Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:43:49 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wybory Prezydenckie 2015
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na kogo Pan / Pani zagłosuje ?  (Głosowanie skończone: Maja 10, 2015, 17:13:52 pm)
ADAM JARUBAS - 0 (0%)
BRONISŁAW KOMOROWSKI - 2 (2,2%)
Grzegorz Braun - 47 (51,6%)
Andrzej Duda - 13 (14,3%)
Janusz Korwin Mikke - 17 (18,7%)
Marian Kowalski - 3 (3,3%)
Paweł Kukiz - 5 (5,5%)
Magdalena Ogórek - 1 (1,1%)
Janusz Palikot - 0 (0%)
Paweł Tanajno - 0 (0%)
Jacek Wilk - 3 (3,3%)
Głosów w sumie: 90

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 15 Drukuj
Autor Wątek: Wybory Prezydenckie 2015  (Przeczytany 34488 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #30 dnia: Maja 05, 2015, 22:15:11 pm »

Różni żurnaliści różnie piszą, ja słuchałam tu:

- Jeżeli ustawa o in vitro będzie chronić życie i nie będzie dopuszczała możliwości mrożenia zarodków oraz selekcji eugeniczniej, to ją podpiszę, powiedział w Rozmowie Kontrolowanej kandydat na prezydenta Prawa i Sprawiedliwości - Andrzej Duda.

https://www.youtube.com/watch?v=efSATko9NO4

czas: od 7 min.04 sek - do 7 min.57 sek.


In vitro jest złe nie tylko dlatego, że zabija/zamraża się embriony.


Czym jest in-vitro nie musi mnie pan tu doszkalać, bo nie o to w tym wątku tu chodzi.
Zapisane
Pedro Veron
rezydent
****
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #31 dnia: Maja 05, 2015, 22:25:56 pm »

Zadałem sobie trud żeby obejrzeć debatę:

nadal się waham ale w realnych wyborach zagłosuję - mimo wad - chyba jednak na Korwina. Wilk? Może Wilk... Może Kowalski... Raczej, mimo sympatyczności, nie Kukiz z różnych powodów, których wymienili Państwo wiele. Sercem byłem do tej pory (i jestem) z Grzegorzem Braunem. Nawet w tej debacie powodował mój uśmiech i "sursum corda". Ale normalnie ostatecznie się obawiam. Momentami mam wrażenie nie katolika ale "katolickiego taliba". Na 99,99% nie byłby nim a właśnie prezydentem katolikiem ale jednak odstrasza mnie ta, nie wprost wyrażona, kara śmierci dla Komorowskiego, Kopacz i Tuska.

Ostatecznie smutek. "Polityczny sedewakantyzm". Jedynym wyjściem z sytuacji wydaje się bezpośrednia interwencja Pana Boga.


ps. swoją drogą myślę sobie dokładnie w tej chwili: kto - jeśli nie katolik - ma w nią wierzyć? I politycznie i teologicznie. I dlaczego wątpimy? 
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #32 dnia: Maja 05, 2015, 22:35:02 pm »

W debacie najlepiej wypadł Kowalski. Proste, szczere i rozsądne wypowiedzi od serca. JKM wygrałby gdyby nie rysowanie na kartce skutków JOWów w wyborach w UK. Nikt go nie zrozumiał. Wilk - zbyt "studencki". Braun zbyt hermetyczny (godło i 1050 lat chrztu Polski). Duda wciąż w Unii Wolności. Nawet Ogórkowa i Jarubas mają lepsze pojęcie o polityce zagranicznej.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #33 dnia: Maja 05, 2015, 22:37:54 pm »

Tanajno, Duda i Jarubas to najsłabsza trójka debaty. No i oczywiście wielkim przegranym debaty jest Czerwony Hrabia. Debata była spokojna i rzeczowa, więc z jego pretekstu dla nieuczestniczenia nie został lapis super lapidem.
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #34 dnia: Maja 05, 2015, 23:13:10 pm »

