Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 21:31:50 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Radio Maryja
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Drukuj
Autor Wątek: Radio Maryja  (Przeczytany 24316 razy)
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #45 dnia: Listopada 04, 2015, 10:00:43 am »

Ja się cały czas zastanawiam, dlaczego w K-TV i EWTN są pobożne, utradycyjnione NOMy, a w polskich mediach katolickich byle jakie


1°albo dlatego, że kto szybciej zaczyna zwyczaj(n)e...bancietto euch.,szybciej też z tej imprezy wychodzi"najedzony".
2°albo dlatego, że jest to wynik ogólnej swojskiej/słowiańskiej/soc...jalnej niedoróby, bylejakości i ... bumelki.
3°albo dlatego, że u patriotów i independystów wszystko co"nasze"jest lepsze od "obcego"(państwa wat.)
4°albo dlatego, że Oj.dyr., JP II i mimo wszystko także Prymasowi NOM dość szybko"przypasował"
5°albo dlatego, że jest w tym jakiś sens i plan Boga,może nawet dopust zasłużonej zawsze kary.

 Uwagi:  niepotrrzebne skreślić.
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #46 dnia: Listopada 04, 2015, 10:47:49 am »

Ja jeszcze mam jedna mozliwość. jako ze we włoskich katomediach też jest bylejakość, to obstawiam, ze lepsze liturgicznie są media katolickie z krajów, gdzie katolicyzm nie dominuje
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #47 dnia: Listopada 05, 2015, 13:44:25 pm »

2°albo dlatego, że jest to wynik ogólnej swojskiej/słowiańskiej/soc...jalnej niedoróby, bylejakości i ... bumelki.
3°albo dlatego, że u patriotów i independystów wszystko co"nasze"jest lepsze od "obcego"(państwa wat.)
4°albo dlatego, że Oj.dyr., JP II i mimo wszystko także Prymasowi NOM dość szybko"przypasował"
 Uwagi:  niepotrrzebne skreślić.
Pozostają tylko te.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #48 dnia: Listopada 05, 2015, 20:38:11 pm »

Moje obserwacje są takie: w krajach takich jak USA katolicy zawsze mieli i mają pod górkę. Ci, co wiarę traktują poważnie, mają jeszcze bardzie pod górkę. Dlatego muszą wkładać spory wysiłek, aby przetrwać. Muszą się bardzo starać. No i niektórzy zauważyli, że "msze z gitarką" wcale nie pomagają w przetrwaniu.

W Polsce natomiast katolicyzm jest "mainstreamowy". Przeciętnemu człowiekowi nie zdaje się, że katolicyzm to coś, co trzeba w jakiś sposób kultywować - samo się kultywuje, przecież wszyscy dokoła są katolikami, a zresztą to sprawa księży, niech oni się tym martwią. Księża chcą "mszy z gitarką", to niech tak będzie, to ich sprawa. Sw. Jan Paweł na to pozwalał, to w czym problem?
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2015, 20:40:25 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #49 dnia: Grudnia 02, 2015, 02:01:42 am »

Tak jeszcze informacyjnie i zazdrośnie w tem. EWTN. Właśnie zauważyłem chyba nowy cykl "Extraordinary Faith". S.1 ep.6. zaprasza nas do Miami, np,do kościoła Najśw.Im Jezus. Są fr.tridentiny, ma być wywiad z abp.Wenskym w temacie.

Abp Thomas Wenski pochwalił sie( i pokazał) odprawieniem jednej M.pontyfikalnej dwa lata temu(w 12/13r), i udziałem w takowej w Szanghaju.Wcześniej było także muzem sztuki sakralnej, gł.hiszp/włoskiej. Reszta o trad.środ.Miami w następnym odcinku.

KIEDY U NAS TAKA SERIA OJCZE TADEUSZU ?¿!¡

Chyba żart. Na linkowanej wyżej mszy Ojciec Tadeusz rozdaje Komunię jak ciasteczka, bez pateny, łamiąc przepisy promulgowane przez JPII, w RM uwielbianego.
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #50 dnia: Grudnia 06, 2015, 09:43:34 am »

A wczoraj w Toruniu mieli swoje uroczystości.
Zapisane
superfluus
rezydent
****
Wiadomości: 428

« Odpowiedz #51 dnia: Grudnia 08, 2015, 21:58:30 pm »

Mainstream medialny i  (do niedawna) POlityczny już nie raz pouczał prawicę co do jej wiary. Tak sobie myślę, że w sumie nigdy nie poruszył kwestii łamania przepisów liturgicznych. A to w sumie byłby jakiś punkt zaczepienia. ;-)
Wyobraźmy sobie:
tow. Olejnik przepytuje Ziobrę i nagle wypala: "Dlaczego uczestniczy pan w Mszach, co do których mogą zachodzić kanoniczne wątpliwości co do ich godziwego sprawowania?".
Kurtyna.
Zapisane
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #52 dnia: Grudnia 12, 2015, 22:04:48 pm »

Tak jeszcze informacyjnie i zazdrośnie w tem. EWTN. Właśnie zauważyłem chyba nowy cykl "Extraordinary Faith". S.1 ep.6. zaprasza nas do Miami, np,do kościoła Najśw.Im Jezus. Są fr.tridentiny, ma być wywiad z abp.Wenskym w temacie.

