Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:56:11 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kard.G.Pell w tarapatach.
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Kard.G.Pell w tarapatach.  (Przeczytany 5288 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #15 dnia: Czerwca 29, 2017, 23:10:21 pm »

Teraz jest widoczne. Pan wkleił fotkę źle. Poprawiłem.
Może Pan podać stronę, skąd pochodzi owe zdjęcie? Dziwna ta Tridentina. 4 świece, z boku jakaś zapalona świeca, nie widać tablic ołtarzowych i Mszału...
Ja zdjęcia nie widzę żadnego. Dopiero na NLM.

Tablice na mszy biskupiej? Nonsens. Używa się Kanonu.
Świec jest znacznie więcej i wszystkie są zapalone.
Na żadnym zdjęciu nie widzę pojedynczej świeczki z jakiegoś boku. Wszak zakładam że to bugia.
Mszał na biskupiej z jurysdykcją jest używany przy tronie.

A i tak to "zamarudzenie" jest prawdopodobnie bait-przynętą.
Perspektywa zdjęcia nie pokazuje wszystkich świec, stąd moje stwierdzenie.
Ale w takim razie, skoro czegoś się nauczyłem proszę mi odpowiedzieć CO TO JEST?
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 366

« Odpowiedz #16 dnia: Czerwca 29, 2017, 23:20:49 pm »

Zdjęcie, o którym była mowa wcześniej (https://goo.gl/FoPA7S) jest z NOM-u vD. Przedstawia ono moment przed umieszczeniem mszału na ołtarzu. Jeśli chodzi o tablice ołtarzowe, to w londyńskim kościele xx. filipinów na ołtarzu wielkim – wykorzystywanym (głównie?) do NOM-u vD – używa się oczywiście tylko środkowej. Na ołtarzach bocznych, na których odprawia się Tridentinę, są, rzecz jasna, wszystkie trzy.

Jeśli p. szkielet pyta o siedmioramienny świecznik, to u wspomnianych xx. filipinów są takie dwa – na granicy prezbiterium i nawy główej. Są one częścią oryginalnego wyposażenia kościoła, który jest z II połowy XIX w.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2017, 23:49:44 pm wysłana przez _Michał_ » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #17 dnia: Czerwca 29, 2017, 23:24:19 pm »

Tak, chodziło mi o tę menorkę. Jakie to ma umocowanie w Tradycji Kościoła, bo nie kumam. Czy to "zwykła" zbieżność, czy cóś innego...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Lappiy
uczestnik
***
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #18 dnia: Czerwca 29, 2017, 23:32:04 pm »

Tak czy inaczej kardynał Pell msze w starym rycie kilkukrotnie odprawiał:




https://rorate-caeli.blogspot.com/2014/05/event-rome-october-2014-two-pontifical.html

Jeśli znowu źle przykleiłem linki, proszę o poprawienie ich.

Moderacja
Teraz jest ok. Przy wklejaniu obrazka link musi się kończyć .jpg i dalej nic nie może być.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2017, 23:37:13 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 366

« Odpowiedz #19 dnia: Czerwca 29, 2017, 23:42:28 pm »

Tak, chodziło mi o tę menorkę. Jakie to ma umocowanie w Tradycji Kościoła, bo nie kumam. Czy to "zwykła" zbieżność, czy cóś innego...

Te świeczniki u londyńskich filipinów są kopiami menory z reliefu widocznego na Łuku Tytutsa (za Wikipedią: "łuk triumfalny znajdujący się w Rzymie, zbudowany przez Domicjana dla uczczenia zwycięstwa Wespazjana i Tytusa w wojnie z Żydami i zdobycia Jerozolimy").


Za Wikipedią: "pochód z trofeami zdobytymi w Jerozolimie w tym pochodzące ze świątyni siedmioramienny świecznik i srebrne trąby".

Niektórzy interpretują obecność tych meonr jako symbol przejścia od ofiar Starego Przymierza do Ofiary Nowego Przymierza.

Wspomniani filipini zapalają różną liczbę świec na nich – zależne od rangi czy charakteru obchodu liturgicznego.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2017, 23:57:54 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #20 dnia: Kwietnia 07, 2020, 11:41:14 am »

Sąd Najwyższy Australii uniewinnił kard. Pella



Sąd Najwyższy w Australii zakwestionował dotychczasowe wyroki sądów niższych instancji i uniewinnil kard. Georga Pella, nakazując zwolnienie go z aresztu. Wyrok zapadł w nocy polskiego czasu.

Sądy niższych instancji kolejno skazywały kard. Pella za przestępstwo nadużyć seksualnych wobec nieletnich, których miał on się dopuszczać w latach 90. będąc biskupem Melbourne. Według sądzących siedmiu sędziów Sądu Najwyższego istnieje uzasadnione przypuszczenie, że przestępstwo to w ogóle nie miało miejsca.

