Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:35:33 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: PEDOFILIA. Casus: Józef Wesołowski.
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj
Autor Wątek: PEDOFILIA. Casus: Józef Wesołowski.  (Przeczytany 13349 razy)
anire
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #15 dnia: Lipca 22, 2015, 14:09:30 pm »

Nie przesadzajmy w 2gą mańkę. Pedofilia jakoś łączy się z masonerią i z homoseksualizmem. Obie te dewiacje wystepują też wsrod tzw. duchownych.
Homoseksualizm rozumiem ale masonerię już niekoniecznie.

Swoją drogą to z Pana poglądem co z takimi delikwentami robić się zgadzam. Śmieszy mnie tylko fakt, że jak mówi to katolik to jest ok, a ja bym to powiedziała, to zapewne śliczny stosik byście mi tu zgotowali jak nic  ;D
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #16 dnia: Lipca 22, 2015, 15:01:08 pm »

jeden rabin mówi tak, a drugi inaczej ;)

Argument nie jest lepszy lub gorszy, zależnie od tego, kto go wypowiada. Czasem ma to znaczenie emocjonalne, ale nic ponadto.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Franciszek
uczestnik
***
Wiadomości: 144

Św. Franciszku, módl się za nami!

« Odpowiedz #17 dnia: Lipca 23, 2015, 08:17:35 am »

Czemu nie urządzono Wesołowskiemu publicznej degradacji podobnej jak w wojsku. Powinni go postawić w sutannie chórowej na jakim postumencie, najpierw ściągnąć mu pas, poobcinać guziki, zabrać koloratkę, strącić z głowy biret piuskę, ściągnąć pektorał na ostatek ściągnąć sutannę. Ale do tego by nie doszło, bo by się obrońcy praw człowieka odezwali.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Degradacja_%28wojsko%29
A ja się zastanawiam dlaczego dopiero jak problem dotyczy na tyle wysoko postawionej persony, że nic już pod dywan się zamieść nie da otwierają się niektórym oczęta. Proszę Państwa, przecież takich "Wesołowskich" jest sporo! Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć dlaczego Wasz Kościół sam sobie robi czarny pijar nie rozprawiając się ostro z takim elementem?

sporo, to znaczy ile?

Uważam, ze w tak ważnej sprawie podawać informacje bez źródeł i wiarygodności jest objawem głupoty lub złej woli. Proszę o źródła dotyczące tego "sporo". Proszę też podać stosowne porównania do innych grup "zawodowych", ze szczególnycm uwzględnieniem "społecznych" grup zawodowych takich jak pastorzy protestancy, policja, nauczyciele, lekarze itd. Dopiero wtedy mozna zrozumieć co oznacza to "sporo".


Zapisane
Nie umiem czytać między wierszami i staram się nie pisać między wierszami.
anire
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #18 dnia: Lipca 23, 2015, 09:42:10 am »

sporo, to znaczy ile?

Z tego co jakiś czas temu czytałam około 2%. W Polsce jest około 30 000 księży (proszę mnie poprawić jeśli jest inaczej), co daje nam niemałą liczbę 600. Tak "sucho" statystycznie licząc. Według mnie to sporo.

Uważam, ze w tak ważnej sprawie podawać informacje bez źródeł i wiarygodności jest objawem głupoty lub złej woli. Proszę o źródła dotyczące tego "sporo".

Papież Franciszek. Ja zakładam, że w tej kwestii mówi prawdę i jestem daleka od posądzania go o głupotę lub złą wolę. Nie obchodzą mnie wyliczenia "strony przeciwnej".

Proszę też podać stosowne porównania do innych grup "zawodowych", ze szczególnycm uwzględnieniem "społecznych" grup zawodowych takich jak pastorzy protestancy, policja, nauczyciele, lekarze itd. Dopiero wtedy mozna zrozumieć co oznacza to "sporo".
Przepraszam, a czy ksiądz to powołanie czy grupa zawodowa? Bo jak to drugie to wiele by zmieniało.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #19 dnia: Lipca 23, 2015, 10:14:38 am »

Może jestem dziwny, ale dla mnie choćby 100 aktywnych pedofilów na 30 000 duchownych byłoby głębokim powodem do wstydu i żalu.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Franciszek
uczestnik
***
Wiadomości: 144

Św. Franciszku, módl się za nami!

