Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:54:51 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: FsspX w Polsce
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 17 Drukuj
Autor Wątek: FsspX w Polsce  (Przeczytany 68727 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #195 dnia: Lipca 15, 2015, 10:07:34 am »


A do novusa nikt mnie już więcej nie przekona!

Proszę pamiętać o takiej możliwości, że uznanie przez Panią nieważności NOM, a przez to porzucenie praktyk religijnych może być planem szatana. Nie może Pani tego wykluczyć. To inteligenta istota i myślę, że właśnie z tej strony podchodzi tradsów - zwłaszcza takich co nie mają dostępu do tridentiny.

Niech Pani pamięta, że odrzucenie NOM to nie jest koniec problemów. Jeśli Pani uważa, że sama może decydować co jest w Kościele ważne, a co nie ważne to także i chodząc na tridentiną może Pani zaczać wybredzać i skończyć na pozycji, że lepiej Pani bez Mszy.

W końcu może Pani się obudzić jako protestantka
Nie wiem czy pan Jarod jest duszpasterzem - księdzem czy nie ale rola posoborowego zastraszacza wychodzi swietnie.
Zaczyna pan od straszenia, ze podwazanie nomu od diabla pochodzi. Ciekawe, ze kryzys w Kosciele wlasnie ze zmiana liturgii na novusa jest wiazany - patrz Benedykt XVI.
Oczywiscie to nie diabel zacheca pania do chodzenia na nom, juz po poznaniu Mszy sw. Co to to nie  ;D

Sa ksieza we Wloszech, ktorzy pozostajac w diecezji postanowili tylko tridentine odprawiac. I cierpia od biskupow swoich. Ktory z nich - ksiadz czy biskup od diabla pochodzi?

Czy zalecenia dawane od fsspx by nomu unikac bo jest sprotestantyzowany i do protestantyzmu prowadzi - to tez podszept diabla p. Jarodzie?

Cytuje pan PCh 24
Ciekawe pismo ale jakos informacje o fsspx nie przechodza. Strach? Czy rozsadek biznesowy?

Pani Aniko, UnaCum, UnaVoce nawet pozytywnego slowa o ks prof Gherardinim nie napisza bo ks biskup zadzwoni. Ale "porady duszpasterskiej" nie skąpią zbląkanym tradi owieczkom by od ks. Iskupa zanadto sie nie oddalały. Pelnią zatem rolę psow pasterskich posoborowia, co od dobra do dobra pochodzi.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #196 dnia: Lipca 15, 2015, 11:52:13 am »



P. Rysio - to jakaś mania prześladowcza, jakiś uraz?

Ja daję radę komuś na forum, aby rozważyła czy uznanie nieważności NOM i porzucenie chodzenia do Kościoła w niedzielę nie jest podszeptem szatan a p. rysio na podstawie takiego posta potrafi:

1. Wyzwać mnie od posoborowego zastraszacza.
2. Przeinaczyć moje twierdzenia wkładając znak równości pomiędzy odrzuceniem ważności NOM a postanowieniem odprawiania tylko tridentiny przez księdza czy zaleceniem FSSPX, aby unikać NOMu.
3. Na podstawie cytatu o logice protestantyzmu p. rysio krytykuje Pch24, bo nie piszą o FSSPX.
4. Przechodzi później do krytykowania UnaVoce czy UnaCum (jaki to ma związek?) za to, że - nie, nie za działania -  ale tylko za to, że czegoś NIE ZROBIŁY. I z tego, że czegoś nie zrobiły jeszcze wyciąga wniosek DLACZEGO tego nie zrobiły - "bo zadzwoniłby biskup".
5. Wyzywa wszystkich z UnaVoce czy UnaCum od "psów pasterskich posoborowia" - nie wiadomo dlaczego. (moja obserwacja jest taka, że każdy kto cokolwiek robi w ramach Summorum Pontificum jest dla p. rysia "psem posoborowia")

p. rysio takie wywody potrafi wtrącać nawet gdy napiszę posta, że się z nim zgadzam.

Z tego powodu uznaję, że p. rysio nic nie wnosi do merytorycznej dyskusji na forum, natomiast wciąż dąży do kłótni na forum pomiędzy zwolennikami FSSPX a osobami, którzy cokolwiek robią w ramach Summorum Pontificum.

Wnoszę o ukaranie p. rysia prze administratorów forum. Tak - zdaję sobie sprawę, że administratorzy zostaną wówczas również wyzwanie od psów posoborowia. Natomiast mam nadzieję, że administratorzy uznają, że jednak na tym forum nie można bezpodstawnie sypać wyzwiskami i obrażać osoby i organizacje.

