Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:40:10 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wybory do Sejmu RP. 25.10.2015
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 6 Drukuj
Autor Wątek: Wybory do Sejmu RP. 25.10.2015  (Przeczytany 16943 razy)
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« dnia: Października 18, 2015, 12:30:21 pm »

Pozostał tydzień. Może byśmy sobie trochę PO PO- litykowali?
Jakie nastroje i prognozy? Kto wygra? I dlaczego?
Niezmiernie irytuje mnie postawa pro peowskich mediów.
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #1 dnia: Października 18, 2015, 12:45:40 pm »

1. Zgadzam się, że w mediach widać wyraźnie ogólną "koalicję" wszystkich sił przeciw PiS.

2. Obawiam się, że realny może okazać się scenariusz niestabilnego parlamentu i rządu: PiS po wygraniu może nie być w stanie stworzyć stabilnej koalicji i rządu,
co być może nawet doprowadzi do następnych przedterminowych wyborów przed upływem pełnej czteroletniej kadencji.
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #2 dnia: Października 18, 2015, 13:09:20 pm »

Osoba o nazwisku Ewa Kopacz jest dla mnie okrutnym testem na miłość bliźniego.

BTW Gdyby wiadoma wpadka Ewy K. , która wypowiedziała się o potrzebie wzmacniania granicy węgiersko-syryjskiej !!! (ani mru-mru o tym w oficjalnych mediach)
przydarzyła się pani Beacie Szydło, - byłby kociokwik i kpiny do końca kampanii przedwyborczej.

Zauważę przy okazji, że sadząc po ilości lajków na interii PIS ma przytłaczającą przewagę.

Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3 dnia: Października 18, 2015, 17:21:34 pm »

Wlasnie ukazala sie ksiazka bylego polityka minn min spraw zagranicznych philippa de villiers "nadszedl czas by powiedziec co widzialem"
https://m.youtube.com/watch?v=D51-iUerlHI
Ksiazka bije rekordy sprzedazy. Pisze co widzial, wiec ksiazka nie ukaze sie w Polsce bo ani lewicy ani prawicy nie bedzie na reke. Jako, ze UE dla po i pisu jest latarnia morska i zrodlem wszelkich standardow demokracji.

De villiers pisze jak wygrywa sie wybory:

- trzeba kupic sondaze.
Samochody bilbordy to nie sa koszty. Kosztem jest kupienie sondazy. Bylismy na poziomie 2% i kupilismy na 12%. Dostalismy 10%. (Swietnie widac to bylo u Petru. Nagle poparcie 15% ile to musialo kosztowac? Podatnika ;D )
Politycy francuscy powiedza wyborcom wszystko jezeli tylko slupki skocza o 4 pkty. (Wystapienie sejmowe Kaczora dot. Imigrantow)
Ponadto politycy francuscy kupieni sa przez Katar i Arabie saudyjska, ktore kupuja francuska bron. Kraje te mowia : bedzie zakup samolotow ale wpierw zniszczcie Assada. I tak to dziala...... No i wasalstwo wobec usa z postawa lokciowo kolankowa.
Polscy politycy wola, jak ujawnil Sikorski, inna pozycje - ale to szczegol.
Wszystkie podobienstwa do polityki w Polsce sa przypadkowe, nieprawdziwe. Np. Polska nie produkuje juz samolotow bojowych i jest tylko rynkiem zbytu.
Zostal do wyborow tydzien, wiec za chwile zostana uruchomieni aktywisci by wycisnac z forow internetowych kilka punktow dla partii bioracej od koncernow europejskich oraz dla tych co to biora o amerykancow (ale za to pokropieni sa woda swiecona)



Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #4 dnia: Października 20, 2015, 17:22:48 pm »

Co powinien zrobić Jarosław Kaczyński, żeby zdobyć ponad 50% mandatów?
... wyrzucić z hukiem Antoniego Macierewicza z PiS!! https://www.youtube.com/watch?v=QjkFNHq2kgs
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #5 dnia: Października 21, 2015, 13:46:55 pm »

A jakie u P.T. forumowiczów wrażenia po debatach?

Jeszcze około 100 godzin zostało minus sen.  :)
Zapisane
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #6 dnia: Października 21, 2015, 16:24:09 pm »

Co powinien zrobić Jarosław Kaczyński, żeby zdobyć ponad 50% mandatów?
... wyrzucić z hukiem Antoniego Macierewicza z PiS!! https://www.youtube.com/watch?v=QjkFNHq2kgs

I sam odejść na zasłużoną emeryturę!
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #7 dnia: Października 21, 2015, 22:22:48 pm »

A jakie u P.T. forumowiczów wrażenia po debatach?

