Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:26:20 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: PEDOFILIA. Casus: Józef Wesołowski.
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj
Autor Wątek: PEDOFILIA. Casus: Józef Wesołowski.  (Przeczytany 13343 razy)
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« dnia: Lipca 11, 2015, 20:49:49 pm »

My tu o tym i o owym (był taki watek, ale zdechł) o feruli papieża Franciszka, o tym czy ambona we właściwym miejscu, o  . . . innych mniej ważnych sprawach, a . . . . media gotują się i dochodzą do punktu wrzenia o . . . . . pedofilstwie Józefa Wesołowskego, o  odroczonym procesie, . . . . SENSACJA!

Ton komentarzy na interii  -  wszyscy sukienkowi sługusy Watykanu to pedofile! itd, itd, itd. . . . .

Niezbadane są zakamarki psychiki ludzkiej. No więc jak to jest z tą dewiacją i wspomnianym tu "bohaterze" medialnym? 

Powiem jedno; żal mi tego człowieka. Szczerze żal.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1 dnia: Lipca 12, 2015, 00:32:27 am »

Nie wierzę własnem oczom ... Wesołowskiego Panu żal ??
No rzeczywiście, idąc tropem myślenia Michalika, to wyjątkowy pechowiec. Spotkać setkę dzieci, spośród których każde lgnęło do niego i w zagubieniu wciągnęło go do łóżka, to jest pech niesamowity.

Mnie jest żal ofiar Wesołowskiego. I jest to rzadki moment, gdy jest mi wstyd, że jestem Polakiem. Nie wstydzę się za Jedwabne '41 ani za Kielce '46, bo tamte mordy w minimalnym stopniu obciążają moich rodaków. Natomiast ta kreatura, wybrana do służby dyplomatycznej zapewne przez duet JP2/Dziwisz, zhańbiła nasz naród. Najchętniej zmyłbym tę hańbę jego krwią.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #2 dnia: Lipca 12, 2015, 05:07:17 am »

"Pope Francis is accused of attempting to cover-up a church pedophile scandal in the Dominican Republic after Archbishop Josef Wesolowski, the papal nuncio in Santo Domingo and alleged pedophile, was secretly removed from his post without the Vatican sharing the news with the public. [...]

In an attempt at damage control, a Vatican spokesman, the Rev. Federico Lombardi, confirmed that Archbishop Josef Wesolowski had been removed from his post and that the church was conducting an investigation of him. He declined to provide any details about the accusations against the Polish-born prelate

Authorities in the Dominican Republic report they are investigating allegations of child sex abuse against Wesolowski. Attorney General Francisco Dominguez Brito told reporters at a news conference that the investigation was in its initial stages and largely in response to media reports of allegations of sexual misconduct by Wesolowski

Wesolowski's sudden and secretive departure from the Dominican Republic has been the cause of feverish speculation in local media. Dominican television is reporting that Wesolowski had “slept” in the same room as several altar boys at his beach house.

The Dominican press also reports that Wesolowski had sex for money with underage boys in the "Zona colonial," the historic center of Santo Domingo.

Wesolowski, a 65-year-old Pole who has been the papal envoy in Santo Domingo for five years, was ordained in 1972 by the then Archbishop of Krakow, Cardinal Karol Wojtyla, who later became Pope John Paul II."

http://www.examiner.com/article/pope-francis-accused-of-cover-up-dominican-republic-pedophile-scandal
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #3 dnia: Lipca 12, 2015, 09:54:37 am »

Nie wierzę własnem oczom ... Wesołowskiego Panu żal ??


