Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 14:38:57 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Jak to skomentować? - ks. Krzysztof Charamsa ...
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: Jak to skomentować? - ks. Krzysztof Charamsa ...  (Przeczytany 28324 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« dnia: Października 02, 2015, 21:40:27 pm »

„Jestem gejem. Dumnym i szczęśliwym księdzem gejem”. Coming out księdza Krzysztofa Charamsy
(...)
http://www.pch24.pl/jestem-gejem--dumnym-i-szczesliwym-ksiedzem-gejem--coming-out-ksiedza-krzysztofa-charamsy,38549,i.html


Sprawdza się przysłowie, pod latarnia najciemniej. Co on tam robi w Kongregacji Nauki Wiary? To on Pisma św. nie zna co tam pisze o takich miłościach gejowskich. On jest wykładowcą? To jest zdrajca! Narzeczonego Eduardo ma! Kyrie Eleyson!
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2015, 13:13:26 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1 dnia: Października 02, 2015, 21:46:42 pm »

Mozna obejrzec i posłuchac co nie co:

Ks. Krzysztof Charamsa: Jestem gejem

https://www.youtube.com/watch?t=15&v=c9Xu-AcSjLk


Diabeł w transie!

« Ostatnia zmiana: Października 02, 2015, 21:56:45 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Benedykt Korczyński
uczestnik
***
Wiadomości: 237


« Odpowiedz #2 dnia: Października 02, 2015, 22:14:08 pm »

No ładnie. Ta międzynarodowa komisja teologiczna to chyba jakieś dziwne grono - najpierw aktualny pan Polak, teraz ten. Nic dziwnego, że to się rozlewa na cały Kościół...
Zapisane
Jakże piękne i pełne pociechy jest świętych obcowanie! BXVI
martyrologium.blogspot.com/
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3 dnia: Października 02, 2015, 22:15:22 pm »

„Mój coming out dedykuję zastępom księży homoseksualistów”

I bardzo dobrze.
Przewidywanie, że synod będzie kroił Kościół jak salami chyba nie sprawdzi się.
Jeżeli Franciszek zatwierdzi Rewolucję Październikową w Kościele - będzie to herezja. Jak nie podpisze - będzie schizma Kościoła niemieckiego, belgijskiego. Tak powiedział bp. Lenga w filmie na PCh24.
Mnie interesuje wariant 1.
Jeżeli będzie herezja to czy Franek będzie papieżem? Czy papież może promulgować herezję?

Przykład tego ks. pederasty pokazuje, że nie utrzyma się model Kościoła postępowego na Zachodzie i trochę konserwatywnego w Polsce. Przyjdzie para pederastów do znajomego księdza z ferajny i powie: "pobłogosław Ojcze" i ks. koleś pobłogosławi. Biskup będzie musiał robić dobrą minę do złej gry. I tym samym mit Polski konserwatywnej leży na łopatkach.
Jutro nasz rodak, janopawłowy kapłan wpisze się czarnymi zgłoskami do historii Kościoła. Czas i miejsce konferencji mu to zagwarantują. Ale prawda o stanie Kościoła polskiego lepsza niż zakłamanie.

Historia zatoczyła koło:
W czasie Soboru V II wielu księży w Polsce spało z tranzystorami przy uchu z nastawionym Radiem Watykańskim. Teraz będą spać z tabletami i smartfonami w radosnym oczekiwaniu "dobrych nowin z synodu".
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #4 dnia: Października 02, 2015, 22:19:18 pm »

Od wszystkiego innego abstrahujac, to co to ma znaczyc "narzeczony"? Lacinski ksiadz nie ma prawa byc w zwiazku z kobietą, to per analogiam homos, jak juz jest wyswiecony, nie powinien miec zadnych, za przeproszeniem, "narzeczonych". Nawet na zwykle poszanowanie celibatu tego heretyka nie stac.  Swoja droga to dobrze, ze sie ujawnil, bo by wychodzilo by, ze urzednik Kongregacji atakuje prawiernego ksiedza (ks. Oko),  a tak to wszystko wiadomo- atakuje nauke,  bo jego praktykowana slabosc juz  nawet intelektualnie nie pozwala sie z nia zmierzyc i wyciagac wnioski.
Moderacja:
Poprawiłem rażącego ortografa ;)


