Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:40:50 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Jak to skomentować? - ks. Krzysztof Charamsa ...
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: Jak to skomentować? - ks. Krzysztof Charamsa ...  (Przeczytany 28138 razy)
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #30 dnia: Października 03, 2015, 22:48:40 pm »

Najlepszy komentarz, cytuję całość :

sobota, 3 października 2015

A teraz Drogie Misie, w przeddzeń synodu spójrzcie z boku na ten cały posoborowy watykański pierdolnik i powiedzcie mi, jak ja mam używając nieubłaganych zasad logiki nawracać swoich bliźnich do Kościoła i się jednocześnie nie ośmieszać?

Dextimus


Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #31 dnia: Października 03, 2015, 22:53:55 pm »

Wcale nie jego sodomia spowodowała 'kary" dyscyplinarne, ale fakt odbycia konferencji prasowej zanim rozpoczął się Synod. No cóż, pospieszył się, nie wytrzymał napięcia i teraz  ojcowie synodalni znajdą się pod presją mediów.

[...]And, one other nugget: According to the pope's spokesman, this priest being an active homosexual, that was not what got him fired from his numerous posts. No, that merits "respect," according to the Vatican. The only reason they fired him is because he held a press conference before the start of the Synod of Sex which would put the Synod fathers through "undue media pressure."[...]

http://rorate-caeli.blogspot.com/2015/10/for-record-high-ranking-vatican.html#more
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2015, 22:58:32 pm wysłana przez CiociaA » Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #32 dnia: Października 03, 2015, 23:06:16 pm »

Deklaracja ks. Charamsy ws. orientacji seksualnej w przededniu synodu o rodzinie to akt nieodpowiedzialności. Oczywiste jest, że nie będzie mógł pełnić dotychczasowych funkcji – napisał rzecznik Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardi.
No proszę, Kościół przyjął frazeologię nieprzyjaciół.
Zapisane
superfluus
rezydent
****
Wiadomości: 428

« Odpowiedz #33 dnia: Października 03, 2015, 23:54:51 pm »

X. Ch. pewnie długo to przygotowywał i jest gotów na wylot. To wygląda na świetnie przygotowane wydarzenie.
W tym wszystkim ofiarą (której mi nie żal) został "Tygodnik Powszechny", który "kupił" wypowiedzi tego księdza, podpierając się jego pozycją. Jednego dnia atakują xOko, a następnego dnia ten, który firmuje atak, popełnia tzw. coming out. Zresztą, sekundująca TP, GazWyb także chyba została zaskoczona, ale oni tam to sobie szybko zmienią narrację i jakoś to przetłumaczą.

W najbliższym "Wprost" będzie wywiad z xCh. Bardzo ciekawe są okoliczności, w jakich do niego doszło. Właśnie to świadczy o tym, że w sumie całą tę sprawę od początku do końca przeprowadził wspomniany duchowny z KNW.

"Dlaczego opublikowaliśmy wywiad z ks. Charamsą?
Ksiądz Krzysztof Charamsa w wielkiej tajemnicy skontaktował się z nami przed tygodniem, obiecując ekskluzywny wywiad. Chciał wyjawić swój dramat, rozterki życiowe kogoś, kto wspiął się wysoko w watykańskiej karierze, miał być autorytetem w kwestiach nauki i wiary.
Swoim zaangażowaniem i oddaniem Kościołowi zaskarbił sobie zaufanie kolejnych papieży. Bywało, że pracował w ich bliskim otoczeniu, i z naszych informacji wynika, że nigdy nie dał się poznać jako otwarty czy nawet umiarkowany krytyk hierarchii kościelnej. W miarę upływu dni dowiadywaliśmy się o kolejnych tytułach czy stacjach radiowych w Europie, które otrzymały podobne obietnice. W końcu okazało się, że ksiądz, który od jakiegoś czasu planował książkę o swoim życiu w zakłamaniu, rozesłał listy czy wywiady do możliwie dużej liczby tytułów, dostosowując ich treść do profilów gazet w nadziei na lepszą promocję.
Ciekawy swoją drogą marketing oparty na antykościelnych sentymentach. Niezależnie od tego, na co liczył ksiądz prałat, uznaliśmy, że – w kontekście jego całego życia – rozmowa jest na tyle bulwersująca i oddająca coraz dziwniejsze procesy zachodzące w otoczeniu papieża Franciszka, że powinniśmy ją opublikować, dać szansę czytelnikom, żeby mogli wyrobić sobie własne zdanie. Dziś bardziej niż medialna kariera Charamsy i bardziej nawet niż moralna postawa księdza, który po latach służby i nauczania wiary objawia się jako zapiekły wróg fundamentalnych wartości Kościoła katolickiego, interesuje nas reakcja samego Watykanu. To ważny test dla Kościoła, zwłaszcza w kontekście bezceremonialnego ataku ks. Charamsy na polskich księży, na ich morale. Przez kogoś, kto ma nadzieję zapewnić sobie nową karierę – w kongregacji kapłanów gejów i lesbijek".

