Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 01:05:02 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Uaktualnienia
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Uaktualnienia  (Przeczytany 7240 razy)
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« dnia: Października 24, 2015, 15:42:25 pm »

Pora wprowadzić poprawki w info.o tridentinach- w końcu w miastach diecezjalnych (skoro "starsi bracia i siostry" nie dopisali wcześniej  zmian we własciwych rubrykach, o co piszący te słowa nowicjusz jednocześnie prosi)

1. W Szczecinie msze św. niedzielne w FSSPX  mieś.temu zostały dość wyraźnie przesunięte, bo na 17.00. Dla częstych uczestników: spadły także pierwsze soboty.

http://www.piusx.org.pl/komunikaty/2015/190

Jeśli ktoś ma info, czy zadziałało to fekwencyjnie niech pisze. O innych ewent.powodach także.


2. Koszalin zaś doszlusował wreszcie, chyba po wakacjach, z indultem w KAŻDĄ niedzielę o 18ej(to jeszcze nie jest tak źle), co jak na okoliczności przyrody zachodniopomorskiej i zeszłoroczne zawirowania jest naprawde sporym osiągnięciem i wydarzeniem. Październik był dla niektórych także okazją, do pierwszej? NFRR w diec. sanktuarium skrzatuskim. W linku (lepszego pewnie nie będzie) są zdjęcia.

https://m.facebook.com/profile.php?id=252966554714430&refsrc=https%3A%2F%2Fm.facebook.com%2FMsza-Trydencka-W-Koszalinie-252966554714430%2F&_rdr#

 Ze względu na niepełną łączność, dopiero wczoraj doczytałem, ale postanowiłem nawiedzić okolice katedry osobiście w królewskie- jutrzejsze uroczystości( wcześniej, rok temu, otatnie niedziele mieś.były zbyt późno-nie miałem transportu-i w nowej archi-tekturze na skraju miasta, pamiętającej Pielgrzyma)

Pozdrawiam w związku ze świętem Króla; NIE ( - )demokreacji!
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #1 dnia: Sierpnia 08, 2016, 13:51:26 pm »

W Szczecinie najprawdopodobniej indult sie kończy. W tym tyg.mszy nie bedzie. 20. ostatnia...

W Pile podobno ma być od września. Tak przynamniej tydzień temu twierdził celebrans  po koszalińskim "franciszkowatym" indulcie.
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #2 dnia: Sierpnia 08, 2016, 17:10:03 pm »

W Szczecinie najprawdopodobniej indult sie kończy. W tym tyg.mszy nie bedzie. 20. ostatnia...

Nic się nie skończy. Powiem więcej rozwinie się :)
Kumaci wiedzą :P
Zapisane
zdewirtualizować awatary
B Rumm
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 166

« Odpowiedz #3 dnia: Sierpnia 08, 2016, 20:15:53 pm »

A propos Koszalina, to to co tam się... odprawia, to hybryda jakaś.
Żeby po tylu latach wciąż nie dało się porządnie odprawić niedzielnej Mszy śpiewanej, zgodnie z rubrykami...
Zapisane
B Rumm
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 166

« Odpowiedz #4 dnia: Sierpnia 09, 2016, 19:04:48 pm »

Cytuj
Co do koszalińskich- cotygodniowych podkreślmy- indultów nie byłbym aż tak kategoryczny. Jestem raczej gościem na nich, ale nie uważam by odstawały tak mocno od "średniej krajowej", włączając w nią także msze u Bractwa.
Nie bywam w aż tylu miejscach, by mieć rozeznanie co jest średnią krajową... być może mam gust spaczony przyzwyczajeniem do bydgoskiej pompy ;)
Zapisane
BMK
rezydent
****
Wiadomości: 309


Ora pro nobis, sancta Dei génetrix

« Odpowiedz #5 dnia: Sierpnia 09, 2016, 20:02:56 pm »

Bywam czasami w Koszalinie, a z terenu naszego kraju bywałem w Krakowie (FSPP), Wrocławiu (indult), Poznaniu (Wilda), Bydgoszczy (Sacre Coeur), Toruniu (indult, FSSPX), Bajerzu, Gdańsku, Gdyni (FSSPX, oo. franciszkanie) i nigdzie nie wdziałem tak niskiego poziomu, szczególnie służby liturgicznej. Nie chodzi mi o oprawę muzyczną, pompę, kadzidła itp., ale o w miarę poprawnie odprawioną Mszę Św. W Koszalinie nic się nie zmieniło w tej sprawie. Ostatnio jak byłem to wiernych przybyło, ale do służby liturgicznej nikt się tam nie rwie. Oprócz jak ktoś wyżej zauważył wielu celebransów to może być źródło problemu. Jeżeli czyta to ktoś z koszalińskiego środowiska to proszę się nie obrażać, ale może warto zwrócić się do kogoś o pomoc UnaCum czy coś takiego. Może ktoś kto zna się na rzeczy pomoże? Zapewniam o modlitwie w intencji koszalińskiego środowiska. Z Panem Bogiem.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #6 dnia: Sierpnia 10, 2016, 12:15:16 pm »

Cytuj
Ps. Wrażeniami z rozmowy z miejscowym, szeroko uśmiechniętym (na widok zmieszanych-jeśli nie wstrząśniętych starszych ludzi) kościelnym-klucznikiem... nie będe sie dzielił.

Zachowanie kościelnego, siostry zakrystianki itp  jest tylko do bólu szczerym odbiciem stosunku proboszcza do wiernych i Mszy św. Mieliśmy okazję posmakować tego w Jazgarzewie pod Piasecznem.
Kościelny poczuł zapewne, ze jest spuszczony z łańcucha, siostra w kancelarii warczy do słuchawki telefonu, gdy ktoś pyta o Tridentinę, to janopawłowa norma... a przykład idzie od wielebnego (którego naciska moderator ds duszpasterstwa a moderatora op...dziela sam biskup. Taka to piramida miłości.)

