Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 14:18:19 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Jak to skomentować? - ks. Krzysztof Charamsa ...
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] Drukuj
Autor Wątek: Jak to skomentować? - ks. Krzysztof Charamsa ...  (Przeczytany 28323 razy)
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #90 dnia: Października 07, 2015, 18:23:35 pm »


... Bóg dał, ksiądz ochrzci  ;D[/size]

. . .Dziecko u księdza - grzech, wstyd i nędza.

(Tak sam sobie jakoś wymyśliłem).
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #91 dnia: Października 07, 2015, 19:16:35 pm »

Moja wypowiedź była do innej wypowiedzi i jak juz cytowac, to calość:


W normalnych warunkach wiekszosc by rzucala gromy i krytykowala zdrade Boga i Kosciola. Ale po ostatnich wydarzeniach mozna skomentowac tylko tak: na szczescie jest hetero... jest nawet tego dowod...
 ;D


... Bóg dał, ksiądz ochrzci  ;D

A swoja drogą jaki grzech, wstyd i nędza. Antykoncepcja jest grzechem, aborcja jest grzechem, a dziecko jest błogosławieństwem  ;D Coś Pan taki niedzisiejszy?
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2015, 19:37:48 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #92 dnia: Października 07, 2015, 21:39:01 pm »

Kim jest baba w mundurze skrajnie po prawej i podgolony facet za nią, oraz łysy koło Biedronia?


Ten podgolony to taki redaktor(zyna) z Super stacji. Teraz już włosy zapuszcza, ale tatuaż na szyi pozostał. Od dawna obserwuję tę mendę i (wulgaryzm) .
Podobnie ten skrajnie na lewo przy Palikocie. Nie mam pamięci do nazwisk, ale mam dużo czasu i wszystkie mendia oglądam.Trzeba znać wroga.
Ufam, że  . . .time will come for visions and revisions. (T.S. Eliot)

Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #93 dnia: Października 07, 2015, 21:44:40 pm »

@ Anna M.


A kto tutaj z nas jest dzisiejszy?  :)
Być może z tą nędzą się zagalopowałem, bowiem "Dał Bóg dziecko, da na dziecko".
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2015, 21:46:54 pm wysłana przez Fideliss » Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #94 dnia: Października 07, 2015, 22:03:04 pm »

łysy - to Jan Hartman, m inn v-ce szef B'nai B"rith.
Wsławił się falstartem na lewicy - bo zaproponował legalizację kazirodztwa. A jak wiemy kazirodztwo to temat na następny sezon.
Ten drugi łysy, całkiem łysy :D
chyba w tvn24 z jakiś nepkiem z TP robią za komentatorów z lewicy i prawicy
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
grzegorz44
uczestnik
***
Wiadomości: 222

« Odpowiedz #95 dnia: Października 08, 2015, 12:15:11 pm »

To Roman Kurkiewicz, wraz z Janem Wróblem prowadzą program "Dwie prawdy" w tvn24.


http://naszeblogi.pl/38897-lewactwo-czesc-3-czyli-kim-jest-roman-kurkiewicz
Zapisane
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #96 dnia: Października 08, 2015, 18:12:34 pm »

Wracając do tematu kapłana, który został ojcem. Czy jest on automatycznie wyrzucany ze stanu kapłańskiego, czy (jak mi się wydaje, że gdzieś czytałem) ma do wyboru: albo odejść albo zostać, oczywiście nie wiążąc się z matką dziecka.

No i oczywiście pytanie, jak Państwo oceniają to drugie wyjście?
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #97 dnia: Października 08, 2015, 19:23:24 pm »

Zakonnik dostaje auta ze zgromadzenia. Jako że to jest publiczna persona i znana sprawa, prawdopodobnie nawet diecezjalny dostałby wilczy bilet.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #98 dnia: Października 12, 2015, 15:05:07 pm »

