Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:47:30 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bezbożnicy w Sejmie
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Bezbożnicy w Sejmie  (Przeczytany 3100 razy)
B Rumm
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 166

« dnia: Listopada 13, 2015, 17:21:06 pm »

27 z 460, czyli niecałe 6% posłów nie wypowiedziało "Tak mi dopomóż Bóg" podczas ślubowania na pierwszym posiedzeniu Sejmu:

N
    Kamila Gasiuk-Pihowicz
    Joanna Schmidt
    Monika Rosa
    Adam Szłapka
    Katarzyna Lubnauer
    Joanna Scheuring-Wielgus
    Ewa Lieder
    Marek Ruciński
    Paulina Hennig-Kloska
    Krzysztof Mieszkowski
    Joanna Augustynowska
    Marta Golbik
    Michał Stasiński

K
    Piotr Liroy-Marzec

PO
    Joanna Kluzik-Rostkowska
    Joanna Mucha
    Agnieszka Pomaska
    Monika Wielichowska
    Bartosz Arłukowicz
    Artur Dunin
    Szymon Ziółkowski
    Killion Munyama
    Paweł Papke
    Arkadiusz Myrcha
    Małgorzata Chmiel
    Tomasz Cimoszewicz

PSL
    Urszula Pasławska

* * *

Pani poseł Anna Siarkowska (K) powiedziała "tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Jedyny i wszyscy święci".

Nieobecni byli Zbigniew Ziobro (PiS) i Katarzyna Osos (PO).
Zapisane
B Rumm
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 166

« Odpowiedz #1 dnia: Listopada 13, 2015, 20:12:26 pm »

5 ze 100, czyli 5% senatorów nie wypowiedziało "Tak mi dopomóż Bóg" podczas ślubowania na pierwszym posiedzeniu Senatu:

PO
    Marek Rocki
    Grzegorz Napieralski
    Aleksander Pociej
    Maciej Grubski
    Robert Dowhan

niezrzeszony
    Marek Borowski

* * *

Nieobecni byli Barbara Borys-Damięcka (PO) i Mieczysław Golba (PiS).
Zapisane
pomponiagrecyna
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Listopada 13, 2015, 21:32:28 pm »

Pan sobie żartuje? Od kiedy aklamacja, nawet ta najbardziej wzniosła, ma być wyznacznikiem bycia wierzącym albo też bezbożnikiem? To po pierwsze. Wiara to nie tylko puste słowa, to przede wszystkim czyny. Po drugie ci, którzy w poprzedniej kadencji z Bogiem na ustach przysięgali, później opowiadali się np. za in vitro czy kompromisem aborcyjnym. No, ale najważniejsze, że dodali TAK MI DOPOMÓZ BÓG. Nie róbmy z wiary jakiejś karykatury.
Zapisane
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #3 dnia: Listopada 13, 2015, 22:28:26 pm »

Mam do nich większy szacunek, niż do tych hipokrytów, którzy "Tak mi dopomóż Bóg" dodali, a nauką Bożą się nie kierują.
Zapisane
B Rumm
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 166

« Odpowiedz #4 dnia: Listopada 14, 2015, 00:37:00 am »

Cytuj
Pan sobie żartuje? Od kiedy aklamacja, nawet ta najbardziej wzniosła, ma być wyznacznikiem bycia wierzącym albo też bezbożnikiem?
Wiedziałem, że ktoś się tego przyczepi. Powiedzmy że słowo "bezbożnik", na potrzeby niniejszego wątka, definiuję jako "parlamentarzysta który nie odwołał się do Pana Boga podczas ślubowania".

Zaprawdę, nieco poczucia humoru na tym forum by się przydało.

O tym, że "to o niczym nie świadczy" wiem. Że mogli się zdarzyć hipokryci wiem. Również że wśród wyżej wymienionych mogli się zdarzyć wierzący ale tchórze, też wiem.
Ale zawsze to jakaś statystyka, i mimo wszystko, dobry znak.
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2015, 00:38:42 am wysłana przez B Rumm » Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #5 dnia: Listopada 14, 2015, 01:30:58 am »

Wiara to nie tylko puste słowa, to przede wszystkim czyny.

No to teraz ja się przyczepię  :)

Kościół katolicki nigdy nie nauczał, że "wiara to przede wszystkim czyny".  Wiara to wiara, a czyny to czyny. Dwie osobne rzeczy.

Ei vero qui non operatur credenti autem in eum qui iustificat impium reputatur fides eius ad iustitiam
("A temu, który nie robi, ale wierzącemu w tego, który usprawiedliwia niepobożnego, poczytana bywa wiara jego ku sprawiedliwości wedle postanowienia łaski Bożéj,") Rzym. 4:5

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #6 dnia: Listopada 14, 2015, 08:44:20 am »

Cytuj
Pan sobie żartuje? Od kiedy aklamacja, nawet ta najbardziej wzniosła, ma być wyznacznikiem bycia wierzącym albo też bezbożnikiem?
Wiedziałem, że ktoś się tego przyczepi. Powiedzmy że słowo "bezbożnik", na potrzeby niniejszego wątka, definiuję jako "parlamentarzysta który nie odwołał się do Pana Boga podczas ślubowania".

Zaprawdę, nieco poczucia humoru na tym forum by się przydało.


Oglądałem to zaprzysiężenie zwracając uwagę na "bezbożników". Chciałem nawet notować ich nazwiska. Wyręczył mnie pan.

