Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:03:47 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 59 60 [61] 62 63 ... 233 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 709519 razy)
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #900 dnia: Września 07, 2009, 14:49:36 pm »



Tak dla podtrzymania tematu.
Zapisane
dexter
adept
*
Wiadomości: 33


« Odpowiedz #901 dnia: Września 07, 2009, 15:05:21 pm »


Panie Dawidzie niech Pan nie będzie śmieszny... to ksiądz ma według Pana nawet po własnym domu w sutannie chodzić? I co może jeszcze pod prysznic zakładać (tak zamiast szlafroka)? no ciekawe, ciekawe...
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #902 dnia: Września 07, 2009, 15:13:04 pm »


Panie Dawidzie niech Pan nie będzie śmieszny... to ksiądz ma według Pana nawet po własnym domu w sutannie chodzić? I co może jeszcze pod prysznic zakładać (tak zamiast szlafroka)? no ciekawe, ciekawe...

Niech se chodzi i koszula hawajskiej, byle na zewnatrz nie gorszyl wiernych. Co nie zmienia faktu, ze wiekszosc znanych mi ksiezy chodzi po domu w sutannie. Poniewaz nie jest to dla nich stroj roboczy, zwiazany z wykonywanym zawodem, ale stroj wlasny, stanowy. Nawet do prac w ogrodzie czy przy remoncie kaplicy etc. maja specjalna sutanne, gorszej jakosci, polatana etc.
Ale ja mam pecha, bo znam w wiekszosci ksiezy wierzacych w Boga i w kaplanstwo i jako taki jestem pozbawiony obcowania z probka statystyczna.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #903 dnia: Września 07, 2009, 16:52:13 pm »


Panie Dawidzie niech Pan nie będzie śmieszny... to ksiądz ma według Pana nawet po własnym domu w sutannie chodzić? I co może jeszcze pod prysznic zakładać (tak zamiast szlafroka)? no ciekawe, ciekawe...

Niech se chodzi i koszula hawajskiej, byle na zewnatrz nie gorszyl wiernych. Co nie zmienia faktu, ze wiekszosc znanych mi ksiezy chodzi po domu w sutannie. Poniewaz nie jest to dla nich stroj roboczy, zwiazany z wykonywanym zawodem, ale stroj wlasny, stanowy. Nawet do prac w ogrodzie czy przy remoncie kaplicy etc. maja specjalna sutanne, gorszej jakosci, polatana etc.
Ale ja mam pecha, bo znam w wiekszosci ksiezy wierzacych w Boga i w kaplanstwo i jako taki jestem pozbawiony obcowania z probka statystyczna.
Czy brat papieża nie ma takiego? czy koloratka nie jest strojem stanowym? jest wiec czepta sie chłopy tramwaju a nie papieskiego brata.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #904 dnia: Września 07, 2009, 17:01:34 pm »

Alez oczywiscie, nie czepiajmy sie ani nie odsadzajmy od czci i wiary. Pragne jednak zauwazyc, ze z jednej strony mamy czepialstwo, a z drugiej systematyczne usprawiedliwianie wszelkich naduzyc i udawanie, ze nic sie nie stalo. To ja juz wole czepialstwo.
Nie wszystkich.

Ale ja mam pecha, bo znam w wiekszosci ksiezy wierzacych w Boga i w kaplanstwo i jako taki jestem pozbawiony obcowania z probka statystyczna.
Tego Pan nie może wiedzieć.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #905 dnia: Września 07, 2009, 19:09:39 pm »

Jadę sobie samochodem. Włączam Radio Maryja. Jest po godzinie 12. w sobotę. Transmisja Mszy św. dożynkowej bodaj. Homilię głosi ojciec Tadeusz Rydzyk. Kazanko się kończy, inny kapłan rozpoczyna recytację Wierzę w Boga, a ludzie uczestniczący na Mszy... podczas całego Credo biją brawo [sic!]. Tak bluźniłem w samochodzie na tę ciemnotę i debilizm, że aż chyba inni kierowcy patrzyli na mnie z politowaniem.
« Ostatnia zmiana: Września 07, 2009, 19:17:56 pm wysłana przez Sebastianus » Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #906 dnia: Września 08, 2009, 15:43:38 pm »

Jadę sobie samochodem. Włączam Radio Maryja. Jest po godzinie 12. w sobotę. Transmisja Mszy św. dożynkowej bodaj. Homilię głosi ojciec Tadeusz Rydzyk. Kazanko się kończy, inny kapłan rozpoczyna recytację Wierzę w Boga, a ludzie uczestniczący na Mszy... podczas całego Credo biją brawo [sic!]. Tak bluźniłem w samochodzie na tę ciemnotę i debilizm, że aż chyba inni kierowcy patrzyli na mnie z politowaniem.
I od razu wiadomo, kto jest wazniejszy...
Zapisane
Kyllyan
bywalec
**
Wiadomości: 85


moja wspólnota
« Odpowiedz #907 dnia: Września 08, 2009, 19:34:37 pm »

oto co przed chwilą znalazłem:
Cytuj
choć od dziecka jestem katoliczką, dopiero mniej więcej rok temu zaczęłam naprawdę szczerze pragnąc relacji z Bogiem i szukać sposobu, by się do Niego zbliżyć. dwa miesiące temu byłam w trudnej sytuacji osobistej i poprosiłam moje koleżanki, protestantki, by pomodliły się wraz ze mną o siłę w tym trudnym czasie. zaczęłyśmy się modlić bardzo gorliwie i wtedy spłynął na mnie ogromny Boży spokój. gdy potem o tym rozmawiałyśmy, uznałyśmy, że spontanicznie nastąpiło u mnie wylanie Ducha Świętego.
http://kosciol.wiara.pl/index.php?grupa=6&art=1247743300&dzi=1229505188
Zapisane
MJ
adept
*
Wiadomości: 19

« Odpowiedz #908 dnia: Września 09, 2009, 15:09:11 pm »

Cytuj
Złe zachowania hierarchii soborowej należy bezwzględnie krytykować.

