Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 07:24:31 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Radio Maryja
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj
Autor Wątek: Radio Maryja  (Przeczytany 24141 razy)
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #60 dnia: Lutego 12, 2017, 17:08:15 pm »

(...) Dzięki kłamstwom, manipulacjom, bredniom wygadywamym przez Ojca Dyrektora , (...)

Manipulacji w tym radyjku jest pod dostatkiem, np. reklama, zresztą dość długa, która ma uczyć słuchaczy,
jak zachęcić właścicieli kin do wyświetlania filmu "Zerwany kłos" ...
Jest tam fragment, gdy o.dyrektor namawia, by film wyświetlać w 10 tysiącach kin.
Czy to jest nawoływanie do budowy około 9 tysięcy kin, bo wg GUS-u nie ma w Polsce nawet tysiąca kin,
domów kultury i podobnych sal, nadających się do prezentowania filmów,?  ::)
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2017, 17:13:10 pm wysłana przez ratio » Zapisane
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #61 dnia: Lutego 16, 2017, 16:43:55 pm »

Laudetur JChRex!
Let's play adv.diaboli poczynając od końca.

Ad. ratio. Nie słuchałem (wszak dobrowolne i świadome wystawianie się na pokuszenie w niektórych kręgach za grzeszny postępek bywa uznawane:-)  ale zgaduje, że może O.drd-yr. rozchodziło się nieskromnie o upowszechnianie w.w.treści nie tylko w "naszym nieszczęśliwym kraju". ?

Ad. Sławek125. Też kiedyś dużo (pod)(w)słuchiwało się. I jestem wdzięczny bardziej bo podwójnie: w l.90' za dar "apostazji", a kilka lat temu podobnie jak u pana. Bez pierwszego nie było by drugiego...
I stały się te razy zapewne także dzięki-jak pan to ujął-"...kłamstwom, manipulacjom, bredniom wygadywanym przez Ojca..." Różnimy się zasadniczo tylko w tym, że pan sie nie boi tak łatwo nazywać po imieniu cudzych grzechów, a ja muszę się niestety z pewnych względów powstrzymywać. Choćby dlatego, że można ich -nieświadome często/w dobrej woli-popełnianie zarzucić dziś niemal każdemu: od maluczkich(np. SOBIE!), do wielkich przywódców... koncernów medialno-formacyjnych czy...pewnego instytutu życia konsekrowanego.
Tylko po co??? Problem ponadto w tym, że Ojca T- posoborowego redemptoryste z"dalekiego kraju"-od JEx.BISKUPA F-2 ze środka katolickiego kiedyś kontynentu różni poziom świadomości. Mam przynajmniej taką nadzieje:-) Co oczywiście smutno świadczy o poziomie katachez z l.50' w PRL-u, tych np.tłumaczących znaczenie Ofiary i Kanonu Rzymu.

Ad. michal260189. Nie mam w zw.z pow.dobrych info. Rodzaj dyplomacji stosowanej na tem forum nie sprzyja osiągnięciu... marzeń.

Ad. Pentuer&postindustrial... Bp F-2 twierdzi cosik inszego. Bp rezistant Rysiard W-zdaje się ostatnio...jeszcze lepiej.

Ad. Warmiaczka. J.w.+to że Radio sie sporo przez ostatnie kilka lat (cztery?:-) zmieniło. O.dr-dyr.rozpoznał ostatecznie nisze i wypełnia "misje". "Proletayriusze fszystkich..." Jest niestety w pełnej łączności-w końcu zakładał RADIO:-)

Ad. ratio primo. Toć żywy (wiecznie) wzór pomnika zeszłego roku w (zapowietrzonym/wietrznym:-) Mieście odsłanianego drzewiej skonstatował, że każdy jest dla siebie papieżem. Samego Jego Św. jak wiemy głowy chciał pozbawić, na co jak widzimy kilkadziesiąt lat temu Pan nasz zezwolił. Jego wola- nasz krzyż. Z Królem się nie dyskutuje.
Choć w kwestii bałkańskiej/dynarskiej jest nadzieja-na pomoc ma przyjść gen. Steiner i zażegna niebezpieczeństwo. Krążą jednak pogłoski, że odsiecz może nie dotrzeć na czas i msc.


