Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 07:13:07 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: FsspX w Polsce
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 Drukuj
Autor Wątek: FsspX w Polsce  (Przeczytany 68740 razy)
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #225 dnia: Września 29, 2015, 13:50:07 pm »

Więcej nt. misjonarskiego życia ks. Jenkinsa :

http://chronicle.sspx.ng/2015/09/28/mission-to-onitsha/
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #226 dnia: Października 25, 2015, 09:45:58 am »


Gdyby ktoś chciał się zapoznać/odświeżyć "sławny" wykład (będąc w pełnej łączności  z Bractwem:-) w związku z najważniejszą uroczystością...tego mieś.:

 http://radio.fsspx.pl/2015/10/24/25-pazdziernik-swieto-chrystusa-krola/



Wcale nie trzeba być w pełnej łączności z Bractwem - jak Pan napisał, żeby głupotę i ignorancję wykazać. Nie wiem kto to Oficjalne radio Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X w Polsce prowadzi, ale w temacie tego "sławnego" jak Pan napisał wykładu, to brak wiedzy i głupota została wykazana, a tu został podany link:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9062.msg201837.html#msg201837

A to że jacyś świeccy, którzy prowadza to radio i powielają to, to tylko świadczy o ich ignorancji w temacie. Tytuł Intronizacja Chrystusa Króla - od kiedy używa się takiego określenia Intronizacja Chrystusa Króla? z różnych źródeł i publikacji wiem, że  zawsze była Intronizacja NSPJ. A dwa jest to mix-masz, ks Wesołek podpiera się cytatami z pism Rozalii Celakówny po protestancku, czyli cytuje tylko to, co jest wygodne do założonej wcześniej tezy. A zawiadujący tym radiem świeccy nie znają, jak jeszcze nie tak dawno w ZW mozna było przeczytać?

http://forum.piusx.org.pl/index.php?topic=1053.msg4114#msg4114

Jest to jedna wielka polityka, wszystko sprowadzili do polityki, wielu chce karierę na Jezusie zrobić, wypaczyli naukę począwszy od św. Marii Małgorzaty, poprzez wielu innych i o. Mateo, a których linię na nowo przekazała Rozalia Celakówna.   

Stworzyli sobie jakąś karykaturę Tradycji, to nie jest postawa katolicka, lecz niemal sekciarska, ruch skupiony na samym sobie, z ludźmi, którzy myślą, że są jedynymi dobrymi i sprawiedliwymi na ziemi, że przywrócą królestwo Chrystusa na ziemi jak ongiś Żydzi chcieli. Abp Lefebvre w grobie się przewraca co robią z jego nauką.
Zapisane
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #227 dnia: Października 25, 2015, 14:16:24 pm »


Gdyby ktoś chciał się zapoznać/odświeżyć "sławny" wykład (będąc w pełnej łączności  z Bractwem:-) w związku z najważniejszą uroczystością...tego mieś.:

 http://radio.fsspx.pl/2015/10/24/25-pazdziernik-swieto-chrystusa-krola/



Wcale nie trzeba być w pełnej łączności z Bractwem - jak Pan napisał, żeby głupotę i ignorancję wykazać. Nie wiem kto to Oficjalne radio Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X w Polsce prowadzi, ale w temacie tego "sławnego" jak Pan napisał wykładu, to brak wiedzy i głupota została wykazana, a tu został podany link:
 

Pani się opamięta.  Czego Pani chce od Bractwa św. Piusa X? Bractwo wykazuje głupotę i ignorancję?! To w takim razie, co Pani wykazuje?
Nie rozumiem dlaczego administracja toleruje taką bezczelność. To niebywałe.

A Pani zaszła już tak daleko, że nie zdziwię się, jak wkrótce założy Pani swój własny kościół, albo przyłączy się do bpa Williamsona. Ale, to raczej niemożliwe, bo po co Pani biskup, sama Pani nim zostanie.
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2015, 14:55:57 pm wysłana przez Wewiórka » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #228 dnia: Października 25, 2015, 15:28:30 pm »

Pani "Wiewiórka" najpierw dobrze  sobie poczyta, co ja napisałam, włączy myślenie i dopiero z pretensjami do mnie. Napisała mi: "Czego Pani chce od Bractwa św. Piusa X? Bractwo wykazuje głupotę i ignorancję?!" - proszę czytac co i jak napisałam we wszystkich wpisach, a zwłaszcza w tym ostatnim. Ogromny problem to Pani ma, nie ja. Głupotę i ignoirancję to nie raz tu Pani wykazałam.
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2015, 15:30:45 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #229 dnia: Października 25, 2015, 15:58:27 pm »


