Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 19, 2024, 08:48:19 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231786 wiadomości w 6624 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Proimigrancka agitka w polskim Kościele
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9 Drukuj
Autor Wątek: Proimigrancka agitka w polskim Kościele  (Przeczytany 27834 razy)
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #30 dnia: Kwietnia 11, 2018, 13:47:26 pm »

Stolica raczej wygląda mi na terytorium zamorskie Pendżebu
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #31 dnia: Kwietnia 13, 2018, 23:22:56 pm »

Czaputowicz, andrzej Papierz, Niemczyk, Miodowicz , Sienkiewicz z WiP- u, są i byli lewakami. WiPbyl moim zdaniem inicjatywa sb. Podobne pokojowe pacyfistyczne i ekologiczne ruchy stworzyla kgb w prybaltykach. Chodzilo o odciagniecie kontestujacych w kierunku lewacko pacyfistycznym.
Te filuty z pacyfistow po 89 stali sie ubekami z uop. Papierz obecnie vicek msz, na imprezy przycvhodzil z giwera "mlynki krecic". Dziewczyny bladly, to robilo wrazenie. Wczoraj pacyfa i bojkot studium wojskowego dzis funkcjonariusz z ostra aminicja.
I to jest PiS... ;D to lewica.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #32 dnia: Kwietnia 14, 2018, 07:38:27 am »

Jednym z sygnataruszy był śp Jasiu Rojek. On nie biegał z klamką, po prostu bide klepał. Po  88 roku jakoś jego zwiazki z pozniejszą udecją się poluzniły, a on nie krył sie z krytyką tego towarzystwa, chodzi o Rokite, Klichów czy Kostka Miodowicza. Ja juz z nim nie rozmawiałem od tej pory. Wiem, że ziewnikarstwem się zajął i umarł pare lat temu, z prasy się dowiedziałem. Nabardziej zagadkową postacią z tego towarzystwa bez wątpienia wydaje się śp Kostek Miodowicz, taternik, pacyfista, a po 1989 pułkownik nowej bezpieki. Poszedł wtedy duży rzut z Krakowa do bezpieki, to nawet łapanka była, takie mieli zapotrzebowanie. Ludzie nagle znikali z korytarzy, rzucali studiami itd Nam sie dopiero oczy otwierały, po 90 wszystko stawało sie jasne, ale było juz za pózno. Jeden Marek Kurzyniec próbował jeszcze na oslep protestować ale zgodnie wszyscy, nowa bezpieka, stara bezpieka, postsolidaruchy i komuchy go zwalczały. Mozna jeszcze dodac pacyfikacje zajęcia komitetu pzpr w Krakowie, to wtedy dla wielu oddzielono swiatło od ciemnosci. Została tylko emigracja...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2018, 07:56:17 am wysłana przez Sławek125 » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #33 dnia: Kwietnia 14, 2018, 10:19:14 am »

@Slawek
Opisuje pan pokoleniowe zdziwienia. Tak samo zinwigilowane bylo i jest srodowisko koscielne. Ba, tak jak w przypadku WiP-u bylo tworzone na Rakowieckiej.
PiS to takie samo towarzycho jak Sienkiewicz od Ch. D. i K. Kupa. W rozmowach prywatnych trzyma kciuki za pisem i mowi, ze zawsze tak chcial.
Nasz przepraszalski prezydent, ktory posle nas na kazda wojne organizowana przez waszyngton, to tez z UW. Wczesniej to bylo UD. Stad nazwa UD- ek. ;D
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #34 dnia: Kwietnia 14, 2018, 10:29:45 am »

Ludzie nagle znikali z korytarzy, rzucali studiami itd
Zgadza się. Wszędzie zjawiali się naganiacze z tekstem: chłopaki, Bartek poszukuje ludzi do bezpieki. Ciekawym, co się dzieje z takim frantem jak Brochwicz-Raduchowski, syn pułkownika ze SW na UJ.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #35 dnia: Kwietnia 14, 2018, 10:50:19 am »

.....Ciekawym, co się dzieje z takim frantem jak Brochwicz-Raduchowski, syn pułkownika ze SW na UJ.... Baaa, pamietam typa. Bardzo wyszczekany. Ogromna kariera w II komunie, wspólas wszystkich ubeków...
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #36 dnia: Kwietnia 14, 2018, 11:10:39 am »