Kim Pan jest, żeby krytykować i to bezwzględnie hierarchię Kościoła świętego? Papieżem? Albo może przynajmniej kardynałem? Bo w Kościele jako instytucji hierarchicznej krytyka i to nie bez-względna a wypływająca z dobrze rozumianej miłości powinna iść z góry.
Zapisane
MJ
adept
*
Wiadomości: 19

« Odpowiedz #909 dnia: Września 09, 2009, 15:10:50 pm »







Z dedykacją dla Pana Dawida :)

ale pewnie powie Pan, że ten Lefebvre to też był modernista...

Księdzu Arcybiskupowi niezwykle do twarzy w tym clergy  :D
Zapisane
Wiedhold
rezydent
****
Wiadomości: 320


« Odpowiedz #910 dnia: Września 09, 2009, 15:19:24 pm »

widać, że abp nie przywykły do marynarki, pomylił guziki
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #911 dnia: Września 09, 2009, 15:27:30 pm »

Ogólnie Arcybiskup wygląda na zażenowanego sytuacją...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #912 dnia: Września 09, 2009, 16:33:38 pm »

widać, że abp nie przywykły do marynarki, pomylił guziki
No, od czasu do czasu w krajach anglosaskich bywal, a tam sutanny poza kosciolem i specjalnymi okazjami sie nie nosi, ale clergymen (nie myllc z badziewna koszula z plastikowa wsuwka pod szyje).
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #913 dnia: Września 09, 2009, 19:16:22 pm »

Cytuj
Złe zachowania hierarchii soborowej należy bezwzględnie krytykować.

Kim Pan jest, żeby krytykować i to bezwzględnie hierarchię Kościoła świętego? Papieżem? Albo może przynajmniej kardynałem? Bo w Kościele jako instytucji hierarchicznej krytyka i to nie bez-względna a wypływająca z dobrze rozumianej miłości powinna iść z góry.

Doprawdy? Skoro Kościół jest hierarchiczny to czemu biskupi olewają decyzje Ojca Świętego? Po co jest kolegialność? I tak dalej...
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #914 dnia: Września 09, 2009, 19:51:32 pm »

Ze śpiewnika oazowicza:

Bądź z nami w kontakcie, Panie Boże, D G A D
chociaż diabeł robi nam zwarcie, G A D
Niech iskra miłości między nami przeskoczy G A D h
i zapalą się nasze latarnie. G A D


Panie mój wiesz, że Cię Kocham
Ty wszystko wiesz miłuję Cię
cis HAH


Gdy marzę

Gdy marzę, otwarte oczy mam. E H
Bo wiem, że w niebie miejsce mam. A H
Gdy marzę otwarte oczy mam,
Bo wiem że w niebie, że KTOŚ czeka na mnie tam.
Mój Pan... A H
Mój Pan...

Tylu ludzi zagubionych obok mnie, A H
Jak odnaleźć siebie, jak zrozumieć sens. E AH
Miłość wszystko wyjaśniła mi A H
Otwieram oczy, bo... E
Chcę widzieć cel. A H

Panie Ty wiesz, za czym tęsknię, o czym śnię.
Moje serce znasz i przenikasz je.
Zabierasz strach i wątpliwości mrok,
Otwierasz oczy bym...
Mógł widzieć cel.


Każdy wschód słońca

1. My, którzy wszystko liczymy, D A h
Ciebie mamy za darmo. G D (G A)
Dajesz nam siebie w całości D A h G
I jesteś taki rozrzutny. D A

Ref.: Każdy wschód słońca Ciebie zapowiada, D A e h
Nie pozwól nam przespać poranka. G D G A (h)

2. Mało, że do nas przyszedłeś,
Co dzień dajesz nam siebie.
Zostałeś z nami w tym Chlebie,
Który bierzemy do ręki.

3. Dałeś nam siebie za darmo,
Twoja hojność zdumiewa.
Naucz nas liczyć dni nasze,
Niech człowiek już nie umiera.

4. Ty jesteś pełnią życia,
Daj nam Twojego chleba,
Daj nam oddychać wiecznością,v
Twój oddech ożywia i wspiera.

5. Przyjdź Panie, przyjdź nareszcie,
Jak przyszedłeś już kiedyś,
A co dzień nowy wschód słońca
Niech Ciebie nam zapowiada.


Źródło: http://www.oaza.livenet.pl/forum/viewthread.php?forum_id=13&thread_id=78&rowstart=0
Zapisane
Strony: 1 ... 59 60 [61] 62 63 ... 233 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!