Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 09:39:46 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Radio Maryja
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 Drukuj
Autor Wątek: Radio Maryja  (Przeczytany 24143 razy)
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #15 dnia: Sierpnia 13, 2015, 10:47:03 am »

RM to raczej starsze pokolenie. Młodzież, to u nas w seminarium mówiło się o tych grupkach: " Towarzystwo adoracji księdza" lub : Kościelne biura matrymonialne".
Zapisane
mabalcer
bywalec
**
Wiadomości: 73

« Odpowiedz #16 dnia: Sierpnia 14, 2015, 19:14:00 pm »

@Kefasz
mimo wszystko nie stawiałbym o. Rydzyka na równi z Terlikowskim czy Sakiewiczem. Ci dwaj to tępa ekspozytura neokonserwatyzmu w Polsce, a o. Rydzyk przynajmniej mówi o budowaniu Polski czy obronie rodziny. Nadmieniam, że o. Rydzyk nie lubi tych dwóch (poszło o sprawę abpa Wielgusa). Co do bezguścia to się zgadzam. W dzień leci gospel czy jakieś inne pierdoły w stylu ballad o wątpliwej jakości artystycznej. Dlaczego o. Rydzyk promuje Kikonów to ciężko mi powiedzieć- być może mylnie uważa, że pluralizm w Kościele trzeba zachować, aby realizować swoje cele polityczne i nie narażać się hierarchii. Co do koncertu w Krakowie, to najbardziej rozśmieszyło mnie wyproszenie kard. Dziwisza podczas śpiewu Shma Israel.
@gnome
owszem, dzwoniący potrafią wygadywać koszmarne bzdury w stylu budowy "socjalizmu Bożego" w kontekście wizyty papieża Benedykta XVI na Kubie czy opowiadanie głupot nt. religii czy teologii, przeznaczanie czasu antenowego dla jednej partii. Niekiedy czas dla dzwoniących wykorzystują wyznawcy kociej wiary, którzy próbują dyskutować z katolickimi prawdami wiary.

Tym niemniej jak wyżej wspomniałem, jest to jedyna rozgłośnia w Polsce próbująca artykułować polski punkt widzenia czy kult Matki Bożej i Św. Józefa. Jak na Polskę to dużo.
Zapisane
Asmina
adept
*
Wiadomości: 19

« Odpowiedz #17 dnia: Sierpnia 15, 2015, 12:22:31 pm »

Chyba Terlikowski też mówi o obronie rodziny?
Zapisane
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #18 dnia: Listopada 02, 2015, 20:07:25 pm »

Jak jest z dziełem RM i doktorowaniem Ojca R.wszyscy mniej więcej sie orienyują, ale... cuda sie zdarzają.

U toruńczyków dziś była w Trwam Msza zaduszna po polsku ale "tyłem do ludzi"w czarnym tradycyjnym ornacie. Ks. Rydzyk także na czarno; miejsce- sanktuarium cudu eucharyst. Krwi Przenajświętszej PJ w Poznaniu. Kościół przepiękny, wystój barokowy +balaski, regul.ilość świec i kazanie było chyba z ambony. Nad tabernakulum cudowny obraz Chrystusa z przebitym bokiem.. Pierwszy raz widziałem Rydzyka koncelebre tyłem.Dużo ludzi przyjęło Pana na kolanach przy balaskach. Szczególnie z ręki Ojca dyro-doktora :-) Myśle że pomysł wyszedł od głównego celebsa- x.L.Wilczyńskiego, kustosza msc.i wykładowcy UAM.
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #19 dnia: Listopada 02, 2015, 23:38:39 pm »

Ja przestaję słuchać RM, czy oglądać TV T jak tylko zaczynają mantrować o swoim ekspresowym "świętym"... Ob-żydzenie to we mnie budzi. Brak zdrowego prawdziwego pielęgnowania Tradycji, wszystko podporządkowane duchowi czasu i modernizmowi, te pozory pobożności to efekt nabierania się wartościowych i dobrych ludzi na ten lep podstępnego modernizowania.
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #20 dnia: Listopada 03, 2015, 00:22:13 am »

Jak jest z dziełem RM i doktorowaniem Ojca R.wszyscy mniej więcej sie orienyują, ale... cuda sie zdarzają.