@Slawek
Opisuje pan pokoleniowe zdziwienia. Tak samo zinwigilowane bylo i jest srodowisko koscielne. Ba, tak jak w przypadku WiP-u bylo tworzone na Rakowieckiej.
PiS to takie samo towarzycho jak Sienkiewicz od Ch. D. i K. Kupa. W rozmowach prywatnych trzyma kciuki za pisem i mowi, ze zawsze tak chcial.
Nasz przepraszalski prezydent, ktory posle nas na kazda wojne organizowana przez waszyngton, to tez z UW. Wczesniej to bylo UD. Stad nazwa UD- ek. ;D
Kościelne w jakim sensie? Nas kształtowali tacy szpece jak ks. Tischner czy o. Kłoczowski. Towarzystwo biegało do Beczki na ewangelizacje. Nasz była pani premier tez tam smigała. Nikt kto ja znał, nie przypuszczał, że moze zrobić kariere powyzej sołtysa małej gromady w dalekim powiecie. Okazało się, ze g...wiedzielismy
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #37 dnia: Kwietnia 14, 2018, 14:10:51 pm »

@Slawek
Opisuje pan pokoleniowe zdziwienia. Tak samo zinwigilowane bylo i jest srodowisko koscielne. Ba, tak jak w przypadku WiP-u bylo tworzone na Rakowieckiej.
PiS to takie samo towarzycho jak Sienkiewicz od Ch. D. i K. Kupa. W rozmowach prywatnych trzyma kciuki za pisem i mowi, ze zawsze tak chcial.
Nasz przepraszalski prezydent, ktory posle nas na kazda wojne organizowana przez waszyngton, to tez z UW. Wczesniej to bylo UD. Stad nazwa UD- ek. ;D
Kościelne w jakim sensie? Nas kształtowali tacy szpece jak ks. Tischner czy o. Kłoczowski. Towarzystwo biegało do Beczki na ewangelizacje. Nasz była pani premier tez tam smigała. Nikt kto ja znał, nie przypuszczał, że moze zrobić kariere powyzej sołtysa małej gromady w dalekim powiecie. Okazało się, ze g...wiedzielismy

Panie Sławku, zacznę cytatem z prezesa Klubu Tęcza:
"Wiesz jak było, była wojna, było ciężko....
- wiem, wiem, dwanaście filmów o tym zrobiłem"

Był karnawał wolności, był stan wojenny, w 1985 para zeszła z narodu. Sytuacja nie dawała nadziei, nastał marazm.
Jednocześnie pojawiło się nowe pokolenie, które w Sierpniu miało 12 lat i dojrzewało w Stanie Wojennym. Ci młodzi ludzie byli bardzo radykalni i nie uznawali Bolka, Władka F., Bujaka, kard. Glempa itd za autorytety - może nawet przeciwnie (i nie miało to nic wspólnego z lewactwem i odrzuceniem Boga). To wtedy skandowano "Ponton won!" - czyli otyły Wałęsa. Młodzi nie wykluczali stosowania siły przeciw ówczesnej władzy.

Młodzi wymykali się spod kontroli MSW - sprawowanej przez TW w opozycji.
Dlatego - moim zdaniem - powołano do życia takie wentyle bezpieczeństwa jak "Wolność i Pokój" i "Soli Deo"- studenckie - uwaga :) na mocy porozumienia gen. MSW z biskupem, który o ile pamiętam był TW.