Też obejrzałem debatę. Czytam równie uważnie państwa komentarze i pilnie rozważam. Tli się w mojej postawie pewna diabelska myśl; to może zrobimy tak - ja zagłosuję na Dudę, żona na Brauna, syn na Korwina.... a sąsiadka z przeciwka już zdeklarowała, że  w ogóle nie pójdzie na wybory.
Wybory, wybory. . . jakie wybory? W wyborach tych głosować będą 18-latkowie, siusiumajtka Kasia i z mlekiem pod nosem Jacuś, tak jak ich rodzice, staruszkowie z demencją w domach opieki. a głos menela i profesora będzie liczył się tak samo. 40% społeczeństwa w ogóle nie pójdzie na wybory.

Jedno jest tylko ważne - byle nie wygrał tych "wyborów" Brunek Komoruski.  :)



 
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #35 dnia: Maja 05, 2015, 23:16:11 pm »

Gdyby ktoś z Państwa znalazł link do nagrania debaty, byłbym wdzięczny.

Nagranie wprawdzie jest na tvp.pl, ale niedostępne  poza Polską. "Ze względu na ograniczenia licencyjne" - tak piszą. To tak w ramach "wspierania łączności z Polonią".

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #36 dnia: Maja 05, 2015, 23:45:26 pm »

Zadałem sobie trud żeby obejrzeć debatę:

nadal się waham ale w realnych wyborach zagłosuję - mimo wad - chyba jednak na Korwina. Wilk? Może Wilk... Może Kowalski... Raczej, mimo sympatyczności, nie Kukiz z różnych powodów, których wymienili Państwo wiele. Sercem byłem do tej pory (i jestem) z Grzegorzem Braunem. Nawet w tej debacie powodował mój uśmiech i "sursum corda". Ale normalnie ostatecznie się obawiam. Momentami mam wrażenie nie katolika ale "katolickiego taliba". Na 99,99% nie byłby nim a właśnie prezydentem katolikiem ale jednak odstrasza mnie ta, nie wprost wyrażona, kara śmierci dla Komorowskiego, Kopacz i Tuska.

Ostatecznie smutek. "Polityczny sedewakantyzm". Jedynym wyjściem z sytuacji wydaje się bezpośrednia interwencja Pana Boga.


ps. swoją drogą myślę sobie dokładnie w tej chwili: kto - jeśli nie katolik - ma w nią wierzyć? I politycznie i teologicznie. I dlaczego wątpimy?

Boska interwencja, jesli ma byc, to bedzie, natomiast do jej momentu, trzeba starac sie nie dac calkiem zagluszyc. Mimo, ze Korwinowi zawdzieczam moj swiatopoglad polityczny ( jeszcze z 6 lat temu myslalem, ze to czubek jest),  to zaglosuje na Brauna, bo nie mamy nikogo innego, kto by integralnie po katolicku sie prezentowal, i byl na dodatek korwinista. Jesli ci wszyscy antysystemowcy utluka te kilkanascie procent w wyborach, a Braun nie dostanie tych swoich 2-3 %, to nie bedzie mial zadnej monety przetargowej przy tworzeniu list do parlamentu na jesieni. Nie mozna do tego dopuscic, ze takie cos, jak Niesiolowski w sejmie bedzie, a Braun nie.
Ja rowniez zlapalem sie na pewnym niepokoju, jakims uczuciu "nieswojosci", kiedy sluchalem, ze ktos Pana Boga na powaznie wspomina w odniesieniu do kwestii politycznych. To uczucie trzeba odrzucic: zyjemy w swiecie porewolucyjnym, ktory nie chce slyszec o teologii w polityce, co bylo normalnoscia w Starym Porzadku. My katolicy nawet w swoim kosciele kierujemy sie ad populum (chyba raczej ad turbam). Otoz ja sie z tym nie zgadzam, i , skoro wiem, ze to wynika z rewolucyjnego planowego bezboznictwa, to ten wlasny absmak z politowaniem odrzucam.