Gdyby ktoś chciał się zapoznać/odświeżyć "sławny" wykład (będąc w pełnej łączności  z Bractwem:-) w związku z najważniejszą uroczystością...tego mieś.:

 http://radio.fsspx.pl/2015/10/24/25-pazdziernik-swieto-chrystusa-krola/



Wcale nie trzeba być w pełnej łączności z Bractwem - jak Pan napisał, żeby głupotę i ignorancję wykazać. Nie wiem kto to Oficjalne radio Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X w Polsce prowadzi, ale w temacie tego "sławnego" jak Pan napisał wykładu, to brak wiedzy i głupota została wykazana, a tu został podany link:
 

Pani się opamięta.  Czego Pani chce od Bractwa św. Piusa X? Bractwo wykazuje głupotę i ignorancję?! To w takim razie, co Pani wykazuje?
Nie rozumiem dlaczego administracja toleruje taką bezczelność. To niebywałe.

A Pani zaszła już tak daleko, że nie zdziwię się, jak wkrótce założy Pani swój własny kościół, albo przyłączy się do bpa Williamsona. Ale, to raczej niemożliwe, bo po co Pani biskup, sama Pani nim zostanie.
Co Pani Wiewióra zarzuca  Annie M? Przecież wykład jest dostępny i można spokojnie go ocenić.Ludzie świeccy współpracujący przy tworzeniu radia są nieomylni? Od kiedy?
Zapisane
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #230 dnia: Października 25, 2015, 16:10:50 pm »

Pani "Wiewiórka" najpierw dobrze  sobie poczyta, co ja napisałam, włączy myślenie i dopiero z pretensjami do mnie. Napisała mi: "Czego Pani chce od Bractwa św. Piusa X? Bractwo wykazuje głupotę i ignorancję?!" - proszę czytac co i jak napisałam we wszystkich wpisach, a zwłaszcza w tym ostatnim. Ogromny problem to Pani ma, nie ja. Głupotę i ignoirancję to nie raz tu Pani wykazałam.

Szanowna Pani,
Czytam: "nie trzeba być w łączności Bractwem, aby wykazać sie głupotą i ignorancją" - znaczy, każdy kto jest w łączności z Bractwem jest głupi i ignorantem, ale nie tylko. A jak Pani rozumie to zdanie?
Jeśli Pani się pomyliła, przejęzyczyła, to proszę to zmienić. A jeśli nie chce Pani, to znaczy, że napisała to co Pani myśli i uważa.
Zapisane
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #231 dnia: Października 25, 2015, 16:13:21 pm »


Gdyby ktoś chciał się zapoznać/odświeżyć "sławny" wykład (będąc w pełnej łączności  z Bractwem:-) w związku z najważniejszą uroczystością...tego mieś.:

 http://radio.fsspx.pl/2015/10/24/25-pazdziernik-swieto-chrystusa-krola/



Wcale nie trzeba być w pełnej łączności z Bractwem - jak Pan napisał, żeby głupotę i ignorancję wykazać. Nie wiem kto to Oficjalne radio Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X w Polsce prowadzi, ale w temacie tego "sławnego" jak Pan napisał wykładu, to brak wiedzy i głupota została wykazana, a tu został podany link:
 

Pani się opamięta.  Czego Pani chce od Bractwa św. Piusa X? Bractwo wykazuje głupotę i ignorancję?! To w takim razie, co Pani wykazuje?
Nie rozumiem dlaczego administracja toleruje taką bezczelność. To niebywałe.

A Pani zaszła już tak daleko, że nie zdziwię się, jak wkrótce założy Pani swój własny kościół, albo przyłączy się do bpa Williamsona. Ale, to raczej niemożliwe, bo po co Pani biskup, sama Pani nim zostanie.
Co Pani Wiewióra zarzuca  Annie M? Przecież wykład jest dostępny i można spokojnie go ocenić.Ludzie świeccy współpracujący przy tworzeniu radia są nieomylni? Od kiedy?

Dlaczego Pan się odzywa, skoro nie wie o co chodzi, dlaczego zarzuca mi to, czego nie powiedziałam?
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #232 dnia: Października 25, 2015, 17:08:09 pm »

Pani "Wiewiórka" najpierw dobrze  sobie poczyta, co ja napisałam, włączy myślenie i dopiero z pretensjami do mnie. Napisała mi: "Czego Pani chce od Bractwa św. Piusa X? Bractwo wykazuje głupotę i ignorancję?!" - proszę czytac co i jak napisałam we wszystkich wpisach, a zwłaszcza w tym ostatnim. Ogromny problem to Pani ma, nie ja. Głupotę i ignoirancję to nie raz tu Pani wykazałam.