"WiP"-owców nie bito tak jak FMW, Solidarność W. i w ten sposób odciągnięto aktywną młodzież na bezpieczne pole pacyfizmu i ulicznych happeningów. No i wystrugano im liderów ubeków, którzy po 89 założyli już oficjalnie mundury - zamiast legitymacji SB dano im UOP; a potem rozesłano na placówki rządowe i dyplomatyczne by kapowali jak dawniej.
"Soli-Deo" - odessało trochę bardziej pobożnych działaczy z Samorządów studenckich i NZS-u. Niektórzy po pierwszych spotkaniach organizacyjnych z duszpasterzami w św. Annie i św. Krzyżu w W-wie, opowiadali mi z wypiekami, że spotkania były wyreżyserowane tak, jak w Misiu akcja potępienia "parówkowych skrytożerców".
Jakieś panienki z Oazy, pomagając sobie dyskretnie karteczkami, wyrażały zaniepokojenie, że koledzy z innych uczelni chcą wydawać biuletyn. Duszpasterze popierali spontaniczne wyrazy zaniepokojenia Ludu Bożego i zapraszali na herbatę z deficytową Mieszanką Krakowską.
Z tego ubecko-kościelnego towarzystwa - takie jest moje zdanie - wyłoniły się po 89 roku redakcje mediów biskupich i innych tzw katolickich w W-wie. Nie wiem czy Ks. Sowa też nie ma tych korzeni.

Z mojego doświadczenia powiem tak:
Aktywni społecznie ludzie dzielą się na dwie grupy: 15% ideowcy, 85% "no wiesz... trzeba jakoś żyć"
Być może Szydło była konieczna zaraz po kampanii wyborczej, gdy jeszcze Polakom emocje dawały się we znaki.
Afera z okłamaniem społeczeństwa i wpuszczeniem muslimów (2700 x 5 = 135 tyś - łączenie rodzin) moim zdaniem musi mieć drugie finansowe dno. Unia musiała ich polskiemu rządowi "sprzedać". Bez prywatnych korzyści chłopcy by tego nie zrobili. Może kasa przeszła przez wymienianą w mediach organizację charytatywną...w związku z nagrodami.
Proszę zwrócić uwagę, że KEP ostatnio przestał stręczyć nam muslimów. Dlaczego? Bo dostał muslimów.
Kasa musiała być, tak jak 15 mln usd za więzienia (w gotówce w używanych banknotach) :)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #38 dnia: Kwietnia 14, 2018, 14:43:24 pm »

Tylko tyle Panu powiem Panie Rysio, choc moglibysmy przegadac calą noc przy mocnej kawie. Jak mnie esbecja zawinęła w 83 za próby obalania ustroju, to przesłuchiwało mnie 2 ubeków. Jeden niedobry, a drugi intelektualista i pogadany, taki do rany przyłóż. Ja miałem wtedy 17 lat i tyle w głowie, że "precz z komuną" i takie podobne dyrdymały. No i ten intelektualista tak powiada. W konia was robią a wy sie dajecie nabierać, ten cały episkopat i wasi księza was oszukują. Tak naprawde, to jedyny uczciwy biskup nazywa sie Lefebvre ale on z Francji jest i nie chce miec z nimi nic wspólnego.. Tak powiedział, a ja sie zagotowałem w srodku, bo o Jana Pawła zaczął zahaczać.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #39 dnia: Kwietnia 14, 2018, 15:36:55 pm »

Widzi pan, panie Sławku, za mlodzi bylismy by na zimno analizowac. Takie czasy takie wychowanie. Teraz gdy widze mlodych, ktorzy staraja sie o msze latami i mowia z podnieceniem, ze juz juz  ;D nie potrafia sobie wyobrazic, ze duszpasterz, posel od polowy lat 80-tych sa na sluzbie :-)

Albo dlaczego mlodzi wyznawcy Prezesa, nie zadali sobie pytania skad bierze sie dziennikarska krysza robiona PiSowi. Np. Taki pierwszy paszczak z GP obecny minimum 3 x na dobe w tvp - prawicowy pisowski koscielny red. Adrian Stankowski?
Wielokrotnie mowilem pis ma zadanie przeprowadzic Polakow do europy "nowoczesnej" bez wstrzasow. Narodowo katolickich frajerow pozbeda sie lub dadza im medale za sluzbe w sluzbach ;-)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #40 dnia: Kwietnia 14, 2018, 16:07:22 pm »

W tej chwili mozemy juz tylko ratować nasze dusze. Teraz możemy sobie tylko powspominać. Wiele razy zadawałem sobie pytanie czy mogłem coś więcej zrobić. Tak, mogłem się wiecej modlić, a tego nie robiłem. Staram się nadrabiać teraz ale to juz za pózno. Kara musi przyjsc, bo jest zasłuzona i sprawiedliwa. Zadnych pretensji do Pana Boga nie mam.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #41 dnia: Kwietnia 14, 2018, 17:43:28 pm »

