Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 12:57:45 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: FsspX w Polsce
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 17 Drukuj
Autor Wątek: FsspX w Polsce  (Przeczytany 69727 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #165 dnia: Lipca 13, 2015, 20:12:25 pm »

No tak, ale ....
Ile jest na świecie kościołów gdzie jest tylko odprawiana msza trydencka?
Malutko
A jeśli w pozostałych kościołach gdzie jest tylko NOM nie ma Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie?
Trudno mi w to uwierzyć
Czyżby tylko w Warszawie Pan Jezus był obecny w Najświętszym Sakramencie w Radości i u św. Klemensa (ale tu jest i NOM i KRR)?
Nie sposób w to uwierzyć,
Zapisane
sm
Gość
« Odpowiedz #166 dnia: Lipca 13, 2015, 20:32:45 pm »

No tak, ale ....
Ile jest na świecie kościołów gdzie jest tylko odprawiana msza trydencka?
Malutko
A jeśli w pozostałych kościołach gdzie jest tylko NOM nie ma Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie?
Trudno mi w to uwierzyć
Czyżby tylko w Warszawie Pan Jezus był obecny w Najświętszym Sakramencie w Radości i u św. Klemensa (ale tu jest i NOM i KRR)?
Nie sposób w to uwierzyć,

A gdyby było więcej, to taki wniosek byłby uprawiony? Przecież to infantylny subiektywizm, który nie ma nic wspólnego z nauczeniem KK. Poza tym sformułowanie cytowane w moim poprzednim poście (Msza Pawła V...) może świadczyć, że ktoś robi sobie jaja.
Zapisane
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #167 dnia: Lipca 13, 2015, 20:50:57 pm »


Czyżby tylko w Warszawie Pan Jezus był obecny w Najświętszym Sakramencie w Radości i u św. Klemensa (ale tu jest i NOM i KRR)?
Nie sposób w to uwierzyć,

U św. Klemensa raczej nie ma, bo tam też codziennie wypinają się na tabernakulum kilka razy dziennie. Prawda? Czy jest przeniesione gdzieś w kąt?
Zapisane
AnikaNowak
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 13

« Odpowiedz #168 dnia: Lipca 13, 2015, 20:54:12 pm »

Najzwyczajniej w świecie, boję się popełnienia grzechu.
Teraz, po doświadczeniach "wypaczeń", rozmowach z kapłanami czy lekturach nie mogę już powiedzieć Panu Jezusowi - nie wiedziałam.
Teraz już wiem. I TYLKO do mnie należy "ocena" co się Bogu podoba a co nie.
Moja wiara i moje sumienie muszą być czyste.
To nie jest średniowiecze, kiedy - proszę wybaczyć, że wygląda z tego wpisu pejoratywna ocena tamtych czasów - ludzie nie mieli dostępu do ... wiedzy.
Teraz, w XXI wieku, nie da rady wymigać się powiedzeniem: byłam/byłem nieświadoma.
Nie! Teraz to już na całego - zawsze tak było ale teraz szczególnie - świadomość kształtuje byt!
Nie pisze tego, żeby kogoś do czegoś przekonywać, o, nie! - tylko, żeby wyrazić swój smutek.
Że tak wielu ludzi ... nie dostrzega istoty sprawy.
I ukrywa się za - "no, jakoś trzeba żyć".
Nie ma i być nie może kompromisu w KLUCZOWYCH rzeczach!
Zapisane
BMK
rezydent
****
Wiadomości: 309


Ora pro nobis, sancta Dei génetrix

« Odpowiedz #169 dnia: Lipca 13, 2015, 21:16:49 pm »


Odkąd doświadczyłam Mszy Wszechczasów, ustanowionej przez Ojca Św. Pawła V dawno, dawno temu a której to nie wolno "robić" żadnej krzywdy, doszłam do poniższego wniosku:


To, co Pani napisała, to są poważne zarzuty. Myślę jednak , że po Mszy Pawła V są to wnioski jak najbardziej uprawione.

Errata:
jest: Pawła V winno być: PIusa V
jest: ustanowionej winno być: skodyfikowanej
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #170 dnia: Lipca 13, 2015, 21:19:13 pm »

Poza tym sformułowanie cytowane w moim poprzednim poście (Msza Pawła V...) może świadczyć, że ktoś robi sobie jaja.

Jakiego nicka miała tam Kuleżanka?

Głoś?
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
AnikaNowak
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 13

« Odpowiedz #171 dnia: Lipca 13, 2015, 21:26:02 pm »

Poza tym sformułowanie cytowane w moim poprzednim poście (Msza Pawła V...) może świadczyć, że ktoś robi sobie jaja.

Jakiego nicka miała tam Kuleżanka?

Głoś?
Więc i tutaj podobnie jak na FR .....
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #172 dnia: Lipca 13, 2015, 21:28:01 pm »

Poza tym sformułowanie cytowane w moim poprzednim poście (Msza Pawła V...) może świadczyć, że ktoś robi sobie jaja.

Jakiego nicka miała tam Kuleżanka?