„Sąd Najwyższy uznał, że ława przysięgłych, działając racjonalnie w odniesieniu do całości materiału dowodowego, powinna poddać w wątpliwość winę wnioskodawcy w odniesieniu do każdego z przestępstw, za które został skazany, i nakazał uchylenie wyroku oraz wydanie w jego miejsce orzeczenia uniewinniającego”, czytamy w sentencji wyroku wydanego 7 kwietnia.

Sąd Najwyższy uznał również, że rozpatrujący przed rokiem apelację Sąd Najwyższy stanu Nowa Południowa Walia zaniedbał rozpatrzenia uzasadnionych wątpliwości przemawiających na korzyść oskarżonego. Nie uwzględniła ich także ława przysięgłych, rozpatrująca sprawę w 2018 roku. Jak podkreślała obrona, jedna z ofiar przed śmiercią przyznała, że nie była molestowana przez kard. Pella. Ponadto materiałem dowodowym w sprawie przeciwko purpuratowi były jedynie zeznania drugiej z ofiar, którym zaprzeczały relacje 20 świadków powołanych przez obronę. Podkreślano nieprawdopodobieństwo miejsca i czasu w jakich miało dojść do rzekomego molestowania w 1996 roku. Między innymi zaprzeczał im ceremoniarz katedry w Melbourne zaznaczając, że w zakrystii w czasie, gdy miało dojść do przestępstwa po uroczystej Mszy zawsze panuje wielki ruch. Ponadto obrona nie mogła przesłuchać domniemanej ofiary.

Od początku procesu, który wytoczyła kardynałowi jedna z domniemanych ofiar, hierarcha powtarza, że jest niewinny.

Kard. George Pell, który siedział w więzieniu w Melbourne od sierpnia 2018 r. już opuścił areszt. Wkrótce po zapadnięciu wyroku wydał oświadczenie, w którym napisał:

Konsekwentnie podtrzymuje swoją niewinność, cierpiąc z powodu poważnej niesprawiedliwości. Nie mam żalu wobec mojego oskarżyciela. Nie chcę też, aby moje uniewinnienie przyczyniało się do dalszego zranienia i goryczy, które odczuwa wielu; z pewnością jest już wystarczająco dużo zranienia i goryczy. Jedyną podstawą do długotrwałego uzdrowienia jest prawda, a jedyną podstawą sprawiedliwości jest prawda, ponieważ sprawiedliwość oznacza prawdę dla wszystkich”

Kard. George Pell był biskupem pomocniczym Melbourne w latach 1987–1996, arcybiskupem metropolitą Melbourne w latach 1996–2001, następnie arcybiskupem metropolita Sydney w latach 2001–2014. Kardynałem mianował go św. Jan Paweł II w 2003 r., zaś papież Franciszek włączył go do tzw. Rady Kardynałów, w roku 2014 powierzając dodatkowo funkcję prefekta Sekretariatu ds. Gospodarczych Stolicy Apostolskiej. W związku z rozpoczęciem procesu przeciwko niemu, które miało miejsce w 2013 r, w 2017 r. kard. Pell został urlopowany. W czerwcu tego roku skończy 79 lat.

https://stacja7.pl/ze-swiata/sad-najwyzszy-australii-uniewinnil-kard-pella/


Przez cały ten czas kardynał zachowywał wielką pokorę i spokój. Piękny przykład jak znosić przeciwności.

Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #21 dnia: Kwietnia 27, 2020, 10:31:36 am »

Wywiad z George Weigle w TVP:

George Weigel w TVP: kardynał Pell był wyraźnym celem
(...)
https://ekai.pl/george-weigel-w-tvp-kardynal-pell-byl-wyraznym-celem/
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #22 dnia: Października 26, 2021, 23:31:12 pm »

A.D. 2021 rok.

Ciekawa rozmowa z kard. George Pellem:

"Chciałbym powiedzieć przyszłemu papieżowi, że jednym z najważniejszych wyzwań jest utrzymanie czystości tradycji apostolskiej. Jesteśmy sługami i obrońcami nauk Chrystusa i apostołów. Nie jesteśmy panami tradycji apostolskiej. Nie jesteśmy upoważnieni do wycinania jej fragmentów lub umniejszania jej wagi. Nie możemy mieć polskiej i australijskiej wersji 10 przykazań. To pierwsza rzecz, którą bym powiedział."

https://www.gosc.pl/doc/7185600.Kard-Pell-Chcialbym-powiedziec-przyszlemu-papiezowi-ze

... to już chyba te słowa skierowane do przyszłego papieża nie do obecnego. 🤔
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #23 dnia: Stycznia 11, 2023, 09:59:11 am »

Kard. Pell zmarł wczoraj w Rzymie w wieku 81 lat.
https://www.ekai.pl/zmarl-kard-george-pell/

RiP +++
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #24 dnia: Stycznia 11, 2023, 12:03:06 pm »

Requiem aeternam dona ei Domine et lux perpetua luceat ei.

Media twierdzą, że jakoby Zmarły był "bliskim współpracownikiem" Franciszka. W tym sensie to i Arcybiskup Georg Gänswein nim był ...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2023, 12:05:17 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kard.G.Pell w tarapatach. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!