Ja na tę sprawę patrzę trochę filologicznie. Fraza "Tak mi dopomóż Bóg" nie musi koniecznie implikować gorliwej wiary przysięgającego. Tak się mówi. Taki jest zwyczaj językowy, żeby brzmiało dostojniej. Podobnie rzecz się ma z używanymi nawet przez ateistów powiedzeń;
Daj Panie Boże, Boże uchowaj. Bóg jedyny wie, broń Boże itd . . . bowiem;

Jeśli Boga nie ma to z Bogiem sprawa, a jesli Bóg jest to nie daj Boże.!  :)
Zapisane
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #7 dnia: Listopada 15, 2015, 22:20:10 pm »

Można zauważyć pewną statystyczną dysproporcję w tej materii niższej izby. 15 vs.12 (senat ratuje statystykę jako...naukę)
Idąc tokiem myśli poprzednich komentów mamy do wyboru: większą uczciwość/otwartość/odwagę u płci pięknej lub to, że potraktowały to jako kolejna swoistą manife :-)
Nadreprezentacja pewnej PO-stpalikotowej partii jest w tym kontekstcie bardziej zrozumiała.
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #8 dnia: Listopada 17, 2015, 00:37:13 am »

Sejm
Nieobecni byli Zbigniew Ziobro (PiS) i Katarzyna Osos (PO).
Senat
Nieobecni byli Barbara Borys-Damięcka (PO) i Mieczysław Golba (PiS).
Państwo forumowi wiedzą jak przysięgali nieobecni? Mi mama która śledzi na bieżąco powiedziała, że poseł-minister ślubował z Panem Bogiem.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #9 dnia: Listopada 28, 2015, 22:52:00 pm »

27 z 460, czyli niecałe 6% posłów nie wypowiedziało "Tak mi dopomóż Bóg" podczas ślubowania na pierwszym posiedzeniu Sejmu:

K
    Piotr Liroy-Marzec


Z rozmowy rapera i posła ruchu Kukiz’15  ze stacją TVN24.

- Jesteś wierzący?

- Byłem ochrzczony, bierzmowany, przyjąłem komunię, ale coraz bardziej jestem wobec Kościoła sceptyczny. Nie podoba mi się, jak ingeruje w nasze życie, jak manipuluje nami. Wiara jest sprawą osobistą każdego człowieka, ale ważne jest, żeby oddzielić religię od państwa. Tak jak nikt nie pyta cię o poziom pH twojej pochwy, tak nikt nie powinien pytać, czy jesteś wierząca. Wkur..a mnie też zakłamanie. Całe dzieciństwo chodziłem do kościoła razem z tymi, którzy bili żony, byli alkoholikami, a  w niedziele głową na kolanach walili o posadzkę i chodzi za księdzem. Widziałem na własne oczy, jak milicja zabierała sprzed kościoła kobiety w ciąży, kopała je i biła, a kościół milczał. Już nie wspomnę o świętojebliwych katolikach, którzy ani razu nie przeczytali Pisma Świętego.

- Czyli religia poza szkołą?

- Jeśli w szkole, to tylko religioznawstwo. Dzieciak powinien mieć otwarty umysł. Wiedzieć, co to katolicyzm i co to buddyzm.

http://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24-na-weekend/liroy-niejeden-polityk-powinien-sie-uczyc-ode-mnie-savoir-vivre-u,15,322


 ::)
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #10 dnia: Listopada 29, 2015, 10:00:49 am »

Bardzo ważny głos. Każdy mądrala polityczny powinien wysłuchać. Wycinek z programu Jana Pospieszalskiego, Bliżej (TVP Info, 12.12.2013) w ca. 29'15''.

"Myślę że siły które są przeciwko Wam, są tak potężne że potrzebna jest ogromna broń duchowa. Pozbycie się Boga ze swojego życia, to dużo gorszy rodzaj niewolnictwa ..."

albo tu wydzielony fragment:

https://www.youtube.com/watch?v=-uiUkmJxd3E


« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2015, 13:26:43 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
solid
Gość
« Odpowiedz #11 dnia: Listopada 29, 2015, 17:54:49 pm »

A Mariusz Kamiński jak ślubował? Podobno to jedyny jawny ateista w PiS...
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #12 dnia: Listopada 29, 2015, 18:43:16 pm »

A jakie to ma znaczenie? Ostatecznie sejm to nie Kościół. Ateiści też mają prawo w nim zasiadac
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #13 dnia: Listopada 29, 2015, 19:27:06 pm »

A Mariusz Kamiński jak ślubował? Podobno to jedyny jawny ateista w PiS...

Powyżej na liście go nie ma, a są wszyscy wymienieni. Pełną formułkę z odwołaniem się do Boga nie wypowiedziało 27 osób.  A czy on jawny, czy nie jawny ateista,  tego nie wiem i wiedzieć nie muszę.  Można obejrzeć wszystkich jak ślubowali.  Ślubowanie posłów VIII kadencji

https://www.youtube.com/watch?v=ALstFxSnh6c


Zapisane
B Rumm
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 166

« Odpowiedz #14 dnia: Listopada 29, 2015, 20:01:37 pm »

Wszyscy 24 członkowie Rady Ministrów wypowiedzieli "Tak mi dopomóż Bóg" podczas zaprzysiężenia rządu.
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bezbożnicy w Sejmie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!