Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 01:40:04 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: gorący apel - usunąć "brawa" i "precze"!!!
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj
Autor Wątek: gorący apel - usunąć "brawa" i "precze"!!!  (Przeczytany 7271 razy)
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #15 dnia: Czerwca 12, 2009, 16:09:38 pm »

modernizm wdarł się na Forum Krzyż :)

A może Pan Tato zaraz zaproponuje nam barokową serwerownię... :D
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #16 dnia: Czerwca 12, 2009, 16:13:54 pm »

modernizm wdarł się na Forum Krzyż :)

A może Pan Tato zaraz zaproponuje nam barokową serwerownię... :D

Jak juz to gotycką może lepiej ? :) Jest we Wrocławiu takie miejsce...trzeba by tylko pogonić z niego "starokatolików z PRL"...;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #17 dnia: Czerwca 12, 2009, 16:49:13 pm »

A może Pan Tato zaraz zaproponuje nam barokową serwerownię... :D
Jak juz to gotycką może lepiej ? :) Jest we Wrocławiu takie miejsce...trzeba by tylko pogonić z niego "starokatolików z PRL"...;)

Niestety - pomysł umieszczenia serwerowni w ex-katedrze już został zrealizowany :/
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #18 dnia: Czerwca 12, 2009, 16:54:02 pm »

A może Pan Tato zaraz zaproponuje nam barokową serwerownię... :D
Jak juz to gotycką może lepiej ? :) Jest we Wrocławiu takie miejsce...trzeba by tylko pogonić z niego "starokatolików z PRL"...;)

Niestety - pomysł umieszczenia serwerowni w ex-katedrze już został zrealizowany :/

Eeee brawo :) to powinszowac jeno mogę Waszmościom :) Rozumiem "starokatolików z PRL" precz pognano i tylko czekać poświęcenia tegoż pięknego kościoła ?:D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2917

« Odpowiedz #19 dnia: Czerwca 12, 2009, 16:58:50 pm »

W Poznaniu mają kościół poreformacki, barokowy, właściwy dla tej gałęzi franciszkanów.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #20 dnia: Czerwca 12, 2009, 17:06:23 pm »

Eeee brawo :) to powinszowac jeno mogę Waszmościom :) Rozumiem "starokatolików z PRL" precz pognano i tylko czekać poświęcenia tegoż pięknego kościoła ?:D
Niestety - dotyczy to innej katedry.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #21 dnia: Czerwca 12, 2009, 17:17:39 pm »

Niestety - dotyczy to innej katedry.

Szkoda... już się ucieszyłem, ze będzie miejsce na zrobienie parafii personalnej a tu masz babo placek ... :(
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #22 dnia: Czerwca 12, 2009, 17:19:31 pm »

W Poznaniu mają kościół poreformacki, barokowy, właściwy dla tej gałęzi franciszkanów.

Zgadza się , skubani... i to w dodatku pięknie położony w takim parczku wokół odosobniony...ech... a my tu Panie Bracie z Księdzem Karolem po piwnicach a garażach, z Księdzem Grzegorzem po kaplicach...( chociaż tyle przynajmniej )...o tempora o mores !!!
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #23 dnia: Czerwca 12, 2009, 17:24:10 pm »

Zgadzam się z Panem :) Mi się udało poczynić "refleksję", a mianowicie że ( z uwagi na zaakcentowane pogrubione zdanie w Pana wypowiedzi ) modernizm wdarł się na Forum Krzyż :)

Aha, złapał mnie Pan. :)
Teraz proponuję, by Pan zajrzał do dawnego wątku "Reputacja". Ile interpretacji tych jakże oczywistych słów tam znajdujemy? :)
Zdaje się modernizm nie tyle wdarł się na forum, co go stworzył...
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #24 dnia: Czerwca 12, 2009, 17:26:05 pm »

Gdyby x. Karl podjął słuszną decyzję i przeszedł do IBP czy FSSP to by nie musiał się kryć po piwnicach.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #25 dnia: Czerwca 12, 2009, 17:33:19 pm »

Gdyby x. Karl podjął słuszną decyzję i przeszedł do IBP czy FSSP to by nie musiał się kryć po piwnicach.

Jasne , kryli by się razem z Xiędzem Grzesiem "po kaplicach" a w zasadzie to po jednej  ;D bardzo miło doprawdy  ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #26 dnia: Czerwca 12, 2009, 18:21:03 pm »

Panie Kalistrat, Pan przez cały czas rozpatruje casus Bractwa jakby sytuacja w Kościele była modelowo normalna. A nie jest. Biskupi "w pełnej łaczności" głoszą herezje, "biskupi ekskomunikowani" nauczają katolickiej doktryny - czy jakikolwiek podręcznik prawa kanonicznego etc. przewidział taką sytuację? Nie jestem obecnie 100% zwolennikiem FSSPX, pewne sprawy mi się nie podobają, ale staram się najpierw zrozumieć ich motywacje zanim powiem: słuszne czy niesłuszne decyzje podejmują. Nie wiem, czy takie pomieszanie z poplątaniem stwarza dobre warunki do jednoznacznych ocen i sądów...

Przejście do FSSP, IBP - to pięknie wygląda w teorii, ale w praktyce może być różnie. Czcigodni Księża Śniadoch i Grygiel mogą mniej lub bardziej docierać do wiernych z posługą, ale losy księży Komorowskiego i Dawidowskiego potoczyły się inaczej... Możliwość legalizacji za cenę zostawienia wiernych samym sobie... to dość trudny wybór. Mi by się tacy opuszczeni wierni po nocach śnili.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 12, 2009, 18:33:36 pm wysłana przez Edi » Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #27 dnia: Czerwca 12, 2009, 19:33:37 pm »

Panie Kalistrat, Pan przez cały czas rozpatruje casus Bractwa jakby sytuacja w Kościele była modelowo normalna. A nie jest.

A kiedyś w ogóle taka była?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Tomek Torquemada
Gość
« Odpowiedz #28 dnia: Czerwca 12, 2009, 19:42:43 pm »

to niby dla mnie, jak rozumiem?

:-P

Zapisane
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #29 dnia: Czerwca 12, 2009, 19:57:28 pm »

to niby dla mnie, jak rozumiem?

:-P


tak, to dobry pomysł dla kogoś dla którego "nie ma milszej woni niż woń palonego heretyka".

A swoją drogą to nie ma pan jegoś normalnego zajęcia -  nie wiem, pracy, szkoły, dziewczyny? Bo tracić czas na wyszukiwanie bzdetów po internecie i "pokzaywanie języka": to trochę nie wypada...
Toż mi "ADMINISTRATOR", żenada i żal...
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: gorący apel - usunąć "brawa" i "precze"!!! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!