I zgadzam się z Panem. Jak może być komuś żal takiego delikatnie ujmując "syna nierządnicy"? Rozciągnąłem tu trochę moje rozumienie żalu. Zal mi go w tym sensie, ze nie chciałbym być teraz w jego skórze. Żal mi go tak jakoś po chrześcijańsku.
Z drugiej strony chciałbym poznać argumenty obrony i jego samego, jeśli w ogóle będą one dla nas dostępne.
Zapaskudził nam opinię w świecie. To fakt. Dał Kościołowi i Wierze obuchem a łeb. Też fakt.
Bo gdyby miał tylko kochankę czy kochanka (!) . . . . no, słabość ludzka, ale dzieci . . . .
Skąd takie dewiacje biorą się w ludzkiej łepetynie? 
Choroba to czy zamierzone działanie by dogodzić własnej chuci?
Frapuje mnie ten Józio Wesołowski.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #4 dnia: Lipca 12, 2015, 20:02:56 pm »

"Pope Francis is accused of attempting to cover-up a church pedophile scandal in the Dominican Republic after Archbishop Josef Wesolowski, the papal nuncio in Santo Domingo and alleged pedophile, was secretly removed from his post without the Vatican sharing the news with the public. [...]

In an attempt at damage control, a Vatican spokesman, the Rev. Federico Lombardi, confirmed that Archbishop Josef Wesolowski had been removed from his post and that the church was conducting an investigation of him. He declined to provide any details about the accusations against the Polish-born prelate

Authorities in the Dominican Republic report they are investigating allegations of child sex abuse against Wesolowski. Attorney General Francisco Dominguez Brito told reporters at a news conference that the investigation was in its initial stages and largely in response to media reports of allegations of sexual misconduct by Wesolowski

Wesolowski's sudden and secretive departure from the Dominican Republic has been the cause of feverish speculation in local media. Dominican television is reporting that Wesolowski had “slept” in the same room as several altar boys at his beach house.

The Dominican press also reports that Wesolowski had sex for money with underage boys in the "Zona colonial," the historic center of Santo Domingo.

Wesolowski, a 65-year-old Pole who has been the papal envoy in Santo Domingo for five years, was ordained in 1972 by the then Archbishop of Krakow, Cardinal Karol Wojtyla, who later became Pope John Paul II."

http://www.examiner.com/article/pope-francis-accused-of-cover-up-dominican-republic-pedophile-scandal

Pani Ciociu kochana, to jest forum polskich ergo polskojęzycznych tradycjonalistów, nie dział "church`s gossips" na reddicie.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #5 dnia: Lipca 12, 2015, 23:10:48 pm »

Czemu nie urządzono Wesołowskiemu publicznej degradacji podobnej jak w wojsku. Powinni go postawić w sutannie chórowej na jakim postumencie, najpierw ściągnąć mu pas, poobcinać guziki, zabrać koloratkę, strącić z głowy biret piuskę, ściągnąć pektorał na ostatek ściągnąć sutannę. Ale do tego by nie doszło, bo by się obrońcy praw człowieka odezwali.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Degradacja_%28wojsko%29
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #6 dnia: Lipca 13, 2015, 08:44:24 am »

Panie Fideliss podziwiam Pana cierpliwość.
Bardzo często w Pana wątkach pojawiają się cytaty z internetowych komentarzy - podziwiam, że Pan to czyta.
Internetowe "komentarze" pod artykułami to najgorszy chyba ściek jaki istnieje w cywilizowanym świecie!
Nie czytuje tego nigdy, dziwie się, ze Panu się chce w tym nurzać.


Co do tego zboczeńca, to żal jaki mam to taki, że jeszcze żaden z ojców w skrzywdzonych dzieci mu noża między żebra nie wcisnął.
Upadek męstwa.

Zdarza mi się często latem chodzić w koszulce z taką grafiką:
« Ostatnia zmiana: Lipca 13, 2015, 08:46:10 am wysłana przez gnome » Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #7 dnia: Lipca 13, 2015, 09:30:54 am »

Panie Fideliss podziwiam Pana cierpliwość.
Bardzo często w Pana wątkach pojawiają się cytaty z internetowych komentarzy - podziwiam, że Pan to czyta.
Internetowe "komentarze" pod artykułami to najgorszy chyba ściek jaki istnieje w cywilizowanym świecie!
Nie czytuje tego nigdy, dziwie się, ze Panu się chce w tym nurzać.