Głoś?
Więc i tutaj podobnie jak na FR .....
No to zaczniemy od pytań powitalnych:
Neon, czy Trands
York, czy Lancaster
itd ........
:D

Zapisane
zdewirtualizować awatary
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #173 dnia: Lipca 13, 2015, 21:30:10 pm »

no wlasnie, mnie tez sie to z Głosiem skojarzyło ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
AnikaNowak
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 13

« Odpowiedz #174 dnia: Lipca 13, 2015, 21:35:33 pm »

Na tamtym forum nie szło rzeczowo porozmawiać i nie być nazwanym "Głosiem".
Czytywałam FR przez kilka lat i do dziś nie wiem, kto to taki ten "Głoś".
I czy rzeczywiście istnieje??
A może to inna forma określenia kogoś trollem?
Ktoś, kiedyś ta tamtejszym forum prosił o ... wylegitymowanie się.
Czy i tutaj taki zwyczaj?
Nie dostrzegłam.
Myślę, jednak, że to jakaś wlokąca się, niewyleczona do końca choroba: podejrzany jest każdy.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #175 dnia: Lipca 13, 2015, 22:25:32 pm »

Trochę nawiązując do dyskusji, która wywiązała się powyżej:
Odkąd doświadczyłam Mszy Wszechczasów, ustanowionej przez Ojca Św. Pawła V dawno, dawno temu a której to nie wolno "robić" żadnej krzywdy, doszłam do poniższego wniosku:
W tabernakulach, które stoją w kościołach, gdzie odprawia się jedynie novusy ... nie mieszka Pan Jezus!
Bo jakże może On być obecny pośród tych, którzy - nie dopuszczam możliwości jakiejkolwiek nieświadomości pośród kleru współczesnego - niszczą To, co jest ustanowione by nie zmieniać???!
Ludzie powiadają, że jeśli kapłan szczerze wierzy w obecność przy konsekracji itd., co za różnica?!
To już nie jest Msza św. tylko zamiennik, który zastąpił Istotę Mszy św.!!!!
Stąd nie potrafię zgiąć kolan przy ... wakacyjnych wizytach w różnych kościołach i nie potrafię (już) traktować mężczyzn w koloratkach, którzy celebrują novusy jako księży katolickich.
A teraz liczę, na rzeczowe ustosunkowanie się do mojej wypowiedzi i nie wylewanie na mnie swojego oburzenia.
Bóg zapłać.
Szczerze - to dość mocno Pani miesza. Mógłbym nawet napisać, że to co Pani napisała to ... modernizm. Wszystko bowiem - to co Pani tutaj przedstawiła - to tylko Pani osąd - nie mający pokrycia w Prawdzie. FSSPX NIGDY nie twierdziło bowiem w sposób bezwzględny, że nowe sakramenty są nieważne. Nawet najgorzej sprawowana Msza - przez kapłana modernistę, pijaka, pedała, czy dziwkarza - jeżeli zachowane są 3 kryteria ważność (materia, forma, intencja) jest ważna. Sakramenty działają bowiem ex opera operato. Dlatego też w Polsce 99,9% NOMów jest ważnych. I na to Pani ocena nie ma na to wpływu.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
AnikaNowak
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 13

« Odpowiedz #176 dnia: Lipca 13, 2015, 22:47:20 pm »

..... a trzecim kryterium: intencja! Jak to z ta intencja jest nikt nie wie. Wie natomiast, że jeśli kapłan niegodnie czyni swoja posługę, to potrafi również niegodnie odprawiać mszę. A wtedy ...
Napiszę raz jeszcze: to lata mojego uczestnictwa we mszach i spotkaniach/rozmowach z nowoczesnymi "księżmi" poskutkowały tym, o czym piszę.
A czy sakramenty novusowe ważne dla kapłanów Bractwa? Chyba jednak nie. Żaden ze znanych mi kapłanów, a poza polskimi znam posługujących na Zachodzie, nie uważa nowusa za Mszę Świętą!!!! Tylko za novus ordo missae. A to, zdaje się, różnica, prawda?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #177 dnia: Lipca 13, 2015, 23:09:14 pm »

..... a trzecim kryterium: intencja! Jak to z ta intencja jest nikt nie wie. Wie natomiast, że jeśli kapłan niegodnie czyni swoja posługę, to potrafi również niegodnie odprawiać mszę. A wtedy ...
Napiszę raz jeszcze: to lata mojego uczestnictwa we mszach i spotkaniach/rozmowach z nowoczesnymi "księżmi" poskutkowały tym, o czym piszę.
A czy sakramenty novusowe ważne dla kapłanów Bractwa? Chyba jednak nie. Żaden ze znanych mi kapłanów, a poza polskimi znam posługujących na Zachodzie, nie uważa nowusa za Mszę Świętą!!!! Tylko za novus ordo missae. A to, zdaje się, różnica, prawda?

Koleżanka pisze głupoty większe niż Tadeusz - katolik. Czyli musi być 100% trollem.

Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #178 dnia: Lipca 13, 2015, 23:09:24 pm »

Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #179 dnia: Lipca 13, 2015, 23:19:10 pm »

Aby autorytarnie orzec - tak jak Pani to robi - że dany kapłan nie ma intencji - musiałby bo on wyraźnie ujawnić swój brak intencji. Tzn. np. przed Przeistoczeniem pomyśleć, ze nie ma w tym momencie intencji. Nawet intencja wirtualna (tzn. mam intencję tego co naucza kościół  -choć w danej chwili nie mam intencji realnej i myślę o niebieskich migdałach) - powoduje, że Sakrament jest ważny. Toż to rudymenta katolickiej sakramentologi - i dziwi, że żaden kapłan Pani to nie wyjaśnił.
Co do FSSPX - to jednym z warunków wyświecenia jest właśnie uznanie NOMowych sakramentów (celebrowanych wg. typicznych Mszałów).
PS. Myli Pani też godność sakramentu z jego ważnością.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 17 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: FsspX w Polsce « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!