Podsumowując: time to die, "...ALE POWOLI! ", jeśli dobry Bóg pozwoli...
Do następnego wpisu za kol. parę miesięcy dobrowolnego nowicjatowego auto-bana.


P.S. NIE CZYTAĆ POWYŻSZYCH UWAG W PRZYPADKU OSOBISTEGO KRYZYSU WIARY ITP.

Załączam zapasowo życzenia wytrwałości w abstynencji i postu od Świata oraz radosnego przeżywania Tajemnic wielkanocnych!
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2017, 16:53:41 pm wysłana przez secessio » Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #62 dnia: Lutego 16, 2017, 18:08:32 pm »

@ secessio. Gdyby Ojciec Dyrektor i jego współbracia opowiadałi pierdoły i łgarstwa w zaciszu swoich cel zakonnych lub w otoczeniu najblizszej rodziny, to bym nie smiał słowa powiedzieć. Prowadzą oni niestety działalnośc publiczna w skali globalnej i szanownego Pana uwagi ktos mniej zyczliwy ode mnie moze potraktować jako faryzeizm w skali makro.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #63 dnia: Kwietnia 27, 2018, 08:42:53 am »

Tak, też miałem okazję słuchać tego fragmentu katechezy (po telefonie słuchacza o słowach wypowiadanych przez kapłana "Corpus DNIC custodiat animam tuam...").
Ojciec dyrektor mówił coś w stylu: "Chodzi o Msze trydencka...ja to traktuje jak inny obrzadek."
No i bardzo słusznie O. Dyrektor powiedział. Co jest niehalo?
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #64 dnia: Listopada 03, 2018, 10:23:45 am »

Lepiej by się słuchacz zapytał o. Tadeusza kiedy transmisja będzie  8)
Była (końcówka XX w.). Odprawiał ówczesny przełożony FSSP ksiądz Josef Meinrad Bisig a służyli mu dwaj polscy klerycy: Tomasz Dawidowski i Wojciech Grygiel. Przedtem były Rozmowy Niedokończone. Z tego co wiem Ojciec Dyrektor dostał za to mocno po głowie.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #65 dnia: Czerwca 07, 2019, 08:35:38 am »

Swoją drogą, czy któreś inne medium zamieściło tę relację?
http://www.radiomaryja.pl/informacje/w-brytania-premier-m-morawiecki-z-przywodcami-panstw-m-in-o-roli-polski-podczas-ii-wojny-swiatowej/

« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2019, 08:38:37 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #66 dnia: Czerwca 08, 2019, 10:14:11 am »

Tak, pozwolili mu stanąć do zdjęcia. Na pewno Trump, rodzina królewska, Macron i inni światowi przywódcy z uwagą wysłuchali karcących pouczeń Męża Stanu Mateusza Morawieckiego, wielkiego odkrycia Jarosława Kaczyńskiego, niedawnego doradcy Donalda Tuska, który spiskował w zabiciu brata Jarosława Kaczyńskiego. Teraz już wszyscy wiedzą o roli Polski, tylko polskojęzyczne media milczą na ten temat złośliwie. Nikt już nigdy nie powie o polskich obozach zagłady.
Bycie metalowcem nie implikuje automatycznie chamstwa na poziomie niejakiego nergala. Znam naprawdę kulturalne osoby o takich preferencjach muzycznych i nie jest Pan w stanie zachwiać mojej opinii w tym temcie, więc niech Pan daruje sobie takie występy, nie jesteśmy na estradzie.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #67 dnia: Czerwca 08, 2019, 12:40:59 pm »

Skoro chłepce Pan tak namiętnie sok z buraka nie mamy o czym mówić.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #68 dnia: Czerwca 08, 2019, 12:46:01 pm »


Na świecie dalej będą mówić o polskich obozach zagłady, o polskim faszyzmie i antysemityzmie oraz kolaboracji z Hitlerem. Morawiecki, jak i cały PiS, już dawno okazję na stawianie akcentów w owych kwestiach przespał, a raczej celowo przemilczał, bo to mentalne miernoty, karierowicze i kundle. Stali cicho, gdy Pompeo nas obrażał, a klaskali, gdy znacznie gorzej robiła to Azari. To, że ten podstawiony bankster-wieszak stanie do zdjęcia niczego tu nie zmieni.