Szanowna Pani,
Czytam: "nie trzeba być w łączności Bractwem, aby wykazać sie głupotą i ignorancją" - znaczy, każdy kto jest w łączności z Bractwem jest głupi i ignorantem, ale nie tylko. A jak Pani rozumie to zdanie?
Jeśli Pani się pomyliła, przejęzyczyła, to proszę to zmienić. A jeśli nie chce Pani, to znaczy, że napisała to co Pani myśli i uważa.


To co pogrubiłam w Pani cytacie, to pani myślenie. Tak zawsze Pani czyta fragmentarycznie? i to co akurat rozumie na swój sposób cytuje? Nigdzie się nie przejęzyczyłam i nic nie muszę zmieniać. Wcale nie trzeba byc w pełnej łączności z Bractwem - tak zaczęłam do Pana secesio (bo co to znaczy pełna czy nie pełna łącznośc z Bractwem?) - i dalej proszę czytać o co chodzi, a chodzi o stronę którą pan secesio podał i ten   "sławny" wykład jak napisal z uśmiechem na całą gębkę.  Widzę, że Pan Robert napisał: "Przecież wykład jest dostępny i można spokojnie go ocenić. Ludzie świeccy współpracujący przy tworzeniu radia są nieomylni? Od kiedy?" I tu już ma Pani odpowiedź. Ja dalej w swoim wpisie napisałam:  "A to że jacyś świeccy, którzy prowadza to radio i powielają to, to tylko świadczy o ich ignorancji w temacie." - czyli wiadomo o co chodzi. Radia nie prowadzi żaden ksiądz, tylko świeccy. Ja gdybym zawiadywała takim radiem, to bym tego wykładu nie promowała, tylko puściła w niepamięć. Merytorycznie odniosłam się do wykładów, do ich fragmentów, nie tylko do tego jednego, można przeczytać i merytorycznie się do tego też odnieść.

Wracając jeszcze do tego wykładu x. Wesołka, specjalnie juz się tym nie interesuję, ale widziałam pewne strony.  Proszę sobie poczytać co piszą:

http://blogmedia24.pl/node/72680

https://gloria.tv/media/LjPp5M54EGi

https://gloria.tv/media/nUeprnajHKb

... i co? przyjemnie się to czyta? Chodzi o dobre imie Bractwa i samego abp Lefebvre, a nie grupę "intronizatorów" modernistów, którzy ze swoimi pogladami ewoluują, co można wykazać, zresztą tu na forum nie jedno jest wykazane i nauka abp Lefebvre i Bractwa w tym temacie też jest napisana.
Zapisane
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #233 dnia: Października 25, 2015, 17:23:11 pm »

Pani "Wiewiórka" najpierw dobrze  sobie poczyta, co ja napisałam, włączy myślenie i dopiero z pretensjami do mnie. Napisała mi: "Czego Pani chce od Bractwa św. Piusa X? Bractwo wykazuje głupotę i ignorancję?!" - proszę czytac co i jak napisałam we wszystkich wpisach, a zwłaszcza w tym ostatnim. Ogromny problem to Pani ma, nie ja. Głupotę i ignoirancję to nie raz tu Pani wykazałam.

Szanowna Pani,
Czytam: "nie trzeba być w łączności Bractwem, aby wykazać sie głupotą i ignorancją" - znaczy, każdy kto jest w łączności z Bractwem jest głupi i ignorantem, ale nie tylko. A jak Pani rozumie to zdanie?
Jeśli Pani się pomyliła, przejęzyczyła, to proszę to zmienić. A jeśli nie chce Pani, to znaczy, że napisała to co Pani myśli i uważa.


To co pogrubiłam w Pani cytacie, to pani myślenie. Tak zawsze Pani czyta fragmentarycznie? i to co akurat rozumie na swój sposób cytuje? Nigdzie się nie przejęzyczyłam i nic nie muszę zmieniać. 

napisać proste, jasne zdanie, i twierdzić, że ono nie znaczy, to co znaczy, tylko co innego, ale nie powiedzieć co to takiego jest.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #234 dnia: Października 25, 2015, 20:05:46 pm »

napisać proste, jasne zdanie, i twierdzić, że ono nie znaczy, to co znaczy, tylko co innego, ale nie powiedzieć co to takiego jest.