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #7 dnia: Sierpnia 10, 2016, 14:26:12 pm »

Cytuj
Co do koszalińskich- cotygodniowych podkreślmy- indultów nie byłbym aż tak kategoryczny. Jestem raczej gościem na nich, ale nie uważam by odstawały tak mocno od "średniej krajowej", włączając w nią także msze u Bractwa.
Nie bywam w aż tylu miejscach, by mieć rozeznanie co jest średnią krajową... być może mam gust spaczony przyzwyczajeniem do bydgoskiej pompy ;)

Jeszcze nie byłem, aczkolwiek domyślam sie tamtejszego poziomu/pionu :-) po samej ogólnej postawie i poglądach szanownego celebransa. Oby było takich więcej, ale i wybitnym zdarzaja sie wpadki-miałem tej zimy okazje radiowo trafić na takową w rekolekcjach wielkopostnych.
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
B Rumm
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 166

« Odpowiedz #8 dnia: Sierpnia 12, 2016, 00:57:11 am »

Cytuj
Oby było takich więcej, ale i wybitnym zdarzaja sie wpadki
Nie no, jasne że wpadki się zdarzają.

Cytuj
cotygodniowa-od kilkunastu mies.-indultowa tridentina na dowolnym poziomie jest lepsza od "katolicko"-polskiej współczesnej urawniłowki. Ale jeszcze 3 lata temu np.w tym temacie też walczyłbym zapewne o jak najwyższy poziom
Dobrze że w ogóle jest, oczywiście. Ale dlaczego nie walczyć o poziom?
Tam by się przydał ktoś kto dobrze ogarnia ceremoniał by uporządkował służbę i naprostował osobliwości miejscowego rytu.
Zapisane
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #9 dnia: Września 03, 2017, 11:34:51 am »

Jak co roku sec.vacatio na terenie starej diec. kamieńskiej zmiany godzin celebr.

W Bractwie dla mnie :-)  na korzyść-wieczorna pora (wyjątek 1sza sob:10.00)+...koniec konkurencji o ten sam elektorat w narzuconej w ostatnim roku przez indult h.
http://www.piusx.org.pl/komunikaty/2017/229

Edit: chociaż właśnie doczytałem nie do końca koniec, w każdym razie jeśli chodzi o pierwsze soboty. Gdyż takowe +pierwsze piątki+ pojawiły sie wreszcie w Fsspx, a w Środowisku zmieniła sie właśnie pora na wieczorną i przy okazji msc.ze św.Kristofera na Mizerakordynę-nowa lokalizacja,zobaczymy do kiedy.
https://pl-pl.facebook.com/tradycjaszczecin/

 Ps.  Msze u Krzysztofa raczej nie były ostatnio codziennie-teraz jest tak na pewno, ale jest bonus dla miejscowych-niedzielna kompleta (szkoda, że nie nieszpór:-)
Ps#2. Prośba do biegłych o poprawki na Msza.net

W Koszalinie niedzielna godz.niby stała, ale dość często przesuwała się ona na 16.00. Zapowiadane są na str.facebukowej też celebry w większe i mniejsze św, więc warto częściej zaglądać:

https://pl-pl.facebook.com/tradycja.koszalin/

Na str. x. Pietrasa radosnych wieści pare dni temu nie było, więc pewnie zostaje jedna stała na miesiąc (mam nadzieje że chociaż to min.:-)

Nie wiem co dalej z Piłą- może ktoś wie czy...tamto co było, to...by było na tyle.
« Ostatnia zmiana: Września 04, 2017, 22:17:21 pm wysłana przez secessio » Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #10 dnia: Sierpnia 22, 2018, 11:21:42 am »

Minionej wprawdzie niedzieli (VIII.18.), ale ...

https://pl-pl.facebook.com/tradycjaszczecin/

...DODATKOWO: ...

...warte uwagi, szczególnie w kontekście sławnej dysputy z x.Karolem. Może nadszedł "najwyższy czas" na kolejną? Zapewne nie jestem najlepiej poinformowanym nowicjuszem w tem tem.,ale zdaje mnie sie że to Jego (x.Tadeusza:-)  pierwszyzna?
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
Augustinus
adept
*
Wiadomości: 31

« Odpowiedz #11 dnia: Sierpnia 22, 2018, 23:09:07 pm »

Tak, x. Tadeusz po raz pierwszy celebrował Mszę św. w NFRR - ale zachwyciwszy się powiedział, że ma nadzieję że będzie to czynił częściej (przy okazji przyjazdów do Szczecina)
Zapisane
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #12 dnia: Sierpnia 23, 2018, 16:21:57 pm »

Fiat... & AMDG!
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #13 dnia: Października 31, 2018, 12:43:11 pm »

1.XI w Koszalinie o 17.30.
2.XI najbliżej w Szczecinie u piusów. 18.30- uroczyste Requiem, wcześniej cicha (I.piątkowa?- osobiscie nie potrafie łączyć dość różnych "okazji" w tym samym dniu)
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #14 dnia: Października 31, 2018, 17:30:39 pm »

1.XI w Koszalinie o 17.30.
2.XI najbliżej w Szczecinie u piusów. 18.30- uroczyste Requiem, wcześniej cicha (I.piątkowa?- osobiscie nie potrafie łączyć dość różnych "okazji" w tym samym dniu)

2 listopada każdy kapłan odprawia 3 Msze święte z fomrularza Requiem, więc zwykle 2 Msze ciche i 1 śpiewaną. Podobnie zresztą w Boże Narodzenie.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Uaktualnienia « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!