A no widzi Pan. Ja już taki homo legens sum. Ja czytam wszystko, nawet reklamy, które wrzucają mi do skrzynki. Ja swego czasu przeczytałem i Kapitał Marksa i Mein Kampf Adolfa i Czerwoną Książeczkę Mao - a to z prostej przyczyny, żeby poznać arsenał intelektualny przeciwnika. Ja nawet czytuję sobie racjonalistę.pl. , a komentarze na interii czytam sobie by poznać i uświadomić sobie stan degrengolady intelektualnej naszej nadwiślańskiej społeczności.
Widzi Pan, lektura pewnych rzeczy ubogaca i utwierdza we własnych racjach.
Za Leninem powtórzę - "nada czitat' czitat', czitat' "   :)

Parafrazując znane powiedzenie rzekną:  dobrego lektura ścieku nie zgorszy a złego lektura rzeczy wzniosłych do Wiary nie zbliży.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #8 dnia: Lipca 13, 2015, 18:21:23 pm »

Znaczy ma Pan bardzo dużo wolnego czasu do dyspozycji :)
Mnie nie starcza na czytanie nawet 2% tego co bym chciał przeczytać a gdzie tu mówić o tym czego bym czytać nie chciał!

Racjonalistę jestem w stanie pojąć. Lenina, mao, hitlera - również. Natomiast komentarze na portalach to ani nie jest "strona przeciwna", ani "głos ludu".
Sądzę, że w skali naszego kraju to mniej niż 2000 tych samych osób które z braku zajęcia/wrodzonej trolowatości/obowiązków służbowych wypisują te tysiące bzdur.

Dla mnie większa strata czasu niż czytanie reklam.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #9 dnia: Lipca 13, 2015, 21:10:09 pm »

Sądzę, że w skali naszego kraju to mniej niż 2000 tych samych osób które z braku zajęcia/wrodzonej trolowatości/obowiązków służbowych wypisują te tysiące bzdur.
Dla mnie większa strata czasu niż czytanie reklam.

Ja uważam tak samo. Można mniej więcej przewidzieć, jakie będą tam komentarze. Trole mają za zadanie pisać w sposób przejaskrawiony i / lub absurdalny. Kto dyskutuje z takim, sam sobie szkodzi, a kto czyta, musi mieć naprawdę dużo czasu.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #10 dnia: Lipca 13, 2015, 22:32:24 pm »

Znaczy ma Pan bardzo dużo wolnego czasu do dyspozycji :)

A mam. I to aż za dużo. EMERYTURA! Niech Pan sobie wyobrazi (I tu troszeczkę Pana podrażnię), iż budzę się rano i mam na głowie 3 ważne problemy;
1) Co to dzisiaj jest - środa czy czwartek?
2) Co by tu dzisiaj robić? Może zdjęcia w albumie poukładać?
3) Wziąłem wczoraj tritace i acard czy nie wziąłem?

 :) I takich problemów Panu i wszystkim to zawodowo czynnym ze szczerego życia życzę.

Ale harowało się przez  44 lata, harowało , i to na 3 etatach. 
Dlatego mam czas na czytanie głupich komentarzy na interii.

"Wesołe jest życie staruszka . . . ."

(I to do takich zwierzeń doprowadza pedofilstwo Wesołowskiego!)
Zapisane
anire
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #11 dnia: Lipca 22, 2015, 11:14:24 am »

Czemu nie urządzono Wesołowskiemu publicznej degradacji podobnej jak w wojsku. Powinni go postawić w sutannie chórowej na jakim postumencie, najpierw ściągnąć mu pas, poobcinać guziki, zabrać koloratkę, strącić z głowy biret piuskę, ściągnąć pektorał na ostatek ściągnąć sutannę. Ale do tego by nie doszło, bo by się obrońcy praw człowieka odezwali.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Degradacja_%28wojsko%29
A ja się zastanawiam dlaczego dopiero jak problem dotyczy na tyle wysoko postawionej persony, że nic już pod dywan się zamieść nie da otwierają się niektórym oczęta. Proszę Państwa, przecież takich "Wesołowskich" jest sporo! Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć dlaczego Wasz Kościół sam sobie robi czarny pijar nie rozprawiając się ostro z takim elementem?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #12 dnia: Lipca 22, 2015, 11:33:55 am »