Zapisane
Seb. Kozłowski
rezydent
****
Wiadomości: 291

« Odpowiedz #197 dnia: Lipca 15, 2015, 16:56:25 pm »

Wnoszę o ukaranie p. rysia prze administratorów forum. Tak - zdaję sobie sprawę, że administratorzy zostaną wówczas również wyzwanie od psów posoborowia. Natomiast mam nadzieję, że administratorzy uznają, że jednak na tym forum nie można bezpodstawnie sypać wyzwiskami i obrażać osoby i organizacje.
Chciałbym powiedzieć, że zgadzam się z Przedmówcą. Niestety jest prawdą, że p. rysio zwykł przekręcać słowa rozmówców (zwłaszcza, jeśli się z nimi nie zgadza), notorycznie łamie zasady etykiety, obraża wręcz wszystkich, których ma akurat życzenie obrazić i sponiewierać ich dobre imię.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #198 dnia: Lipca 15, 2015, 17:19:00 pm »

Pan rysio został godzinę temu ukarany miesięcznym banem.

   -- Administracja
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
AnikaNowak
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 13

« Odpowiedz #199 dnia: Lipca 15, 2015, 17:39:54 pm »

To ja już zamilknę.
I poczytam tylko.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #200 dnia: Lipca 17, 2015, 10:08:47 am »

Wątek oczyszczono z offtopa.

   ---  Moderacja
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #201 dnia: Lipca 20, 2015, 19:02:49 pm »

braki mam wielkie w teologii

Nie. W elementarnej wiedzy katechizmowej.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Mruk
uczestnik
***
Wiadomości: 129

« Odpowiedz #202 dnia: Sierpnia 02, 2015, 14:12:10 pm »

Pozwolę sobie zamieścić epilog historii, którą tu opisywałem: x. nie jest już proboszczem (choć poleciał za inne sprawki niż liturgia), od dziś mamy nowego, pobożnego proboszcza, który z dzisiejszą liturgię odprawił z wielką starannością! Deo gratias!

I do kompletu nowego organistę - bez skrzywienia sacropolo.
Zapisane
B Rumm
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 166

« Odpowiedz #203 dnia: Sierpnia 04, 2015, 01:10:36 am »

Z wywiadu z kard. Müllerem:

Cytuj
    Pytanie: Ostatnio było całkiem cicho na temat Bractwa Św. Piusa X. Czy próby porozumienia zostały zawieszone bądź odroczone?

    Mueller: W tej sprawie nie ma znaczących postępów. Wolą Ojca Świętego jest, abyśmy wciąż próbowali: "con tenacia e pazienza" - "z wytrwałością i cierpliwością". Warunkiem wstępnym pełnego pojednania jest podpisanie preambuły doktrynalnej w celu zagwarantowania pełnej zgody w istotnych kwestiach Wiary. W ostatnich miesiącach miały miejsce różnego rodzaju spotkania mające na celu wzmocnienie wzajemnego zaufania.

za http://rorate-caeli.blogspot.com/2015/08/cardinal-muller-on-vatican-sspx.html#more
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2015, 01:14:59 am wysłana przez B Rumm » Zapisane
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #204 dnia: Września 10, 2015, 21:45:45 pm »

Wątek- mimo wielu ostrych,ale i szczerych ufajmy, słów z różnych stron (słusznych, jak i mniej słusznych)-adept taki jak ja uważa za wybitnie cenny. Jeśli coś sie od dawna podglądało, potem sie zastanawiało, w końcu zaś przyjęło żal byłoby tak szybko utracić. Tym większa troska od trzech lat wzbiera, by rozsądek w kwestiach wiary nie został zagłuszony w tym roku"mołosierdzia"u bp Fellaya i reszty decyzyjnych pasterzy Bractwa.
Ps. Mam szczerą wole pierwszego nawiedzenia konfesjonału FSSPX (profilaktycznie) na chwile przed 8.XII. Mam nadzieje że to nie Kosmaty szepcze...
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
B Rumm
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 166

« Odpowiedz #205 dnia: Września 12, 2015, 03:03:06 am »

Cytuj
Mam szczerą wole pierwszego nawiedzenia konfesjonału FSSPX (profilaktycznie) na chwile przed 8.XII
A to profilaktyka przed czym?
Zapisane
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #206 dnia: Września 12, 2015, 09:54:30 am »

Przed onym "miłosierdziem" i jego nieprzebranymi "owocami"...
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #207 dnia: Września 19, 2015, 11:26:55 am »


http://verbumcatholicum.com/2015/09/19/informacje-uzupelniajace-o-dzisiejszym-kongresie-we-wroclawiu/


Z powyższego:

Cytuj
Mimo początkowej zgody Ks. Proboszcza Parafii NMP na Piasku Ks. Grzegorza Michalskiego na Mszę Świętą w tradycyjnym rycie rzymskim, którą miał odprawić Ks. Prałat Stanisław Pawlaczek, Kuria – za sprawą ks. Ireneusza Bakalarczyka, duszpasterza wiernych tradycji łacińskiej we Wrocławiu – nie wyraziła zgody na tę Mszę Świętą.

I bardzo dobrze! że nie wyrazono zgody. Ks. Wesołek jest kapłanem Bractwa i odprawi Mszę św. w kaplicy Bractwa, co nie znaczy, że ks. Wesołek biorąc udział w takich Kongresach, (od dawna już w hucpach Pana Papieża)  jest reprezentantem Bractwa i wypowiada się w imieniu Bractwa.