U toruńczyków dziś była w Trwam Msza zaduszna po polsku ale "tyłem do ludzi"w czarnym tradycyjnym ornacie. Ks. Rydzyk także na czarno; miejsce- sanktuarium cudu eucharyst. Krwi Przenajświętszej PJ w Poznaniu. Kościół przepiękny, wystój barokowy +balaski, regul.ilość świec i kazanie było chyba z ambony. Nad tabernakulum cudowny obraz Chrystusa z przebitym bokiem.. Pierwszy raz widziałem Rydzyka koncelebre tyłem.Dużo ludzi przyjęło Pana na kolanach przy balaskach. Szczególnie z ręki Ojca dyro-doktora :-) Myśle że pomysł wyszedł od głównego celebsa- x.L.Wilczyńskiego, kustosza msc.i wykładowcy UAM.
CHCĘ TO ZOBACZYĆ!
Bardzo proszę o stosowne zdjęcie.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #21 dnia: Listopada 03, 2015, 00:48:28 am »

Ad. Kefasz. Myśle że dziś pewnie wrzucą, na razie zaczęła sie powtórka dla zaoceannych, na początek nudny słowno-muzyczny wstęp, tzw."część art.",z gitarka oczywiście.
Sam jestem ciekaw powt.,bo trafiłem pod koniec kazania.

Ps. Jakoś wcześniej mnie nie dotleniło, że to TEN kościół-od sławnego "cudu trzech hostii"AD 1399.
Rydzyk wspominał znów o "szambie i perfumerii"w konstekscie PROTESTANTYZACJI KOŚCIOŁA, a miał na myśli m.in.SYNOD. Pochwalił oczywiście przy tej okazji bp.msc.
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2015, 01:17:31 am wysłana przez secessio » Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
B Rumm
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 166

« Odpowiedz #22 dnia: Listopada 03, 2015, 01:46:33 am »



Zapisane
B Rumm
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 166

« Odpowiedz #23 dnia: Listopada 03, 2015, 02:33:43 am »

Jeszcze dwa:





oczywiście "dwójeczka"  :)
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #24 dnia: Listopada 03, 2015, 06:28:54 am »

ŁAŁ! Po pierwsze przy ołtarzu, po drugie wszystkie szczegóły w porządku, po trzecie X Wilczyńskie umie podnosić.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
pomponiagrecyna
Gość
« Odpowiedz #25 dnia: Listopada 03, 2015, 09:35:44 am »

I czy tak by nie mogło być w naszych kościołach? Komu to przeszkadzało..?
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #26 dnia: Listopada 03, 2015, 09:40:54 am »

Po pierwsze przy ołtarzu
Przy ołtarzu, bo do tego kościoła stołu nie wstawili, ale bynajmniej nie z powodów ideologicznych, lecz z braku miejsca  :D
Zapisane
dorka
uczestnik
***
Wiadomości: 125

« Odpowiedz #27 dnia: Listopada 03, 2015, 10:14:43 am »

Jest i kazanie:
https://www.youtube.com/watch?v=V8MquwFkmuQ
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #28 dnia: Listopada 03, 2015, 10:15:57 am »

Dla niektórych czy też wielu wystarczy ubrać czarny ornat skrzypcowy i odwrócić się versus Deum i będzie Msza św. trydencka żałobna Requiem  :) Sekwencja "Dies irae" też była?
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2015, 10:21:11 am wysłana przez Anna M » Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #29 dnia: Listopada 03, 2015, 11:17:36 am »

Cała Msza w drugiej połowie nagrania:
https://www.youtube.com/watch?v=HmKeVCoK6Dw
Szkoda, że nieśmiertelna dwójeczka
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Radio Maryja « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!