Jeszcze około 100 godzin zostało minus sen.  :)
U nas jak u nas, ale mendia głównego ścieku pieją z zachwytu nad nowym czerwonym mesjaszem ((C) Ziemkiewicz) - czyli kolesiem o nazwisku Wydma (tyle, że w bardziej koszernej wersji językowej).
I strugają z banana nowego lidera, nową jakość i w ogóle powiew świeżości na lewicy.
Żenujące to tym bardziej, że facet serwował takie farmazony, że głowa boli.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #8 dnia: Października 22, 2015, 03:28:52 am »

Wydma? w sensie zandberg? A kim w ogóle on jest, że założył partię i wchodzi zapewne do sejmu?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #9 dnia: Października 22, 2015, 10:39:49 am »

Partia pana Wydmy to chyba jakiś żart.
W programie mają m.in. propozycję skali podatkowej kończącej się na 75%.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #10 dnia: Października 22, 2015, 11:57:10 am »

Kobieta, która nie boi sie powiedzieć prawdy w oczy idiotom!

https://www.facebook.com/katarzyna.jaszcz.3/posts/835361936585151

https://www.facebook.com/adam.martyna.5/posts/1146121082082721
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2015, 23:13:54 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #11 dnia: Października 22, 2015, 13:00:47 pm »

Kobieta, która nie boi sie powiedzieć prawdy w oczy idiotom!

https://www.facebook.com/adam.martyna.5/posts/1146121082082721


Tego nie pokażą w telewizji. Pokazywać i rozsyłać dalej.
Zapisane
Seb. Kozłowski
rezydent
****
Wiadomości: 291

« Odpowiedz #12 dnia: Października 22, 2015, 20:37:57 pm »

Podpisałbym się pod tym, co ta pani mówi, ale wstydziłbym się przyznać do PiS-u. Przypominam, że socjalizm został potępiony przez papieży.
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2015, 20:39:46 pm wysłana przez Seb. Kozłowski » Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #13 dnia: Października 22, 2015, 21:21:23 pm »

Podpisałbym się pod tym, co ta pani mówi, ale wstydziłbym się przyznać do PiS-u. Przypominam, że socjalizm został potępiony przez papieży.

Proszę mi wypunktować co jest złego w PiSie bo ja w polityce mało kumaty jestem A więc?
Zapisane
Seb. Kozłowski
rezydent
****
Wiadomości: 291

« Odpowiedz #14 dnia: Października 23, 2015, 15:58:01 pm »

Podpisałbym się pod tym, co ta pani mówi, ale wstydziłbym się przyznać do PiS-u. Przypominam, że socjalizm został potępiony przez papieży.

Proszę mi wypunktować co jest złego w PiSie bo ja w polityce mało kumaty jestem A więc?
Pozwolę sobie wstrzymać się z udzieleniem odpowiedzi na pańskie pytanie. Tymczasem przeanalizuję tu pańską wypowiedź, bo, jak Pan za pewne wie, lubuję się w tego rodzaju analizach. Czytając pierwszy raz "Władcę pierścieni" zdumiewałem się, jak to Dunedainowie potrafili więcej dowiedzieć się z czyjej wypowiedzi, niż rozmówca sam chciał powiedzieć i zapragnąłem nauczyć się tej sztuki. Zobaczmy, czy udało mi się to choćby w niewielkim stopniu.

Zaczyna Pan tak:
Proszę mi wypunktować...
To brzmi ciekawie. Gdyby napisał Pan "proszę wypunktować...", brzmiałoby to jak prośba. A wyrażenie "proszę mi wypunktować..." brzmi znacznie mocniej, niż prośba, to brzmi jak żądanie jakieś. Tak od razu z grubej rury! :) Jest też możliwa taka interpretacja, że prosi Pan o wypunktowanie specjalnie dla Pana, o coś w rodzaju indywidualnej rozmowy. Jeśli ta druga interpretacja jest właściwa, to koresponduje ona z dalszą częścią pańskiej wypowiedzi i wzmacnia efekt dysproporcji, o którym mowa poniżej.
Przejdźmy dalej.
...co jest złego w PiSie...
Uważa Pan, że jest coś złego w tej partii? A może zgadza się Pan z opinią, że jest w niej coś złego? W każdym razie to pańskie słowa, nie moje. Dlatego żądanie, abym wyjaśniał Panu założenia, które Pan poczynił jest absurdalne, albo prowokacyjne, albo jedno i drugie.
Proszę mi wypunktować co jest złego w PiSie bo ja w polityce mało kumaty jestem
Skoro ustaliliśmy, że słowa "co jest złego w PiSie" są pańskimi, a nie moimi, to możemy teraz rozważyć motyw, który powodował Panem, że zażądał Pan absurdalnie i/lub prowokacyjnie ode mnie wypunktowania. Ciekawe jest to, że stawia się Pan w roli zagubionego w meandrach polityki, a wywyższa mnie do pozycji znawcy tematu. (Druga interpretacja wyrażenia "proszę mi wypunktować..." wzmacnia tę urojoną dysproporcję pomiędzy Panem a mną.) Jasne jest dla mnie, że Pan kpi i usiłuje zagrać na mojej próżności, aby potem ośmieszyć. Uważa mnie Pan za głupca, licząc, że nabiorę się na ten wulgarny wybieg i wejdę w uprzednio przygotowaną zasadzkę.

Usiłował Pan zagrać na mojej pysze, której - jak zapewne słusznie Pan ocenił - wcale mi nie brak.
Dziękuję Panu za tę lekcję, którą odnoszę do siebie: nigdy nie usiłuj, Kozłowski, rzucać w nikogo łajnem, aby zrobiwszy unik, nie zostawił cię, jak błazna, z upapranymi rączkami. :)

Na tym kończę. Wkrótce rozpoczyna się ciiiisza. ;)
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wybory do Sejmu RP. 25.10.2015 « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!