Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 12:09:12 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dogrywka prezydencka, 24 maja 2015
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Kogo wybierasz?  (Głosowanie skończone: Maja 24, 2015, 12:44:25 pm)
Bronisław Komorowski - 2 (2%)
Andrzej Duda - 71 (69,6%)
nie będę głosował/ zabiorę kartę/ oddam głos nieważny - 29 (28,4%)
Głosów w sumie: 101

Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 Drukuj
Autor Wątek: Dogrywka prezydencka, 24 maja 2015  (Przeczytany 64672 razy)
Seb. Kozłowski
rezydent
****
Wiadomości: 291

« Odpowiedz #330 dnia: Maja 29, 2015, 08:51:23 am »

(...) takie cechy Singapuru jak(...) statolatria,(...) bylyby moim skromnym zdaniem  zbawienne dla Polski.
Statolatria? Co Pan rozumie przez statolatrię?
Mnie to słowo kojarzy się z czymś przeciwnym idei państwa obywatelskiego, w którym obywatele powinni przejąć inicjatywę w zaspokajaniu swoich potrzeb, a instytucje państwowe powinny ograniczać się do wspierania i moderowania działalności oddolnej. Taką ideę państwa obywatelskiego proponował prof. F. Koneczny. Zatem, wg mnie statolatria to przejęcie wszelkiej inicjatywy przez państwo, pełniące w życiu narodu rolę pana feudalnego, któremu lud winny jest posłuszeństwo i cześć jak największą, boskiej nie wykluczając. Tak rozumiana statolatria byłaby elementem składowym ustroju faszystowskiego i ustrojów totalitarnych. Nie jestem biegły w rozróżnianiu ustrojów politycznych, w całej tej teorii ustrojów, jednak wydaje mi się, że kult państwa, czyli statolatrię właśnie, budowała w Polsce sanacja, potem żydo-komuna po wojnie. Wydaje mi się też, że przez ostatnie 8 lat PO również szła w tym mniej-więcej kierunku. Przejawia się to moim zdaniem przez owo platformiane państwo POlicyjne: kto nie chce oddać czci platformanemu państwu (przez pochwałę wszelakich dewiacji, aborcji, in vitro, banderyzmu na Ukrainie, UE, rzekomo polskiego udziału w mordowaniu Żydów itp.), kto chce patriotyzmu, przywiązania do tradycji i Kościoła, ten naraża się na prześladowania ze strony POlicji, z której PO uczyniła sobie partyjną bojówkę, coś na wzór SS.
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2015, 11:28:22 am wysłana przez Seb. Kozłowski » Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #331 dnia: Maja 29, 2015, 12:41:07 pm »

Wydaje mi się też, że przez ostatnie 8 lat PO również szła w tym mniej-więcej kierunku. Przejawia się to moim zdaniem przez owo platformiane państwo POlicyjne: kto nie chce oddać czci platformanemu państwu (przez pochwałę wszelakich dewiacji, aborcji, in vitro, banderyzmu na Ukrainie, UE, rzekomo polskiego udziału w mordowaniu Żydów itp.), kto chce patriotyzmu, przywiązania do tradycji i Kościoła, ten naraża się na prześladowania ze strony POlicji, z której PO uczyniła sobie partyjną bojówkę, coś na wzór SS.
To jest chyba jednak lekka przesada - uwazac Polske rzadzana przez Platforme Obywatelska za panstwo policyjne, ktore wymaga pochwaly dewiacji, aborcji... a ktore przesladuje inaczej myslacych itd.
Zapisane
Wąski
bywalec
**
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #332 dnia: Maja 29, 2015, 12:58:32 pm »

Nie wymaga pochwały, ale za krytykę mogą spotkać lekkie nieprzyjemności; vide Chazan, tęcza.
Zapisane
Seb. Kozłowski
rezydent
****
Wiadomości: 291

« Odpowiedz #333 dnia: Maja 29, 2015, 20:25:15 pm »

To jest chyba jednak lekka przesada - uwazac Polske rzadzana przez Platforme Obywatelska za panstwo policyjne, ktore wymaga pochwaly dewiacji, aborcji... a ktore przesladuje inaczej myslacych itd.
Proszę nie krytykować cudzych opinii. Skrytykować, przykleić łatkę, czy jakiś epitet, nazwać przesadą, albo czymś tam jeszcze, to każdy potrafi, nawet głupiec. Jednak dyskusja na czym innym polega. Może Pan nie zgadzać się z moją opinią, przeciwstawić jej własną, uzasadnić, podać kontrargumenty, jednak tego Pan nie zrobił. Czyżby nie umiał Pan dyskutować, że ucieka się do erystycznych wybiegów?