https://www.facebook.com/tygodnikwprost?fref=ts
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #34 dnia: Października 04, 2015, 01:04:30 am »

Cóż .. szambo wybija....tyle powiem..smutne....
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #35 dnia: Października 04, 2015, 07:20:48 am »

Artykuł w GN:

http://gosc.pl/doc/2739918.Gdy-ksiadz-oglasza-ze-ma-narzeczonego

i fragment komentarza:

Cytuj
I jeszcze jedno ci powiem. Tym razem nie będzie to uogólnienie. Jestem księdzem. Od ponad 20 lat. I nie znam osobiście ŻADNEGO księdza geja.

Tu rodzi się pytanie: W jaki sposób przez sześć lat można ukryć tego rodzaju upodobania? W pracy przebywamy 8 godzin 5 dni w tygodniu, a wszyscy wiedzą wszystko o wszystkich. Pamiętam takie sytuacje, ze facet przyszedł do nowej pracy i od razu budził podejrzenia, że jest gejem, potem okazywało się, że uzasadnione. A przecież klerycy przebywają ze sobą 24 godziny na dobę. Nie wierzę, że można to ukryć i nie wierzę, ze ów duchowny nie zna żadnego księdza-geja.
 
Zapisane
pomponiagrecyna
Gość
« Odpowiedz #36 dnia: Października 04, 2015, 09:36:01 am »

Przemiana świadomości zaczyna się zawsze od zmiany pojęć. Skoro Kościół homoseksualizm traktuje jako jedna z alternatywnych orientacji seksualnych, to "kim ja jestem, by ich osądzać"? Chyba tylko pozostaje nam modlitwa za rozpoczynający się dziś synod, ale mam złe przeczucia. Żyjemy w czasach ogromnego zagubienia Kościoła i wiernych, które to czasy były przepowiadane.
Artykuł w GN:

http://gosc.pl/doc/2739918.Gdy-ksiadz-oglasza-ze-ma-narzeczonego

i fragment komentarza:

Cytuj
I jeszcze jedno ci powiem. Tym razem nie będzie to uogólnienie. Jestem księdzem. Od ponad 20 lat. I nie znam osobiście ŻADNEGO księdza geja.

Tu rodzi się pytanie: W jaki sposób przez sześć lat można ukryć tego rodzaju upodobania? W pracy przebywamy 8 godzin 5 dni w tygodniu, a wszyscy wiedzą wszystko o wszystkich. Pamiętam takie sytuacje, ze facet przyszedł do nowej pracy i od razu budził podejrzenia, że jest gejem, potem okazywało się, że uzasadnione. A przecież klerycy przebywają ze sobą 24 godziny na dobę. Nie wierzę, że można to ukryć i nie wierzę, ze ów duchowny nie zna żadnego księdza-geja.
 
Nie od dziś wiadomo, że pod latarnią najciemniej i że w Watykanie działa homoseksualne lobby, którego głównym zadaniem jest między innymi tuszowanie tego plugastwa.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #37 dnia: Października 04, 2015, 11:30:30 am »