Niekoniecznie, diecezjalny za zwyczaj ma wybór - zostawić kobietę ( Kościół zaopiekuje się nią i dzieckiem materialnie ), albo do stanu świeckiego iść. W zakonach zapewne jest podobnie, bo skoro pedofila wysyła się np. na inną placówkę typu dom starców, to mniejszą sankcję stosuje się pewnie wobec bądź co bądź normalnego człowieka...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #99 dnia: Października 13, 2015, 22:44:28 pm »

Niekoniecznie, diecezjalny za zwyczaj ma wybór - zostawić kobietę ( Kościół zaopiekuje się nią i dzieckiem materialnie ), albo do stanu świeckiego iść. W zakonach zapewne jest podobnie, bo skoro pedofila wysyła się np. na inną placówkę typu dom starców, to mniejszą sankcję stosuje się pewnie wobec bądź co bądź normalnego człowieka...
Oby!
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #100 dnia: Lipca 09, 2016, 23:08:43 pm »

[ks.] Charamsa napisał książkę ze wspomnieniami. Podobno wieści o nim często się przewijają w zagranicznych mediach, u nas tylko super-ekspres:

http://www.se.pl/wiadomosci/polska/charamsa-moj-kochanek-nie-wiedzia-ze-jestem-ksiedzem_859653.html
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
donbor
uczestnik
***
Wiadomości: 186


Domine, non sum dignus.

« Odpowiedz #101 dnia: Lipca 09, 2016, 23:43:37 pm »

[ks.] Charamsa napisał książkę ze wspomnieniami. Podobno wieści o nim często się przewijają w zagranicznych mediach, u nas tylko super-ekspres:

http://www.se.pl/wiadomosci/polska/charamsa-moj-kochanek-nie-wiedzia-ze-jestem-ksiedzem_859653.html

Piękne zdjęcie (ks.) Charamsy, w szczególności zwracają uwagę łapcie złożone w piękną korpofigurę piramidy, o której to coachowie powiadają, że: " Ma to na celu przekazanie widzowi lub słuchaczowi faktu, że jesteśmy ludźmi godnymi zaufania, poważnymi i skupionymi na tym co mówimy - a poza tym taki gest jest dość pomocny gdyż ręce nie muszą nam bezwiednie wisieć."

Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #102 dnia: Lipca 10, 2016, 21:56:15 pm »

Promuje się albo szykuje drogę dla jakiegoś innego homo.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #103 dnia: Czerwca 01, 2017, 10:20:22 am »

Ksiądz Krzysztof Charamsa promował i promuje się dalej. Wydał książkę ”Kamień węgielny. Mój bunt przeciw hipokryzji Kościoła”, udzielił obszernego wywiadu, który jest na wp.pl pt. "Ksiądz Krzysztof Charamsa: To, że kradną, upijają się, nie mają pojęcia o życiu duchowym, to nieważne..."

(...)

http://ksiazki.wp.pl/tytul,Krzysztof-Charamsa-To-ze-kradna-upijaja-sie-nie-maja-pojecia-o-zyciu-duchowym-to-nie-wazne,wid,22032,wywiad.html?ticaid=119402


(nie doczytałam na razie do końca, bo ciężko mi się to czyta, będzie czytanie na raty)
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #104 dnia: Czerwca 01, 2017, 10:58:43 am »

Ostatnio gościł w Polsce na jakimś kongresie równości czy czymś w tym rodzaju, gdzieś w Trójmieście chyba.

A swoją drogą to zdaje się mieć jedną tą samą taktykę - podkreślać inne grzechy i wady (pijaństwo, heteronieczystość, chciwość, ignorancja itd.) dla rzekomej obrony homonieczystości jako jedynego powodu szykan w Kościele.
Sprawnie posługuje się argumentacją. Prawdopodobnie wielu z nas w wielu rzeczach by się zgodziło, ale bez tej konkluzji. No i przyczyny pewnie inne byśmy widzieli - ks. Charmasa zdaje się być już pod wpływem pewnych liberalnych filozofii, źródłem problemów są jego zdaniem takie sprawy jak dominacja mężczyzn, tłumienie seksualności itd.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Strony: 1 ... 5 6 [7] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Jak to skomentować? - ks. Krzysztof Charamsa ... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!