« Odpowiedz #20 dnia: Lipca 23, 2015, 13:54:29 pm »

sporo, to znaczy ile?

Z tego co jakiś czas temu czytałam około 2%. W Polsce jest około 30 000 księży (proszę mnie poprawić jeśli jest inaczej), co daje nam niemałą liczbę 600. Tak "sucho" statystycznie licząc. Według mnie to sporo.

Słowo "Z tego co jakiś czas temu czytałam około 2%" jako źródło to troche mało...

Cytuj

Uważam, ze w tak ważnej sprawie podawać informacje bez źródeł i wiarygodności jest objawem głupoty lub złej woli. Proszę o źródła dotyczące tego "sporo".

Papież Franciszek. Ja zakładam, że w tej kwestii mówi prawdę i jestem daleka od posądzania go o głupotę lub złą wolę. Nie obchodzą mnie wyliczenia "strony przeciwnej".

Mi nie chodzi o liczby, tylko sposób podawania informacji: albo coś się wie albo nie. Czy mówi Pani coś liczba 6mln?

Cytuj
Proszę też podać stosowne porównania do innych grup "zawodowych", ze szczególnycm uwzględnieniem "społecznych" grup zawodowych takich jak pastorzy protestancy, policja, nauczyciele, lekarze itd. Dopiero wtedy mozna zrozumieć co oznacza to "sporo".
Przepraszam, a czy ksiądz to powołanie czy grupa zawodowa? Bo jak to drugie to wiele by zmieniało.

Toć wszak dałem cudzysłów - to raz. Dwa to akurat w tych zawodach też trzeba mieć powołanie by być: pastorem, policjantem, nauczycielem czy lekarzem.

Wracając do meritum. Czy zdradzi nam Pani tajemnicę skąd ta liczba 2%.

I wcale mi nie chodzi o konkretną liczbę, tylko o sposób informowania. Dla mnie osobiście liczba 1 (i wcale nie w procentach) jest już dużo za dużo. Chodzi mi o rozsiewanie plotek, manipulacji lub fałszywych informacji.

Poda Pani źródło tych 2%?
Zapisane
Nie umiem czytać między wierszami i staram się nie pisać między wierszami.
anire
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #21 dnia: Lipca 23, 2015, 14:40:21 pm »

http://www.bbc.com/news/world-europe-28282050

"Pope Francis has been quoted as saying that reliable data indicates that "about 2%" of clergy in the Catholic Church are paedophiles."

« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2015, 14:43:10 pm wysłana przez anire » Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #22 dnia: Lipca 23, 2015, 17:45:04 pm »

Czy Benedykt XVI w "Liście do Katolików w Irlandii" ni stwierdził, że zaprzestanie karania tego rodzaju grzechów nastąpiło gdzieś w latach 60., przez co w tradycyjnych kręgach odebrano to jako (niejednoznaczne, ale jednak) zestawienie problemu rozpowszechnienia pedofilii z kryzysem posoborowym?
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #23 dnia: Lipca 23, 2015, 22:43:12 pm »


sporo, to znaczy ile?
.

Sporo? Zwrócę uwagę na fakt, z w arsenale leksyki języka polskiego jest jeszcze przysłówek - SPORAWO. 

2%  - no to całkiem sporawo.

Ale skoro już jestem przy głosie (przy w pisie!) to . . . . to mam poznawczy niedosyt. Skąd się bierze ta pedofilia? Co mieści się w tej głupiej ludzkiej łepetynie, że 
powstają takie ciągotki? I tu jest dla mnie pies pogrzebany a nie . . .  ilu duchownych wykazuje takie dewiacje - dużo, mało czy sporo, sporawo.
Dlaczego??? Co cię, chłopie,  rajcuje w nastoletnim chłopcu?
Niech psycholodzy odpowiedzą. A może, religia, religijność to też zjawisko czysto psychiczne? Oj! Włożyłem kij w mrowisko.
Zapisane
pascendi
uczestnik
***
Wiadomości: 103