Do czego to już doszło! że kapłani z Bractwa firmują tradycję Pana Stanisława Papieża! MINUS! dla Bractwa!

Juz w 2014 roku ks. Edward Wesołek FSSPX swoją obecnością przypieczętował tradycję p. Stanisława Papieża! - o czym jest tu:

http://www.traditia.fora.pl/wypaczanie-przeslania-pana-jezusa-do-sl-b-rozalii-celakowny,99/ks-edward-wesolek-autoryzuje-tradycje-kongresow,15099.html
« Ostatnia zmiana: Marca 20, 2019, 22:03:02 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #208 dnia: Września 19, 2015, 13:59:17 pm »

X. Wesołek- jak mi sie zdaje-nie będzie pierwszym reprezentantem (oczywiście prywatnie i bez wiedzy przełożonego Sic!)Bractwa na Kongresach. Natomiast awaryjne zaangarzowanie kaplicy jest po raz pierwszy (mam nadzieje że nie ostatni)

Z tym awaryjnym zaangażowaniem kaplicy wrocławskiej, to mam nadzieję, że własnie było to pierwsze i ostatnie. Wszak sam organizator tych Kongresów jest z Krakowa, to być może zaangażuje nowo-otwierany przeorat w Krakowie, o czym tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,24.msg201687.html#msg201687


Po Pani kolejnej edycji, muszę Panią teoche uspokoić.

Jedna edycja była, odległa w czasie od pierwszego wpisu, a nie któraś kolejna, to raz, a dwa nie musi mnie Pan uspokajać, bo nie ma takiej potrzeby.

Oczywiście ma Pani racje-Bractwo w wiadomym temacie jednoznacznie sie jeszcze nie wypowiadało, choć jestem troche zdziwiony tym przeoczeniem sytuacji z ostatnich trzech lat. Mam nadzieje, że rzuci to wszystkim zatroskanym troche światła na problem-szczególnie tytuł prelekcji x. Wesołka.
Cor sacratissimum, miserere nobis!


Można się zastanawiać, na ile x E. Wesołek wie, co to za grupa "papiezowa". Ks. Stehlina nie ma, a ks. Weber nowy, nie zorientowany w temacie tej grupy "intronizatorów". Zapewniam Pana, że w temacie Intronizacji NSPJ kapłani Bractwa wypowiadali się jednoznacznie w temacie, zgodnie z nauką Kościoła i tak samo doskonale wiedzieli na czym polegała ta detronizacja Chrystusa Króla. Pisałam ostatnio tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8304.msg201357.html#msg201357

... i post powyżej też była pewna informacja.

Dla niepoznaki głównodowodzący temu - Stanisław Papież - zamienił sobie ogłaszanie Chrystusa na Króla Polski, teraz na społeczne panowanie. A odwołał wcześniejsze swoje majaki? Ja nigdzie tego nie doczytałam. Tylko tchórze i krętacze nie potrafią się przyznać do swoich błędów! Tu widać  konflikt uczuć z rozumem.


Polecam co nie co w temacie, wcześniej było pisane:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8304.msg181361.html#msg181361

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8304.msg187194.html#msg187194

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7136.msg174021.html#msg174021

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8304.msg187179.html#msg187179

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7716.msg187221.html#msg187221

Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #209 dnia: Września 19, 2015, 14:35:28 pm »


Na Bractwo było, można i ciągle miejmy nadzieje będzie można liczyć...
http://verbumcatholicum.com/2015/09/19/informacje-uzupelniajace-o-dzisiejszym-kongresie-we-wroclawiu/



Pan Stanisław Papież reprezentuje bardzo szerokie spectrum - czego? nie muszę się powtarzać, mogę powtórzyć, że u tego Pana występuje  konflikt rozumu. 



Na zamieszczonym plakacie, wśród prelegentów jest Tomasz Jazłowski - powyżej na zdjęciu też widoczny ( w środku) - to Pan prezes , a ten młody człowiek obok, to wice-prezes.

Mozna posłuchać jak ktoś ciekaw:

https://www.youtube.com/watch?v=AOYLgjeHShM

Tu prezes przemawia:



https://www.youtube.com/watch?v=yDSiqijN6-k


A tu wice-prezes:



https://www.youtube.com/watch?v=S_impv0caAo



Nie wiem co się zmieniło, czy Bractwo się z tym wszystkim utożsamia?  z całą działalnością Pana St. Papieża? - jeżeli tak, to ja osobiście nie mam NIC! wspólnego z taką działalnością Bractwa. Przeraża mnie to co obserwuję. Na sercu leży mi zdrowa nauka Kościoła, zdrowy rozsądek opuścił bardzo wielu. Wiele w tym temacie  pisałam, wiele tego jest, więcej pisać nie będę, wg. mnie jest to dopust Boży i z tym Pan Bóg sobie poradzi.  Liczy się tylko PRAWDA! a nie połprawdy i niedopowiedzenia. 
« Ostatnia zmiana: Marca 08, 2019, 17:28:37 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 17 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: FsspX w Polsce « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!