Czemu nie urządzono Wesołowskiemu publicznej degradacji podobnej jak w wojsku. Powinni go postawić w sutannie chórowej na jakim postumencie, najpierw ściągnąć mu pas, poobcinać guziki, zabrać koloratkę, strącić z głowy biret piuskę, ściągnąć pektorał na ostatek ściągnąć sutannę. Ale do tego by nie doszło, bo by się obrońcy praw człowieka odezwali.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Degradacja_%28wojsko%29
A ja się zastanawiam dlaczego dopiero jak problem dotyczy na tyle wysoko postawionej persony, że nic już pod dywan się zamieść nie da otwierają się niektórym oczęta. Proszę Państwa, przecież takich "Wesołowskich" jest sporo! Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć dlaczego Wasz Kościół sam sobie robi czarny pijar nie rozprawiając się ostro z takim elementem?
Owszem, jest ich pełno. W środowiskach nauczycielskich, prawniczych, politycznych, wśród kazdej grupy społecznej. Gdzieś jest w necie zestawienie kto siedzi za pedofilię. Wśród ponad tysiaca skazanych jest JEDEN xiądz. A czarny pijar robią lewacy wraz z wojującymi antyklerykałami. Drzazgę w oku człowieka widzą, a belki we własnym nie. Polecam niezły film pt. Conspiracy of Silence nakrecony i nie puszczony w Discovery Channel.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #13 dnia: Lipca 22, 2015, 11:38:31 am »

Nie przesadzajmy w 2gą mańkę. Pedofilia jakoś łączy się z masonerią i z homoseksualizmem. Obie te dewiacje wystepują też wsrod tzw. duchownych.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
anire
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #14 dnia: Lipca 22, 2015, 14:06:43 pm »

Czemu nie urządzono Wesołowskiemu publicznej degradacji podobnej jak w wojsku. Powinni go postawić w sutannie chórowej na jakim postumencie, najpierw ściągnąć mu pas, poobcinać guziki, zabrać koloratkę, strącić z głowy biret piuskę, ściągnąć pektorał na ostatek ściągnąć sutannę. Ale do tego by nie doszło, bo by się obrońcy praw człowieka odezwali.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Degradacja_%28wojsko%29
A ja się zastanawiam dlaczego dopiero jak problem dotyczy na tyle wysoko postawionej persony, że nic już pod dywan się zamieść nie da otwierają się niektórym oczęta. Proszę Państwa, przecież takich "Wesołowskich" jest sporo! Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć dlaczego Wasz Kościół sam sobie robi czarny pijar nie rozprawiając się ostro z takim elementem?
Owszem, jest ich pełno. W środowiskach nauczycielskich, prawniczych, politycznych, wśród kazdej grupy społecznej. Gdzieś jest w necie zestawienie kto siedzi za pedofilię. Wśród ponad tysiaca skazanych jest JEDEN xiądz. A czarny pijar robią lewacy wraz z wojującymi antyklerykałami. Drzazgę w oku człowieka widzą, a belki we własnym nie. Polecam niezły film pt. Conspiracy of Silence nakrecony i nie puszczony w Discovery Channel.
Nie neguję faktu, że w każdej grupie zawodowej są pedofile i nie o to pytałam. Pytałam dlaczego KrK nie rozprawi się z tymi, którzy dopuścili się przestępstwa. Bo (na szczęście) pedofilia jest wciąż jeszcze przestępstwem. Bo teraz to zrozumiałam, że są w nim zarówno lewacy jaki wojujący antyklerykałowie   :o
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: PEDOFILIA. Casus: Józef Wesołowski. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!