Morawiecki, jak i cały PiS? Jak przeczytałem w książce P. Lisickiego "Krew na naszych rękach?" akcja konstruowania religii Holocaustu (holocaustianizm) zaczęła się w latach 50-tych. Pretensje należy mieć w pierwszym rzędzie do hierarchii kościelnej, która już ponoć zgodziła się na herezję "Dwóch przymierzy", nie bacząc na:

Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym (J 6, 44)

Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie (J 14, 6)

Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #69 dnia: Czerwca 08, 2019, 12:53:12 pm »

Po prostu patrzę bardziej krytycznie niż Pan.
Po prostu jestem Polakiem --- realistą zaś Pan nie jest w stanie zaprezentować żadnej realistycznej alternatywy.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #70 dnia: Czerwca 08, 2019, 15:01:45 pm »

Brak alternatyw nie implikuje konieczności błędu. Alternatywę zresztą obrałem jako jedyny realny wpływ na kastę rządzącą. Jak mniemam, jest Pan skazany na popieranie PiSu za wszelką cenę. Ja nie.
Dużo słów --- zero informacji. Pan sobie tak po prostu pisze, żeby pisać. Popularne było kiedyś na murach "mądry pisze dla zabawy, głupi czyta bo ciekawy", jak się nad tym zastanowić, to jest akurat na odwrót.

Alternatywę zresztą obrałem jako jedyny realny wpływ na kastę rządzącą.
Niby jaką? Niech mnie Pan raczy oświecić, bo ja ciemny moher nie potrafię się jej dopatrzyć.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #71 dnia: Czerwca 08, 2019, 15:04:44 pm »

Po prostu patrzę bardziej krytycznie niż Pan.
Po prostu jestem Polakiem --- realistą zaś Pan nie jest w stanie zaprezentować żadnej realistycznej alternatywy.

Brak alternatyw nie implikuje konieczności błędu. Alternatywę zresztą obrałem jako jedyny realny wpływ na kastę rządzącą. Jak mniemam, jest Pan skazany na popieranie PiSu za wszelką cenę. Ja nie.

Najpierw wchodzi sie w ślepą uliczkę a później krzyczy, że nie ma alternatywy i trzeba umierać. Na dodatek podlewa sie to szantażem: kto nie umiera ten nie jest godny bycia Polakiem.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #72 dnia: Czerwca 09, 2019, 00:21:17 am »

Już o tym pisałem, że głosowałem na Konfederację. Cierpi Pan na wyraźnie ubytki w uwadze lub pamięci.
Pan raczej na manię wielkości, myśli Pan, że muszę koniecznie przejmować rewelacjami kogoś na poziomie Pigmeja?

Za Marcinem Palade:
Cytuj
Wiemy po analizie sondażowych trucków (codziennych pomiarów w końcówce eurokampanii) kiedy miał miejsce szczyt notowań @KONFEDERACJA_. Otóż było to tuż przed "myckowaniem" @KonradBerkowicz.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2019, 00:25:37 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #73 dnia: Czerwca 09, 2019, 11:09:54 am »

No przejmuje się Pan, w końcu wyznaje Pan Jarosława jako Pierwszego Arcypolaka.
Jest Pan w mylnym błędzie, nie tyle wyznaję co uznaję Pana za Pierwszego Pigmeja Trzeciej RP, Wskrzesiciela Pigmejskich Tradycji Schyłkowej Komuny Lat Osiemdziesiątych Ubiegłego Wieku.

I co to kogo obchodzi? Pan naprawdę nie rozumie, że można nie postrzegać polityki w ujęciu sekciarskim jak Pan?  ;)
Przerośnięte do monstrualnych rozmiarów Pańskie ego nie dopuszcza do Pana nawet cienia przypuszczenia, że to Pan jest tu sekciarzem. Ja po prostu od lat interesuję się polityką i szukam rozwiązań optymalnych.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2019, 11:32:08 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #74 dnia: Czerwca 09, 2019, 18:55:01 pm »

Co Panie Piękniutki Pigmeju? Wyczerpała się Pańska "inteligencja", wyczerpała ...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2019, 18:57:01 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Radio Maryja « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!