Tu rodzi się pytanie: W jaki sposób przez sześć lat można ukryć tego rodzaju upodobania? W pracy przebywamy 8 godzin 5 dni w tygodniu, a wszyscy wiedzą wszystko o wszystkich. Pamiętam takie sytuacje, ze facet przyszedł do nowej pracy i od razu budził podejrzenia, że jest gejem, potem okazywało się, że uzasadnione. A przecież klerycy przebywają ze sobą 24 godziny na dobę. Nie wierzę, że można to ukryć i nie wierzę, ze ów duchowny nie zna żadnego księdza-geja.
Ja akurat uwazam, ze to jest mozliwe, zeby nie wiedziec, ze ktokolwiek jest gejem w seminarium. Bo seminarium to nie jest normalne zycie, ze ludzie sie spotykaja, maja swoje znajomosci, imprezy i pewne rzeczy wychodza i w gruncie rzeczy czlowiek nie musi/nie ma interesu ukrywac pewnych rzeczy. W seminarium jest inaczej nawet jesli na to popatrzymy czysto po ludzku bez oceny zachowania (abstrahujac od tego, ze przyszly ksiadz powinien sie przygotowywac do zycie w celibacie i czystosci): jesli ktos jest/bylby aktywnym homoseksualista/heteroseksualista to musi swoja aktywnosc seksualna ukrywac i - prosze mi wierzyc - sam nie jestem w stanie powiedziec, ze ktos w seminarium byl czy nie byl homo czy prowadzil aktywne zycie seksualne, bo mnie to nie interesowalo i naprawde nie bylo tego widac. Ale doswiadczenie i zycie uczy, ze pewnie takich ludzi troche bylo, ale wychodzi to bardziej po seminarium a czasem sie i tak czlowiek zdziwi jak sie dowie.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #38 dnia: Października 04, 2015, 11:47:13 am »

W 2010 roku w jednej z audiencji ogólnej papiez Benedykt XVI mówił o św. Katarzynie ze Sieny, że:  św. Katarzyna Sieneńska to mistyczka, którą Bóg dał ludziom drugiej połowy XIV w. na ich trudne czasy. Nie wahała się napominać samego papieża, domagając się, by powrócił z Awinionu do Rzymu. Cała wypowiedź Benedykta XVI z tej audiencji ogólnej tu:

https://info.wiara.pl/doc/677812.Doradzala-nawet-papiezowi


Pisała on wiele listów do papieża Grzegorza XI. Między innymi w liście: marzec - kwiecień 1376 pisała:

W imię Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego i słodkiej Maryi.

Najdroższy i najmilszy Ojcze Święty w Chrystusie, słodkim Jezusie. Ja, twoja niegodna córka, Katarzyna, sługa i niewolnica sług Jezusa Chrystusa, piszę do ciebie w drogocennej Krwi Jego, przepełniona pragnieniem ujrzenia pełni łaski Bożej w tobie. Pragnę, abyś z pomocą Bożej łaski stał się przyczyną i narzędziem uspokojenia całego świata. Proszę cię, miły mój Ojcze Święty, użyj skwapliwie narzędzia swej władzy i mocy z nienasyconym pragnieniem pokoju, chwały Bożej i zbawienia dusz. Jeżeli zaś mi powiesz, Ojcze: świat jest tak udręczony i niespokojny, więc jakże osiągnę pokój? Wtedy odpowiem ci tak w imieniu Chrystusa Ukrzyżowanego: mocą swej władzy musisz dokonać trzech rzeczy.

Przede wszystkim musisz wyrzucić z ogrodu świętego Kościoła cuchnące kwiaty, śmierdzące nieczystością i chciwością oraz nadęte pychą, czyli złych pasterzy i przełożonych, którzy swą zgnilizną zatruwają i zanieczyszczają ten ogród. O, miły nasz zarządco, byłoby naprawdę dobrze, gdybyś użył swej władzy do wykorzenienia i wyrzucenia cuchnących kwiatów. Wyrzuć je daleko, żeby nie miały już dostępu do władzy. Zmuś je, aby starały się odzyskać najpierw panowanie nad sobą, prowadząc święte i dobre życie. W ogrodzie zaś posadź wonne kwiaty, czyli takich pasterzy i zarządców, którzy są prawdziwymi sługami Jezusa Chrystusa, troszczą się tylko o chwałę Bożą i o zbawienie dusz oraz opiekują się ubogimi.(...)



