydaje się że głównym "grzechem" jest jednak wypaczanie sensu intronizacji przez zwłaszcza przez grupy wizjonerów np Stowarzyszenie Róża z Krakowa / to ci co wydają swoje wizje drukiem w biuletynach/ks Kiersztyna.Intronizacja Jezusa na króla Polski jest to pomysł autorstwa ks Kiersztyna z Krakowa/9 lat bez biskupa/.Zresztą ks Natanek współpracował z ks Kiersztynem być może nadal współpracuje tego nie wiem.Wiem ,że przejął od niego całą teologię intronizacji Jezusa na króla Polski.
źródła jakie są pewne w 100% to dzienniczki Rozalii Celakówny to jest:
"Wyznania z przeżyc wewnętrznych" oraz kontynuacja "Pisma" obie książki  autorstwa Rozalii Celak ,wydawnictwo Apostolstwa Modlitwy 2007/2008 rok.
Jeżeli ktoś przeczyta te pozycje to doskonale zrozumie ideę intronizacji.Że chodzi własnie o intronizację NSPJ.
Reszta publikacji są to fragmenty w/w pozycji z interpretacjami własnymi w zależności od poglądów autorów ,nie zawsze sa poprawne teologicznie.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Wizjonerstwo nie popłaca - fałszywa nowenna! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!