Czego Pani odemnie wymaga? żebym przyklasnęła Pani rozumowaniu i temu co Pani napisała? a napisała tak: "znaczy, każdy kto jest w łączności z Bractwem jest głupi i ignorantem" - gdybym tak napisała, czy temu Pani rozumowaniu przyklasneła, to równiez mnie by to dotyczyło, a co jest nieprawdą, to raz, a dwa nie napisałam nigdzie, że ktoś jest głupi i ignorantem, tylko, że wykazałam głupotę (wg. słownika to brak wiedzy, bezmyślność i przejaw tej bezmyślności;)  i ignorancję (wg. słownika brak podstawowej wiedzy lub nieznajomość czegoś; niewiedza) w danym temacie, a temat chyba każdemu tu znany. Tylko ciekawe jest to, że pytania jakie ja stawiam, jakoś nikt mi nie chce na nie odpowiedzieć.  :(
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #235 dnia: Października 27, 2015, 23:10:53 pm »

X Jenkins: https://plus.google.com/+FrJohnJenkins/posts
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #236 dnia: Października 28, 2015, 05:05:31 am »


Stworzyli sobie jakąś karykaturę Tradycji, to nie jest postawa katolicka, lecz niemal sekciarska, ruch skupiony na samym sobie, z ludźmi, którzy myślą, że są jedynymi dobrymi i sprawiedliwymi na ziemi, że przywrócą królestwo Chrystusa na ziemi jak ongiś Żydzi chcieli. Abp Lefebvre w grobie się przewraca co robią z jego nauką.

To nie chodzi o królestwo Chrystusa na ziemi w sensie jakim rozumieli żydzi, lecz o Jego prawa, o społeczne panowanie Chrystusa, który to aspekt jest integralną częścią nauczania KK. Bractwo zawsze propagowało intronizację NSPJ w rodzinie, jako drogę do uświęcenia życia rodzinnego, a poprzez tę podstawową komórkę społeczną-całego społeczeństwa. Ponieważ Bractwo nie miesza się bezpośrednio w sprawy polityczne państw, w których działa, również i tą kwestię pozostawia w gestii osób świeckich w ten ruch zaangażowanych.

W zalinkowanym przez Panią artykule jest właśnie bardzo dosadne uzasadnienie sprawy, o której mowa:

Celem Intronizacji jest dogłębne i trwałe odrodzenie duchowe społeczeństw i jednostek, usunięcie laicyzacji oraz zakorzenienie życia prywatnego i publicznego w prawie Bożym i nauce Kościoła świętego.

Przecież chyba nie wszyscy księża w Bractwie "pobłądzili", bo nawet w Toronto otoczyli opieką "panów w płaszczach", z tym, że płaszcze w odróżnieniu od "natankowców" są białe  ;D
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #237 dnia: Października 28, 2015, 09:35:46 am »

Proszę Pani, co jest celem Intronizacji i jak sie to wszystko kształtowało na przestrzeni dziejów Kościoła, to ja doskonale wiem. Prosze łaskawie poczytać to, co już podawałam np. tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9062.msg201837.html#msg201837

... a pouczyć to raczej proszę tych z pewnego radia i (nie tylko) które Pani gorąco tu propagowała z jego naukami, marszami, etc ...


Przecież chyba nie wszyscy księża w Bractwie "pobłądzili", bo nawet w Toronto ...

Editt -- jeszcze odnosnie tej wypowiedzi o "pobłądzeniu" to tak jak wyżej juz napisałam; "proszę łaskawie poczytać" - tu jest Polska nie Toronto! I w jakim płaszczu Pani chodzi czy nie chodzi, to mnie zupełnie nie interesuje, wszk nie raz tu pisałam, nie w płaszczach jest problem.
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2015, 13:44:17 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #238 dnia: Października 28, 2015, 09:56:12 am »




Przecież chyba nie wszyscy księża w Bractwie "pobłądzili", bo nawet w Toronto otoczyli opieką "panów w płaszczach", z tym, że płaszcze w odróżnieniu od "natankowców" są białe  ;D
Można coś więcej? Jakiś zakon rycerski?
Zapisane
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #239 dnia: Października 28, 2015, 13:39:16 pm »




Przecież chyba nie wszyscy księża w Bractwie "pobłądzili", bo nawet w Toronto otoczyli opieką "panów w płaszczach", z tym, że płaszcze w odróżnieniu od "natankowców" są białe  ;D
Można coś więcej? Jakiś zakon rycerski?
Ba!
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: FsspX w Polsce « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!