Abp Thomas Wenski pochwalił sie( i pokazał) odprawieniem jednej M.pontyfikalnej dwa lata temu(w 12/13r), i udziałem w takowej w Szanghaju.Wcześniej było także muzem sztuki sakralnej, gł.hiszp/włoskiej. Reszta o trad.środ.Miami w następnym odcinku.

KIEDY U NAS TAKA SERIA OJCZE TADEUSZU ?¿!¡

Jakby ktoś był zainteresowany to tu: http://www.extraordinaryfaith.tv/ są wszystkie odcinki.
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #53 dnia: Lutego 10, 2017, 22:41:17 pm »

O RM już tu było lat temu klika, ale wątek wart podbicia. Jeśli chodzi o mnie powiem krótko; lepszy rydz(yk) niż nic.

Radia Maryja słucham rzadko, częściej oglądam TVTRWAM. I co? No i modernizm i posoborowie całą gębą z powyżej opisanymi przez użytkowników nieciekawymi atrybutami. I do tego ten ojciec dyrektor - gaduła, gaduła, nieznośny gaduła.
(...)


Od 12 sierpnia 2015, 15:36:08 niewiele się zmieniło, bo o.Rydzyk nadal gada, gada, gada i  prawie ciągle to samo.
Choć zdarzają się nowości, bo np dziś przed medytacją przedpołudniową reklamował prywatne wizje pt. "Księga prawdy".
Otrzymał pięć tomów od jakiejś miłośniczki tych wizji i nie zastanowił się nad tym co reklamuje, tylko się zachwycał i cieszył z prezentu  ;D
Przestaję się dziwić tym wszystkim homeopatiom, jogom, Medjugoriom i innym zwodniczym prądom i teologiom,
które co i raz wymieniane są na antenie Radia Maryja...
No bo jeżeli sam "Szef Kuchni Poleca" mistykę Marii z Irlandii, to żaden Personel nie odważy się zaprotestować.

A już bardziej niż humorystycznie wypadły jego rozmowy z uczestnikami trwających w Toruniu warsztatów.
Tak się rozpędził w sarkastycznych dowcipach, którymi chciał błysnąć przed młodzieżą, że na medytację musiało starczyć 5 minut (11:55 - 12:00).
Tak jakby myśli o.Rydzyka były tak cenne, że ważniejsze od Biblii?

Medytacji przedpołudniowych nie podają na stronie, ale dla amatorów nowoczesnej ewangelizacji można posłuchać:
KATECHEZA: AMEN,  10 lutego 2017 08:30/w Audio, Katechezy, Multimedia
o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2017, 22:55:30 pm wysłana przez ratio » Zapisane
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #54 dnia: Lutego 11, 2017, 09:41:13 am »

Wczoraj usłyszałam złote myśli o Mszy trydenckiej. Nie od początku, ale nie zabrakło stwierdzeń, że jak Pan Jezus w Wieczerniku pierwszą Mszę odprawiał, to nikt nie klęczał, że ważne jest co w sercu, i że w językach lokalnych ludzie pełniej rozumieją...
Zapisane
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #55 dnia: Lutego 11, 2017, 11:48:53 am »

Tak, też miałem okazję słuchać tego fragmentu katechezy (po telefonie słuchacza o słowach wypowiadanych przez kapłana "Corpus DNIC custodiat animam tuam...").
Ojciec dyrektor mówił coś w stylu: "Chodzi o Msze trydencka...ja to traktuje jak inny obrzadek."
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #56 dnia: Lutego 11, 2017, 13:27:46 pm »

Jak zaczęłam słuchać, o. Rydzyk właśnie o tym mówił, że na nowej Mszy te słowa mówi ksiądz przed przyjęciem Komunii. I jakie to ważne, że każdy wierny przed przyjęciem mówi "Amen".
Coś tam jeszcze łaskawie prawił o tym, że stara Msza jest ważna, są w niej słowa konsekracji i ofiarowanie darów ;-)
Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #57 dnia: Lutego 11, 2017, 15:00:10 pm »

/.../
Ojciec dyrektor mówił coś w stylu: "Chodzi o Msze trydencka...ja to traktuje jak inny obrzadek."

Tu ma rację, to jest rzeczywiście inny obrządek (ryt). A nawet inne wyznanie
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1492

« Odpowiedz #58 dnia: Lutego 11, 2017, 21:17:45 pm »

Lepiej by się słuchacz zapytał o. Tadeusza kiedy transmisja będzie  8)
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #59 dnia: Lutego 12, 2017, 10:04:03 am »

A ja jestem wdzięczny RM za nawrócenie na Tradycje katolicką. Byłem kiedyś częstym słuchaczem. Dzięki kłamstwom, manipulacjom, bredniom wygadywamym przez Ojca Dyrektora , jego współbraci i zaproszonych gości odnalazłem droge do Koścoła katolickiego. Organizm po prostu zaczął sie bronić, nawet bez udziału woli.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Radio Maryja « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!