Oto p. Wąski znalazł błąd w moim myśleniu, uzasadnił, podał przykłady. Na tym właśnie polega sztuka dyskusji.
Nie wymaga pochwały, ale za krytykę mogą spotkać lekkie nieprzyjemności; vide Chazan, tęcza.
Oczywiście, ma Pan rację. Pochwały rzeczywiście nikt nie wymaga. Popełniłem błąd w osądzie. Co do samych nieprzyjemności: czy są one lekkie, czy ciężkie, to trochę trudno powiedzieć. Z jednej strony wydaje się, że to, co spotkało prof. Chazana może być ciężkim dla niego przeżyciem, z drugiej strony zawsze to lepsze, niż ciężkie więzienie lub śmierć, a przecież takie represje ze strony reżimów są nam znane z naszej historii. Chociaż zdarzają się i u nas przypadki przetrzymywania w aresztach ludzi myślących inaczej: sprawa Kamila Zbroińskiego, sprawa "zamachowca" z Krakowa usiłującego rzekomo rzucić krzesłem w Prezydenta. Może za mocne to będą słowa, ale uważam, że PO próbuje zastraszać Naród, przypomnieć nam co to więzień polityczny.
Zapisane
STS
rezydent
****
Wiadomości: 334

« Odpowiedz #334 dnia: Maja 29, 2015, 22:51:50 pm »

To jest chyba jednak lekka przesada - uwazac Polske rzadzana przez Platforme Obywatelska za panstwo policyjne, ktore wymaga pochwaly dewiacji, aborcji... a ktore przesladuje inaczej myslacych itd.
Może Pan nie zgadzać się z moją opinią, przeciwstawić jej własną, uzasadnić, podać kontrargumenty, jednak tego Pan nie zrobił. Czyżby nie umiał Pan dyskutować, że ucieka się do erystycznych wybiegów?
Pragnę zauważyć, że użytkownik pauluss jest kapłanem.
Zapisane
Seb. Kozłowski
rezydent
****
Wiadomości: 291

« Odpowiedz #335 dnia: Maja 30, 2015, 08:39:38 am »

Pragnę zauważyć, że użytkownik pauluss jest kapłanem.
Na Forum sutanny nie widać. Gdyby użytkownik pauluss wymyślił sobie adekwatny do swego stanu nick, nie byłoby takich sytuacji. Niemniej dziękuję za to, że podzielił się Pan ze mną swoim spostrzeżeniem.
Księdza paulussa przepraszam za niegrzeczność. Jak wynika z powyższych moich słów, nie byłem świadom, że dyskutuję z kapłanem.
Zapisane
Seb. Kozłowski
rezydent
****
Wiadomości: 291

« Odpowiedz #336 dnia: Maja 31, 2015, 20:03:04 pm »

http://kufel.pl/pelnykufel/442/deklaruje-ze-usiadzie-do-stolu-z-gejami-i-wlasnie-dlatego-nie-glosowalem-na-dude/

Słusznie przypuszczałem, że prezydentura p. A. Dudy będzie pod wieloma względami podobna do prezydentury p. B. Komorowskiego. Ale tego się nie spodziewałem.
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #337 dnia: Maja 31, 2015, 21:55:35 pm »

Czytając tutaj naszych rodaków forumowe rozmowy (ciekawe zresztą i bez reszty) naszła mnie jedna myśl, jedna kwestia, na którą nie znajduję odpowiedzi, więc pytam;
- które państwo tu i teraz na naszym globie ma system polityczny najbardziej zbliżony do doskonałości, z którego moglibyśmy brać przykład i starać się przenieść na nasze nadwiślańskie realia?

(Nie chodzi mi o "Civitas Dei" św. Augustyna.  :) )

(Strzelam; Islandia? Nowa Zelandia? Monako?.....)

Że mianowicie CO?

Że co? Że ........o. Język polski ma bardzo swojski rym do pytajnika "co", ale ja grzecznie odpowiem;  że.. . .TO.
Po prostu zadałem pytanie.
Pani ciociA jest tu rezydentem i ma dopiero czterysta parę wpisów, a bardzo chciałaby być "aktywistą", stąd ta aktywność i zadawanie głupich pytań.
Zwykła ludzka słabość forumowa - podbijać licznik. (Z opóźnieniem reaguję, ale nie było mnie tu parę dni.)
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #338 dnia: Maja 31, 2015, 22:02:11 pm »

Pragnę zauważyć, że użytkownik pauluss jest kapłanem.
Na Forum sutanny nie widać. Gdyby użytkownik pauluss wymyślił sobie adekwatny do swego stanu nick, nie byłoby takich sytuacji. Niemniej dziękuję za to, że podzielił się Pan ze mną swoim spostrzeżeniem.
Księdza paulussa przepraszam za niegrzeczność. Jak wynika z powyższych moich słów, nie byłem świadom, że dyskutuję z kapłanem.

