Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 10:29:06 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231942 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: "Konstytucja" Pułtuska z 1729 roku.
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 Drukuj
Autor Wątek: "Konstytucja" Pułtuska z 1729 roku.  (Przeczytany 14716 razy)
marcin
Gość
« Odpowiedz #45 dnia: Czerwca 14, 2009, 00:46:13 am »

Pani wygląd tez mnie zszokował :o.

Radek Buczyński

Aż tak źle wyglądam? Czy tak młodo?


mam wrażenie że pani zdjęcie dla niektórych panów jest zbyt "śmiałe", a może nie byli przygotowani na widok urodziwej niewiasty na tym zacnym forum  Cóż... swoją teorię mam :)
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #46 dnia: Czerwca 14, 2009, 01:01:52 am »

Ksiądz używający szatańskiego nicka pod postacią anagramu? Dziwne trochę. Ale są na tym świecie rzeczy...

Co prawda nie po tym identyfikowałem, ale i to by mnie nie zdziwiło. Kiedyś na KNO widziałem zdjęcia polskich duchownych z ogonkiem i rogami, a z zagranicy (jeśli dobrze pamiętam) rozdawanie komunii św. przez jakąś dziewczynę również przebraną za diabła.
Mnie już naprawdę niewiele może w tej materii zdziwić. Niestety.

Cytat: marcin
mam wrażenie że pani zdjęcie dla niektórych panów jest zbyt "śmiałe", a może nie byli przygotowani na widok urodziwej niewiasty na tym zacnym forum  Cóż... swoją teorię mam

Ciekawe co na to konstytucja półtuska. Może łamanie kołem...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 14, 2009, 01:12:27 am wysłana przez Alagor » Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #47 dnia: Czerwca 14, 2009, 03:11:52 am »

Cytat: marcin
mam wrażenie że pani zdjęcie dla niektórych panów jest zbyt "śmiałe", a może nie byli przygotowani na widok urodziwej niewiasty na tym zacnym forum  Cóż... swoją teorię mam

Ciekawe co na to konstytucja półtuska. Może łamanie kołem...

szkoda by było :)
Zapisane
slavko
Gość
« Odpowiedz #48 dnia: Czerwca 14, 2009, 05:53:02 am »

A natasz umilkl
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #49 dnia: Czerwca 14, 2009, 11:03:39 am »

Cytuj
oraz rajstopy w kolorze cielistym, sugerującym, że nogi są nagie.

Powodzenia jeżeli uważa Pan że kobiety nawet do kościoła w takich rajstopach nie chodzą ;)
Data tej instrukcji też jest parę lat wstecz :)

Ja się dorzucę w takim razie

Cytuj
Proboszczowie przede wszystkim i kaznodzieje przy każdej sposobności, według słów Apostoła (II do Tym 4, 2), niech przepowiadają, nalegają, proszą, karzą, by niewiasty nosiły ubiór, który by tchnął wstydliwością i był ozdobą i ochroną cnoty i niech upominają rodziców, by nie pozwalali córkom ubierać się nieskromnie.

Rodzice pamiętając na ciężki obowiązek, który na nich ciąży, wychowania przede wszystkim religijnego i moralnego dzieci, niechaj dokładają szczególnych starań, by dziewczęta od zarania życia były uświadomione w nauce chrześcijańskiej i niechaj z wszelką gorliwością słowem i przykładem rozwijają w ich sercach umiłowanie cnoty skromności i czystości. Idąc za wzorem Świętej Rodziny, niech starają się w ten sposób ukształtować i kierować swoją rodziną, by wszyscy, którzy do niej należą, znaleźli przy domowym ognisku racje i zachętę do umiłowania i zachowania cnoty skromności.

Przełożone pensjonatów i nauczycielki szkolne niechaj dokładają starań, by wyrobić w duszach dziewczęcych umiłowanie skromności, by w ten sposób skutecznie nakłonić je do przyzwoitego ubierania się.