I jeszcze: nie wolno Sw. Wiary porownywac z barbarzynskimi wierzeniami. Nie ma takiego czegos, jak katolicki talib, bo nie moze byc. Efekty implantacji ortodoksji katolickiej w zyciu politycznym nijak sie sie maja do talibanu, zarowno w sferze wolnosci jaki i kultury.
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2015, 23:51:32 pm wysłana przez max » Zapisane
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #37 dnia: Maja 05, 2015, 23:58:59 pm »

W debacie najlepiej wypadł Kowalski. Proste, szczere i rozsądne wypowiedzi od serca. JKM wygrałby gdyby nie rysowanie na kartce skutków JOWów w wyborach w UK. Nikt go nie zrozumiał. Wilk - zbyt "studencki". Braun zbyt hermetyczny (godło i 1050 lat chrztu Polski). Duda wciąż w Unii Wolności. Nawet Ogórkowa i Jarubas mają lepsze pojęcie o polityce zagranicznej.
A ja mysle, ze kto mial Korwina zrozumiec, to zrozumial; zagral vabanque z Kukizem, i dobrze, niech bedzie jasne, ile warte sa te JOWy (Teraz sie trzeba modlic, zeby antysystemowcy z UK nie dostali wiecej niz 40 mandatow :) )
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #38 dnia: Maja 06, 2015, 00:01:14 am »

Poproszę łącze do całej debaty, bowiem przespałem dwie początkowe tury. Chciałbym obejrzeć całość, zanim dam się skusić diabłu by komentować ;)
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #39 dnia: Maja 06, 2015, 00:16:08 am »

Poproszę łącze do całej debaty, bowiem przespałem dwie początkowe tury. Chciałbym obejrzeć całość, zanim dam się skusić diabłu by komentować ;)
nasci:
https://www.youtube.com/watch?v=3ir1HOkIt7Q
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #40 dnia: Maja 06, 2015, 02:23:50 am »

Poproszę łącze do całej debaty, bowiem przespałem dwie początkowe tury. Chciałbym obejrzeć całość, zanim dam się skusić diabłu by komentować ;)
nasci:
https://www.youtube.com/watch?v=3ir1HOkIt7Q

Mnie się wyświetla komunikat  "This video contains content from TelewizjaPolska-itvp, who has blocked it on copyright grounds. Sorry about that."
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #41 dnia: Maja 06, 2015, 02:35:05 am »

A ja mysle, ze kto mial Korwina zrozumiec, to zrozumial; zagral vabanque z Kukizem, i dobrze, niech bedzie jasne, ile warte sa te JOWy (Teraz sie trzeba modlic, zeby antysystemowcy z UK nie dostali wiecej niz 40 mandatow :) )
Nie 40 a 20 mandatów
Zapisane
BMK
rezydent
****
Wiadomości: 309


Ora pro nobis, sancta Dei génetrix

« Odpowiedz #42 dnia: Maja 06, 2015, 06:17:50 am »

Gdyby ktoś z Państwa znalazł link do nagrania debaty, byłbym wdzięczny.

Nagranie wprawdzie jest na tvp.pl, ale niedostępne  poza Polską. "Ze względu na ograniczenia licencyjne" - tak piszą. To tak w ramach "wspierania łączności z Polonią".