Nie sadzą Państwo, że księża udzielający się na tym forum powinni to w jakiś sposób w swoim nicku zaznaczać? Np. "x.Paulus". Nie muszę, nie musimy pamiętać i kojarzyć who is who.  BTW - nie lubię formy "kapłan". Aztekowie i Majowie też mieli "kapłanów". Preferuje formę - ksiądz.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #339 dnia: Maja 31, 2015, 23:46:10 pm »

http://kufel.pl/pelnykufel/442/deklaruje-ze-usiadzie-do-stolu-z-gejami-i-wlasnie-dlatego-nie-glosowalem-na-dude/

Słusznie przypuszczałem, że prezydentura p. A. Dudy będzie pod wieloma względami podobna do prezydentury p. B. Komorowskiego. Ale tego się nie spodziewałem.

Bitewny pył opada  ;D poziom adrenaliny takoż, katolik "dał głos" katolik może wrócić do budy. Powoli wracamy do realu. ;D

(...) I jak będą wtedy wyglądali ci wszyscy poczciwcy, którzy dzisiaj nie tylko skaczą sobie do oczu i gardeł, ale w niepojętym przypływie szczerości wyznają mi w listach, że nie chcą znać prawdy, bo potrzebują „otuchy”? „Otuchy”, czyli iluzji, którą na podobieństwo narkotyku sączyły im przez ostatnie tygodnie sztaby wyborcze – aż się tą „otuchą” upili jak wódką. Za to łajdactwo, za to doprowadzanie przy pomocy wynajętych pierwszorzędnych fachowców milionów ludzi do stanu onieprzytomnienia, należałoby demokratycznych polityków co do jednego wybatożyć(...)

http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3394

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #340 dnia: Czerwca 06, 2015, 01:44:58 am »

które państwo tu i teraz na naszym globie ma system polityczny najbardziej zbliżony do doskonałości [...]?

Ciężka sprawa - chyba takiego nie ma :-) Chciałbym wskazać jakąś monarchię ...

Oczywiście NZ choruje na te same choroby co i reszta świata (np. "homomałżeństwa" mają od 2013 r.). Cóż, dobry system polityczny to jeszcze nie wszystko.

Ależ my od czterech lat podążamy świetlistą drogą z anty-POdów... Oni mieli pierwszą trans-gender, a my drugą w świecie. Troche jak z konstytucją. Zawsze w czubie pochodu postępu uciśnionych mass, itd. Związki- stawiam, że za dwa/trzy lata.
 To niech Duda jednak ogłosi sie tym kruuulem zamiast Korwina:-)
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #341 dnia: Czerwca 07, 2015, 16:27:08 pm »

http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/andrzej-duda-ratuje-hostie-podczas-mszy-swietej-w-wilanowie,1430616.html?playlist_id=12799

 :o  :o  :o

Jak do tego doszło, że Ciało Pańskie zaczęło sobie fruwać w powietrzu?
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #342 dnia: Czerwca 07, 2015, 17:19:37 pm »



Niezwykła sytuacja uchwycona przez fotoreportera…

Podczas mszy na uroczystych obchodach VIII Święta Dziękczynienia na Polach Wilanowskich w Warszawie wiatr porwał hostię. Z ziemi podniósł ją prezydent - elekt. Ten obrazek mówi więcej niż słowa….

http://wpolityce.pl/polityka/255248-symptomatyczna-sytuacja-wiatr-porwal-hostie-z-oltarza-podniosl-ja-andrzej-duda


Wiara w realną obecność.
Zapisane
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #343 dnia: Czerwca 07, 2015, 20:29:00 pm »

Czasem się tak zdarza na Mszach polowych, nawet przy zachowaniu wszelkiej staranności.
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #344 dnia: Czerwca 07, 2015, 21:47:02 pm »

Tak to już jest, gdy biega się z Eucharystią po placach i stadionach, zamiast udzielać sakramentu ze stopni ołtarza/prezebiterium.
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dogrywka prezydencka, 24 maja 2015 « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!