Miserere mei Deus

« Odpowiedz #24 dnia: Lipca 24, 2015, 11:14:09 am »

Zasadniczo zastanawia mnie, że wszyscy przyjęli 2% powiedziane przez Franciszka jako prawdę objawioną.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #25 dnia: Lipca 24, 2015, 14:16:40 pm »

A na ile by Państwo oszacowali % homoseksualistów pośród xięzy? W Polsce / Europie / na świecie ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #26 dnia: Lipca 24, 2015, 16:09:14 pm »

A na ile by Państwo oszacowali % homoseksualistów pośród xięzy? W Polsce / Europie / na świecie ?

Z takiego szacowania zawsze wychodzi zgadywanka i  mniesiewydaizm. A skąd nam wiedzieć? Jakaś ankieta była robiona?

Mnie interesuje inna sprawa; ilu księży miało/ma w ogóle jakieś kontakty seksualne z kobietami?

Zawsze walczę z prostackim stwierdzeniem, że "wszyscy ksinża majom kobity". Wychodzę z założenia, że sporo (sporawo!) współczesnych księży to jednak ludzie wierzący. Więc na 100, ilu? 2 czy 5?

Proszę wykazać moją naiwność.

Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #27 dnia: Lipca 24, 2015, 19:08:33 pm »

Nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Nie bądźmy peweksami! Może jeszcze Pan napisze, że każdy, kto zdradził współmałżonka, jest niewierzącym ?!

Księża diecezjalni nie składają ślubów czystości, czynią to jedynie zakonnicy. I dopiero taki grzech zakonnika można by porównać ze zdradą współmałżonka.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
anire
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #28 dnia: Lipca 24, 2015, 19:23:36 pm »


Co cię, chłopie,  rajcuje w nastoletnim chłopcu?

Ale to nie tylko chłopców dotyka! W 70tych latach moje koleżanki (6-7 klasa szkoły podstawowej) były uczone religii przez księdza, który lubił je podszczypywać albo łapać za piersi. Nie ukrywały tego ale nikt z tym nic nie zrobił, bo był proboszczem a proboszczowi nie chciał się nikt narażać, więc starały się co najmniej we dwie z nim przebywać. Ja na religię na szczęście nie chodziłam ale pamiętam jak kiedyś byłam w salce katechetycznej po koleżankę i sposób w jaki ten człowiek patrzył powodował chęć ucieczki. Na dziś, nawet gdyby ten człowiek jeszcze żył i któraś z jego ofiar chciałaby pociągnąć tego proboszcza do odpowiedzialności, sprawa i tak byłaby przedawniona.

A może, religia, religijność to też zjawisko czysto psychiczne?

Też jestem ciekawa co psycholog by powiedział. NIGDY (nawet jako dziecko) nie wierzyłam w żadnego Boga, więc chyba niekoniecznie do końca i nie zawsze jest to od psychiki zależne.
Zapisane
anire
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #29 dnia: Lipca 24, 2015, 19:24:58 pm »

Zasadniczo zastanawia mnie, że wszyscy przyjęli 2% powiedziane przez Franciszka jako prawdę objawioną.

Ja tam nie przyjęłam tego jako żadną prawdę i nie mnie liczby interesowały. Ale widzi Pan, jak katolik mówi, że wśród księży zdarzają się pedofile, to nikt nie krzyczy, że "Murzynów biją" ale jak mówi to ateistka, to się krzyczy o statystyki, autorytety i stosik szykuje w oczekiwaniu Racjonalisty, czy tfu Dawkinsa na poparcie tezy. Poproszono mnie o autorytet, więc podałam chyba już najwyższy jaki dla katolika być może :D
Ja nie przyjmuję tego co Franciszek powiedział za pewnik. Zapewne ta liczba jest inna (nie wiem, może mniejsza, może większa) ale według mnie to wcale nie o dokładną liczbę w tym wszystkim chodzi a fakt rozliczania takich "kapłanów" przez sam Kościół, sposób podejścia do problemu przez samych katolików.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: PEDOFILIA. Casus: Józef Wesołowski. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!