W tej chwili mozemy juz tylko ratować nasze dusze. Teraz możemy sobie tylko powspominać. Wiele razy zadawałem sobie pytanie czy mogłem coś więcej zrobić. Tak, mogłem się wiecej modlić, a tego nie robiłem. Staram się nadrabiać teraz ale to juz za pózno. Kara musi przyjsc, bo jest zasłuzona i sprawiedliwa. Zadnych pretensji do Pana Boga nie mam.
Panie Sławku, tylko bez takiego psucia ducha w szeregach  ;D
Proszę dbać o duszę ale nie zapominać o ciele ;D Albowiem mamy strukturę że tak powiem teandryczną.

Miałem kolegę, był bystry i odważny. Ale należał do tego zbioru działaczy 85% "no wiesz...trzeba jakoś żyć". Skakał z PAX-u do Śmaksu (rafineria, agencja prasowa, radny, zarząd państwowej fabryki sznurka itd). 30 lat mija a on zawsze na państwowej synekurze. Spotykam go po latach... gdy powiedziałem, że śledzę karierę, miał trudności w spojrzeniu w oczy. Pan jak sądzę może chodzić z podniesioną głową. I to się liczy.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #42 dnia: Kwietnia 14, 2018, 18:51:59 pm »

Żeby tylko nie wyszło, że jakieś żale mam na starośc i frustracje przeze mnie przemawiaja. Takich dokonałe wyborów zyciowych, większość kiepskich ale pretensji do nikogo nie mam, nawet do siebie. Natomiast nie potrafie zapomniec o tych moich kolegach, ludziach bardzo zdolnych i wartosciowych, którzy zostawili te talenty na dachach Chicago, Nowego Jorku czy innego Toronto, a potrzebni byli Polsce. Dzisiaj to są cienie samych siebie, gdy czasami rozmawiamy to wygląda na to, że ich zycie skończyło się w 1990, bo wtedy wyjezdzali, nic nie mają do powiedzenia o czasach pozniejszych, a jakis parch bedzie mi martyrologie uprawiał, ze go wypedzili w 68 i on musiał profesorem Harvardu zostac przez te przesladowania.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #43 dnia: Kwietnia 15, 2018, 17:02:00 pm »

Cytuj

"Pan minister mówi w wywiadzie, że bardzo szanuje różnorodność, jaka panuje w Zachodniej Europie, szanuje politykę kanclerz Angeli Merkel i oczekuje, że Polska dostanie trochę czasu, aby mogła wprowadzić taką różnorodność również u siebie. Panie Czaputowicz, Pan jest wychowankiem Bronisława Geremka i członkiem korporacji Geremka, ale to nie te czasy i nie to miejsce. Wy już nie rządzicie, a przynajmniej nominalnie nie powinniście rządzić"-powiedział Gadowski w nowym "Komentarzu Tygodnia". Dziennikarz pytał, czy internet kłamie, czy też Czaputowicz faktycznie wypowiedział te słowa. 

I to jest PiS. Lud ma wybierac partie ale nie kontrolowac co one robią. Dlatego dwa lata juz nie chca referendum w sprawie imigracji.

Dobrze się stało jak się stało. PiS mogł wysypac się za trzy lata po wyborach.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #44 dnia: Lipca 17, 2018, 23:47:38 pm »

Lewacy nie odpuszczają. Teraz wspierają Sorosa "broniąc dzieci nienarodzonych":

" Nie można bronić życia poczętego, nie broniąc życia migrantów.
Jak formować ludzi, a w szczególności katolików do odpowiedniego stosunku do fenomenu migracji? Jakich używać do tego narzędzi? "

Calosc tu:
https://ekai.pl/nie-mozna-bronic-zycia-poczetego-nie-broniac-zycia-migrantow/

Obawiam się, że obrońcy życia poczętego "w pełnej łączności z Bergogliatami" dostali już prikaz walki o przyjmowanie imigrantów.
Mogę isc o zaklad, ze taka frondzia i inni politycznie uwiklani katolicy staną do propagandowej roboty.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Proimigrancka agitka w polskim Kościele « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!