Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 23, 2024, 09:06:38 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231954 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Jak to skomentować? - ks. Krzysztof Charamsa ...
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: Jak to skomentować? - ks. Krzysztof Charamsa ...  (Przeczytany 28311 razy)
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #15 dnia: Października 03, 2015, 13:21:51 pm »

"Oczywiste jest, że nie będzie mógł pełnić dotychczasowych funkcji – napisał rzecznik Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardi".

Ściśle rzecz biorąc: nie został odwołany, ale jest zapowiedź jego odwołania.

Póki co: ordynariusz Kapelana Jego Świątobliwości,Doktora Teologii Księdza Krzysztofa Charamsa - milczy:

http://www.diecezja-pelplin.pl/kaplani/spis-kaplanow/509-ks-krzysztof-charamsa

Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #16 dnia: Października 03, 2015, 13:34:25 pm »

No oczywiście, że jest już news w mediach i na interii. Będzie kociokwik przez kilka dni.
Ale zaczął się na szczęście konkurs Chopinowski. Jest gdzie uciec. (TV Kultura.) Dobrze, że Fryderyk nie był pedałem.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #17 dnia: Października 03, 2015, 14:48:44 pm »

Dobrze, że Fryderyk nie był pedałem.
Ale Chopin jak wiemy była kobietą  ;)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #18 dnia: Października 03, 2015, 15:58:07 pm »

Jest już drugi film:
https://www.youtube.com/watch?v=arKKnn62czg
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #19 dnia: Października 03, 2015, 16:09:07 pm »

Biskup pelplinski upomina:

http://diecezja-pelplin.pl/diecezja/komunikaty/1267-komunikat-rzecznika-diecezji-pelplinskiej
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #20 dnia: Października 03, 2015, 18:09:01 pm »

Ja tych filmów nie jestem w stanie oglądać. No chyba żebym potrzebował jakiegoś emetyku. Nie rozumiem: czy ten ksiądz przedtem się lepiej ukrywał, nie mówił i nie gestykulował w taki manieryczny, pretensjonalny sposób? Przecież to tak jakby (używając stwierdzenia papieża Franciszka) nosił identyfikator z napisem "gay".
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #21 dnia: Października 03, 2015, 18:13:00 pm »

Bardzo dobry komentarz do ostatnich wydarzeń w Polsce i na świecie:

https://www.youtube.com/watch?v=BRwDNwEpKwc

Zapisane
pomponiagrecyna
Gość
« Odpowiedz #22 dnia: Października 03, 2015, 19:04:35 pm »

Szkoda, że to znowu Polak. Niby Pan Jezus miał nas wywyższyć jako naród w objawieniach św. Faustyny, a tu..najgorszy chłam wyłazi. Często się zastanawiam jak to daleko sięga? Jak daleko sięgają, powiedzmy to sobie szczerze, również zaniedbania św. Jana Pawła II? Dlaczego nie ustąpił, skoro był zmożony chorobą i niezdolny po części do pełnienia urzędu? Tak, był to święty człowiek i do pięt Mu nie dorastam i nigdy nie dołączę do karawany wściekłych psów szczekających na Niego. Ale czasem mnie niepokoi, że brudy, które teraz wyciągane są na światło dzienne mają swój początek w pontyfikacie św. Jana Pawła II. Myślę po prostu, że przeciwnicy Kościoła wykorzystali niedyspozycyjność św. Jana Pawła II w wielu sprawach, również w obsadzaniu stanowisk kościelnych. A to, że akurat teraz to wszystko wychodzi z taką intensyfikacją to oczywiście sprawa szatana, któremu bardzo zależy na poniewieraniu Kościoła.
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2015, 19:06:39 pm wysłana przez pomponiagrecyna » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #23 dnia: Października 03, 2015, 19:56:21 pm »

Cytuj
Myślę po prostu, że przeciwnicy Kościoła wykorzystali niedyspozycyjność św. Jana Pawła II w wielu sprawach
z pewnością i tak było.
Tym niemniej unikajmy chciejstwa i przypisywania wielkim ludziom czynów i intencji, których nie mieli. Kard. Wyszyński miał ponoć "palić na stosie Buniniego" "wypowiadać się krytycznie o NOM" etc. Jan Paweł II był wprowadzany w błąd przez otoczenie. Nie przerabiajmy historii - byli jacy byli co nie umniejsza ich wielkości. Stalin też "podobno nic o gulagu nie wiedział" a uwięzieni komuniści pisali z obozów do niego skargi.