Również przełożone i nauczycielki niechaj nie przyjmują do pensjonatów i szkół dziewcząt, które się nieskromnie ubierają, nie czyniąc żadnego wyjątku nawet dla ich matek. Jeżeli zaś po przyjęciu nie poprawią się niechaj je wydalą.

Zakonnice, stosownie do postanowień Św. Kongregacji Zakonnej z 23 sierpnia 1928 r. niech nie przyjmują do swych pensjonatów, szkół, oratoriów i świetlic dziewcząt, które nie zachowują chrześcijańskiej poprawności w ubiorze; jeżeli by zaś po przyjęciu nie zachowały tego - nie należy ich trzymać.

Co więcej, w pracy wychowawczej nad swymi uczennicami niechaj dołożą specjalnych starań, by w ich sercach głęboko zakorzenić umiłowanie świętej czystości i skromności.

Dziewczęta i kobiety, które się nieprzyzwoicie ubierają, winny być nie dopuszczone do Stołu Pańskiego i do godności chrzestnych matek przy Sakramencie Chrztu i Bierzmowania. W niektórych wypadkach nie należy im nawet pozwolić na wejście do kościoła.

Gdy w ciągu roku wypadnie święto, odpowiednie do zachęty do cnoty skromności, szczególnie w uroczystości Najśw. Maryi Panny, proboszczowie i kapłani, kierujący pobożnymi związkami i stowarzyszeniami katolickimi, winni w odpowiednich słowach zachęcać i pobudzać kobiety do chrześcijańskiej skromności w ubiorze.

W dniu zaś uroczystości Niepokalanego Poczęcia we wszystkich kościołach katedralnych i parafialnych należy odmawiać specjalne modlitwy, nie opuszczając o ile to możliwe odpowiednich wskazówek w uroczystych kazaniach do wiernych.

W diecezjalnym Consilium Vigilantiae (Komisja Czuwania nad moralnością), o którym jest mowa w postanowieniu św. Oficjum z dn. 22 marca 1928 r. co najmniej raz w roku winny być omawiane sposoby i środki najlepsze do skutecznego zachowania skromności kobiecej.

Jak księża zaczną nosić sutanny i głosić w swoich kazaniach o skromnym ubiorze kobiet to mogę założyć czador, mantylkę czy co tam jeszcze. Obawiam się że jednak wcale to na moją atrakcyjność czy też nie, nie wpłynie.
Pan Bóg mi dał takie ciało i jak jestem latem na plaży to nie zamierzam się go wstydzić bo nie mam czego. Do kościoła chodzę ubrana odpowiednio. A jak jakiś mężczyzna ma z tym problem to da się to leczyć.

Rozumiem że Pan na plaży siedzi w długich spodniach i koszuli sięgającej co najmniej do łokcia?

Można ten temat wydzielić.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
slavko
Gość
« Odpowiedz #50 dnia: Czerwca 14, 2009, 13:10:26 pm »


Jak księża zaczną nosić sutanny


mam nadzieje ze na plazy sutann Pani (vel Panna) nie wymaga :)
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #51 dnia: Czerwca 14, 2009, 13:30:20 pm »

mam nadzieje ze na plazy sutann Pani (vel Panna) nie wymaga :)


Zastanowię się. Skoro ja mam na niej siedzieć w worze pokutnym to czemu księża w dobrze skrojonej i dopasowanej sutannie nie? ;)

Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
marcin
Gość
« Odpowiedz #52 dnia: Czerwca 14, 2009, 15:00:00 pm »

Cytuj
Jak księża zaczną nosić sutanny i głosić w swoich kazaniach o skromnym ubiorze kobiet to mogę założyć czador, mantylkę czy co tam jeszcze. Obawiam się że jednak wcale to na moją atrakcyjność czy też nie, nie wpłynie.
Pan Bóg mi dał takie ciało i jak jestem latem na plaży to nie zamierzam się go wstydzić bo nie mam czego. Do kościoła chodzę ubrana odpowiednio. A jak jakiś mężczyzna ma z tym problem to da się to leczyć.

kiedy zapytano się taliba czemu w Afganistanie kobietom nie wolno było jeździć na rowerze, odpowiedź "aby nie prowokowała mężczyzn". Piękna kobieta u zdrowego mężczyzny wzbudza zmysły ale nie jesteśmy "zwierzętami"  :) Nigdy nie potrafiłem zrozumieć myślenia że to kobieta winna ponosić odpowiedzialność za to że mężczyźni bardzo łatwo popadają w "nieczyste" myśli i nie daj Boże wcielają je bez zgody kobiety.