Jakże te słowa aktualne dziś.
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2019, 20:24:26 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #39 dnia: Października 04, 2015, 18:29:16 pm »

Nie zapominajmy, że eksponowanie wątków sodomickich i pedofilskich jest jeszcze jedną formą walki z celibatem. Trudno doprawdy gdybać, ale gdyby...w roku miłosierdzia uznano dewiantów za tych, których "nie można osądzać", równiż tych wewnątrz KK, bo niby dlaczego pozbawić ich "miłosierdzia"...
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #40 dnia: Października 04, 2015, 21:10:21 pm »

Rzygać się chce - a nie obejrzałem żadnego filmiku ani zdjęcia tego nieszczęśnika.
Rzygać się chce na samą myśl o tym.
Ależ nisko upadają ludzie, obrzydliwość.

Widać już wyraźnie, że zrzucają maski. Na wszystkich szczeblach, zrzucają bo są już tak pewni, że się niczego nie boją.
Bardzo dobrze, jak najwięcej prawdy musi ujrzeć światło dzienne, lepsza otwarta wojna - nawet domowa i totalna niż kolejne lata cichego psucia i gnicia.

Mam nadzieję (i chyba tak jest) że całe rzesze dobrych, pobożnych ale nie ortodoksyjnych kapłanów pozbywają się właśnie resztek złudzeń.
Nie ma i nie będzie pokoju z tą sodomią. A więc wojna.


Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #41 dnia: Października 04, 2015, 21:41:10 pm »

Charamsa? Charamsa? Na stronie internetowej moikrewni.pl  sprawdziłem - jest 7 osób o tym nazwisku w Polsce. Skąd to się wzięło?
Patrząc na fizjonomię naszego "bohatera" mam natychmiastowe skojarzenia z plemieniem wiecznych koczowników, z pustynią i wielbłądami.

Anglicy mawiają; there's something fishy about him - jest w nim coś śliskiego (od ryby). W istocie. Jedzie pedałem na milę.

Wiem, wiem. Mam go miłować jako bliźniego. A więc miłuję go, ale nie tak jak on Eduardo. Miłujecie go, bracia?

Zapisane
STS
rezydent
****
Wiadomości: 334

« Odpowiedz #42 dnia: Października 04, 2015, 21:44:08 pm »

Widać już wyraźnie, że zrzucają maski. Na wszystkich szczeblach, zrzucają bo są już tak pewni, że się niczego nie boją.
Bardzo dobrze, jak najwięcej prawdy musi ujrzeć światło dzienne, lepsza otwarta wojna - nawet domowa i totalna niż kolejne lata cichego psucia i gnicia.
Zgadzam się w zupełności. Mam szczerą nadzieję, że obecny synod wytoczy jasną granicę między tymi, którzy służą diabłu, a tymi, którzy służą Chrystusowi i Kościołowi. Szczerze wolę schizmę "niemiecką" (która już nieformalnie ma przecież miejsce) niż to postępujące "psucie i gnicie" Kościoła od środka. Najgorsze, co mogłoby się zdarzyć, to rozwiązanie na wzór Vaticanum II - teoretycznie nic nie zmieniamy i nadal wszyscy jesteśmy w tym samym jednym Kościele, a praktycznie (pod pozorem okrągłych i mglistych słówek) wywracamy doktrynę do góry nogami.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #43 dnia: Października 04, 2015, 22:15:22 pm »

Charamsa? Charamsa? Na stronie internetowej moikrewni.pl  sprawdziłem - jest 7 osób o tym nazwisku w Polsce. Skąd to się wzięło?
Patrząc na fizjonomię naszego "bohatera" mam natychmiastowe skojarzenia z plemieniem wiecznych koczowników, z pustynią i wielbłądami.
Musi chrzczony scyzorykiem? Też mię się tak skojarzyło...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #44 dnia: Października 04, 2015, 22:32:24 pm »

Najlepsze jest to "oświadczenie" O. Lombardiego ( nomen omen...):"mimo szacunku na jaki zasługują wydarzenia i sytuacje osobiste oraz refleksje na ten temat decyzja, by dokonać tak głośniej manifestacji w przeddzień otwarcia Synodu wygląda bardzo poważne i nieodpowiedzialnie, ponieważ zmierza do narzucenia zgromadzeniu synodalnemu nieuzasadnionego nacisku mediów.... " - to jest po prostu kpina jakaś ...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Jak to skomentować? - ks. Krzysztof Charamsa ... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!