Widocznym znakiem gangreny był Sobór VII a teraz tylko zbieramy owoce:
prof Paź:
https://www.facebook.com/gedeania/posts/1503723836607063

http://breviarium.blogspot.com/
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2015, 19:59:15 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #24 dnia: Października 03, 2015, 21:16:03 pm »

 Deklaracja ks. Charamsy ws. orientacji seksualnej w przededniu synodu o rodzinie to akt nieodpowiedzialności. Oczywiste jest, że nie będzie mógł pełnić dotychczasowych funkcji – napisał rzecznik Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardi.

Tia...
Jakby siedział cicho na swoim wypieszczonym tyłeczku  to by był odpowiedzialnym księdzem. ;D
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #25 dnia: Października 03, 2015, 21:32:24 pm »

Ja tych filmów nie jestem w stanie oglądać. ....
Ja tez tych filmikow nie moge ogladnac. Wczorajszy ogladnalem chyba 5 sekund i bylem zazenowany a reszte ogladnalem z kolega (ksiedzem oczywiscie hehe). A drugiego nie ogladne, bo przede wszystkim nie jestem w stanie na tego ksiedza patrzec wlasnie przez jego jego zachowanie, sposob mowienia, gestykulacji. A juz calkiem zaplusowaly sformulowania typu funkcjonariusz, swieta inkwizycja, rodziny homoseksualne i ataki na ubiory (czy jakos tak) "mojej grupy spolecznej". Wydaje mi sie, ze postanowil naprawde komus zrobic na zlosc (i pewnie sie mu udalo), bo o pewnych rzeczach sie niestety czesto wie, ale ubublicznianie czegos w formie manifestu do zmiany nauczania Kosciola przez pracownika Kongregacji Nauki Wiary swiadczy albo o miernym wyksztalceniu tego czlowieka, albo o utracie wiary.

Ogladam fragmenty filmu nr dwa i mam podobne odczucia jak wczoraj: ksiadz sprawia wrazenie albo lekko psychicznie niezrownowazonego, albo kolokwialnie mowiac nacpanego. I nie wiem, co mam o tym myslec:(
Zapisane
Benedykt Korczyński
uczestnik
***
Wiadomości: 237


« Odpowiedz #26 dnia: Października 03, 2015, 22:03:34 pm »

No cóż, jest oszołomiony szczęściem. Po tylu latach spotkał miłość swojego życia... i okazało się, że nie jest nią Chrystus.
Zapisane
Jakże piękne i pełne pociechy jest świętych obcowanie! BXVI
martyrologium.blogspot.com/
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #27 dnia: Października 03, 2015, 22:09:33 pm »

Ogladam fragmenty filmu nr dwa i mam podobne odczucia jak wczoraj: ksiadz sprawia wrazenie albo lekko psychicznie niezrownowazonego, albo kolokwialnie mowiac nacpanego. I nie wiem, co mam o tym myslec:(
Może jest opętany??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #28 dnia: Października 03, 2015, 22:13:59 pm »

No cóż, jest oszołomiony szczęściem. Po tylu latach spotkał miłość swojego życia... i okazało się, że nie jest nią Chrystus.
Milosc podobno ma objawy podobne do pomieszania zmyslow, ale zeby az tak? :o
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #29 dnia: Października 03, 2015, 22:42:52 pm »

Galeria zdjęć, mozna zobaczyć narzeczonego Eduardo:

http://wyborcza.pl/51,75477,18957309.html?i=0
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Jak to skomentować? - ks. Krzysztof Charamsa ... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!