Prosze wybaczyc, ale w tych okolicznosciach trudno sie skupic na pisowni. A poza tym, jako ze mam niepolska klawiature, to tu taj cala "grafia" nie jest "orto".
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2015, 22:57:20 pm wysłana przez max » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #5 dnia: Października 02, 2015, 22:49:23 pm »

Podpowiedź dla ks.Charamsa i każdego innego grzesznika, łącznie z nami:

"Jestem święty po trzykroć i brzydzę się najmniejszym grzechem. Nie mogę kochać duszy, którą plami grzech, ale kiedy żałuje, to nie ma granicy dla Mojej hojności, jaką mam ku niej. Miłosierdziem swoim ścigam grzeszników na wszystkich drogach ich i raduje się serce Moje, gdy oni wracają do Mnie. Powiedz grzesznikom, że żaden nie ujdzie ręki Mojej. Jeżeli uciekają przed miłosiernym sercem Moim, wpadną w sprawiedliwe ręce Moje. Powiedz grzesznikom, że zawsze czekam na nich, wsłuchuję się w tętno ich serca, kiedy uderzy dla Mnie. Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenie i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie łaski Moje, poczynam się gniewać na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im, czego pragną" (Dzienniczek 1728).
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #6 dnia: Października 02, 2015, 23:56:15 pm »

http://breviarium.blogspot.com/2015/10/rodzina-w-rozumieniu-stolicy.html?m=1

Dodatkowo rzecznik SA oswiadczyl, ze spotkanie z Kim Davis w nuncjaturze bylo jednym z wielu i nie oznacza poparcia dla jej zachowania.

Wedrowka ludow do Europy, napiecia polityczne w swiecie i synod. W takiej sytuacji przejdzie wszystko i dlatego Bergolio &co nie przepuszcza takiej okazji - momentu tzw wiekszej plastycznosci. Pojda na calosc. Teraz albo nigdy.

PS
Oczywiscie moment plastycznosci jest takze szansa do przeprowadzenia kontrrewolucji. To wlasnie teraz jest mozliwe przeprowadzenie czegos, co rok temu wydawalo sie niewiarygodne - powrotu, restauracji itp. Np. Wegry moga zrobic referendum, wystapic z UE i powolac regenta.
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2015, 00:02:21 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #7 dnia: Października 03, 2015, 00:48:02 am »

Oczywiscie moment plastycznosci jest takze szansa do przeprowadzenia kontrrewolucji. To wlasnie teraz jest mozliwe przeprowadzenie czegos, co rok temu wydawalo sie niewiarygodne - powrotu, restauracji itp. Np. Wegry moga zrobic referendum, wystapic z UE i powolac regenta.
Amen!
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #8 dnia: Października 03, 2015, 02:09:36 am »

Przykład tego ks. pederasty pokazuje, że nie utrzyma się model Kościoła postępowego na Zachodzie i trochę konserwatywnego w Polsce.

C'est vrai!  Wygląda na to, że nie utrzymna się model Kościoła, który ma (nawet teoretycznie) negatywne nastawienie do homoseksualizmu.

No bo teraz wystarczy, żeby za przykładem ks.Charamsy poszli inni z kurii rzymskiej, a za nimi cała rzesza księży-homoseksualistów z całego świata (a jest ich niemało). Co wtedy zrobi papież Franciszek? Przecież nie przeniesie ich hurtem do stanu świeckiego? Z pewnoscią okaże im miłosierdzie. Zresztą przygotowywał nas na to już od dawna ("kim jestem, by ich sądzić?")

Pojda na calosc. Teraz albo nigdy.

Też tak myślę - wyczuli okazję. Jeszcze parę dni temu myślałem, że  zastosują starą i sprawdzoną taktykę gotowania żaby, ale wygląda na to, że stracili cierpliwość i postanowili  zagrać va banque.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #9 dnia: Października 03, 2015, 07:31:40 am »

Obejrzałem  filmik z tym Charamsą dwa razy. Żle spałem tej nocy. Prze - ra - ża - ją - ce!

Tylko czekać aż ukaże się w interii. Biedroń posika się z radości. Osobnik ten (Charamsa) nawet wygląda na pedała. Taki gładki na gębie, delikatny taki.
Do tego jeszcze ten nieboszczyk Wesołowski. Kilka dni temu sąd skazał jakiegoś księdza za molestowanie dziewczynki......

Ale ogoniasty rozrabia, ale kopytami wali. Smród siary wokół. Biedny ten nasz Kościół.

