Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:54:41 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 69 70 [71] 72 73 ... 233 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 709303 razy)
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #1050 dnia: Listopada 08, 2009, 18:12:12 pm »

Cytuj
Intencja misyjna:
Aby wierzący różnych religii, dzięki świadectwu życia i braterskiemu dialogowi, jasno ukazywali, że imię Boga jest zwiastunem pokoju.

To papieska intencja Apostolstwa Modlitwy na miesiąc Listopad.
za ordo
Zapisane
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #1051 dnia: Listopada 09, 2009, 19:43:45 pm »

Ks. Blaza SI ma po prostu indywidualny problem z nami — tradycjonalistami. Na tyle poważny, że nawet wykłady o nas daje. Ks. Żmudziński to kapłan niezmiernie potrzebujący modlitwy. To co ten duchowny raz po raz wypisuje nie mieści mi się w głowie.

pro memoriam:
Cytat: ks. Wojciech Żmudziński SI na jezuici.pl
Przez wiele lat współpracowałem z Zielonoświątkowcami i razem ewangelizowaliśmy w Polsce, Szwecji i we Włoszech. Była jednak między nami jasna umowa - jeśli ewangelizujemy razem w Polsce lub we Włoszech, to osoby nawrócone trafiają do wspólnot katolickich, jeśli w Szwecji, do wspólnot zielonoświątkowych. Bo po chrzcie w Duchu Świętym, ludzie potrzebują wspólnoty, w której mogliby wzrastać. Jeśli po modlitwie doświadczysz szczególnej mocy Ducha Świętego i Bóg obdarzy Cie mocą wiary, będziesz potrzebowała wspólnoty, w której będziesz wzrastała. Czy w Twojej miejscowości jest wspólnota Odnowy w Duchu Świętym? Jeśli nie, jak poradzisz sobie po modlitwie o wylanie Ducha Świetego? Zielonoświątkowcy przyjada i wyjadą. Co potem? Tam gdzie Bóg działa z wielką mocą, bardzo szybko przychodzi zły duch, aby wszystko popsuć. Będziesz potrzebowała wsparcia wspólnoty. Zanim poprosisz jakichkolwiek chrześcijan o modlitwę "wylania" Ducha Świętego, rozważ powyższe kwestie. Jednak Duch wieje kędy chce...
wytłuszczenie moje. Źródło: http://www.jezuici.pl/rozmawiamy/forum/67/n/579
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #1052 dnia: Listopada 09, 2009, 20:58:31 pm »

o. Blaza SJ to zadeklarowany wróg tradsów wyhodowany przez p. Dextimusa i KNO :)  Czy ktos wybiera sie na jego wyklady w Warszawie o tradsach ?
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #1053 dnia: Listopada 15, 2009, 10:51:43 am »

Ktoś niedawno pytał o jakieś teksty potwierdzające, że SVII nie był Soborem Dogmatycznym.

Proszę:

http://www.poloniachristiana.pl/tresc,12,0,336,1,PCH,numer.html
http://www.poloniachristiana.pl/tresc,12,0,338,1,PCH,numer.html
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #1054 dnia: Listopada 15, 2009, 11:45:12 am »

To ja pytałam na Barce ;) dzięki ;)  :P
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #1055 dnia: Listopada 15, 2009, 15:52:00 pm »

JE Stanisław kardynał Dziwisz w ornacie skrzypcowym — Świat się kończy…

Zapisane
bohator
uczestnik
***
Wiadomości: 238

« Odpowiedz #1056 dnia: Listopada 15, 2009, 15:59:20 pm »

Nie pierwszy i nie ostatni raz  :)
Zapisane
"Ujednolicenie dogmatów, złagodzenie nauki moralnej, uproszczenie rytuału nie przyciąga niewierzących, lecz zbliża do nich" - N. G. Davila.
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #1057 dnia: Listopada 15, 2009, 16:20:12 pm »

Nie pierwszy i nie ostatni raz  :)
Dokladnie. Metropolici krakowscy naleza do tych sposrod polskich hierarchow, ktorzy najczesciej chodza w skrzypcowych ornatach. W katedrze wawelskiej w czasie mszy sw. koncelebransi nosza nowe ornaty, ale celebrans (np. Jego Eminencja) nosi prawie ZAWSZE skrzypce (bez zadnych ideologicznych przyczyn - po prostu taka tradycja przez male "t" ;) )
Zapisane
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #1058 dnia: Listopada 15, 2009, 16:28:40 pm »

Cóż, widać „odkryłem Amerykę” :P Dla mnie jednak było to zaskoczenie — do tej pory kardynała Dziwisza w skrzypcach nie widziałem.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #1059 dnia: Listopada 15, 2009, 20:57:23 pm »

Jeszcze jedno - w czasie uroczystych mszy Eminencja zaklada dalmatyke pod ornat.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #1060 dnia: Listopada 15, 2009, 21:01:20 pm »

No tak... A czy założenie ornatu "skrzypcowego" do NOM-u jest zgodne z przepisami liturgicznymi ? Tak tylko pytam - po przeczytaniu fragmentów ostatniego, specjalnego wydania "Christianitas" o historii Mszy św.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #1061 dnia: Listopada 15, 2009, 22:05:22 pm »

Dopuszczalne :)
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #1062 dnia: Listopada 16, 2009, 13:18:54 pm »

No tak... A czy założenie ornatu "skrzypcowego" do NOM-u jest zgodne z przepisami liturgicznymi ? Tak tylko pytam - po przeczytaniu fragmentów ostatniego, specjalnego wydania "Christianitas" o historii Mszy św.
Nie ma zakazu, wiec ksiadz moze dowolnie wybrac ornat, ktorego uzyje. To, ze niektorzy maja zakodowana nieracjonalna ideologiczna niechec do "skrzypiec", jest innym problemem.
O ile sobie dobrze przypominam, to w diecezji katowickiej w latach 60. po odwroceniu oltarzy wyszly przepisy, ze odprawiajac msze przodem do ludzi nie nalezy uzywac ornatow skrzypcowych, poniewaz maja bardzo skromna przednia czesc - ale zakazu nie ma i nie bylo.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #1063 dnia: Listopada 16, 2009, 13:24:16 pm »

@ x. pauluss

"(...) wyszły przepisy, że nie należy używać ornatów skrzypcowych (...) - ale zakazu nie było i nie ma". Trochę to nielogiczne, prawda ? Czytałem, że nie tylko w diecezji katowickiej tak było, ale w tej chwili nie znajdę cytatu.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #1064 dnia: Listopada 16, 2009, 13:28:09 pm »

Pełniąc lat temu dwa posługę zakrystiana w mojej parafii, jeden z księży powiedział mi, że mam schować te stare ornaty i dać soborowe. O sprzeciwie nie było mowy. Dodać także mogę, że innym księżom to było obojętne.
Zapisane
Strony: 1 ... 69 70 [71] 72 73 ... 233 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!