Niech Pan spróbuje użyć TOR-a. Tam można przypisać sobie polskie IP i obejrzeć na stronie TVP.

http://www.instalki.pl/demonstracje/internet/15615-jak-zmienic-adres-ip.html
Zapisane
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #43 dnia: Maja 06, 2015, 07:40:01 am »

W debacie najlepiej wypadł Kowalski. Proste, szczere i rozsądne wypowiedzi od serca.
Zgadzam się. Marian Kowalski wykorzystał każdą sekundę którą miał do dyspozycji. O ile jego filmik wyborczy i wizerunek który pan Kowalski prezentował dotychczas przywodziły na myśl patriotycznego, zdecydowanego w działaniu kibola, to w debacie rewelacyjnie wykorzystał szansę pokazania się od strony bardziej "prezydenckiej" a nie tylko jako działacz. Ktoś kto wstępnie przed debatą poczytał informacje o wykształceniu tego kandydata i od razu zakwalifikował go do odstrzału jako zbyt słabo wykształconego musiał słuchać jego wypowiedzi ze zdumieniem. Wypowiadał się zgrabniej i konkretniej niż wielu "wykształciuchów". Uważam że najbardziej zyskał dzięki ten debacie.

Grzegorz Braun moim zdaniem niepotrzebnie tracił czas na rozpędniki i popisy krasomówcze które powodowały chwilami przerost formy nad treścią i marnowanie szansy na przekonanie niezdecydowanych wyborców. Mówił wolno (w porównaniu z innymi kandydatami) i beznamiętnie. Najlepiej wypadł w wypowiedziach o nieangażowaniu się w konflikty międzynarodowe. W innych tematach - za dużo ogólników, rozprawiania o godle z gwiazdkami i zbędne powtórzenia, np. o rocznicy chrztu Polski.  Za mało konkretów - a wiem, że miał co powiedzieć, bo jestem jeszcze pod dość świeżym wrażeniem spotkania w Olsztynie gdzie pan Braun wypadł moim zdaniem bardzo dobrze, widać było że wystąpienie jest przygotowane - i forma, i treść były dobre. Wyczuwam jednak brak przygotowania do tak krótkich wypowiedzi gdzie powinno być minimum formy, maksimum treści. Pod tym względem wypadł słabo - a szkoda.

Janusz Korwin-Mikke ma sporo mądrych rzeczy do powiedzenia ale jego sposób mówienia jest irytujący.

Paweł Kukiz - co go pokazali, wracała myśl że jakaś kobieta powinna była przygotować mu jasną koszulę i krawat. Na tle studia (granatowoniebieskim) marynarka wyglądała na brudną. W porównaniu z konkurencją wyglądał niechlujnie.

Janusz Palikot - dość zabawnym posunięciem było wrzucenie wszystkich kontrkandydatów do jednego wora, ale z drugiej strony - coś w tym jest. W wypowiedziach wszystkich pozostałych kandydatów było coś pod czym się mogłam podpisać a w jego przypadku nie bardzo  ;D I zbyt manipulował np. rozumieniem patriotyzmu czy wrzutkami o Kościele, ale jak znam elektorat to wiele osób ten antyklerykalizm łyknie.

Tanajno niepotrzebnie wykłócał się o dodatkowe sekundy.

Wilk irytował mnie tym ciągłym, wyuczonym składaniem dłoni w piramidkę  ;D

Magdalena Ogórek - co by o niej nie sądzić, widać że przygotowywała się do debaty. Ale powinna zasłonić te chude ramionka. Prezydent który występuje publicznie jako reprezentant narodu nie może wyglądać na zagłodzonego.

Widać było że zabrakło istotnego elementu - wyznaczonego czasu na odnoszenie się do wypowiedzi innych kandydatów, czyli właściwej debaty a nie tylko bardziej odpowiadającej wywiadom formule Q & A.
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2015, 08:02:41 am wysłana przez Warmiaczka » Zapisane
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #44 dnia: Maja 06, 2015, 08:37:13 am »

Głosowania przez niektórych na tym forum na Dudę nawet nie chce mi się komentować, ale jak katolik może głosować na Korwina ? Ktoś mi wytłumaczy ?

Od 15-stej minuty:

https://www.youtube.com/watch?v=2uLPADwvLpI

Wszystkiego bym się spodziewał na tym forum, ale nie tego, że Brauna ktoś nazwie katotalibem.





Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 15 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Wybory Prezydenckie 2015 « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!