Mi się zdjęcie pani Wiridiany bardzo podoba, nie widzę z nim nic niestosownego.
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #53 dnia: Czerwca 14, 2009, 15:06:39 pm »

Cytuj
Powracam więc do pierwotnego pytania, dlaczego akceptować niektóre zmiany Tradycji, niektóre zaś nie?

Tradycja się nie zmienia, jest bowiem jednym z dwóch, obok Pisma Św., źródeł Objawienia Bożego. Można mówić co najwyżej o próbach jej zafałszowania, a jak je wykryć, już napisałem.
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #54 dnia: Czerwca 14, 2009, 17:43:41 pm »

A mantylka to podstawa na Mszy Wszechczasów. Ale niektórzy wierni wiedzą lepiej...

Zawsze myślałem że co innego...
Pan Bóg mi dał takie ciało i jak jestem latem na plaży to nie zamierzam się go wstydzić bo nie mam czego.

Swoje ciało można formować ... na siłowni na przykład.
Poza tym Pani zdjęcie nie jest umieszczone na plaży tylko na forum tradycjonalistycznym.
Ale są pewne granice genetyczne tego formowania, które ciężko jest przezwyciężyć...
A forum to nie kościół, w takim avatarze nie widzę nic niestosownego. Nie przekracza to żadnych granic, nie przesadzajmy.
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #55 dnia: Czerwca 14, 2009, 19:40:25 pm »

To jaka chorobę mi Pani/Panna zarzuca?

Nie wiem jaką chorobę miała na myśli Pani wiridiana, ale na zdrowy rozsądek: jeśli kogoś rażą odkryte ramiona to albo jest homoseksualistą, albo zboczeńcem, któremu odkryty palec u nogi kojarzy się z seksem.
A podstawą na Mszy Wszechczasów (jak i każdej innej) jest wiara i czyste serce, nie mantylka. Mam nadzieję, że kiedyś to Pan zrozumie.

Minus może Pan wstawić bez skrępowania.
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #56 dnia: Czerwca 14, 2009, 19:42:50 pm »

[...]
A podstawą na Mszy Wszechczasów (jak i każdej innej) jest wiara i czyste serce, nie mantylka. Mam nadzieję, że kiedyś to Pan zrozumie.

Minus może Pan wstawić bez skrępowania.

Dokładnie tak uważam i pod tym się podpisuję (i oczywiście wielki + za to).
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #57 dnia: Czerwca 14, 2009, 19:58:51 pm »

Panie Marcinie, a wie Pan, że mąż zgodnie z Tradycją ma prawo bić żonę. Na temat tego co z Prawa Mojżeszowego jest aktualne lepiej nie dyskutujmy, bo ani Pan ani ja wielkiej orientacji w tym temacie nie mamy...
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #58 dnia: Czerwca 14, 2009, 21:49:38 pm »

Zarzuca mi Pan pedalstwo albo że jestem zboczony? No to Pan przegiął...

To nie zarzut. Sam Pan sobie musi odpowiedzieć na pytanie, czego objawem są takie reakcje.
Zapisane
slavko
Gość
« Odpowiedz #59 dnia: Czerwca 15, 2009, 03:07:47 am »

mam nadzieje ze na plazy sutann Pani (vel Panna) nie wymaga :)


Zastanowię się. Skoro ja mam na niej siedzieć w worze pokutnym to czemu księża w dobrze skrojonej i dopasowanej sutannie nie? ;)


i jeszcze taki gumowy biret do plywania
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: "Konstytucja" Pułtuska z 1729 roku. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!