Domine, salva nos, perrimus. Sub Tuum presidium confugimus . . . .
Zapisane
sulpicjusz
adept
*
Wiadomości: 36


« Odpowiedz #10 dnia: Października 03, 2015, 10:16:59 am »

http://www.wprost.pl/ar/522174/Polski-ksiadz-z-Watykanu-ujawnia-jestem-gejem/

Cytuj
Decyduje się Ksiądz na swój coming out u progu Synodu. Może trzeba było poczekać?

Nie ma na co. Wiem, że wynik tego Synodu w kwestii homoseksualności jest już właściwie przesądzony. Właśnie dlatego czuję, że muszę to zrobić teraz.

I ja myślę, że xiądz ma w tym punkcie rację.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #11 dnia: Października 03, 2015, 10:20:49 am »

Czyli ... po co czekać jak żadnego uznania praw dla gejów nie będzie.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #12 dnia: Października 03, 2015, 10:56:10 am »

Czyli ... po co czekać jak żadnego uznania praw dla gejów nie będzie.
Z pewnoscia, ten czlonek wie lepiej. Piszac, ze bedzie przelom na synodzie nie napisalem, ze ujawnieni pederasci beda pelnic kaplanstwo. Mialem na mysli swieckich, ktorych Kosciol zaakceptuje i przyzwoli na blogoslawienstwo zwiazku. Nie przyszlo mi nawet do glowy, ze takiego pederastoksiedza wyswieca na biskupa. To raz.

A dwa, to to, ze trzeba żądać podczsa negocjacji duzo wiecej by otrzymac tyle ile sie zakladalo. Tak wiec ten nasz rodak, swoja postawa pomoze uzyskac przyzwolenie na blogoslawienie zwiazkow pedalskich.

Zreszta powiedzmy sobie szczerze: co by sie stalo gdyby ks Sowa poblogoslawil pedozwiazek w kosciele dzisiaj lub jutro? No co? Przeciez nie zostalby ukarany przez biskupa, zwlaszcza w przeddzien synodu. Blogoslawienstwo pedozwiazku to nie Msza Trydencka, za ktora zsylaja do domu ksiezy emerytow.

Zapominamy przy tym o takich drobiazgach jak Komunia dla rozwiedzionych, zyjacych w nowych zwiazkach.

PS
Biskup Gaillot po spotkaniu z Bergolio: sluby homo nie stanowia zagrozenia dla rodziny. Zagrozenie to bezrobocie.
Jezus przyszedl nie tylko dla pieknoduchow. Franciszek otwiera sie na wszystkich, takze na tradycjonalistow.

http://www.riposte-catholique.fr/riposte-catholique-blog/breves/mgr-gaillot-le-mariage-homosexuel-nest-pas-une-menace

I to jest moim zdaniem przyczyna milosierdzia okazanego fsspx w sprawie spowiedzi - zabezpieczyc sie od krytyki ze strony Bractwa, ktore zastanowi sie zanim powie co tak naprawde mysli o Bergolio.
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2015, 12:39:53 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #13 dnia: Października 03, 2015, 13:05:43 pm »

Juz Panu odpowiedziałam tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7585.msg201980.html#msg201980
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #14 dnia: Października 03, 2015, 13:08:49 pm »

Pracujący w watykanskiej Kongregacji Nauki Wiary ks. Krzysztof Charamsa został odwołany z funkcji. To skutek jego "ceming outu" - ks. Charamsa zadeklarował publicznie, że jest homoseksualistą i zamierza walczyć o prawa osób o tej orientacji.

- Deklaracja ks. Charamsy ws. orientacji seksualnej w przededniu synodu o rodzinie to akt nieodpowiedzialności. Oczywiste jest, że nie będzie mógł pełnić dotychczasowych funkcji – napisał rzecznik Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardi.

O ks. Krzysztofie Charamsie zrobiło się głośno w tym tygodniu, gdy zaatakował ks. Dariusza Oko za jego ostre wypowiedzi krytykujące ruch homoseksualny i ideologię gender. Wkrótce potem ks. Charamsa ujawnił, że sam jest homoseksualistą.

KJ/Tvp.info

http://www.fronda.pl/a/pilne-ks-charamsa-odwolany-przez-stolice-apostolska,57972.html
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: [1] 2 3 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Jak to skomentować? - ks. Krzysztof Charamsa ... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!